Quantcast

PINK FLOYD

• Začetnik teme IDIOT
  • Datum pokretanja
Poruka
19.860
Najslabiji njihov album,ali i dalje fantastichan,shto se mene tiche...
OK-je za pocetnike i ko krece da slusa Pink Floyd...Imaju oni mnogo ozbiljnijih stvari.
Cuj ovo maajke ti... Najslabiji album, dobro za pocetnike... ej!
Ajde da kad se neko zaleti sa ovakvim navijackim stavom, da isti obrazlozi, bar malo ono. Da neku podlogu svojoj teoriji, obrati se kulturnoj javnosti. Pa ne moze, bre, svi ozbiljni kriticari i pola sveta da im to priznaje kao najbolje delo, samo se vi nasli pametni da lupate neku kontru... a'e bre...

@Sunce
Bubnjar, Nick Mason je pre nesto godina zavrsio i izdao knjigu koja mu dodje kao neka auto-biografija Pink Floyda.

Poslednja izmena:

>DiSSident<

Zainteresovan član
Poruka
214
Za dark side of the moon i ne kazem da je njihov najslabiji album,svaki njihov album je originalan i neponovljiv.Ali to sto je njihov najkomercijalniji album i najhvaljeniji od strane kriticara ne znaci da je najbolji! svi krecu od nekih laganica,ali sto vise postajes zagrizeniji za pink floyd,ti jednostavno slusas mnogo toga vise od dark side of the moon. Oni su ti cista filozofija,celokupna njihova muzika je posebna,komplikovana i prelepa,i da bi poneki njihov album u potpunosti proziveo i doziveo moras imati i neka iskustva u zivotu,i ajde da zanemarimo iskustvo i sve,jednostavno ako su te dotakli onako istinski,slusases ih uvek,nisu oni samo kao slusam ih onako ovlas,svaki njihov stih,rec ima znacenje.pa slusaj albume gde je jos bio Syd,tek njihova psihodelija...mogu ja ovako do sutra.u svakom slucaju nemoj pogresno da me shvatis.:)

Poruka
19.860
Ja sam prvenstveno reagovao na komentar ovog gore, da je "Dark Side of the Moon" njihov najslabiji album... Izjava je u rangu klinca koji misli da je vise cool i pamet od svijih vrsnjaka, ako slusa sto manje poznate metal bendove. Valjda je hteo da kaze da je on slusao svasta od Floyda i one daleko manje popularne albume i stvari... :roll:

A kad kazes da imaju mnogo ozbiljnijih stvari, ja mogu samo protumacim da se slazes s njegovim stavom. Za mene je takvo omalovazavanje "Dark Side of the Moon" znak poprilicnog nerazumevanja Floyda.

Ginger

Domaćin
Poruka
3.234
Meni on jeste najslabiji album,i lepo sam dodao shto se mene tiche.Dodao sam i da je fenomenalan,ali da je MENI slabiji od ostalih,shto en znachi da on nije fenomenalan i neponovljiv.Ja prosto vishe volim da slusham druge.I ne vidim shta je tu problem,i shta je tu nerazumevanje Flojda?

Poruka
19.860
Pa onda kazes, meni licno ne lezi... a ne najslabiji. Ako tvrdis da je iz tvog ugla najslabiji njihov album, valja dati i neki argument.
Slicno kao sto ima nekih ljudi koji bi rekli, ja tu elektronsku muziku ne mogu da slusam... ok, al' to nije razlog da je proglasis medju najgorom.

Ginger

Domaćin
Poruka
3.234
Dobro,'ajde meni ne lezi,bla,bla... :lol:

Prosto,drugi su mi bolji od njega.Meni od slabiji od drugih.Ne vidim mu ni jednu manu,samo mi je takav-kakav malo slabiji od drugih...Ne znam shat drugo da kazem...

Comfortably Dumb

Primećen član
Poruka
677
sad tek videh oznake za ovu temu
lsd i pink floyd

pa sto nisu ubaceni kokain, pivo i grickalice? :confused: neki su se opijali, Gilmour je bio na kokainu, a posle je dobio 30 kila...
da li je moguce da ce zbog syd-ovog (preteranog) koriscenja psihoaktivnih supstanci (nije u pitanju bio samo lsd) pink floyd vecito imati oznaku lsd? koliko puta sam samo cula da se treba nadrogirati da bi se oni razumeli... jel' taj svet toliko glup, pa trezan ne razume nista? to je kao kad bi neko tvrdio da muziku michael-a jackson-a mozes da razumes samo ako stavis srebrnu rukavicu, the who - ako lupas stvari po kuci, ili sex pistols ako ti otac radi na gradjevini...
usput, syd je bio sizofrenicar - droga je tu samo ubrzala stvar.
A to da li je Dark Side najkomercijalniji album...pa, jeste. Ali ne zato sto se 1973 upregla EMI masinerija da ga proda, ne zato sto su im se spotovi vrteli na MTV do besvesti i ne zato sto su bili na naslovnoj strani svih muzickih casopisa. Dark Side je najkomercijalniji zato sto je odlican album, zato sto se i danas, 37 godina posle izdavanja relativno dobro prodaje (jeste da je masinerija pripomogla malo sa idavanjem SACD-a pre par godina ;) )
I nastavice da se prodaje i kad se ljudi budu pitali da li se ona pevacica zvala Lejdi Gaga, Lejdi Baba ili Lejdi Nana...ako se neko uopste i bude setio da je ista postojala...

@Ginger: da znas da me pre neki dan jedna osoba pitala - Kako mozes da slusas Pink Floyd i Depeche Mode? Jedni izgleda iskljucuju druge...:confused::think:

Poslednja izmena:

ArnoldLayne

Iskusan
Poruka
5.104
čuj Dark side najslabiji. okej, poštujem mišljenje, ali ..

šuška se da Waters pravi turneju 'The wall' 2010/2011 ako je tako, samo mogu da kažem, budimpešto eto me, po treći put :)

fantom piroman

Iskusan
Poruka
5.831
Pozdrav svima... Ja sam krenuo od skoro da slusam PF i ako bi mogao neko malo bolje da me uputi u njihov rad.O cemu pevaju i sl. Unapred hvala!!! :D
Pevaju na dosta tema. Recimo samo Bog zna sta je Syd Barrett (prvobitni pevac) pevao, mada pesme su mu super. Ima recimo Lucifer Sam pesma to je napisao o svom macku.
Waters je puno pisao o gubitku svog oca u WWII. Neke pesme su cisto poetske i imaju mnogo znacenja, dok je recimo album Wish you were here posvecen Syd Barrett-u, gore pomenutom, kojeg su izbacili iz grupe zbog problema sa mentalnim zdravljem.

JAHVE

Poznat
Poruka
7.988
Ja sam prvenstveno reagovao na komentar ovog gore, da je "Dark Side of the Moon" njihov najslabiji album... Izjava je u rangu klinca koji misli da je vise cool i pamet od svijih vrsnjaka, ako slusa sto manje poznate metal bendove. Valjda je hteo da kaze da je on slusao svasta od Floyda i one daleko manje popularne albume i stvari... :roll:

A kad kazes da imaju mnogo ozbiljnijih stvari, ja mogu samo protumacim da se slazes s njegovim stavom. Za mene je takvo omalovazavanje "Dark Side of the Moon" znak poprilicnog nerazumevanja Floyda.
cinjenica je da je dark side jedan od njihovic slabijih albuma... po meni si i meddle,wish you were here,animals,the wall i division bell (osim momentary lapse of reason) mnogo bolji albumi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.