Pezo 206 problemi sa paljenjem

Ma ima po Lajkovcu polovnih delova 50 km iz Bg najmanji problem.Dijgnoza je hebena.Oterat ću krštenom auspuh majstoru da proverim izduvnu i kataliztor.Ja čujem brundanje iz tog smera.Bobina mirna deluje.Videt ću.Nikome se bre ne da raditi i tražiti kvar.Lakše im uzet pare gde se zna kvar i gde svak zna šta je .
 
Ne znam šta da ti kažem nepravilan rad motora može da bude posledica svega i svačega. Otkači auspuh pa zavuci onu sondu kameru u auspuh pa proveri kakav je katalizator. Ne menjaj ništa napamet. Kada je kat zapušen onda u leru lepo radi ali kada daš gas nema snagu. Ako se raspao onda zvoni.
Mene kada je zezao karburator našao stisao sam drugara da probam njegov i def je bio on a ne glava motora kako su khenjali svi majstori.
 
Ne znam šta da ti kažem nepravilan rad motora može da bude posledica svega i svačega. Otkači auspuh pa zavuci onu sondu kameru u auspuh pa proveri kakav je katalizator. Ne menjaj ništa napamet. Kada je kat zapušen onda u leru lepo radi ali kada daš gas nema snagu. Ako se raspao onda zvoni.
Mene kada je zezao karburator našao stisao sam drugara da probam njegov i def je bio on a ne glava motora kako su khenjali svi majstori.
Nisi mogao spavati zbog brige za Jukinog 206???
 
Ne znam šta da ti kažem nepravilan rad motora može da bude posledica svega i svačega. Otkači auspuh pa zavuci onu sondu kameru u auspuh pa proveri kakav je katalizator. Ne menjaj ništa napamet. Kada je kat zapušen onda u leru lepo radi ali kada daš gas nema snagu. Ako se raspao onda zvoni.
Mene kada je zezao karburator našao stisao sam drugara da probam njegov i def je bio on a ne glava motora kako su khenjali svi majstori.
Bio kod auspuh servisa ništa ne nađoše.Ostaje ili bombina ili dizne ili ti neki konektori boga piitaj.A lutam jer nema majstora koji će reči to ti je to,platiš i stoji iza toga.Većina poprave nešto pa posle si sam kriv što su oni zajebali .Sistem eliminacije pa tako celi auto popravljat.Samo treba naći krštenog majstora i reši se.Po amaterskom sudu mogle bi se i dizne očistiti pa šta bude.
 
Poslednja izmena:
Da, registrira sam se na krsti radi pravljenje sranja i provociranja, na ovom dijelu foruma onih koji voze i non stop popravljaju kante stare 20 godina :per:
To je moderno po Bg voziti kante pa nećeš voziti nov auto valjda po Bg kaldrmama?Iz koje si ti uvale brato?Ako si iz Garešnice kod Sesveta onda razumem te da selo ne zameri mora se kupiti nešto novo .Ako ti je lažni nik i rijamu si ,možda iz stanice stari grad ,e onda ga hebi.
 
Poslednja izmena:
Nece tzv mehanicari da se mlate sa starijim automobilima i da traze pravi uzrok problema to su sad sve gospoda.
I @georgejune imao problema oko gubitka antifriza, i pisao je ovde iskustva sa "mehanicarima".
Tako je Dark.Ja se pojavim sa kršem njima mrak na oči jer ne može klepit lovu i krene histerisanje "idi drugom".
Žešči debilizam kao da žive u Nemačkoj tako se ophode do ljudi.
Retko naći zdrav mozak mehaničarski .
Baš moraš biti idiot po Bg voziti nov auto ili noviji.
 
Ma nisu samo francuzi.Sve se staro kvari.A dizne treba verovatno očistiti šta će drugo biti.Ili to ili bombina.Nać neki kršten servis koji daje račun za popravak da se mogu žalit ako ne poprave.Sa garažistima teško bez računa.
Reparacija dizni ne bi trebalo da prelazi 100 eura za taj auto. Vjerovatno nisu sve u kvaru. Otiđi da ti ih istestiraju.
 
Svaka čast dingospo si.Jel bre bombina da podrhtava?Meh reče katalizator?iako ide lepo auto ne guši se.Uzbrdo jedino ako sednem neku gospođžu od 100 kg teže ide.Po ravnom je top.Može li od struje bit šta kablovi neki i te gluposti?
Generalno oko struje?Komp npr da brljavi?
auuau nesrićo jedna pa ti di te od 100 kila, ako ti se neka od 100 kila bude naskakala po tvojok kit u pežoui, raspast će ti se pežo, sic, amortizeri, krajnici, sve...
 

Back
Top