Patuljasti pinč

Činjenica je da ti mešanci imaju veću mogućnost da budu losijeg zdravlja.Ali ni "čistokrvni" psi nisu imuni na te bolesti.
Ajde sad kad vec spoinjemo bolesti mesanaca sto ne bi rekli i pricali o nekim naslednim bolestima koje se vuku iz odgajivacnica,o prodavanju stenaca sa 8 nedelja, o stenecem rahitisu i ostalim stvarima.
Pas je pas i njegov vlasnik ce ga uvek voleti makar bio najruzniji na svetu ali treba i razgraniciti i te mesance nazvati pravim imenom MESANCI i nebi trebalo da se iko zbog toga ljuti.
Dalje ako neko okaci sliku i pita "kako vam se cini ovaj pas" i dobije nezeljen odgovor sta da mu ja radim sto je kacio sliku.
Ovde na temi je postalvjen bio cak i rodovnik psa koji je blago receno bio uzasan(incest na incest pas je sam sebi deda po tom rodovniku)
Tako da nema mesta po meni na ovom topicu svadjama i treba malo loptu spustiti ali svi vi koji kacite slike razmislite dva puta pre nego ih okacite.Ja cu vam prvi iskreno reci sta mislim i kakav je pas ako budete pitali samo nemoj posle da kukate
 
Ovde na temi je postalvjen bio cak i rodovnik psa koji je blago receno bio uzasan(incest na incest pas je sam sebi deda po tom rodovniku)
Tako da nema mesta po meni na ovom topicu svadjama i treba malo loptu spustiti ali svi vi koji kacite slike razmislite dva puta pre nego ih okacite.Ja cu vam prvi iskreno reci sta mislim i kakav je pas ako budete pitali samo nemoj posle da kukate


Apsolutno tacno!
Tema je patuljasti pinc a ne PP i slicni psi. Inace tema i jeste da svi mi naucimo nesto od nekoga ko zeli da nam kaze i ko ima vise iskustva prema tome opustite se i pozdrav za sve.
:bye:
 
nadam se da cu uspeti da se izvucem sa predavanja jer mi traju od pola 8 do jedan... a izlozba je do 14h... :| pokusacu, svakako...

Pa zar su predavanja i subotom?
U Srbiji ima toliko izložbi (nedeljom) da ne treba da brineš ako se ne pojaviš na novosadskoj izložbi u subotu.

Da podsetim, ovde je tema patuljasti pinč. (nije ovo skupština Srbije gde poslanik izađe za govornicu i priča šta mu padne na pamet ne držeći se teme - dnevnog reda)

U najezdi "pinčeva" koji se nalaze po oglasima, kod nas , a i u Hrvatskoj, devalvira se odgoj i bavljenje rasom pravim zaljubljenicima rase patuljasti pinč. Psi mešanci su lepi i simpatični, ali to nikako nisu patuljasti pinčevi, ma koliko se vlasnici trudili da ih tako zovu. Takvi psi mešanci nigde se na izložbi u svetu ne mogu naći, osim što se ponekad kod nas na izložbi i na nekim forumina mogu videti.
Niko ne može zabraniti vlasnicima takozvanih pat. pinčevima da ih vole gaje i prodaju i pišu o njima. ali pri tom mora da se zna da to što oni gaje nije nalik rasi makoliko se vlasnici trudili da dokažu da jeste.
Svi oni vlasnici koji misle da im je pas "pravi" nek ga izvedu na neku od evropskih ili svetskih izložbi pa nek se uvere o stvarnom i pravom kvalitetu svojih pasa. Uslov je da psi imaju rodovnik.
 
Poslednja izmena:
Da vam pretstavimo nasu novu kujicu: Quelebris Deep Feeling (Curacao vom Kosslbachtal X Grayhound)

Malena1-1.jpg


Malena-1.jpg


Malena3-1.jpg


Malena2-1.jpg
 
CAC NOVI SAD 03.04.2010.
SALAS 137
PATULJASTI PINC -ZWERGPINSCHER
20u8kkz.jpg

Sudija:Yana Gavrilova ,Rusija
2ij2jd3.jpg



Razred mladih-muzjaci
WALLE BARKMAKER
EXCLL 1.,PRM,BOB
1zqy15z.jpg

ODG:Kennel "BARKMAKER"
Vlasnik:Milica Vlajkov,Novi Sad

DEL BOY of BARKMAKER
EXCLL 2.
292wprn.jpg

ODG:Kennel "BARKMAKER"
Vl:Kennel "BARKMAKER"

Razred intermedia-muzjaci
DIABLO OD BUDISAVE
ODLICAN 5
1074dfn.jpg

Odgajivac:Natasa Zvijer
Vlasnik:Tatjana Miljkovic,Novi Sad

Otvoreni razred-muzjaci
MACHO MALI ZMAJ
EXCLL,CAC
huf7m0.jpg

ODG:Kennel"MALI ZMAJ"
Vlasnik:Sinisa Krsic,Backa Palanka

Razred mladih-zenke
DANA SCULLY of BARKMAKER
EXCLL,PRM
3483hjt.jpg

ODG:Kennel "BARKMAKER"
Vl:Kennel "BARKMAKER"
 
Da vam predstavim naseg novog psa!
To je MEIRA MAZAL ,zenkica iz Rusije .
6r4uc6.jpg

Otac:Telem Bat Chen(Punch BAT CHEN X Snir Me Beit Hamaayan)
World Champion 2009, Vice European Champion 2008, Grand Champion Russia, Champion Russia, Champion of Belarus, Ukraine Champion, Champion of Azerbaijan., Champion Serbia, Champion of Macedonia., Champion Slovakia, Champion of Lithuania Champion of National Club of Breed, RKF Champion, International Champion
Majka:Slavjanka Yazrafel Zarifa (Slavs Pavoroti X Slavyanka Olympia)
Junior Champion Russia, Champion Russia, Champion of Ukraine, Winner, Best Junior of Eurasia, 58 CAC, 52 BOB, 58 CW, 4 CACIB, 18 BIG, BIS 5
 
Poslednja izmena:
A. Tanja77 dobrodosla u nasu druzinu! :) Postavi koju slicicu kuce....
Dlaka ce porasti sigurno postoji mogucnost da ce se uvek poznavati to mesto, mi smo imali slican primer mada nije od injekcije nego ujed insekta ali dlaka je porasla a i sad se malo vidi gde je to bilo.....
Pozdrav
 
Hvala Zorice! :D Imali smo bas veliki posao kujica ce uskoro 16 meseci da napuni a kad smo je uzeli nije htela ni na povodac da ide. Sada se vec sasvim solidno slazemo lepo se uklopila i brzo je postala deo porodice, naravno jos dosta sa njom mora da se radi...
 

Back
Top