Patuljasti pinč

Ja nisam pisao o psima sa rodovnivcima!
Zato sam i postavio pitanje da li je stene sa rodovnikom?
Pretpostavljam da nije cim nisam dobio odgovor!
A i ti psi od ko zna koga ,niko ne garantuje da su rodovnici ( tj poreklo psa)originalni!
Licno sam video jednog psa koji je ocenjen na izlozbi ( prosle godine)a 300 posto znam da je zenka (majka tog psa) iz rodovnika uginula pre nekoliko godina !
 
ima rodovnik, a ja sam pitao za misljenje cisto iz radoznalnosti. ovakavi odogvori sa hiljadu uzvicnika mi nisu uopste potrebni, jer kao sto sam vec napomenuo, pitao sam iz dobre namere. ja sam mislio da je ovo forum gde ljudi mogu da se posavetuju i razmene misljenja, a ne da budu iskritikovani. nikad mi se dosad nije desilo da mi neko odgovori tako neljubazno, jer koliko god bio objektivan ili profesionalan, mislim da ipak nije u redu odgovoriti na takav nacin.
 
Pa kad ima rodovnik onda napisi i kako se zove pas i iz koje je odgajivacnice !
Da si procitao temu (a i na balkan kinology ,posto vidim da si i tamo postavio identicno pitanje) video bi da kad se postavi neko pitanje u vezi misljenja o stenetu onda se stene slika u pozi !
Zato su i moji odovori takvi,za sve vas koje mrzi da citate !
 
Stefane nema ljutnje. Perun nije rekao nista zlonamerno ja ga znam licno i tvrdim ti da je mnogo bolji nego sto mozes i zamisliti ali je kao stariji odgajivac reagovao onako kako bi verovatno i dosta ostalih reagovala. Pogledaj ovako: kad u mnostvu novinskih oglasa i naravno oglasa na netu nadjes oglas tipa prodajem pat. pinceve od SITNIH roditelja ili recimo prelepa kujica stara godinu dana od 2,5 kg.... Na sta te to podseca?
To su upravo ljudi koji ne znaju sta je PP. Standard veoma jasno opisuje rasu i ako kaze da glava ne sme biti jabucasta niti oci buljave (kao kod civave) onda je to tako i nikako drugacije. Nazalost ti "odgajivaci" ubede ljude da je to ustvari PP i otuda ovakvi problemi i koje kakvi stenci po 50-60 evra po oglasima.
Nikome nije u interesu da od jedne rase pravi vise podrasa niti da rasu koju voli skrnavi i bas zato se i vodi ova polemika oko svih detalja....
E sad dosli smo i do tvog malisana ja ti ovo pisem kao neko ko generalno voli sve pse: mali je za ljubimca idealan mozda bi bio i solidan pas za izlozbe ali to se zaista sa ovih slika nemoze videti.
Neka slike budu u stavu, jasnije, pa cemo onda moci otprilike svi zajedno da vidimo o kakvom se primerku radi.
Opet ako si stene kupio za ljubimca uzivaj u njemu kakav god da je ali znaj ako bude imao 2-3 kg kad poraste da to nije rasa za koju mislis da jeste. Naravno iznad svega je bitno da je malisan zdrav....
 
E ,upravo tako!
Zato i pitam ,zasto je odsecen rep? Pravi odgajivac to sigurno nece raditi !
Stefane,ukoliko nisi spreman da cujes i negativne komentare onda nisi spreman za kinologiju!
Kinologija je "atletska disciplina"gde ti je pravi prijatelj upravo onaj ko ti iskreno kaze sta misli!
Kamo srece da je mene neko tako savetovao kad sam pocinjao!
Izbegao bih mnogo neprijatnosti da sam tada znao ono sto sada znam !

Mozda si zeleo komentar "jao sto je slatko stene,andjelcic ,i td ..." ?
 
pas uopste nije moj, to je pisalo u mom prvom komentaru, vec od moje drugarice. kada sam bio kod nje, slikao sam ga jer mi je bio simpatican. zato su slike takve kakve su.verovatno se pas ne vidi najbolje kao sto tvrdite, ali tada kada sam ga fotografisao uopste mi nije bilo na pameti da ga stavim na neki forum ili slicno. ja cu probati da se raspitam o njenom rodovniku, ko su joj roditelji i sl., a tada cu vas obavestiti.
 
Evo tipican primer neupucnosti!
Kako mislis da brines o psu kada ti je cena na prvom mestu !
Znaci,nije bitno ni kakav je pas ,ni od kakvih je roditelja ni da li je vakcinisan nego je najvaznije da bude do 60 e !?
Samo vakcinacije do uzrasta od 3 meseca(pod uslovom da se regularno vakcinise kod veterinara) kostaju izmedju 30 i 50 e !
I onda zamisli sta mozes da dobijes i kako ce to stene da izgleda kada odraste ako planiras da za njega das te smesne pare!
Psi nisu igracke i nisu za svakoga!
 
Poslednja izmena:
Dobro Perune, mislim da bi stvarno mogao malo da smiris dozivljaj, ne moras na svaki post toliko da skaces, pogotovu mislim na ovog decka Stefana. Napravila se takva atmosfera na ovoj temi da nijedan pocetnik ne moze da pita ijedno pitanje od straha da ga neko ne naskoci i ne pocne da proziva. Trebalo bi da budemo uljudni jedni sa drugima, da pokusamo da pomognemo i uputimo, a ne da pravimo napetu atmosferu i rasprave bez ikakvog povoda. Ovo govorim i iz licnog iskustva, upravo sa ove teme...
 
Dobro Perune, mislim da bi stvarno mogao malo da smiris dozivljaj, ne moras na svaki post toliko da skaces, pogotovu mislim na ovog decka Stefana. Napravila se takva atmosfera na ovoj temi da nijedan pocetnik ne moze da pita ijedno pitanje od straha da ga neko ne naskoci i ne pocne da proziva. Trebalo bi da budemo uljudni jedni sa drugima, da pokusamo da pomognemo i uputimo, a ne da pravimo napetu atmosferu i rasprave bez ikakvog povoda. Ovo govorim i iz licnog iskustva, upravo sa ove teme...
:)
Dobro znas da sam i ovde i na BK postavljao toliko fotki i linkova da im se ne zna broj!
Gospoda pocetnici bi mogli prvo da procitaju temu pa tek onda da postavljaju pitanja !
Druga je stvar to sto njih mrzi da citaju i pronadju odgovor !
Kad se tako pojavi neko sa pitanjem na koje je vec X puta neko vec dao odgovor ,onda imam utisak da je sve sto je napisano ,napisano zabadava!
 
E a stvarno da oladis malo.
Sta ti imas kome da solis pamet.
Pa sta ako neko hoce da kupi za 60 E?
U Srbiji su 300 a preko 1200 pa sad trebam li ja da kazem : hahaha sto kupujete te takve kad su oni pravi? Jer imas odgajivacnicu? Imas. Jer prodajes pse? Prodajes. Jel ides na izlozbe? Ti sam znas koliko. I sta hoces sad. Da svako ko hoce prvog psa prvo tebe pita,ili procita 150 strana foruma,gde uzgred budi receno malo pametnog ima da nauci.
Reci mi onda kakvi su bili prvi psi sadasnjih velikih pincerasa u Srbiji?
Bili su nakaze isto kao i ovi jadni polutanci. Nek je on tuturutu koliko hoce al ce neko da ga voli ,zivece i kuci bice mu lep zivot i to je to.
 
Ja ustvari ne razumem ljude koji zele necije misljenje.... Nema veze da li je to Perunovo, moje ili svih nas sa foruma.... Zasto?
Jel zelite ljubimca? Volite ga kakav jeste! :) Oko ovoga se svi moramo sloziti jer smo ljudi koji Vole i Postuju zivotinje! Naravno i mesance.
Ako zelite misljenje kupite pedigriranog psa i nemojte nikoga slusati i nista nemojte citati! Zatim tog psa odhranite i izvedite na izlozbu da cujete misljenje.... Kada od sudije cujete sve (lepo i ruzno) tada cete znati sto se kinoloske vrednosti tice sta imate a onda to podelite sa nama ili nekim drugim i svima ce nam biti drago ako je nesto pozitivno.
Inace tema i jeste patuljasti pinc te bi bilo malo bez veze da je punimo mesancima ili "slicnim psima".
Ja znam da svako svog psa voli najvise i naravno da mi je drago zbog toga, jer je svako to malo bice zasluzilo postovanje i ljubav koju i on nama nesebicno daje prema tome savet svima koji uzimaju ljubimca ako ste ga uzeli mazite ga i volite ga videcete koliko ce vas nagraditi... I nemojte se opterecivati da li je bilo kome on lep ili nije to je ljubimac!
Ali ako zelite da se dokazete i pokazete onda prihvatite i kritike svako ih je od nas dobijao.
 
.... Kada od sudije cujete sve (lepo i ruzno) tada cete znati sto se kinoloske vrednosti tice sta imate ...
U ovome se nikako ne mogu sloziti sa tobom,jer ima sudija i "sudija"!
To sto je neko sudija ne znaci da se razume u rasu koja mu je dodeljena na izlozbi tog dana da sudi!
Odgajivaci mnogo vise znaju od sudija !

A to ,da je tema Patuljasti pinc ,tu si u pravu !
I ne neki mesanci,i ne neki psi koji lice na pincera !
Mozda sam ovo vec napisao ,ali ponovicu-
Svaki pas bez rodovnika je mesanac!
Ko to na vreme ukapira -dobro-ko ne ukapira ili ne zeli da ukapira ,to je vec njegov problem!

Naravno ,u zemlji Srbiji je sve moguce pa i mesanci sa rodovnikom !
Ali to je vec problem nas koji imamo odgajivacnice (registrovane od FCI) i onih koji ce tek registrovati odgajivacnicu (onih koji imaju prave Ptp) !
E upravo to nam daje za pravo da se borimo za rasu ,da ostane cista ,neuprljana kojekakvim sumnjivim psima , od ko zna kakvih odgajivaca !
 
To za sudije jeste tako ali njihovo je misljenje merodavno. Tako da kada neko zeli izlozbeno stene sa merodavnim misljenjem onda tamo treba i da ga potrazi! Mislim na izlozbi.
Mi ovde kada krenemo neku pricu to zavrsi svadjom ili ne razumevanjem sto nikome od nas nije potrebno jednostavno najbolje da pisemo o temi uopsteno a za misljenje da ipak prepustimo onima koji su zaduzeni za to.
 
:)
Dobro znas da sam i ovde i na BK postavljao toliko fotki i linkova da im se ne zna broj!
Gospoda pocetnici bi mogli prvo da procitaju temu pa tek onda da postavljaju pitanja !
Druga je stvar to sto njih mrzi da citaju i pronadju odgovor !
Kad se tako pojavi neko sa pitanjem na koje je vec X puta neko vec dao odgovor ,onda imam utisak da je sve sto je napisano ,napisano zabadava!
Jesi, i to je u redu, ali ovde dolaze ljudi koji i ne znaju kako funkcionise sve, njihovo je da pitaju a nase je da odgovorimo ako hocemo, a ako neko vec hoce da odgovori to bi onda trebalo da bude bez nervoze i arogancije. Ako te mrzi da odgovaras i ako mislis da nekoga mrzi da pronjuska po forumu, pa ti lepo brate nemoj ni odgovaras. Naci ce se neko ko ima strpljenja ili ce taj ostati bez odgovora, i gotovo...
 
dobro je, ja vec mislio da su me svi zamrzeli sa ovog foruma. :) stvarno mi je malo delovalo bezveze sto sam bio ispljuvan, ali nek se zavrsi ova diskusija, jer ljudi treba ovde da citaju od psima, a ne neke prepirke.
 
To za sudije jeste tako ali njihovo je misljenje merodavno. Tako da kada neko zeli izlozbeno stene sa merodavnim misljenjem onda tamo treba i da ga potrazi! Mislim na izlozbi.
Sad mi ti tu nesto nisi jasan!
Da li to znaci da ,ako je tvoj pas ok i drugi ti kazu da je dobar ,ti ga izvedes na izlozbu i tamo neki sudija koji nije video pravog pinca cak ni na slici ( a ima i takvih) ti kaze pas je neznam,prevelik(jer je gospodin sudija do sada samo ocenjivao chichi varijantu pa misli da tako treba da izgleda) ili kao sto se desilo nedavno kada je sudija za kupiranu zenku pinca rekao da nema podignute usi ,ti to prihvatis kao merodavno misljenje samo zato sto je to rekao sudija !???
Ja sa time nikako ne mogu da se slozim !
Mnogo mi vise znaci to sto mi ti ili bilo koji drugi odgajivac kaze bez obzira da li mi ide u prilog ili ne!
Po meni ,mnogo je vaznije misljenje nekog ko ima iza sebe odgajivacko iskustvo !
Pa jos ako i prati sta se desava sa rasom u svetu preko neta!
Idealna kombinacija!
 
Poslednja izmena:
Donekle si ti perune u pravu ali mozda nisi razumeo sta sam ja hteo da kazem.
Mozda se jedan sudija ne razume u rasu, mozda i dvojica ali ko uzme izlozbeno stene taj ce ga verovatno vise i izvoditi, ni ja ni ti niti bilo ko, ko voli izlozbe nije svog psa izveo jednom-dvaput.
Znaci cuces misljenje vise sudija. Naravno da nece svako misljenje biti isto, kao sto ni misljenja svih odgajivaca ne bi bila ista. Neko bi mozda nesto zamerio nekom psu ali bi zato drugi rekao da je bas to na njemu dobro malo tu ima i do licnog ukusa pojedinca, naravno sve u skladu sa standardom.
I na kraju sta meni ili nekom drugom znaci to sto ces mi ti bolje opisati psa od nekog sudije? Time ja samo dobijam misljenje nekog iskusnijeg ali to se misljenje nigde ne pise! Ja sa njim ne mogu vaditi rodovnik niti pustiti muzjaka da pari kuju......
Izlozbenom psu jednostavno treba izlozba i sudijska ocena za bilo sta dalje, naravno to ne znaci da se treba zadovoljiti misljenjem jednog coveka uzimas kvalitetno stene vodi ga na dosta izlozbi i to je to.
Mislim da je to jasno svima a to da li cemo mi drugarski jedno drugom onako iskreno reci sta je na psu ok a sta ne i sta moze da se popravi a sta ne to su vec druge stvari nisam o tome pricao to bi vec bila neka druga tema.
 
Au!
Kao da sam posetio topic sa nekom drugom rasom a ne Ptp.
Prvo jedna dobrodoslica novim clanovima ovog topica :ok:
Mene jako raduje da se ljudi sve vise i vise interesuju za rasu Ptp. Meni moze da smeta to sto se neko interesuje a da pri tome nije pokusao da se potrudi da nesto sazna o toj rasi nego se informise putem raznih foruma. Da budem jasan nikoga ne okrivljujem, ali meni to nije jasno. Posto je pas zivo bice nijedna slika to bice ne moze da prikaze, docara tu zivotinju. Psa ne treba kupovati "preko kolena"! Svidja ti se Ptp,super.Video si razne pse na netu,jos bolje.Koliko si ih video uzivo? Danas u Srbiji ima preko 60 izlozbi. Da bi posetio bilo koju nema potrebe da od kuce odes dalje od 100 km u proseku. Lepo sednes u kola, posetis dve tri izlozbe,vidis 5-6 pasa napravis kontakt sa odgajivacima,odes do njih jer svi smo mi otvoreni za saradnju. Vidis pse koji nisu bili na izlozbi. Tek onda imas neku sliku o rasi koju bi zeleo da imas. Cena steneta varira. Po mom misljenju korektna cena za stene je oko 200 eura. Pod tim mislim na zdravo-pravo stene, sa kojim mozete da se pojavite i na izlozbama ali sa ne preteranim ambicijama. Izlozbe su vec druga prica ali ne bih zeleo off topic.
Naravucenije!
Nema tog foruma ili sajta koji moze da te ubedi u nesto kao kontakt uzivo sa nekim psom.
 

Back
Top