Patuljasti pinč

eh, na zalost nemam trenutno ni jednog psa... ali uvek gledam tema sa psima jer volim i postujem svaku rasu... ja sam vise za pse krupnije rase... ali sam pre nekoliko dana u ambulanti videla malog, sicusnog pinca pa sam se odusevila, samo sto je bio smesan malo jer je imao odelce koje je na njemu izgledalo kao da je lutkica... zaista je rasa lepa ali ljubitelj sam jakih pasa, tipa Nemacki Boxer, Mastifi... dopada mi se i Cane Corso, verovatno cu ga kupiti kada se kuja porodi za neka 4 meseca...
a stvarno, sto neko ne okaci sliku ove divne male kuce, bas bih volela da razgledam malo :)
 
Patuljasti pinc nije mali i sicusan!
Ne cudi me uopste sto si takvog psa srela u ambulanti ( zanimanje ti je veterinar ili sta?(na ovo pitanje ne moras da odgovoris ako ne zelis)!
Veterinari su se obogatili na takvim psima!
p.s. taj pas kojeg si videla je bio odrastao ili stene?
p.p.s. evo da ti ispunim zelju !
1z1r05g.jpg
 
Perune opet si bukvalista! Jeste pinc sicusan naspram boksera , mastifa i ostalih rasa koje se spominju pa i po samom imenu se zna da je u pitanju mali pas e sad sto ti odmah tu vidis civavu to je vec drugi problem... :))))
 
heh, ne... doveli su ga na prvu vakcinu protiv besnila, znaci ima od 4 meseca navise :)
ma presladak je!
vidi ti te oke samo, svaka cast!

kako mislis nije sicusan?
"Ne cudi me uopste sto si takvog psa srela u ambulanti" - sto, ti tvoje psice ne vodis u ambulantu da dobiju vakcinu i tako to?
 
REKOH 4 ili vise jer je doveden na vakcinu koja se daje nakon 4. meseca!
zasto mislis da si pametniji od svih?
sta se desi kada se tvoj pas ne daj Boze razboli, a SVI mi mozemo da se razbolimo, tako i psi? da li ga vodis na eutanaziju ili ga licno ubijes kad ga ne vodis veterinaru?
SICUSAN JESTE, ZA MOJ POJAM, JER SAM ODUVEK GAJILA PSE SRENJE VELIKE I VELIKE RASE! ostali, oprostite na all caps, covek je nedokazan... steta, mozda bi mogao da prodjes kao poznavaoc rase, ovako nisi nista drugo nego obican kompleksas... eto, makar iz ovih nekoliko postova... uzas... i siroti ljudi koji na ovoj temi zele da saznaju nesto o ovoj rasi kad si ti tu i svakoga oteras svojom neprijatnoscu. a posto verujem da zivotinje osecaju ljudsku energiju, sad mi je zao i pasa koje ti uzgajas... :(
 
... ali uvek gledam tema sa psima jer volim i postujem svaku rasu... j
Zanimljiva mi je ova recenica !
Kljucna rec u njoj je -rasa!
Novi Sad je pun mesanaca sa civavom !
Retko se pojavi koji pas da je pravi Ptp u rasi !
I svi ti vlasnici misle da imaju pinca,zato sto je pinc ",mali,sicusan,i sl"
A pri tom jos imaju i regularne papire !
Pinc jeste mala rasa ali nije igracka i nije pas za torbice ,zato se i nalazi u drugoj grupi a ne u devetoj!
Postovati neku rasu je -nazvati sve ono sto nije pinc ,pravim imenom - mesanac!
Mozda zabunu unosi originalni naziv rase -zwergpinscher!
http://de.wikipedia.org/wiki/Zwergpinscher
Bukvalan prevod bi bio patuljak pincer !
Ne patuljasti pas pincer nego manja verzija nemackog pinca(Deutscher Pinscher)!
http://de.wikipedia.org/wiki/Deutscher_Pinscher
E bas to su iskoristili farmeri pasa (oni kojima nije uopste bitno kako ce im pas izgledati nego samo sto veci broj stenadi) pa su neukom narodu prodavali mesance sa civavom i jos nekim rasama!
Takvi psi su redovno loseg zdravlja (zato sam i napisao ono za ambulantu),skloni koznim bolestima,lomovima kostiju ,i dr...
U Srbiji su pinceri bili bas takvi sve do pojave nekoliko dobrih pasa iz inostranstva i to zahvaljujuci nasim najboljim odgajivacima (Multatuli Bum Bam Spasibo Mam ( Boss),Blue Star LeviS,Curacao vom Kosslbachtal, i jos neki...) i trudu istih tih odgajivaca da poprave ono sto su unistili neodgovorni "ljubitelji"rase !
 
REKOH 4 ili vise jer je doveden na vakcinu koja se daje nakon 4. meseca!
zasto mislis da si pametniji od svih?
sta se desi kada se tvoj pas ne daj Boze razboli, a SVI mi mozemo da se razbolimo, tako i psi? da li ga vodis na eutanaziju ili ga licno ubijes kad ga ne vodis veterinaru?
SICUSAN JESTE, ZA MOJ POJAM, JER SAM ODUVEK GAJILA PSE SRENJE VELIKE I VELIKE RASE! ostali, oprostite na all caps, covek je nedokazan... steta, mozda bi mogao da prodjes kao poznavaoc rase, ovako nisi nista drugo nego obican kompleksas... eto, makar iz ovih nekoliko postova... uzas... i siroti ljudi koji na ovoj temi zele da saznaju nesto o ovoj rasi kad si ti tu i svakoga oteras svojom neprijatnoscu. a posto verujem da zivotinje osecaju ljudsku energiju, sad mi je zao i pasa koje ti uzgajas... :(
Zali ti svoje pse,za moje ne brini !
Meni obrazovanje ne dozvojava da vodim pse kod svakakvih veterinara!
Za zdravlje mojih pasa se brine najbolji veterinar u Novom Sadu (ali ja ih retko vodim kod njega) jer su moji psi zdravi !
Iz ovog tvog pisanja se vidi nivo kulture koju imas !
Kao prvo ,postavila si fotografiju mog psa a da me ne pitas!
(zato cemo zamoliti administratore da taj post i tu fotografiju obrisu)!
A o pravopisnim greskama da ne govorimo!
Ali nismo tema ni ti ni ja, nego patuljasti pincer!
 
ma sve stoji, ma sta ti napisao, nemam nameru da se raspravljam sa tobom. lako je danas biti poznavaoc kad mozes da citiras nesto sto je neko piaso po wikipedia sajtu...
nije mi narocito jasno zbog cega mrzis mesance. ali te ne pitam zbog cega. verovatno se smatras veoma uzvisenim jer odgajas - koliko sam shvatila - bas ovu rasu. svejedno i kad ima najcistiju liniju pas moze da se razboli. zbog toga je glupo zvucalo da napises da ne vodis u ambulantu psa za "tako to"... sto bi znacilo cak i da mu lekar pregleda usi, zube i uradi analizu krvi, jer je to nesto sto bi trebalo uraditi kao mere opreza - bolje spreciti nego leciti!
nema potrebe da meni dajes podatke o pincevima, nisam se raspitivala, a i da jesam pogledala bih sama na netu na glupom wiki sajtu gde svako moze da pise sta god pozeli ;)
a ti spusti loptu malo, ili napravi svoj licni sajt gde ces sam, svojim znanjem obavestavati ljude o standardu i tvrditi da je njihov pas "unisten" mesanjem neke druge rase sa pincevima...
mene time zaobidji jer me ni ne zanima cak... osvojio si teritoriju ovog pdf-a, ali si ostao na njoj sam mogao je biti veoma prijatan pdf, bez tebe...
 
Zali ti svoje pse,za moje ne brini !
Meni obrazovanje ne dozvojava da vodim pse kod svakakvih veterinara!
Za zdravlje mojih pasa se brine najbolji veterinar u Novom Sadu (ali ja ih retko vodim kod njega) jer su moji psi zdravi !
Iz ovog tvog pisanja se vidi nivo kulture koju imas !
Kao prvo ,postavila si fotografiju mog psa a da me ne pitas!
(zato cemo zamoliti administratore da taj post i tu fotografiju obrisu)!
A o pravopisnim greskama da ne govorimo!
Ali nismo tema ni ti ni ja, nego patuljasti pincer!
images


slika je javno prikazana na browser -u google images
slika nije u tvom vlasnistvu tako da nema potrebe da te pitam za dozvolu. Moj nivo kulture nema potrebe da proucavas, veoma je prilagodjen sagovorniku. takodje ni pravopis nije tvoj problem, bicu pocastvovana da budem u prvoj klupi kada otvoris skolu o srpskom pravopisu! ako to neces da uradis, nemoj komentarisati, onda su to prazne price...
 
Moracu da te razocaram, odavno imam sajt !
Sto se mesanaca tice ( ja nigde nisam napisao da mrzim mesance(prvih nekoliko mojih pasa su bili bas mesanci)) zanima me jedino kako bi ti reagovala da imas registrovanu odgajivacnicu ,recimo boksera, i da svaki pas kojeg sretnes u gradu i koji lici na boksera ima rodovnik i da ti svi tvrde da je bas to bokser !
Ti ulazes vreme ,trud i novac za svoju rasu (da bi je unapredila ,vodila po izlozbama,nabavljala kvalitetne primerke,hranila nekom od boljih hrana, redovno vakcinisala,i brinula o njihovom zdravlju) a neko drugi drzi te kao "boksere" po raznim supama i budzacima,redovno ih prodaje po oglasima da se ne vide ni slike stenaca ,a kamoli roditelja, isporucuju na kucni prag i imaju redovne rodovnike!

p.s. je u zivotu nisam ubio ni vrapca, a kamoli psa!
Moji psi zive sa mnom i mojom porodicom u kuci,imaju tretman kao ravnopravni clanovi !
p.p.s. ostao sam sam zato sto jos jedino ja imam zivaca da se raspravljam i da branim rasu na onaj nacin koji je jedini ispravan!
A to ,da li sam ja poznavalac ,mozes slobodno da pogledas na mom sajtu !
To sto si odabrala fotografiju koju ces postaviti,a na kojoj je bas moj pas meni dovoljno govori!
Nije uzalud ovo sto pisem ,jer vidim da ti se dopao bas moj muzjak ! Ima nade !
 
Poslednja izmena:

Nije javna je l ju je Perun postavio samo na drugom forumu, tj ti si je uzela bez pitanja i postavila je ovde, a plus ta slika ima logo odgajivacnice tako da ne vidim Borislave cemu sad tvoja kuknjava.Tebi je i u interesu da je sto vise ljudi vidi.
Da razjasnimo pas ciju si sliku postavila je Indra Mali Zmaj i pas nije uopste mali i sicusan cak ni u poredjenju sa srednjim i velikim psima koje si gajila. Naime taj pas je na samoj gornjoj granici standarda 32cm uzmi metar i izmeri koliko 32 cm pa na to dodaj vrat i glavu jos gore.To nije malo uopste.
Dalje Perune preterujes u nekim stvarima i mislim da bi trebalo da spustis loptu malo.Ja te poznajem lično pa mgu da te razumem ali ne i ostali ljudi ovde na temi.
A za ostale nemoj da se cudite sto vam neko kaze iskreno i kako jeste i da vam je pas mesanac i nije patuljasti pinc.To sto neki pas ima rodovnik ne znaci da je to sto pise u rodovniku i istina.
I dajte malo da se druzimo pricamo o lepim stvarima.
I da cena stenaca varira, ide od 100-1000 pa i više eura.
I za sto i za hiljadu mozete naci PRAVOG patuljastog pinča ali je razlika ogromna u kvalitetu i genetici.Elem neka realna cena bez obzira na odgajivaca je 200-300e (naravno ne za svako stene u leglu) ali eto to je nesto okvirno.
Za 50-60-70e ne mozete naci psa a da je vakcinisan, ociscen od parazita ili slicno.

I jos nesto ko zeli da vidi najbolje Ptp neka dodje na ISPU (to vam je svetska klupska izlozba za snaucere i pincere) 29.05.2010. u Kragujevac pa da uoči razliku izmedju mesanaca i pravih pasa
 
hvala, ne zelim jer nemam potrebu da se raspitam u vezi sa ovom rasom.
ostao si sam jer si neprijatan.
razumem da se trudis, da ulazes sve u njih, da ti je vazno to sve sto pises, i verujem da niko nema protiv kada neko izjavi svoje misljenje...
ali ti braneci svoja misljenja govoris kako je ono jedino pravilno i jedino dobro. nekome se mozda ova rasa svidja zato sto je male velicine - opet kazem za moj pojam je mali, pa ga ne zanima koje je poreklo, samo hoce da pruzi ljubav psu koji ima lik i "oblik" kao pinc... niko ne kaze da je to ne znam kako dobro sto postoje psi sa rodovnicima koji su falsifikat, licno i znam za taj slucaj, ali, ti se drzi tvog kvaliteta. razumem te sa te strane... ali ne razumem zasto imas taj grozni nervozni stav, gde moras da nameces svoje misljenje a da ti ga niko nije ni osporio. oni koji traze to sto ti nudis - takvu krvnu liniju ove rase psa, verujem da ce te kontaktirati na tvoj sajt, zaboga, pa to i jeste poenta kreiranja sopstvenog sajta... ali prestani da stvaras neprijatnu situaciju na ovom pdf-u! meni je neprijatno...
 
Nije javna je l ju je Perun postavio samo na drugom forumu, tj ti si je uzela bez pitanja i postavila je ovde, a plus ta slika ima logo odgajivacnice tako da ne vidim Borislave cemu sad tvoja kuknjava.Tebi je i u interesu da je sto vise ljudi vidi.
Da razjasnimo pas ciju si sliku postavila je Indra Mali Zmaj i pas nije uopste mali i sicusan cak ni u poredjenju sa srednjim i velikim psima koje si gajila. Naime taj pas je na samoj gornjoj granici standarda 32cm uzmi metar i izmeri koliko 32 cm pa na to dodaj vrat i glavu jos gore.To nije malo uopste.
Dalje Perune preterujes u nekim stvarima i mislim da bi trebalo da spustis loptu malo.Ja te poznajem lično pa mgu da te razumem ali ne i ostali ljudi ovde na temi.
A za ostale nemoj da se cudite sto vam neko kaze iskreno i kako jeste i da vam je pas mesanac i nije patuljasti pinc.To sto neki pas ima rodovnik ne znaci da je to sto pise u rodovniku i istina.
I dajte malo da se druzimo pricamo o lepim stvarima.
I da cena stenaca varira, ide od 100-1000 pa i više eura.
I za sto i za hiljadu mozete naci PRAVOG patuljastog pinča ali je razlika ogromna u kvalitetu i genetici.Elem neka realna cena bez obzira na odgajivaca je 200-300e (naravno ne za svako stene u leglu) ali eto to je nesto okvirno.
Za 50-60-70e ne mozete naci psa a da je vakcinisan, ociscen od parazita ili slicno.

I jos nesto ko zeli da vidi najbolje Ptp neka dodje na ISPU (to vam je svetska klupska izlozba za snaucere i pincere) 29.05.2010. u Kragujevac pa da uoči razliku izmedju mesanaca i pravih pasa
dosla bih, ali na zalost mi je to jako daleko...
Boxer kog sam imala je bio visok oko 51cm bila je sitnije gradje. to je ipak dosta vise nego 32... i pincevi su sitni gradjom... moja kuja Boxerka je sitnija a imala je 24kg... meni su oni preslatki i mali su i jako su dragi sa tim okruglim okicama.
pa ne moze da se nadje tako povoljno izvakcinisano stene kad je i sama vakcinacija skupa pa je normalno da se cena mora podici u skladu sa troskovima...
zaista bih dosla da gledam neko takvo takmicenje... da li ce se tako nesto desiti u Novom Sadu?
 
Mislim da ove teme o Patuljastim pincevima kao i o drugim rasama po forumima zapravo i postoje da bi ljudi koji ne poznaju rasu barem nesto naucili.
Pre nekoliko godina nisam o njima znao bas nista danas znam tek ponesto ali se nadam da cu vremenom saznati dosta toga i vrlo rado cu to reci novim ljubiteljima ili ljudima koji budu zeleli da budu odgajivaci...
Mi inace imamo i srece jer danas je internet veoma rasprostranjen a ima i kod nas dosta ljudi koji odlicno poznaju rasu kao recimo g-din Grujin ili g-dja Zorica i oni su dosta toga pisali i objasnjavali svima nama. Tu je Perun apsolutno u pravu ljude mrzi da citaju pojave se sa nekom losom fotografijom i uz to na njoj je pas koji bojom ili velicinom podseca na pinca i onda ga pretstave kao tu rasu i pitaju za misljenje.
Ja sam vise puta napisao da se misljenje trazi na izlozbi ali naravno da ga i odgajivaci mogu dati medjutim tada i dolazi do ovakvih situacija da se ljudi posvadjaju jer se ne razumeju.
Perun nije zlonameran on jeste malo direktniji ali kada neko stekne iskustvo pa jos kako je i sam napomenuo prvobitno dozivi nesto lose naravno da dobije zelju da to iskoreni i ja ga tu apsolutno razumem.
Jako je tesko u danasnje vreme ljudima objasniti kako pinc treba da izgleda ili recimo zasto je tolika cena steneta a ima i za (50eur) i tako to....
Tu se velika nepravda cini odgajivacima jer je trziste prepuno raznih mesanaca koji kvare sliku o rasi jednostavno neko vam kaze ovo je patuljasti pinc pas sa mnostvom titula a on ni ne lici na pp-a! Vama se svidi psic jer je mali i sladak i naravno ubedjeni ste da je to ono pravo. Kasnije kada vas neko razocara i kaze da nije u vama se javlja osecaj da taj neko ne voli vas i vaseg psa.... Nije tako. Ja sam svima rekao koji su kupili takve pse ako vam se svidja uzivajte u njemu i nikoga ne pitajte za misljenje to je vas LJUBIMAC!
Naravno ako ste zeleli nesto vise od ljubimca onda ocekujte i kritike ako je pas van standardan jer vam ni jedan odgajivac nece cutati da nekog mesanca prikazujete kao stene sampiona, to vreme je proslo.
 
...Jako je tesko u danasnje vreme ljudima objasniti kako pinc treba da izgleda ili recimo zasto je tolika cena steneta a ima i za (50eur) i tako to....
Tu se velika nepravda cini odgajivacima jer je trziste prepuno raznih mesanaca koji kvare sliku o rasi jednostavno neko vam kaze ovo je patuljasti pinc pas sa mnostvom titula a on ni ne lici na pp-a! .
Recimo ,sta mene uzasno iznervira:
gomila oglasa na netu (naravno, vecina bez fotografija)i raznim casopisima u kojima se spominje :,srnasti pinc,minijaturni pinc ispod tri kile,izuzetno sitni roditelji i sl.
I kakve sve nazive ne smisljaju !
Kao sto kod pekinezera ne postoji kraljevski pekinezer,rumunski ili kakav vec nego samo engleski tip pekinezera (sve ostalo su mesanci koji imaju jako malo slicnosti sa pravim pekinezerom)
Tako isto i kod Ptp !
 
Naravno da su pincevi sicusni, sa svojih 7-8kg naspram jednog dobermana ili rotvajlera. Kako mozete tako da mesate babe i zabe?! Moj Kastro je veliki, na granici standarda, i smatram ga vrlo sicusnim psom jer se u parku druzimo sa mnogo vecim psima. To sto vi iznova i iznova vrtite pricu o mesancima pat pinceva, to je druga stvar, potpuno nevezana za ono o cemu je pisala tazzica. Bravo majstori, opet ste uspeli da oterate jos jednog zainteresovanog forumasa. To jedino i znate...

Tazzica, oprosti na ponasanju nekih ovdasnjih forumasa, dignutih su noseva od odavno i to se nece promeniti. Ne bi trebalo da obracas paznju na zlurade komentare... Ni ja ne razumem sta je Perun hteo da kaze time da ga ne cudi sto si srela takvog pinca u ambulanti- pincevi nisu nikakvi super psi, razboljevaju se kao i svi ostali, nisu toliko skloni bolestima kao neke vrste ali Boze moj, ja sam moje pinceve vodila kod veterinara vise puta, usled razlicitih razloga... O tome ko se na mesancima pinceva obogatio necu da komentarisem.
Uputila bih te na jedan drugi forum gde mozes mnogo vise da saznas o pat pincevima i drugim rasama, gde su ljudi mnooogoo srdacniji i ljubazniji, ali ne znam da li je zabranjeno ovde reklamirati druge forume... :confused:
 
. Ni ja ne razumem sta je Perun hteo da kaze time da ga ne cudi sto si srela takvog pinca u ambulanti- pincevi nisu nikakvi super psi, razboljevaju se kao i svi ostali, nisu toliko skloni bolestima kao neke vrste ali Boze moj, ja sam moje pinceve vodila kod veterinara vise puta, usled razlicitih razloga...
Tinar,Ptp naravno da nisu super psi,kako ti kazes ,ali u poredjenju sa chi mesancima su zdravi na kvadrat!
A to sam rekao zato sto mi bliski prijatelji rade u vet.ambulantama i imam izvestaje iz prve ruke ,koliko i kakvi sve "pinceri"dolaze kod njih!
I vrlo sam dobro upucen u zdravstveno stanje takvih mesanaca!
 

Back
Top