Patuljasti pinč

Kinolosko drustvo "TISA"
Backo Petrovo Selo
II Nacionalna izlozba pasa svih rasa
CAC
Backo Petrovo Selo ,18.04.2010.
t5kfnq.jpg


Patuljasti pinc
wvanbs.jpg

Sudinica: G-dja Evica Misic
2ym9387.jpg


Razred mladih (9-18 mes)
muzjaci

Energy Barkmaker
30mtr7m.jpg

o:Indra Mali Zmaj m:Nikita
Odg & vlasnik :kennel "Barkmaker"
Excll 2

Walle Barkmaker
f099py.jpg

o: indra Mali Zmaj m; J-Belona
Odg:kennel "Barkmaker"
Vlasnik : Milica Vlajkov,Novi Sad
Excll 1,PRM & BOB

razred mladih(9-18 mes)
zenke:
Amarantha
mtlfuw.jpg

o:Unco GDS m:Endzi
Odg:Tomislav Bojanic
Vlasnik: kennel "Barkmaker"
excll , PRM

Razred Intermedia (15-24 mes)
zenke
Rubina Mali Zmaj
e5mrty.jpg

o:Curacao vom Kosslbachtal m:Samba Mali Zmaj GDS
Odg:Zorica Dragic,kennel "Mali Zmaj"
Vlasnik: kennel"Barkmaker"
Excll , CAC

Dopuna kataloga:
intermedia (15-24 mes)
Markos GDS
14y5x95.jpg

o:Humblepup Zeron m: Ada GDS
Excll,CAC
odg:kennel "GDS"
vlasnik:Teleki Ferenc
 
Hvala Zorice ,grujini & mica zr !
Drago mi je da vam se fotografije dopadaju!
Na izlozbi je bila jos jedna zenkica kao posmatrac ali nazalost nisam je slikao !
Ali i ona je bila pravi pincer sto me svakako raduje ,jer vidim da ljudi polako kapiraju kako treba da izgleda pinc!
 
CAC Kikinda: pincera prijavljenih 4, vreme lepo, drustvo odlicno ...

Muzjaci razred mladih:
Walle Barkmaker
PRM, BOB

Zenke razred mladih:
Enigma Barkmaker:
PRM

Quelebris Deep Feeeling
(5)

Muzjaci intermedia
Sake
(5)

Komentar i obrazlozenje sudije za ocene nasih pasa je losa ring dresura....
Da li je bas toliko losa provericemo kod drugih sudija mada mislim da Stefica Lazic vise moje pse nece gledati!

Pozdrav svima i jos jednom cestitam pobednici na zasluzenoj tituli!
 
CAC Stari Banovci

Prijalvjeno cetiri psa sva cetiri izvedena
Intermedia Muzjaci
Bucher DSG ( Multatuli Bum - Bam Spasibo mam X Piccollo Wanda) CAC i BOB

wb4feu.jpg


Razred mladih zenke

Lejla Toća (Lili Toća X Arči) PRM
vse6nt.jpg


Intermedia zenke

Tija Top Von Masterhof (Jocker show Lucky L. Max X Ela) CAC
16bndrb.jpg

kako ja nisam fotografisao Tijina fotografija samo glave jer nemam dobrih fotografija neka vlasnici oproste zbog toga

Naomi Mali Zmaj (Malgris You Only You X Zita) CAC

2n278p.jpg


Izbor za BOB

2lc1g5f.jpg

___________________________________________________________________________

Sad o samoj izlozbi:
Na divnom mestu, suncano odlicno drustvo, veliki broj pasa perko 300. Organizacija na nivou, ozvucenje taman ni glasno ni tiho (sve pohvale nisu nam se preplasili psi) Malo je bilo vruce ali sta da se radi,Upoznali i druzili se sa starim drugarima. Upoznali nove snage kinologije Taru, koja je divno dete Kaća i Nenade imate razloga da budete ponosni na ćeru.Dete se nije culo osim kada je vikalo na pse da budu tisi malo.
Ja sam sa Lejlom prezadovoljan odlicna je bila, i tek ce pokazati koliko vredi.I da moja devojka pravi najbolej sendvice na celom svetu samo zbog njih vredi otici na izlozbu
Sve cestitke pobedniku i Ktarini i Nenadu i ostalima ako su zadovoljni sa rezultatima.

A Žix je sve to gledao iz prikrajka

xmn5i1.jpg
 
Cestitam svima koji su izveli pse na obe izlozbe!
Najveci uspeh je to sto nije bilo chichi michi pasa !
Sada nam izlozbe vec pomalo lice na neke iz inostranstva ,pravi pinceri,dobri psi ,itd...
Jos jednom ,bravo za sve koji su izlagali svoje pse!:klap:
 
Cestitke Vukasine ovo kod Vas je vec licilo na normalno sudjenje!

Sudija je bio odlican,,nije po svaku cenu psima davao titule,bilo je pasa u drugim rasama koji su bili sami u razredu a dobijali su 4 ili 5 a bez titula ako je u tom trenutku ili prema njegovom misljenju ne zasluzuju. Pravo evropsko sudjenje iskreno, sudija u odelu sa kravatom i snalom za istu u obliku dobermana, raspolozen, pricljiv hoce da saslusa da da savet kako da se neke stvari isprave.Nije se leibio da komentarise psa ako je los ili ako je dobar, za jednu belu svajcarsku ovcarku je ostao bbez texta kako on rece i navalio psa maksimalno, dao savet mmku u vezi hendlinga i rekao mu obavezno da je vodi na svetsku i da je pas besprekoran.A bilo je i nagrdjivanja eto stvarno smo se osecali kao da smo ne znam gde otisli.Dalje osoblje i momci oko ringa super, ljubazni predusetljivi ma sve za pohvalu.Ja cu sledece godine da idem opet makar da gledam i foktam
 
Pazi samo ko dodje da sudi kikinda je nama isto bila ok mesto lep teren uvek dosta poznatih ljudi i relativno dobre sudije za sve rase jer smo mi prethodnih godina i druge rase izvodili....
Medjutim sta se sad desilo sam Bog zna ta osoba koja je sudila uopste nije bila u planu ni po zovu ni po sekretarici sa kojom sam pricao 3 dana pre izlozbe.
Sa takvim kriterijumima kakve je ona imala najrealnije bi bilo da titule nisu ni dodelili jer smo ovako mi tesko osteceni.
 
Čestitke za novi sajt Slobodanu i Draganu.

Evo malo da se hvalim:
Na međunarodnim izlozbama u Baru i Petrovcu proslog vikenda Paris GDS je u Baru ostvario sledece rezultate: prvak razreda mladih, odlican, young BOB i BOB kod sudije Nenada Marića, a drugog dana u Petrovcu kod sudije Zorana Ćurčića: olican, j.cac i BOB. Zahvaljujem se porodici Đurović iz Podgorice na odličnoj prezentacija psa iz moga odgoja koji je sad u njihovom vlasništvu.

Pored titula koji je osvojio Paris GDS od vlsnice sam dobio i sledeće podatke sa izložbe:
Bilo je prijavljene 5 patuljastih pinceva od cega su dosla samo 3. Jedan iz Italije Ed E Subito Sera jelenje boje,a drugi iz Kotora Beni od Budisave (prava macka) crno-braon za titule ne znam. Sudija Maric je Parisa uzeo kao tipican primjer rase, i bio je izuzetno dobre volje nije mnogo vikao na izligace.Bio je prijavljen i Macho Mali Zmaj Sinise Krsica koji nije dosao.

0000932534_m_0_7betin.jpg

Paris GDS (Humblepup Zeron & Alfa GDS)
 
Poslednja izmena:

Back
Top