Otkazan poziv Tačiju da dođe u Beograd

Odlično. To mu dođe kao da je odlučio da se preda.

Vučić bi u tom slučaju morao da ga uhapsi baš kao što bi morao da uhapsi recimo Karića ako se pojavi u Srbiji.

Za obojicom je raspisana poternica a zna se da se zakon mora poštovati ako se želi u Evropu.

Gospodine, ne možemo u Evropu mašući rukama !?
Lakše malo sa tim zakonom i primenama, ima tu dosta nedorečenosti.
Kako u textu tako i u praxi
 
Gospodine, ne možemo u Evropu mašući rukama !?
Lakše malo sa tim zakonom i primenama, ima tu dosta nedorečenosti.
Kako u textu tako i u praxi

Žao mi je što se vi koji se bar nominalno zalažete za evrointegracije veoma često pozivate na selektivnu primenu zakona kao i neprimenjivanje zakona.

To je neozbiljno.

Vrlo neevropski.

Možda vi pod usavršavanjem zakona podrazumevate dekriminalizaciju terorizma.
 
Koliko znam Hasim Taci je pravosnazno osudjen pred sudovima Srbije na 40 godina zatvora.

Dolaskom u Beograd, Vucic i Dacic ruse pravosudni sistem Srbije , i pokazuju da je jedan zlikovac ubica i terorista, Taci, jaci od pravosudnog sistema nase zemlje i da mi danas nemamo drzavu.

Da, apsolutno. Insistiranje Evropske unije da Srbija dovede u pitanje fundamente svoje državnosti je svojevrstan državni udar što svakako nije akt usmeren ka jačanju stabilnosti u regionu i podrške vladavini prava i zakona.
 
Hoce li u delegaciji biti i Duda Balje ?

images

Ja cu da je ugostim, ionako mora da prodje kroz Krusevac, ako putuje suvozemnim putem
 
Dačić: Nema potrebe da Tači dolazi u Beograd
Tanjug | 15. april 2015. 14:25 |

"Sa nama se niko o tome nije konsultovao, niti je u pripremi skupa bilo koji državni organ učestvovao", naglasio je šef srpske diplomatije








BEOGRAD - Šef diplomatije Srbije Ivica Dačić rekao je danas, povodom najava da će kosovski ministar spoljnih poslova Hašim Tači krajem meseca doći u Beograd, da nema potrebe da Tači dolazi.

Kako su preneli kosovski mediji, pozivajući se na neimenovane izvore, Tači će, na poziv nevladine oprganizacije "Ambasadori mira", učestvovati na skupu na koji su pozvani ministri spoljnih poslova četiri balkanske zemlje, a Beograd se navodno nalazi u "nelagodnoj situaciji" zbog velikog pritiska koji na Srbiju vrši EU.

"Taj skup ne organizuje Vlada Srbije, ja nisam ni planirao da učestvujem na tom skupu, tako da ne verujem da ima potrebe da Hašim Tači dolazi u Beograd", rekao je Dačić na konferenciji za novinare posle susreta sa kolegom iz Zambije Herijem Kalabom.

On je dodao da informaciju o dolasku Tačija ima samo iz medija.

"Sa nama se niko o tome nije konsultovao, niti je u pripremi skupa bilo koji državni organ učestvovao", naglasio je šef srpske diplomatije, navodeći da "tako ozbilljne stvari ne bi trebalo da budu predmet neozbiljnog pristupa".

"Postujem rad raznih instituta, NVO, akademija, ali sve što zadire u državnu politiku Srbije ne može se raditi bez konsultacija sa vladom", rekao je Dačić.

Upitan da li Tačijev dolazak može da predstavlja neki problem i da li se protiv njega vodi neki istražni postupak, Dačić je ponovio:

"Mislim da nema potrebe da dolazi".

Dačić je dodao da su dve strane uradile dosta koraka u normalizaciji odnosa, na način koji je bio međusobno dogovoren, ali da ovo nije bilo dogovoreno.

"Ovo je jednostrana organizacija od strane NVO, a tako ozbiljna pitanja se ne mogu sprovoditi bez državnih organa", zaključio je srpski ministar.
 
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:543524-Mediji-Taci-dolazi-u-Beograd

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=17&nav_category=1262&nav_id=981791

hasim-taci--zasta_620x0.jpg


Prištinska TV Kljan Kosova objavila da će zamenik premijera i kosovski ministar spoljnih poslova boraviti krajem meseca u Beograd. Ivica Dačić: O tako ozbiljnom pitanju ne može odlučivati bez učešća države

PRIŠTINA - Zamenik premijera i kosovski ministar spoljnih poslova Hasim Tači boraviće krajem meseca u Beogradu, objavila je danas prištinska TV Kljan Kosova pozivajući se na neimenovane izvore.

Pojedini prištinski portali, pozivajući se na različite izvore, tvrde da će Srbija tokom prve Tačijeve posete Beogradu, za bezbednost skupa kome će on prisustvovati, angažovati čak 4.000 policajaca.
I beogradski "Danas" najavljuje mogućnost dolaska Tačija u Beograd. Pozivajući se na izvore bliske kosovskom šefu diplomatije, list piše da je Tači potvrdio učešće na konferenciji, koja će biti održana 24. aprila u organizaciji nevladine organizacije Omladinski odbor za obrazovanje, a na temu "EU integracije zapadnog Balkana:možemo bolje zajedno".



DAČIĆ: NEMA ZAHTEVA ZA POSETU

NEMAM nikakve informacije o poseti Hašima Tačija Beogradu i o tome sam saznao iz medija, izjavio je danas ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić i dodao da Srbija nije dobila nikakav formalan zahtev za odobravanje takve posete. Dačić je u izjavi novinarima u Beogradu rekao da skup na kome bi, kako pišu mediji, trebalo da učestvuje i Hašim Tači ne organizuje država već nevladin sektor i da on, kao ministar spoljnih poslova Srbije, na njemu neće učestvovati.

- Ja sam rekao da neću da učestvujem na tom skupu, rekao je Dačić i dodao da iza toga ne stoji država.

- Jedno je takav skup organizovati u Briselu, a drugo u Beogradu, ocenio je Dačić i naglasio da se o tako ozbiljnom pitanju, kao što je poseta Tačija Beogradu, ne može odlučivati bez učešća države.

- - - - - - - - - -

Добро нам дошао Хашиме, ваљда ћеш измамити понеког "српског националисту" из круга двојке на свеж ваздух да мало протествује :D
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top