Quantcast

Ostaci komunizma u Srbiji: himna, grb, Zvezda i Partizan...

billy_THE_kid

Primećen član
Banovan
Poruka
929
Mnoge strvari u Srbiji su se zauvek promenile. I treba, resismo se komunistickog jarma...ALI !!!......Neke su jos uvek tabu tema ...imamo trulu himnu, socrealisticki, jos uvek zvanicno neukinuti grb, i nazive nasih najboljih klubova, koji kao da su ispali iz "Kapitala", Karla Marksa....

Ako se slazete da hitno treba promeniti himnu i grb Srbije, sta mislite o promeni imena najslavnijih klubova u istoriji ove zemlje?? Da li su oni zasluzili da se tako zovu??

To je kao da najdrazoj deci date imena Traktorka i Masinka.....zar ne??

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
Је си ли ти Били дете био замрзнут, па су те сад отопили и случајно си видео комунистички грб на још увек неким институцијама. Србија има химну Боже правде - истина, мало је промења (уместо краља - српске земље). А грб је Краљевине Србије из 1882.

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
King 7:
Mnoga druga znamenja su tu jos uvek: imena ulica, kamene i bronzane glavudze i biste i mnogo cega jos. Mnogi smatraju da je brozov socijalizam jedini trenutak istinskog prosvetljenja u istoriji Srba.

Ја сам да остану бисте Јосипа Амброза Тита, ал' уз додатак - аустроугарски фелдвебел, унесрећитељ српског народа и његов највећи крвник.

billy_THE_kid

Primećen član
Banovan
Poruka
929
JABUCHILO:
a u cemu je tacno problem sa himnom i grbom srbije?

Jabucilo, druze, ne secam se da je na bilo kojoj sednici skupstine zvanicno promenjena himna i grb Srbije....ne daju momci iz SPS-a, a Kostunica, sta ce, cuti ........da ne padne vlada....

Ko zna da su ta znamenja zvanicno ukinuta, a uvedena nova (stara), neka mi kaze kada se to desilo da ne zivim u neznanju.....

Za klubove samo kazem da su suvise veliki, i vazni, da bi nosili imena koja skroz i bez ikakve rezerve asociraju na neka, kako sam shvatio, ne bas omiljena , vremena za Srbe...

billy_THE_kid

Primećen član
Banovan
Poruka
929
DukeofSerbia:
Је си ли ти Били дете био замрзнут, па су те сад отопили и случајно си видео комунистички грб на још увек неким институцијама. Србија има химну Боже правде - истина, мало је промења (уместо краља - српске земље). А грб је Краљевине Србије из 1882.

Da, ali NEZVANICNO !!!!!!

urospo

Iskusan
Poruka
5.291
JABUCHILO:
simboli znace samo ono sto mi resimo da znace. problemnije u tome koje simbole treba kojim simbolima menjati. problem je u tome sto nemamo cime da napunimo ni ove, a ni one starije kao ni te moguce novije.

Skoro sam citao negde, da je negde u centralnoj Srbiji, ne secam se koji grad je u pitanju, na nekom bulevaru u centru tog grada umesto biste nekog komuniste postavljena bista Karadjordja. Svaka cast, rekoh u sebi...to je pravi potez. :!:

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
urospo:
Skoro sam citao negde, da je negde u centralnoj Srbiji, ne secam se koji grad je u pitanju, na nekom bulevaru u centru tog grada umesto biste nekog komuniste postavljena bista Karadjordja. Svaka cast, rekoh u sebi...to je pravi potez. :!:

У Сомбору је пре 2. светског рата на тргу Св. Ђорђа била биста краљу Александру. А онда су је Мађари однели и истопили за време окупације Бачке и Барање :( ...

JABUCHILO

Domaćin
Poruka
4.914
urospo:

jedna bista zamenjena je drugom bistom. po njoj ce isto da s.ru golubovi, a deca ce i dalje da se pitaju zasto okamenjena polutka ovog cike sedi sama nasred trga... ukakana.

Nacionalista

Zainteresovan član
Poruka
345
childrenagainstcommunism0ni.gif

Зато прави Срби навијају за прави клуб!

rade1mr.jpg

absonic

Domaćin
Poruka
3.142
billy_THE_kid:
Jabucilo, druze, ne secam se da je na bilo kojoj sednici skupstine zvanicno promenjena himna i grb Srbije....ne daju momci iz SPS-a, a Kostunica, sta ce, cuti ........da ne padne vlada....

Ko zna da su ta znamenja zvanicno ukinuta, a uvedena nova (stara), neka mi kaze kada se to desilo da ne zivim u neznanju.....

Za klubove samo kazem da su suvise veliki, i vazni, da bi nosili imena koja skroz i bez ikakve rezerve asociraju na neka, kako sam shvatio, ne bas omiljena , vremena za Srbe...

a kako bi drugacije da se noazovu PARTIZAN I ZVEZDA?

FK "5 oktobar" i FK "Dr Zoran Djindjic"?
bilo bi glupo da se klubovima menja ime, na koje su generacije navikle samo zato sto vuce korene iz komunizma,,, komunizam je deo nase istorije i ne mozemo mi menjanjem nekih tamo imena da to izbrisemo...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.