Osnovno pravo na abortus

Vidim ja da meni nije jasno o cemu se prica, jer zene pricaju kao da su kod nas arapi na vlasti, a sve picopacenici....

Nemoj da se zaebavate, i da padate na zenske zvake....dve teme su vam podmetnule na politici , ova je jedna....
Abortus je najbolja varijanta resenja za svaku neplaniranu , a nakon toga nezeljenu trudnocu...
Isto kao da bi sad uvodili da se placa test za aids....da bi spasili drzavu za neki milion evra da ima da Vucic i Mali kradu vise...Ma ebite ih dok ne poplave, ali neke stvari drzite cvrsto inace ce vam shebati i zdravstveni sistem i sve sto mogu ....
 
Arapi su među nama. Nemoj tako. :D
Vidis nisam o tome razmisljao....
Hmmm, dobro , onda da vidimo kako stoji javno mnjenje, mislim ja odavno znam da je razum u manjini , ako ima dovoljno ljudi koji zele hatisherif , mozda ga i uvedemo...

Ali mora referendum da bude...ako vecina glasa da se uvede hatisherif ili kako se vec zove taj pristup strozijim kodeksima ponasanja, ok...Nije nemoguce, domestic srbijanci vec sad izumiru...iz razumljivih razloga, neko mora da ih zameni , a po izgledu mi se cini da bi arapi mogli to da budu...Rusi sigurno nece...
 
Vidis nisam o tome razmisljao....
Hmmm, dobro , onda da vidimo kako stoji javno mnjenje, mislim ja odavno znam da je razum u manjini , ako ima dovoljno ljudi koji zele hatisherif , mozda ga i uvedemo...

Ali mora referendum da bude...ako vecina glasa da se uvede hatisherif ili kako se vec zove taj pristup strozijim kodeksima ponasanja, ok...Nije nemoguce, domestic srbijanci vec sad izumiru...iz razumljivih razloga, neko mora da ih zameni , a po izgledu mi se cini da bi arapi mogli to da budu...Rusi sigurno nece...
Pravo pitanje. Mislim da bi se to u teoriji ( u glavi ) , razlikovalo umnogome od prakse .
 
Уф, уф,... сељака који не може да се договори са другим сељаком, око 0.5м међе , ...какав индивидуализам

Пустите ме тих јефтиних тумачења либералних и колективних политичких филозофија - треба пуно читати !

Маните се другосрбијанских и аутошовинистичких форума
Sta da čitamo? 😂
Ubi nas sa nekom tvojom načitanošću,a još ne čusmo ništa pametno od tebe.🙂
 
Мени лично је тема тотално незанимљива.


meni je apsolutno zanimljiva !


Abortus je generalno zabranjen u Nemačkoj i predstavlja krivično delo. Ovo je regulisano članom 218 Krivičnog zakonika. Međutim, abortus ostaje nekažnjen ako se dogodi u roku od tri meseca i trudnica je zatražila savetovanje. I: Abortus nakon silovanja je izričito dozvoljen ako postoji rizik po život ili fizičko ili mentalno zdravlje žene.

Postojeći zakon je star oko 30 godina i do njega je došlo nakon dugih, oštrih rasprava. Sada se berlinska koalicija SPD, Zelenih i FDP ponovo bavi tim pitanjem - i želi da liberalizuje abortus.Kriminalizacija abortusa: „stigmatizacija žena“Komisija koju je imenovala savezna vlada izradila je preporuke i sada ih je predstavila. Ona savetuje da fundamentalnu nezakonitost abortusa u ranim fazama trudnoće treba ukinuti iz ustavnih, međunarodnih i evropskih razloga.

Komitet vidi granicu legalizacije kao nezavisnu održivost fetusa, otprilike od 22. nedelje od početka poslednje menstruacije. Od tada pa nadalje, abortusi treba da budu ilegalni, osim u slučajevima silovanja ili ako postoje zdravstveni rizici za trudnicu.

Političarka SPD Katja Mast objašnjava krucijalnu razliku do danas, a to je da rani abortus više ne bi trebalo da bude krivično delo: „Mislim da regulisanje abortusa ne spada u krivični zakon jer, po mom mišljenju, stigmatizuje žene.
 

Back
Top