Osnovno pravo na abortus

Pa da, hajde da tom logikom dozvolimo droge i silovanja, jer vidiš da su sad kad su zabranjeni, otišli u ilegalu.
Nije problem u jednoj prekinutoj trudnoći (realno jeste, ali ne toliki) već u ženama koje abortusu prilaze kao sredstvu kontracepcije i rade ga prečesto.
Ja sam na početku teme napisao da podržavam abortus, ali u određenim situacijama i pod određenim uslovima. I svaki sledeći koji ista žena radi, da bude mnogostruko skuplji, a te pare da se prebace ljudima koji idu na vantelesnu oplodnju.
Ne prilaze žene kao sredstvu kontracepcije. Nisu same napravile to dete.
 

VIDA BILA S 50.000 MUŠKARACA, RODILA 10 DECE, NE ZNA KO SU IM OČEVI: "Zadovoljavala sam dečka dok je njegov otac gledao"​


- Bolje da budem kur*a, nego ubica dece. Nekada sam za noć bila sa 30 muškaraca- navela je Vida u svojoj ispovesti.

Kurir odgovorio na temu na krstarici

https://stil.kurir.rs/lifestyle/219...-srpkinje-koja-je-spavala-sa-50-000-muskaraca

Kolega, clanak iz ovako postovanog politickog magazina govori samo jednu stvar. I to nama, zenama koje zasluzuju svoj kutak poput psa koji ima svoju mekanu korpu u cosku elegantnog muskog foruma namenjenog muskom razumu. Elem, clanak govori samo jedno a to je da svakog muskarca treba sumnjiciti dok se ne dokaze suprotno jer deluje da ste mnogo ponosni na svoj pol.

Sta mozemo nauciti iz clanka? Prvo, muskarci su imali placene odnose sa detetom. Drugo, muskarci su placali da bi imali seks sa trudnicom buduci da je ova zena provela trecinu radnog veka trudna.

Trece, 50 000 muskaraca je platilo nezasticeni seks a potom se vratilo sa papiloma, plus ko zna kakvim virusima, svojoj zeni! 50 000 muskaraca je solidna vojska, manji grad, 50 skola na gomili, toliko muskaraca je voljno da konzumira prostitutku, verujem odobrenu od boga jer se na istog pozivaju u slucaju abortusa.

Cetvrto, najbolja kontracepcija dodje trudnoca buduci da 10 oplodnji na 50 000 pokusaja i nije poseban rezultat tako da abortus moze biti sprecen povecanjem broja odnosa i periodicnim radjanjem.
Paaaa, kako im se zalomi, ovu dvojicu sinova sto poznaje, jedan je u zatvoru a drugi narkoman. Zaista, nije lose. Uspeh je mogao biti i manji.

Na kraju, da li zaista takve muskarce treba pitati sta cemo ciniti sa svojim telom kada nam neki njihov kolega bez gumice napravi nezeljeno dete? Mozda sam sebicna, ali moj odgovor je NE.
 
..a najsimpa su mi ovi što viču uaa konzumerašice, dekadentkinje, drugosrbijanci, kretenizovani itd..

...a prvi su koji će da sednu u fotelju, auto, avion umesto da osedlaju konja i zapale recimo u Indiju...:rotf:

..optuži druge pa ćeš manje sam biti kriv...čista psihologija..
Svi usvojili po jedno nezbrinuto dete pa sad eto kucaju na forumu. Šta da ti kažem.
 
Debata o abortusu ponovo se kreće širom Evrope


Evropski parlament, sa većinom socijaldemokrata, liberala, zelenih i levice, pozvao je na osnovno pravo na abortus u celoj Evropi i pozvao države sa zabranom abortusa da što pre ojačaju prava žena. Nova debata je takođe neizbežna u Nemačkoj.

Rezolucija u početku nema nikakav pravni uticaj. Da bi član 3. Povelje EU o osnovnim pravima bio dopunjen pravom na „fizičko samoopredeljenje“ i „bezbedan i legalan abortus“, potrebna je dvostepena saglasnost država EU. Vlade bi morale da odluče jednoglasno, a zatim bi, u zavisnosti od nacionalnog ustava, promenu morao da potvrdi parlament ili referendum u svakoj pojedinačnoj državi članici. S obzirom na ogroman otpor u mnogim državama članicama, ovo izgleda malo verovatno.

Ipak, rezolucija i debata izražavaju sve glasniji poziv na dodatnu legalizaciju abortusa. Jedan od pokretača je francuski predsednik Emanuel Makron, koji je početkom marta u Parizu iščekivao ono što je najavio za Brisel: ustavno pravo svake žene da slobodno odluči da li će abortirati. „Ne može biti jednakosti ako žene ne mogu same da odlučuju o svom telu“, naglasila je liberalna poslanica Karen Melhior iz Danske u debati u Evropskom parlamentu. O tome treba razgovarati samo između žene i njenog doktora.

Za francuske Zelene, Gvendolin Delbos-Korfild je dodala: „Nema zdrave demokratije bez prava žena“. Abortus omogućava ženi da donosi odluke o svom životu



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šta mislite o debati? Ko je vlasnik bebe u stomaku žene?

Pogledajte prilog 1531392
Zena naravno zar treba drustvo da bude vlas ik.
 
Не пројектуј Запад на Србију. Нема тога у Србији. Нема државе, нема институција, нема Републике. То мало што је постојало убили сте у Монархији када сте прешли Дрину и напали Србију.

Ви унуци комунизма не капирате да нисте ништа од Републике направили од 1944.г.
Колега није комуниста...заправо рећи му то је за њега увреда. ;)
 
Али Ђед му био ОЗНАш ...

То су ти највећи ДругоСрбијанери и аутошовинисти, који су изгубили српски идентитет пре 3 генерације комунизмом !
Ljudski Identitet je duboko individualna i intimna stvar, i samo vi kolektivisti nastavite da ga opisujete kroz kolektivisticke narative :ceka:
 
Ljudski Identitet je duboko individualna i intimna stvar, i samo vi kolektivisti nastavite da ga opisujete kroz kolektivisticke narative :ceka:
То није тачно. Сваки човек је део шире Заједнице. Индивидуализам је опака болест и разарајућа идеја.
Срећом, не пролази нигде, чак ни његови највећи заговорници са запада га се не придржавају доследно. Јер, знају да је то нешто што разара државу у друштво.
 
Eto , dosli smo do sustine, kolektivizam je ono sto nas drzi sve da smo lopovi, ko nije, budala je, ko ne ume da se dogovori sa kriminalcima kako da se ugradi ili saradjuje, budala je....
Ko ne zna da zivi balkanski na balkanu , budala je..

Ebi i podrzavaj abortus, u vezi teme i ne glumi budalu...
 
Eto , dosli smo do sustine, kolektivizam je ono sto nas drzi sve da smo lopovi, ko nije, budala je, ko ne ume da se dogovori sa kriminalcima kako da se ugradi ili saradjuje, budala je....
Ko ne zna da zivi balkanski na balkanu , budala je..

Ebi i podrzavaj abortus, u vezi teme i ne glumi budalu...
Pa pazi , nijedan nije pomenuo tog tupavog muškarca, svi upiru prst u tu žensku osobu i nazivaju je ubicom.
 
Mi nismo zreli kao društvo da bismo prihvatili pojavu samohrane majke koja se svakom koraku dobija osude raznoraznog tipa , a i to dete kasnije se čašćava raznim epitetima.
To je samo jedan mali aspekt problema.
 
Ljudski Identitet je duboko individualna i intimna stvar, i samo vi kolektivisti nastavite da ga opisujete kroz kolektivisticke narative :ceka:
Tu imas debelu poentu , samo ne znam koliko miliprocenata ljudi mogu da te razumeju....to je poprilicno tesko na balkanu.....

Niti sebicnijih ljudi niti manje individualno savesnih i svesnih....

Mjok, Srbi su teski individualci, niko ne moze ni sa kim ...

Kulturologija i antropologija srpske obiчајности 0 бодова...
 
Mi nismo zreli kao društvo da bismo prihvatili pojavu samohrane majke koja se svakom koraku dobija osude raznoraznog tipa , a i to dete kasnije se čašćava raznim epitetima.
To je samo jedan mali aspekt problema.
Zavisi, imam dosta samohranih majki u bližem okruženju. Nisam primetio neke osude. Jeste im teže, pre svega materijalno i sa rasporedom vremena, ali ne vidim da je problem živeti sa jednim roditeljem.
 
Мi nismo zreli kao društvo da bismo prihvatili pojavu samohrane majke koja se svakom koraku dobija osude raznoraznog tipa , a i to dete kasnije se čašćava raznim epitetima.
To je samo jedan mali aspekt problema.

Па ВИ можда нисте, али не говорите у моје индивидуално име

Ма то је другосрбијанско претеривање
 

Back
Top