Zasto ljudi ne koriste svoje zakonsko pravo?

Свуда у свету се користе свакакве дозвољене и не дозвољене методе оптужбе и одбране.
Рецимо,адвокат туженог завршава излагање са доскочицом за коју зна да ће адвокат супротне стране уложити приговор,који ће, зна се, бити усвојен.
Али је он...фоскочицу...ипак изнесе...
Свако суђење је прича за себе,али ово су општа места.
Doskočice i opaske advokata nemaju veze sa krucijalnom stvari a to je "Sud ne prihvata poligrafsko testiranje ali ga na neki način uvažava" ?!
Molio bih nekog ko se razume u pravo da prokomentariše ovu kontradikciju. Ako ne prihvata onda je tu kraj priče. Ali opet ponavljam ovo je luda Srbija i sve tu može.
Помињеш Стразбур...до Стразбура мораш испуцати све домаће варијанте,жалбе,молбе,указе...да би те Стразбур уопште узео у разматрање.
У пракси...ретко ко до њега стигне
А и траје довека...
Ne traje doveka. Relativno brzo se dodje do Strazbura čak i za obične stvari. Kad se prodje Vrhovni sud onda ide Strazbur.
Znam lika iz moje okoline koji se bio osudjen za ubistvo i Strazbur ga oslobodio zbog bitnih povreda prava i mnogo nelogičnosti. Policajci SUP Smederevo i kriminalci mu spakovali da je ubio oca i majku, tj. platio njihovo ubistvo.
Ајмо опет.

Није релевантно,чак је добар дан на сваком почетку суђења.
На тај начин се оптуженом одузима кредибилитет поштеног грађанина.
Самим тим доводе у сумњу његове моралне норме.
Рецимо,суде ти за саобраћајну несрећу и на почетку парнице се укаже судији да ти је ово већ трећи удес са судским исходом...
И те како ће судија такав податак примити к' знању и поменути ти то на читању пресуде.
Илити..нахебо си.
Pominjanje ranijih prekršaja je obavezno od strane tužioca. Zamisli sudi mu se za kradju a da se ne pomene da mu je ovo deseto razbojništvo.
Знаш понешто о праву,али ценим да се ниси судио никада...
Ја нисам,али из ближе фамилије јесу,па сам зато био радознао.
Laik sam ali volim da isteravam pravdu

Molio bih nekog ko se razume u pravo da prokomentariše ovu kontradikciju. Ako ne prihvata onda je tu kraj priče. Ali opet ponavljam ovo je luda Srbija i sve tu može.
👍
Ne traje doveka. Relativno brzo se dodje do Strazbura čak i za obične stvari. Kad se prodje Vrhovni sud onda ide Strazbur.
Znam lika iz moje okoline koji se bio osudjen za ubistvo i Strazbur ga oslobodio zbog bitnih povreda prava i mnogo nelogičnosti. Policajci SUP Smederevo i kriminalci mu spakovali da je ubio oca i majku, tj. platio njihovo ubistvo.
Знаш ли да највише пријава од свих ев. земаља у Стразбур стижу из Србије?
Не знам у последње годину или две,али смо били рекордери.
А замисли колико би их још било да неки не одустану од даљег тужакања због новца,смрти,срамоте или не знам ни ја...једноставно одустану.
Сходно томе.
Стразбур је почео да ригорозно проверава да ли је пријава исправно послата.
Довољно је да се датум у пријави и код нотара не подударају да ти врате комплет документацију.
Наравно,и број захтева за преиспитивање пресуде је био највећи у Европи.
Ови наши када добију допис из Стразбура могу само да плачу,чуда би правили да се само они питају.
Зато и нису мењане судије,јер су,тако гледано небитне.
Pominjanje ranijih prekršaja je obavezno od strane tužioca. Zamisli sudi mu se za kradju a da se ne pomene da mu je ovo deseto razbojništvo.

Laik sam ali volim da isteravam pravdu
👍

Back