Opozicija pobedila u 10 beogradskih opština

01-460x0.jpg
 
Taj problem postoji od devedesetih, Sloba je redovno gubio u gradskim ali bio Bog u Barajevu i Sopotu itd.

Ali Beograd i NS urbani kad izgubiš to je prvi silazni korak i nema tog Vlasotinca i Surdulice koji ti mogu nadoknaditi. Polako ali sigurno prate i ostali.

Glupost . Novi Beograd je oduvek bio bastion SPS-a i Slobodana Miloševića.Eto da se pohvalimo.Pala je kao poslednja opština i to na jedvite jade.
 
7805599-izbori-2022-tt.jpg

https://direktno.rs/izbori-2022/406869/ujedinjena-opozicija-pobeda-sns.html

"Beograđani su na izborima rekli NE dosadašnjoj gradskoj vlasti, pošto su opozicione stranke osvojile 485.952 glasa, što je za 73.846 više od stranaka na vlasti", navodi se u saopštenju koalicije "Ujedinjeni za pobedu Beograda", koje prenosimo u celosti.

"Pored toga što je osvojila 18 odsto više glasova, opozicija je i u većini beogradskih opština pobedila stranke na vlasti.

Opozicija je tako pobedila na Novom Beogradu, Starom gradu, Vračaru, Savskom vencu, Zvezdari, Čukarici, Paliluli, Rakovici, Voždovcu i Zemunu, a pretrpela poraz samo u prigradskim opštinama: Surčinu, Sopotu, Obrenovcu, Mladenovcu, Lazarevcu, Grockoj i Barajevu.

Opozicija je najubedljiviju pobedu ostvarila na Starom gradu gde je osvojila 70,9 odsto glasova, a zatim slede Vračar sa 67,7, Savski venac sa 64,4, Zvezdara sa 61,2 i Novi Beograd sa 60,7 procenata glasova", zaključuje se u saopštenju koalicije "Ujedinjeni za pobedu Beograda".
__________________

Obrenovci,Mladenovci,Sopoti,Grocke... Oduvek su mi zaudarali na kravlju balegu...:bljak:
Драго ми је да сам учествовао у тих 70% :aha2:

То је за Стари Град уобичајени однос снага.
 
Како је "опозиција победила" у 10 ГО , да ли та "победа" укључује и гласове НАДА, Двери и Заветника?
pa te što si nabrojao bar za sada hoće sa ostatkom opozicije da ruši vlast u gradu a ne da uđu u aranžman sa režimom dakle i oni su opozicija zar ne,zapravo ovo je za njih bio trenutak istine šta ste vi gospodo,i gospođo zavetnice,opozicija ili režimski sateliti za sada deluje da su ono prvo
 
Glupost . Novi Beograd je oduvek bio bastion SPS-a i Slobodana Miloševića.Eto da se pohvalimo.Pala je kao poslednja opština i to na jedvite jade.
Novi Beograd je oficirski grad JNA. Za njih je pravljen i dan danas ima najvise ljudi koji se izjasnjavaju kao Jugosloveni u Srbiji, Vecina od njih je najbolje zivela za vreme Tita a najlosije za vreme Mlosevica,
 
I svejedno je bio prdac u cabar.
Mili moj, tvoji protivnici bili su penzosi.
Oni su poput 300 Spartanaca koji su drzali polozaj.
Protiv njih se ne moze.
Tu leka nema.
Опозиција је показала да може барем нешто, мада у превише колона. Бољим договором се могло постићи нешто више.

Код мене постоји добра квота пензионера који не гласају за ову власт, зато можемо да направимо 70:30 :per:

Шапић градоначелник? :sad2:
Вероватно. Председник градске скупштине из СПС и то би било то.
 
Jeste narod glup i zaglupljen i ucenjen i pokraden ,zato ovi opstaju na vlasti.
Da dodam i zastrasen ,ali eto rijaliti Sodoma i Gomora je ukinuta zahvaljujuci istini ,borbi i neustrasivosti.
E takvi treba da budemo sto vise i sto vise da se okrenemo Bogu ,inace nema nista od nas ,kao narod …
narod je u velikom broju ljigav i pokvaren...masa njih trci da se zaposli na budzetskim primanjima, trce da budu inkasanti za vodovod i parking...mnogima na polozajima odgovara ovaj javasluk i lopovluk...
 
Novi Beograd je oficirski grad JNA. Za njih je pravljen i dan danas ima najvise ljudi koji se izjasnjavaju kao Jugosloveni u Srbiji, Vecina od njih je najbolje zivela za vreme Tita a najlosije za vreme Mlosevica,

E ovo je tacno , recimo ovde u blokovima su uglavnom deca i unuci bivsih vojnih lica i oficira JNA , izmedju ostalih i ja , moj deda je veteran drugog svetskog rata, Prvoborac, partizan , kasnije oficir JNA i nakon sto je otisao u penziju tamo 70-ih dobio je stan ovde i tad se moj cale preselio iz Osijeka ovde za BG, identicna prica i sa majcinom stranom familije, isto deda veteran rata , partizan, Prvoborac, oficir JNA koji je takodje dobio stan na NBG nakon penzionisanja kada se i moja majka sa njenima preselila iz Osijeka u BG (moji se inace znaju jos iz Osijeka) i sad vecina ljudi ovde deli neku slicnu pricu i oni tamo 90-ih jesu mahom glasali za SPS i imali jako uporiste ovde, ALI ima jedno veliko ALI , kao prvo ovaj SPS danas vise nema veze sa onim SPS-om iz 90-ih koji je vodio neku suverenisticku politiku a kao drugo ta generacija penzionera (ta ratna generacija) je vec uglavnom izumrla i nasledila ih je jedna nova generacija penzionera , rodjena uglavnom posle rata, takozvana "bejbi bum" generacija (kojoj pripadaju i moji roditelji) i to je vec generacija koja je imala potpuno drugaciji zivotni put od svojih roditelja, koji su uglavnom obrazovaniji, koji su putovali po inostranstvu, slusali Rock 'n' Roll , isli na svirke, furali dugu kosu i farmerke i koji su uglavnom nesto liberalnijih shvatanja od svojih roditelja i koji su tamo negde 70-ih i 80-ih dok su bili mladi proziveli najlepse godine a onda dolaskom 90-ih usledio je sok i prakticno sve im se urusilo i vrlo cesto Slobu, radikale i celu tu ekipu dozivljavaju kao neka zastitna lica tih nekih teskih i tragicnih vremena i zbog toga nisu im naklonjeni i cesto radije glasaju za opoziciju, neka nova lica ili eventualno neke gradjanske opcije.
Takodje u poslednjih 10-20 godina malo se promenila i demografija blokova, dosta tih penzionera je izumrlo u medjuvremenu, a dosta ljudi je i prodalo stanove i otislo negde na Ledine, Surcin, Dobanovce i slicno s obzirom da ovde stanovi nisu jeftini (pa lepo ovde proda stan za 100 soma i tako negde izgradi neku kucerinu za 30 i lepo usteka razliku ili mozda jos pride i kupi neku garsonjeru negde) , neki su otisli i preko, a doselilo se u medjuvremenu dosta nekih novih ljudi (cesto mi se desi da mi se neki ljudi javljaju na ulici ili ispred zgrade a ja ni ne znam ko su) i to pretezno mladih ljudi (kao recimo moja tetka i njen muz koji imaju po 40 i nesto godina i cerkicu od 4 godine koji su pre 3,4 godine kupili stan u zgradi iza nas) koji su opet iz neke druge price i koji su vrlo cesto obrazovani i iz neke urbanije price i koji takodje uglavnom nisu bas naklonjeni ovoj vlasti i Vucicu , tako da sve u svemu dosta se promenio taj imidz i slika birackog tela ovde u blokovima u poslednjih ajmo reci 10-15 godina (i biracko telo ovde u blokovima je manje-vise isto kao i u ostalim centralnim beogradskim opstinama).
 
Novi Beograd je oficirski grad JNA. Za njih je pravljen (...)
Јесте било је много тзв. војних станова на Новом Београду, али није "само за њих прављен". Тачно се зна који су блокови били "војни". На пример, блок 23 је био скоро комплетно војни, док је у суседном блоку 28 нешто официрских станова било само у једној од "кула". На Новом Београду су добијали станове и службеници у великим спољно-трговачким и грађевинским фирмама и банкама, затим запослени у ЈАТ-у (који су се после преселили на Церак-Винограде где су добили веће станове), професори и наставници, запослени у државној бирократији, дипломатији и друштвено-политичким организациама полиција (чувени "пендрек солитер" код Фонтане) итд. Шаролико је било то (социјалистичко) друштво, тако да је та прича да је Нови Београд био "само војни" више урбани мит него чињеница.
 
Опозиција је показала да може барем нешто, мада у превише колона. Бољим договором се могло постићи нешто више.
Избори у Мађарској су јасно показали да је прича како само "једна колона" доноси успех заправо будалаштина. Тамо су у једну колону ушли десничари који нису за Орбана, и центар и левичари, и тако направили гулаш који није добро испао, јер је Орбанов одговор на то био отприлике "ето сви се удружили против мене државотворног", као он жртва. Тако би и овде слично било.
Заправо прича о "једној колони" је превара од стране оних служби који то намерно намећу кроз шатро "опозициона" уста. Срећа наша па су НДМБГД односно коалиција Moramo остали доследни у своме да се иде у више (идеолошких одређених) колона и поред огромних притисака да и они уђу под Ђидин шињел. Да су ушли под Ђидин шињел, нестали би са сцене [шта је и био циљ лажног опозиционара Ђида], а Ђидине листе би евентуално добиле незнатно више гласова него су што овако добиле јер они гласачи, углавном млади које на гласање извео НДМБГД, не би гласали за Ђидине листе већ би остали код куће.
 
Poslednja izmena:
Јесте било је много тзв. војних станова на Новом Београду, али није "само за њих прављен". Тачно се зна који су блокови били "војни". На пример, блок 23 је био скоро комплетно војни, док је у суседном блоку 28 нешто официрских станова било само у једној од "кула". На Новом Београду су добијали станове и службеници у великим спољно-трговачким и грађевинским фирмама и банкама, затим запослени у ЈАТ-у (који су се после преселили на Церак-Винограде где су добили веће станове), професори и наставници, запослени у државној бирократији, дипломатији и друштвено-политичким организациама полиција (чувени "пендрек солитер" код Фонтане) итд. Шаролико је било то (социјалистичко) друштво, тако да је та прича да је Нови Београд био "само војни" више урбани мит него чињеница.

Ovo je tacno, recimo moj drugi deda po majci on je kao vojno lice dobio stan u bloku 23 (gde su se moja majka koja je tada bila student, njen pokojni brat i njeni roditelji preselili iz Osijeka nakon sto je deda dobio taj stan) i taj blok jeste pretezno vojni, a recimo moji roditelji imaju jako bliske porodicne prijatelje u bloku 28 (bese ona dugacka a ne bas previse visoka zgrada prekoputa zgrade Telekoma i FDU-a, mislim da je to 28. blok) i tamo vojnih lica gotovo da i nema (cak i ta mamina prijateljica potice ja mislim iz neke predratne burzujske porodice i odrasla je ja mislim tamo negde na Bulevaru) i recimo taj deo oko novog i starog Markatora, Omladinskih Brigada i i tamo 6 Kaplara, blok 21 , 22 oni su nekako uvek vise naginjali krugu dvojke, a tamo kod Fontane su stanove uglavnom dobijali udbasi i panduri.

A inace nije mit , vec ovaj deo Novog Beograda ovi Savski i Bezanijski blokovi , znaci blokovi 61,62, 63, 64, 44, 45, 70 , znaci taj potez od Dr Ivana Ribara pa tamo negde do Delte i Omladinskih brigada zaista jeste uglavnom oficirsko naselje gde su vecinom zivela vojna lica i njihova deca i unuci (mada i u vojnim naseljima mora da bude 1/3 civila iz strateskih razloga, mora malo da se pomesaju sa civilima jer da tu zive iskljucivo samo vojna lica onda bi to naselje u slucaju nekog rata kao recimo bombardovanja 99-te postala legitimna vojna meta, a ovako kad imas 1/3 civila ne moze da bude legitimna vojna meta vec se smatra civilnim naseljemkao i svako drugo) dok recimo taj deo Novog Beograda blize gradu (izuzev bloka 23) tipa oko starog i novog Merkatora , Omladinskih brigada, 6 Kaplara, itd oni su nekako i ranije pomalo vukli vise ka krugu dvojke.
 
Poslednja izmena:
Сада лажни опозиционар Ђидо иде са

A inace nije mit , vec ovaj deo Novog Beograda ovi Savski i Bezanijski blokovi , znaci blokovi 61,62, 63, 64, 44, 45, 70 , znaci taj potez od Dr Ivana Ribara pa tamo negde do Delte i Omladinskih brigada zaista jeste uglavnom oficirsko naselje gde su vecinom zivela vojna lica i njihova deca i unuci (...)
Јесте мит да је Нови Београд "само војни". Било је много војних станова ЈНА и у 30. блоку, и у блоку 24 који је међу задњим блоковима изграђеним за време СФРЈ, али опет нису само они тамо добијали станове, било је и пандура и цивила. Поменуо сам већ блок 28 где их је било врло мало, само у "кулама" - то су оне зграде преко пута ФДУ - а ево да ти споменем да их није било ни у блоку 29. А на Бежанијској коси, онај део који се изградио у време СФРЈ, није их уопште било. У "YU бизнис центру" тј. у делу који се изградио крајем осамдесетих и који се тада називао "Енјуб", такође их није било, јер су официри тада већ добијали станове у насељу Церак-Виногради. Затим део око хотела "Југославија" и код Старог Меркатора их такође није било скоро уопште. А пандуре не треба мешати са војним лицима јер је то сасвим другачија фела.

На Нови Београд су се током трајања СФРЈ поред ЈНА и државне бирократије, запослених у просвети, здравству и пандура насељавали и службеници свих оних фирми које су преко стамбених задруга за своје запослене куповале станове. А фирми је било много.
 

Back
Top