oooollleeeeee!!! Zavrsena tuzba Srbije protiv Hrvatske za genocid!

Da li je Hrvatska pocinila genocid nad srbima?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ево, сад чух Боту на Б92, каже да му је жао што су Хрвати поднели тужбу против Србије за геноцид јер, ето, ми сад морамо да подносимо контратужбу! :eek: :dash:

Па, КАКО ГА НИЈЕ СРАМОТА?!? :evil:

Значи, да Хрватска није поднела тужбу против нас - ми ништа не бисмо предузели по том питању??? Да оставим по страни што је и та хрватска тужба смешна. :dash:

Ово не треба да буде контратужба већ званично тужба.

Још и нисмо ништа предузели,само скупљају поенчиће.
 
Још и нисмо ништа предузели,само скупљају поенчиће.

ovo je ozbiljna igra...ako srbija tuzi a ne dokaze krivicu---izgubi spor....niko od srba koji rese da samostalno tuze hrvatsku/a cudi me da to ne rade odavno/ nece imati sanse za uspeh...naravno da sve ovo iznosim laicki,iz skromnog iskustva...bilo bi lepo kad bi neki pravnik dao komentar...
 
ovo je ozbiljna igra...ako srbija tuzi a ne dokaze krivicu---izgubi spor....niko od srba koji rese da samostalno tuze hrvatsku/a cudi me da to ne rade odavno/ nece imati sanse za uspeh...naravno da sve ovo iznosim laicki,iz skromnog iskustva...bilo bi lepo kad bi neki pravnik dao komentar...

Видиш у старту сам помислио да ће тужити и изгубити,имају добар изговор,ето видите БиХ.
Ал то је велики минус,сматрам да само прете,скупљају поене,треба им подршка за ЕУ,НАТО,порезе,свашта нешто,треба руљи мазати очи,треба гласова од обичних људи и ту вероватно имају подршку стратега и финансијера.Уосталом видећемо.
 
Tužba BiH je bila neozbiljna zato što su ju radili pravnici diletanti. Sa druge strane tužba Hrvatske je puno ozbiljnija i puno je bolje pripremljena. Sami srpski advokati su rekli kako je ta tužba puno puno ozbiljnije rađena.

I nemoj zaboravit da je Hrvatska katolička zemlja koja iza sebe ima puno jaču pozadinu.

Ti si decko jedan bolid izgubljen u vremenu i prostoru.bilo bi ti bolje da malo pogledas svoj zivot, i da se brines gde ces i sta u zivotu, od toga da visis ovde i provociras sasvim besmislenim tezama.
Genocid, niti bilo sta drugo NE MOZE biti dokazan u tuzbi Hrvatske, jer su SVI sukobi u Hrvatskoj koje je vodila tadasnja JNa bili PRE priznanja Hrvatske.To znam jer sam licno ucestvovao u njima, i sto smo mi koji smo ostali posle povlacenja vojske priznanjem Hrvatske morali da se prikljucimo maticnim jedinicama Krajine.
Sve ostalo je samo bezvezno naklapanje.
Takodje, tuzba Srbije protiv Hrvatske ima i te kako osnova, i imala bi odlicne sanse da uspe , kada bi sud odlucivao po pravu, a ne po pritiscima, ili ucenama mocnih.
Srbija je ta koja mora da se brine i za Srbe koji ne zive u matici, i svakako je ona ta koja treba da podnese tuzbu, i da u ime prognanih, stradalih , raseljenih trazi odstetu i presudu.Ko to moze uraditi umesto Srbije?
I ko ima vise prava od Srbije da to uradi?
Posto je ovde neko naceo temu i oko sudskog procesa u vezi Kosova.
Sud se nalazi u specificnoj situaciji.Ukoliko , kako su vec najavili daju misljenje u stilu:"moze da bude, ali ne mora da znaci". to ce samo dati krila svim separatistickim pokretima u svetu da to citaju onako kako njima odgovara, te je to vrlo brzo kraj svakog medjunarodnog prava, i pravi pocetak politike sile i moci(sentenca da je to jedinstven slucaj moze da "pije vodu" kod dece od 3-5 godina, a vrlo ce se brzo videti koliko ce je zarezivati okoreli teroristi raznih separatistickih pokreta po svetu).
A takva politika je izazvala prvi, pa drugi svetski rat.
I vrlo brzo ce i treci, ako se to dogodi.
A ako se brzo dogodi, eto nama na celu vojke Mladica, pa cemo stici i do tog Teherana gde si se sakrio, a kamoli do Sarajeva.
 
Ti si decko jedan bolid izgubljen u vremenu i prostoru.bilo bi ti bolje da malo pogledas svoj zivot, i da se brines gde ces i sta u zivotu, od toga da visis ovde i provociras sasvim besmislenim tezama.
Genocid, niti bilo sta drugo NE MOZE biti dokazan u tuzbi Hrvatske, jer su SVI sukobi u Hrvatskoj koje je vodila tadasnja JNa bili PRE priznanja Hrvatske.To znam jer sam licno ucestvovao u njima, i sto smo mi koji smo ostali posle povlacenja vojske priznanjem Hrvatske morali da se prikljucimo maticnim jedinicama Krajine.
Sve ostalo je samo bezvezno naklapanje.
Takodje, tuzba Srbije protiv Hrvatske ima i te kako osnova, i imala bi odlicne sanse da uspe , kada bi sud odlucivao po pravu, a ne po pritiscima, ili ucenama mocnih.
Srbija je ta koja mora da se brine i za Srbe koji ne zive u matici, i svakako je ona ta koja treba da podnese tuzbu, i da u ime prognanih, stradalih , raseljenih trazi odstetu i presudu.Ko to moze uraditi umesto Srbije?
I ko ima vise prava od Srbije da to uradi?
Posto je ovde neko naceo temu i oko sudskog procesa u vezi Kosova.
Sud se nalazi u specificnoj situaciji.Ukoliko , kako su vec najavili daju misljenje u stilu:"moze da bude, ali ne mora da znaci". to ce samo dati krila svim separatistickim pokretima u svetu da to citaju onako kako njima odgovara, te je to vrlo brzo kraj svakog medjunarodnog prava, i pravi pocetak politike sile i moci(sentenca da je to jedinstven slucaj moze da "pije vodu" kod dece od 3-5 godina, a vrlo ce se brzo videti koliko ce je zarezivati okoreli teroristi raznih separatistickih pokreta po svetu).
A takva politika je izazvala prvi, pa drugi svetski rat.
I vrlo brzo ce i treci, ako se to dogodi.
A ako se brzo dogodi, eto nama na celu vojke Mladica, pa cemo stici i do tog Teherana gde si se sakrio, a kamoli do Sarajeva.

Sine banovali su ga....je....sta god da je...uglavnom banovali su to chudo pa se ne raspravljaj vishe :lol:
 
Ево, сад чух Боту на Б92, каже да му је жао што су Хрвати поднели тужбу против Србије за геноцид јер, ето, ми сад морамо да подносимо контратужбу! :eek: :dash:

Па, КАКО ГА НИЈЕ СРАМОТА?!? :evil:

Значи, да Хрватска није поднела тужбу против нас - ми ништа не бисмо предузели по том питању??? Да оставим по страни што је и та хрватска тужба смешна. :dash:

Ово не треба да буде контратужба већ званично тужба.
Џелат тужи своју жртву за геноцид ... колико је овај свет отишао у qурац,

Жртва се тек тад сетила за контратужбу (уместо да је прва поднела тужбу .. одавно) ... колико нека власт може да буде снисходљива, љигава ... зарад нашег врховног циља - ЕУ ! Фали само још да се БоТа извини усташама што смо, ето, приморани мимо своје воље, да поднесемо контратужбу !
 
Glupost. Što se tiče WW2, ovaj sud ne može da okrivi Hrvatsku za zločine iz WW2, jer se hrvatska vodi kao naslednica SR Hrvatska a ne NDH.

Što se tiče RSK, ako se dokaže etničko čišćenje, onda Srbija ima argument. U suprotnom tužba pada i pokajaćemo se što smo je podneli, jer onda nećemo moći da trljamo Hrvatima na nos, baš kao što Bošnjaci više ne trljaju na nos genocid u Srebrenici Srbiji.
A proces o legalnosti nezavisnog Kosova je takođe fijasko za srpsku stranu, i već sada se vidi da se mnogi u vlasti kaju što su slučaj izneli pred MSRP.

Bošnjaci i dalje uprno trljaju na nos genocid Srebrenice u Srbiji.

Nije poenta je li Hrvatska nasljednica, niti se joj sudi za Jasenovac, već su u pitanju izjave HDZ-a koje su nepobitno bile proustaške i priznavale NDH kao kontinuitet Republike Hrvatske, a to je učinio i sadašnji hrvatski predsjednik Stjepan Mesić, znači sa Franjom Tuđmanom svi hrvatski predsjednici. Taj stav HR rukovodstva je bitan zbog okolnosti slučaja oko odnosa prema Krajiškim Srbima i počinjenim ratnim zločinima i značajno ide u korist srpske strane u tužbi - znači nije u pitanju direktno ovdje NDH, iako su međunarodnim sporazumom SRJ i HR priznali sve istorijske tvorevine (kako je i Tuđman htio, želeći da se ustaška NDH jednog dana rehabilituje kao tvorevina hrvatskoga naroda), odnosno Beograd pravno smatra NDH prethodnicom današnje Hrvatske, uz Zagrebovo 'zeleno svjetlo'. Koliko sam shvatio, pravni tim Srbije će baciti i osvrt na taj sporazum.
 
Poenta je da nasi tamo treba da dokazu da je Srbija tamo imala imovinu i drzavljane, i sta se sve desilosa njima. Ili da su neki njihovi imali upade na teritoriju Srbije. Ostalo ce se sve odbacivati...

Ne funkcioniše to tako. z:p

Sutra bi mogla Srbija tužiti Tursku za genocid nad Kurdima bez problema...

Tu leži i kaskanje hrvatskog pravnog tima za srpskim. On ima neku prilično usku viziju o čitavoj toj situaciji: postoje Republika Hrvatska i Republika Srbija. Rat se vodio na tlu Hrvatske uz podršku (indirektnu i direktnu) Srbije; zločini svi počinjeni u HR su krivica SRB. Nije bilo rata na tlu Srbije. I tu se stavlja tačka.
 
Poslednja izmena:
Srbi iz Hrvatske ni ne mogu da tuže.

Oprosti, ali šta ti pokušavaš reći?

Da tvoj primer o Kurdima u Turskoj mnogo vise odgovara nasoj poziciji. Kako mislis da dobijes presudu ako neko nije napao tvoju imovinu ili tvoje drzavljane (ili tvoju teritorijuz:hm:)? U suprotnom, isto je kao i da Srbija tuzi Tursku zbog Kurda...Mislim, mozes ti da podneses tuzbu, ali ona treba da ima promil sanse da prodje...
 
Poslednja izmena:
Da tvoj primer o Kurdima u Turskoj mnogo vise odgovara nasoj poziciji. Kako mislis da dobijes presudu ako neko nije napao tvoju imovinu ili tvoje drzavljane (ili tvoju teritorijuz:hm:)? U suprotnom, isto je kao i da Srbija tuzi Tursku zbog Kurda...

Bez ikakvih problema.

kami, kako državni tužilac može da pokreće slučaj za ubistvo i pljačku osim ako njegova imovina nije oštećena? z:mrgreen:

Primer Srbije koja tuži Tursku bez Kurda sam naveo kako bih ti pokazao da nema ama baš nikakvih problema. Sutra bi Srbija mogla da pokrene taj slučaj, naravno pitanje je kako bi se to sve završilo, jer ipak je turski pogled na to vrlo jak - ali Kurdi već imaju status naroda nad kojim je izvršen gotovo genocid, zbog susednog Iraka, tako da sudije ne bi olako posmatrale Tursku...
 
Bez ikakvih problema.

kami, kako državni tužilac može da pokreće slučaj za ubistvo i pljačku osim ako njegova imovina nije oštećena? z:mrgreen:

Primer Srbije koja tuži Tursku bez Kurda sam naveo kako bih ti pokazao da nema ama baš nikakvih problema. Sutra bi Srbija mogla da pokrene taj slučaj, naravno pitanje je kako bi se to sve završilo, jer ipak je turski pogled na to vrlo jak - ali Kurdi već imaju status naroda nad kojim je izvršen gotovo genocid, zbog susednog Iraka, tako da sudije ne bi olako posmatrale Tursku...


Ne kazem ja da je fizicki nemoguce pokrenuti postupak, mozes da tuzis za sve i svasta :)

Ali nadam se da si uvideo razliku. Kada drzavni tuzilac pokrece postupak za krivicno delo ubistva, on vrsi javnu vlast, to je predmet krivicnog prava. U ovom slucaju, nijedna strana u postupku ne vrsi javnu vlast, sud u Hagu nije krivicni, vec parnicni sud. Pravi primer bi ti bio kada bi se drzavni tuzilac u parnicnom sporu kao privatno lice sudio sa komsijom oko ara zemlje.
 
Poslednja izmena:
Ne kazem ja da je fizicki nemoguce pokrenuti postupak, mozes da tuzis za sve i svasta :)

Ali nadam se da si uvideo razliku. Kada drzavni tuzilac pokrece postupak za krivicno delo ubistva, on vrsi javnu vlast, to je predmet krivicnog prava. U ovom slucaju, nijedna strana u postupku ne vrsi javnu vlast, sud u Hagu nije krivicni, vec parnicni sud. Pravi primer bi ti bio kada bi se drzavni tuzilac u parnicnom sporu kao privatno lice sudio sa komsijom oko ara zemlje.

Ako ciljaš na neku odštetu ili bilo šta, otprilike to može biti to.

Sud može proglasiti Republiku Hrvatsku da se ogrešila o konvenciju za sprečavanje genocida (možda na neki način kao u slučaju BiH protiv SCG), ali to će zasigurno ostati kao slovo na papiru.

Takođe, možda će to nekome figurativno značiti (ljudima koji imaju previše slobodnog vremena i kao mi piskaraju po forumima), ali biće u svakom slučaju potpuno beznačajno.
 
Ako ciljaš na neku odštetu ili bilo šta, otprilike to može biti to.

Sud može proglasiti Republiku Hrvatsku da se ogrešila o konvenciju za sprečavanje genocida (možda na neki način kao u slučaju BiH protiv SCG), ali to će zasigurno ostati kao slovo na papiru.

Takođe, možda će to nekome figurativno značiti (ljudima koji imaju previše slobodnog vremena i kao mi piskaraju po forumima), ali biće u svakom slučaju potpuno beznačajno.

drugim recima, pravda je u nasim rukama.

i read your mind
 
Poslednja izmena:

Back
Top