Ново истраживање: Срби би радије у БРИКС него у Европску унију

Sam zna da Svabe propasti nece,da ce kinta da mu stize i da onda moze da glumi kremljobota.
Хоће али Русија неће. Твоји драги арапи и турци праве Немачкој ненакнадиву штету, преплављени мигрантима који имају немачки пасош. Немачка дефинитивно пропада.
 
Ovo nije tačno, Srbija ima sa EU najviše i trgovine i investicija, i to ubedljivo u odnosu na Briks. To da je neko negativan ili pozitivan je samo propaganda na koju se lože laici, nema tu ljubavi, samo se gledaju interesi. Priče kako nas Rusi ili Kinezi više vole nego EU su bajke za malu decu. Rusima smo interesantni kako bi bušili EU jedinstvo a Kinezima kako bi širili tržište. Ništa više od toga. A mi se ložimo ko budale.
Колика је материјална штета од Нато бомбардовања? Кад већ говоримо о ЕУ.
 
danas je jasnije nego ikada da je EU ustvari AMERIKA......tako da "gospoda" koja zele u EU treba da znaju da stime akceptiraju da ce biti americko roblje ko i ostali narodi iz EU.
Ima li takvih u Srbiji ?
Па види сви ти Румуни, Хрвати, Бугари којекакви Летонци, Латвијци су подгузне муве у Западној ЕУ. Јефтина радна снага по фабрикама.
 
Srecom pa se na kraju dana najvise pitaju mrske strane ambasade i NVO, inace bi luda srbadija vec 2000. i neke digla spomenik puttleru ispred Skupstine veci od onog kimovog u Pjongjangu.
Da nije završio u Hagu Sloba bi opet došao na vlast odmah nakon ubistva Đinđića.
 
Voleti je jedno, a živeti od nečega je nešto drugo. Ljubav postoji među ljudima, pojedincima, znači voliš svoju devojku ili ženu, porodicu, bliske prijatelje i rodbinu. Kraj, nema više.
Među državama postoje samo interesi i oni se menjaju tokom vremena. Zato ako pričamo o interesima naši su tu gde smo, dakle u Evropi. Ostalo se može voleti po kućama, ali kad izađeš napolje sudaraš se sa realnim životom.
To što građani više vole vrednosti Rusije od vrednosti EU dovoljno govori o njima.
 
Па види сви ти Румуни, Хрвати, Бугари којекакви Летонци, Латвијци су подгузне муве у Западној ЕУ. Јефтина радна снага по фабрикама.
nista je to u odnosu na to da ce uskoro svi biti topovsko meso u novom Staljingradu negde kod Lvova, Kijeva a mozda i kod Jerusalema.
 
Da,to je greska onih koji ne vole svoju domovinu i koji su slabo sta ucili u skoli.Ratovali nam dedovi protiv Svaba a posle rata im sunarodnici odlazili kod tog istog neprijatelja da mu grade drzavu,umesto da su ostali u svojoj,na svom imanju i gradili svoje.

Немој тако. Данас нема већих Срба, већих љубитеља Руса и нашег прецедника Вучића, од наших људи који живе у Њемачкој (и Аустрији).

Погледај само овај форум, ти си се на 90% њих сада...истоварио.
 
Не лупетај глупости. Ми Земунци, Лале и остали који смо изнад вас Србијанаца, ми смо били запад за вас, и сада смо ... ми смо били аустроугарско наслеђе, док сте ви Србијанци и Београђани били под Турцима.
То што сте били пар година краће под Турцима у односу на Босанце, не чини вас великим Европејцима, јер смо то ми.
Раус !
Ако ћемо тако да причамо, онда морам да подсетим "заборавне" да смо ми Србијанци постали Европа у правом смислу још у време деспота Стефана Лазаревића. Пре њега Србијански владари нису зидали градове по узору на европске, а деспот Стефан je 1405. године од рушевина створио Београд као једну од тадашњих европских престоница. На Калемегдану се и данас могу да виде остаци велелепног дворског комплекса у коме је овај наш ренесансни Србијански владар са својим дворјанима проводио време на начин како су то радили и сви европски владари тога доба. А то што је касније у 15. веку Србијом завладао Османлијски поредак, па шта да радимо, владао је и у Банату; турци су били стигли до Беча.
Београд пада у руке Угарима 1428. године после примања турског вазалства, и наредних деценија ће значај Београда као једне од европских престоница да опада, и Београд тада почиње да бива девастиран.

Turci-opsada-mapa-1555_.jpg

Куле и бедеми Стефановог града: Београд на немачкој гравири из 15. века
 
Poslednja izmena:
Немој тако. Данас нема већих Срба, већих љубитеља Руса и нашег прецедника Вучића, од наших људи који живе у Њемачкој (и Аустрији).

Погледај само овај форум, ти си се на 90% њих сада...истоварио.

Da. Uglavnom su najekstremniji Srbi oni koji zive po zapadu, ili Crnogorci koji su rodjeni u Srbiji i imaju krizu identiteta.
 
Ако ћемо тако да причамо, онда морам да подсетим "заборавне" да смо ми Србијанци постали Европа у правом смислу још у време деспота Стефана Лазаревића. Пре њега Србијански владари нису зидали градове по узору на европске, а деспот Стефан 1405. године од рушевина створио Београд као једну од тадашњих европских престоница. На Калемегдану се и данас могу да виде остаци велелепног дворског комплекса у коме је овај наш ренесансни Србијански владар са својим дворјанима проводио време на начин како су то радили и сви европски владари тога доба. А то што је касније у 15. веку Србијом завладао Османлијски поредак, па шта да радимо, владао је и у Банату; турци су били стигли до Беча.
Београд пада у руке Угарима 1428. године после примања турског вазалства, и наредних деценија ће значај Београда као једне од европских престоница да опада, и Београд тада почиње да бива девастиран.

Turci-opsada-mapa-1555_.jpg

Куле и бедеми Стефановог града: Београд на немачкој гравири из 15. века

Dje je Kalemegdan bre
 
Колика је материјална штета од Нато бомбардовања? Кад већ говоримо о ЕУ.

Za to se ti obrati Slobi i njegovim glasačima. Mene ne zanima da budem taoc njegove retardirane politike. Sad treba svi da živimo u izolaciji i Rusko-Severnokorejskom modelu nedemokratije zato što je Sloba bio neuračunjiv i hteo da se igra rata? Neka hvala.
 
Voleti je jedno, a živeti od nečega je nešto drugo. Ljubav postoji među ljudima, pojedincima, znači voliš svoju devojku ili ženu, porodicu, bliske prijatelje i rodbinu. Kraj, nema više.
Među državama postoje samo interesi i oni se menjaju tokom vremena. Zato ako pričamo o interesima naši su tu gde smo, dakle u Evropi. Ostalo se može voleti po kućama, ali kad izađeš napolje sudaraš se sa realnim životom.
Naa interes je onaj ko nas spasio od nestanka 1914te
 
Za to se ti obrati Slobi i njegovim glasačima. Mene ne zanima da budem taoc njegove retardirane politike. Sad treba svi da živimo u izolaciji i Rusko-Severnokorejskom modelu nedemokratije zato što je Sloba bio neuračunjiv i hteo da se igra rata? Neka hvala.
Пошто си ЕУрофил теби сам се и обратио са разлогом.
 
Za to se ti obrati Slobi i njegovim glasačima. Mene ne zanima da budem taoc njegove retardirane politike. Sad treba svi da živimo u izolaciji i Rusko-Severnokorejskom modelu nedemokratije zato što je Sloba bio neuračunjiv i hteo da se igra rata? Neka hvala.
Moze i krace: dosta vise o 90-im godinama, moramo dalje.
 
Грађани су избалансирани. Воле те људске вредности Русије, али воле и евро у џепу.
Срце у Русији а платна листа у ЕУ. Владан српски балансеро. :mrgreen:

(да им отмемо још који еуро док се ЕУ није распала :mrgreen: )
 
Немој тако. Данас нема већих Срба, већих љубитеља Руса и нашег прецедника Вучића, од наших људи који живе у Њемачкој (и Аустрији).

Погледај само овај форум, ти си се на 90% њих сада...истоварио.
Nista se ja nisam istovario.To je cinjenica sto sam napisao.
 
Ako je istinita ova gravira, onda se Beograd tog vremena skoro uopste nije razlikovao od nekog Krakova, Bazela, Regensburga, Nirnberga i slicno.
Cak ni crkve (pravoslavne) nisu bile iste kao u npr. Grckoj, Makedoniji ili Bugarskoj (jos manje kao u Rusiji), vec su imale jak romanicki uticaj.
 

Back
Top