Ново истраживање: Срби би радије у БРИКС него у Европску унију

Ako cemo pravo kakav BRIKS, kakvi bakraci. Kakva EU.

Moze li covek da zivi bez tutora?
Ne može. Ovde je narativ sa obe strane da moramo nekom da damo doope. Sad jal zapadu jal kinezima. Biti slobodan i nezavistan kod sorablja naroda najstarijeg više nije ni u razmatranju

Istraživanje radio desničar Đorđe Vukadinović a prenosi Sputnjik. Odma znaš da je propaganda. Ja nisam čuo da neko iz Srbije u potrazi za boljim životom ide u Rusiju, Kinu, Indiju ili Brazil. To su budalaštine. Ide se tamo gde je moderan i razvijen svet. A to je EU. Tamo nam je i mesto, a propagandu treba ignorisati.

Da, vole BRIKS, a više Srba živi samo u Nemačkoj nego u svim državama te ruske družine zajedno. Na toj činjenici padaju sve priče i izmišljanja NSPM i sličnih kafanskih društava.

Pa normalno kada se granicimo direktno sa EU, a ne sa Kinom recimo, i kada je Kina najteze za emigrirati zemlja na celoj planeti izmedju ostalog.

A po standardu (odnos cena i prihoda, a ne samo bruto kolicina prihoda za nepismene) vec moze da parira dobrom delu Zapada, evo iskustva Srbina iz Kine.

Uostalom to uopste nije logicki povezano niti u korelaciji. Mi ne zelimo u BRICS da bi se selili u zemlje clanice, nama je cilj da ostanemo u nasoj zemlji.

Poslednja izmena:

BRICS Is Now Richer Than G7 Countries​

https://watcher.guru/news/brics-is-now-richer-than-g7-countries

39 Countries Ready To Join BRICS in 2024​

https://watcher.guru/news/39-countries-ready-to-join-brics-in-2024

F9IcEheaAAAH9JY

Ako je istinita ova gravira, onda se Beograd tog vremena skoro uopste nije razlikovao od nekog Krakova, Bazela, Regensburga, Nirnberga i slicno.
Cak ni crkve (pravoslavne) nisu bile iste kao u npr. Grckoj, Makedoniji ili Bugarskoj (jos manje kao u Rusiji), vec su imale jak romanicki uticaj.
Ту гравиру је на основу историјских података и археолошких налаза сачинио Србијански архитекта Предраг Пеђа Ристић, познат по надимку Пеђа Исус. Ристић је рођен у Београду 1931. године, у породици машинског инжињера Петра, и мајке Марије Табаковић из породице чувеног сликара Ивана Табаковића. По мајчиној линији је, завршетком студирања, Пеђа постао четврто архитектонско поколење у својој фамилији. Гимназију завршава након Другог светског рата, а 1956. године дипломирао је на Архитектонском факултету у Београду са пројектом Саборне цркве и сопственом теоријом акустике, која је заснована на математичкој теорији скупова.

Надимак Исус добио је приликом пливачког такмичења са совјетом Леонидом Мјешковим непосредно после ослобођења. Ристић, победивши руса, излазећи из воде онако мршав и са риђом косом и брадом, многима је изгледао попут Исуса ...

Ристић још од студија креће да код Лепенског вира истражује почетке наше Србијанске цивилизације. Он при томе долази до великих открића. Она су били у супротности са тадашњим званичним научним постулатима и Ристић наилази на отпоре. Настала је расправа око облика Србијанске куће из времена Лепенског вира. Та кућа је по проф. др Драгославу Срејовићу имала облик трапеза, док је Пеђа Исус заузео став да је тадашња Србијанска кућа била у облику исечка. Пеђа је своју тезу доказао на Универзитету у Грацу 1980. године, где је докторирао са тезом "Реконструкција архитектуре Лепенског вира".
Умро је 2019. године.
Пеђа Ристић је био геније ренесансног типа. Међутим, како је Пеђа Ристић био Србијанац, тако се за њега релативно мало зна. А да је био Црногорац, имао би споменик у Београду ...

Poslednja izmena:
Da. Uglavnom su najekstremniji Srbi oni koji zive po zapadu, ili Crnogorci koji su rodjeni u Srbiji i imaju krizu identiteta.

Што они имају кризу идентитета? Што не могу купит стан на Врачар од Срба рођених у Црној Гори? :lol:

A po standardu (odnos cena i prihoda, a ne samo bruto kolicina prihoda za nepismene) vec moze da parira dobrom delu Zapada, evo iskustva Srbina iz Kine.

Sve to stoji, Kina se poslednjih decenija prilično razvila ali mi ne možemo da pobegnemo od naše geografske lokacije. Mi smo okruženi EU/NATO zemljama i sasvim je logično da to budu naši prirodni saveznici. To su zemlje sa dobrim standardom, to su zemlje sa kojima imamo najveću ekonomsku saradnju (trgovina, investicije...) i to su zemlje gde živi ubedljivo najveći broj naših ljudi. Ne bi oni bili tamo da nije dobro, zar ne?

I šta je problem sa Briksom, što je to ekipa zemalja koja ima prilično zategnute odnose sa zapadom. To nije naša krivica ali prosto je tako. I onda ako izaberemo da idemo putem Briksa, zar misliš da će EU/NATO to pozdraviti? Naravno da neće. Bićemo kamenčić u cipeli i stalno ćemo trpeti pritiske. Uostalom, i sada trpimo pritiske što se toliko lepimo za Rusiju i Kinu. Prosto ne možemo da skapiramo da se svet podelio i da treba da odaberemo stranu. A stranu treba birati shodno geografskoj lokaciji. Mi fakat nemamo nikakvu ekonomsku saradnju sa Briksom, ako bi od njih zavisili ne bi preživeli ni mesec dana. Jednostavno geografija je geografija. Tako da ne razumem ljude koji razmišljaju o ovim stvarima emocionalno, pametna politika se ne zasniva na tome ko nam se sviđa, nego šta je logično i ispravno.

Sve to stoji, Kina se poslednjih decenija prilično razvila ali mi ne možemo da pobegnemo od naše geografske lokacije. Mi smo okruženi EU/NATO zemljama i sasvim je logično da to budu naši prirodni saveznici. To su zemlje sa dobrim standardom, to su zemlje sa kojima imamo najveće ekonomske koristi (trgovina, investicije...) i to su zemlje gde živi ubedljivo najveći broj naših ljudi. Ne bi oni bili tamo da nije dobro, zar ne?

I šta je problem sa Briksom, što je to ekipa zemalja koja ima prilično zategnute odnose sa zapadom. To nije naša krivica ali prosto je tako. I onda ako izaberemo da idemo putem Briksa, zar misliš da će EU/NATO to pozdraviti? Naravno da neće. Bićemo kamenčić u cipeli i stalno ćemo trpeti pritiske. Uostalom, i sada trpimo pritiske što se toliko lepimo za Rusiju i Kinu. Prosto ne možemo da skapiramo da se svet podelio i da treba da odaberemo stranu. A stranu treba birati shodno geografskoj lokaciji. Mi fakat nemamo nikakvu ekonomsku saradnju sa Briksom, ako bi od njih zavisili ne bi preživeli ni mesec dana. Jednostavno geografija je geografija. Tako da ne razumem ljude koji razmišljaju o ovim stvarima emocionalno, pametna politika se ne zasniva na tome ko nam se sviđa, nego šta je logično i ispravno.

Vec smo ustanovili da ne bismo imali ekonomske odnose sa Zapadom, a da nemamo ekonomske odnose i sa Kinom.

Odakle nam dolaze delovi i masine za proizvodnju industrijskih proizvoda koje izvozimo na Zapad? Iz Kine.

Ko nam daje najvise kredite i gradi infrastrukturu kako bi nasi proizvodi uopste i mogli dospeti do Zapada, kako bi nasi radnici putovali do tih fabrika? Isto Kina.

A sada sa ovim sporazumom o slobodnoj trgovini, jos vise ce Zapadnih investitora da nam isto dolaze zbog Kine jer nema vise carina sa nama.

Ko nam daje najvise investicija danas? Isto Kina. Kineske firme nam isto najveci izvoznici danas, vise nego SAD i EU zajedno.

Nama su ekonomski podjednako bitni i Zapad i Kina. A tu ne spominjem i vojno, tehnoloski i geopoliticki.

Ko nas zajebava i nece da nam isporuci placeno oruzje? Zapad. Od koga dobijamo jeftino FK-3, PVO, dronove, tehnologiju za dronove (Pegaz)? Od Kine.

Ko glasa za nas po pitanju Kosova i podrzava nas u internacionalnim organizacijama? Kina. Ko ne priznaja Smita kao VP? Isto Kina opet.

Tako da nema veze geografska lokacija, i celoj Latinskoj Americi je sada Kina mnogo bitnija od Amerike.

155 zemalja na svetu su clanice BRI, Kina najveci kreditor, najvise prenosa tehnologije, trgovine, investicije, prenosa znanja, i tako dalje.

Kina je danas toliko izrasla da ona moze da bude veci prijatelj Meksiku od same SAD. Ko otvara fabrike el. automobila sirom Latinske Amerike? Kina, ne SAD.

Ko kontrolise Afriku prakticno, opet Kina. A ni Afrika ni Latinska Amerika nisu blizu Kine. Nama je problem sto nemamo izlaz na more, a ne sto smo udaljeni od Kine ili blizu Zapada.

Kada bi Crna Gora bila na nasoj strani, a ne pod okupacijom Zapada, mogli bi slobodno i kinesku vojnu bazu na pravimo.

Ali jbg, dok ne oslobodimo Crnu Goru, ili dok se SAD, EU, NATO ne raspadnu, moramo balansirati kao i sada.

Trenutno drzavni vrth vodi najbolju politiku, najbolji prijatelj Kine i Rusije u Evropi, a solidne odnose i sa susednim Zapadom.

Vec smo ustanovili da ne bismo imali ekonomske odnose sa Zapadom, a da nemamo ekonomske odnose i sa Kinom.

Ne bi bilo loše da pogledaš malo zvanične cifre pa tek onda da pričaš o investicijama EU i Kine, to prosto nije za poređenje.

Ne znam da li ti je poznata jedna činjenica. Zemlje kandidati za EU imaju na raspolaganju ogromne pristupne fondove. To su pare koje se i ne mogu zamisliti. Ali znaš šta je problem? Što razvijeni zapad traži precizan projekat na šta bi išao novac (što nije problem napraviti) i kontrolu trošenja tog novca. I tu dolazimo do problema. Ne može da se klepa a to je omiljeni srpski napredni običaj. Kina daje novac pod većim kamatama ali nema nikakve kontrole. Pa uzmeš par miliona (ili milijardi), pola utrošiš u projekat, pola ide u džep. E odatle dolazi čuvena ljubav prema Kini. Samo mi nemoj reći kako to nisi znao?

Zašto je ovo sve bitno? Jel saradnja sa EU nije ni nalik saradnji sa Kinom. Mi u saradnji sa EU postajemo normalna i uređena država, postoje jasne procedure i kontrole, sve je transparentno, dok u saradnji sa Kinom postajemo banana država sa burazerskim kombinacijama, prljavim investicijama, gde se uništava životna sredina, gde radnici žive u kontejnerima pored fabrike i gde moraju da nose pelene kako ne bi odsustvovali sa posla da idu u toalet. Ako kojim slučajem odeš da snimiš ili napraviš reportažu o takvim uslovima, onda te dočekaju batinaši koji ti lepo objasne da gledaš svoja posla. Jel to ta saradnja kojoj treba da težimo? Porediti EU i Kinu je isto što i porediti civilizaciju i srednji vek.

Kada bi Crna Gora bila na nasoj strani, a ne pod okupacijom Zapada, mogli bi slobodno i kinesku vojnu bazu na pravimo.
Ali jbg, dok ne oslobodimo Crnu Goru, ili dok se SAD, EU, NATO ne raspadnu, moramo balansirati kao i sada.
Trenutno drzavni vrth vodi najbolju politiku, najbolji prijatelj Kine i Rusije u Evropi, a solidne odnose i sa susednim Zapadom.

Budalaštine.

Za to se ti obrati Slobi i njegovim glasačima. Mene ne zanima da budem taoc njegove retardirane politike. Sad treba svi da živimo u izolaciji i Rusko-Severnokorejskom modelu nedemokratije zato što je Sloba bio neuračunjiv i hteo da se igra rata? Neka hvala.

moras da prihvatis da si teska manjina u Srbiji i da Srbi ne vole zlikovce

Buducnost Srbije jeste u integraciji sa Majkom Rusijom

Ne bi bilo loše da pogledaš malo zvanične cifre pa tek onda da pričaš o investicijama EU i Kine, to prosto nije za poređenje.

Ne znam da li ti je poznata jedna činjenica. Zemlje kandidati za EU imaju na raspolaganju ogromne pristupne fondove. To su pare koje se i ne mogu zamisliti. Ali znaš šta je problem? Što razvijeni zapad traži precizan projekat na šta bi išao novac (što nije problem napraviti) i kontrolu trošenja tog novca. I tu dolazimo do problema. Ne može da se klepa a to je omiljeni srpski napredni običaj. Kina daje novac pod većim kamatama ali nema nikakve kontrole. Pa uzmeš par miliona (ili milijardi), pola utrošiš u projekat, pola ide u džep. E odatle dolazi čuvena ljubav prema Kini. Samo mi nemoj reći kako to nisi znao?

Zašto je ovo sve bitno? Jel saradnja sa EU nije ni nalik saradnji sa Kinom. Mi u saradnji sa EU postajemo normalna i uređena država, postoje jasne procedure i kontrole, sve je transparentno, dok u saradnji sa Kinom postajemo banana država sa burazerskim kombinacijama, prljavim investicijama, gde se uništava životna sredina, gde radnici žive u kontejnerima pored fabrike i gde moraju da nose pelene kako ne bi odsustvovali sa posla da idu u toalet. Ako kojim slučajem odeš da snimiš ili napraviš reportažu o takvim uslovima, onda te dočekaju batinaši koji ti lepo objasne da gledaš svoja posla. Jel to ta saradnja kojoj treba da težimo? Porediti EU i Kinu je isto što i porediti civilizaciju i srednji vek.

Budalaštine.

sve ovo ato ai napisao su teske budalastine

Nikakvih predpristupnih fondova nema narod od toga ne vidi nista sve te pare pokrade birokratija a narodu iapostavi racun

Nema besplatnog rucka na zapadu

Srbija je energetaki siromasna zemlja

Ko ima jeftine energente zivi dobro, ko nema zivi lose

A jeftine energente ima samo Rusija

Zato zelimo u Briks a ne u EU

moras da prihvatis da si teska manjina u Srbiji i da Srbi ne vole zlikovce

Buducnost Srbije jeste u integraciji sa Majkom Rusijom
Šta lupetaš ti? Ovo što ti predlažeš je veleizdaja i pljuvanje u lice naših predaka.
Ja sam Srbin, nisam Rus. Meni Rusija nije majka ebala te ona.

https://www.politika.rs/scc/clanak/521941/Kina-pretekla-Evropsku-uniju-po-ulaganjima-u-Srbiji

Ne znam da li ti je poznata jedna činjenica. Zemlje kandidati za EU imaju na raspolaganju ogromne pristupne fondove. To su pare koje se i ne mogu zamisliti.

https://balkans.aljazeera.net/news/...n-paket-pomoci-eu-srbiji-od-1622-miliona-eura

Ti bi trebalo malo da pogledas zvanicne cifre. To je bukvalno oko 150 miliona evra godisnje,

Sto je za bilo koju zemlju sveta - realno nista.

To je kao meni da dajes 15 evra mesecno. Bas su to pare koje se ne mogu zamisliti, hahaha...

Što razvijeni zapad traži precizan projekat na šta bi išao novac (što nije problem napraviti) i kontrolu trošenja tog novca. I tu dolazimo do problema. Ne može da se klepa a to je omiljeni srpski napredni običaj. Kina daje novac pod većim kamatama ali nema nikakve kontrole. Pa uzmeš par miliona (ili milijardi), pola utrošiš u projekat, pola ide u džep. E odatle dolazi čuvena ljubav prema Kini. Samo mi nemoj reći kako to nisi znao?

Ne daje po vecim kamatama, i razlozi zasto nam EU ne daje kredite vise je zato sto te politicki ucenjuju za njih dok te Kinezi ne ucenjuju. Takodje ako dobijes kredite od Kineza, onda dobijes i infrastrukturu svetske klase, da Kina je zemlja sa najboljom infrastkturom i radi je isto i za jos 155 zemalja. Malo je reci da znaju sta rade, a da EU ne zna sta rade. Uostalom, EU ne verujem ni da ima para za sve te projekte. Oni nude samo te neke zelene gluposti. Boli njih qurac da li u Srbiji ima puteva i pruga, pa njima je i u cilju da ih nema, da ne budemo nikad re-industrijalizovani i modernizovani, odnosno jaci kao nacija. EU ni sama sa sobom ne zna sta ce raditi.

Ovo je isto epska gluposti. Sa EU ostajemo slaba i nerazvijena drzava, u kojoj se sve zivo blokira nebitnim procedurama i gde crkavamo od gladi dok slusamo neke zelene ekoloske gluposti. Kineski radnici u obicnom rudniku Zijin imaju plate oko 1500 evra. A pelene nose jedino u Americi u Amazon distributivnim centrima, i td...

I nemoj molim te o civilizacijama, poredis Kinu civilizaciju staru 5000 godina koje je oduvek bila tehnoloski, kulturno, ekonomski, infrastrukturno najrazvijenija nacija sveta, kroz celu svoju istoriju, sa ovim Zapadno-evropskim, kolonijalistickim Varvarima, koji imaju uspon tek zadnjih 500 godina (znaci 10% od kineske civilizacije), i koji su potekli kao divlja plemena sa Kavkaza, i dok su ziveli u mracnom Srednjem Veku u Evropi i klali se izmedju sebe, ziveli u blatu, Kinezi bili gospoda i pili najbolje cajeve u soljama od porcelana i sve to prodavali putem svile. Ali su Kini kulturoloski superioran i miroljubiv narod, i pre 500 godina nisu iskoristili svoje tehnoloski-superiorne brodove da oni krenu u kolonizaciju sveta i kradju resursa i genocide, zato ih je Zapad i prestiga na kratko. Ali se sada ponovo vracaju na tron.

Poslednja izmena:
Rusija je nasa majka.
Не, напротив. РФ нам је непријатељ. РФ против Србије управо води хибридни рат лажно се представљајући као "пријатељ". А задњи пут када се нешто стварно питала на Балкану, твоја "Мајчица" је Санстефанским миром хтела да Ниш, Лесковац, Врање и Пирот преда својим пуленима Бугарима. Па су западне силе Санстефански мир поништиле и на Берлинском конгресу смо постали сувереном јевропском краљевином задржавши горе поменуте градове.

Zahvaljujuci Rusima smo se oslobodili Turaka
Није тачно, лажеш. Ослободили смо се турака искључиво захваљујући проливеној крви наших предака, мудрости кнеза Милоша и помоћи Аустрије.

Није тачно, лажеш. Ослободили смо се турака искључиво захваљујући проливеној крви наших предака, мудрости кнеза Милоша и помоћи Аустрије.
Rusija nas je sredila kad je potpisala mir sa Turskom, pa je zbog toga propao prvi srpski ustanak...

Back