Nostalgija-Postojala je jedna zemlja

Postojala je jedna zemlja.Zvala se Jugoslavija.
U toj zemlji svi su bili braća.I sestre.
Nije bilo mobilnih telefona, pisala su se pisma,
a razglednice sa nestrpljenjem očekivale.
Pogotovu one božićne , romantično lepe.

Pogledajte prilog 1460703Pogledajte prilog 1460704

Dečaci su se igrali klikerima, a devojčice preskakale vijaču i lastiš.
Igrali su Čoveče, ne ljuti se i Mice kada je napolju bilo hladnije.
A kada je vreme dozvoljavalo , bile su tu vije, žmure i ostale igrice koje su pale u zaborav.
Čak i kolači od blata su bili ukusni ,
A voda u malim plastičnim šoljicama iz dečjeg servisa-prava kafa.

Svi su išli u krevet posle crtaća u 7 i 15, pre Dnevnika.

Pogledajte prilog 1460705

🥰

Mi smo kaskali za svetom i 70-tih i 80-tih zato smo i bili srećni kad povremeno stignemo taj svet nekim stvarima ;)
Moja kuća dobila prvi tv 80ih, tek svadbom mojih roditelja dobili su na "poklon" od familije iz nemačke tv u boji, dok moj deda nastavio da koristi crni beli do sredine 90ih (da se ne baci, ako već radi) bili smo sretniji....iz moje perspektive...bio sam dete,možda i nismo.

Poenta nije Tito već jedna država koja je mogla da bude dobra država sa Titom ili bez njega, možda jedna dobra ideja sa konfederacijama država ..
Pricas o EU? Pa to je Hićina ideja; i eto danas put bez alternative.

Ja ne znam jesu li jugosloveni u Srbiji totalno odlepili da ne kontaju da Slovenci i Hrvati nikad nisu hteli svojevoljno da bitisu u zajednici sa Srbijom.
To je mentalni bolesnik koji ne moze da prihvati razvod ni posle 30 godina. :lol:

Ako misliš na neke garniture nacionalno osvešćenih, onda da, ali ne uzimaš u obzir razmišljaje najobičnijeg naroda tog vremena, koji je brojčano veći. Ni prva Jugoslavija nije bila jedna država, bez obzira na pompezni naziv Kraljevina Jugoslavija. Posle 2. sv. rata prost narod je prilično mirno prihvatio tu ideju.

Postojala je jedna zemlja.Zvala se Jugoslavija.
U toj zemlji svi su bili braća.I sestre.
Nije bilo mobilnih telefona, pisala su se pisma,
a razglednice sa nestrpljenjem očekivale.
Pogotovu one božićne , romantično lepe.

Pogledajte prilog 1460703Pogledajte prilog 1460704

Dečaci su se igrali klikerima, a devojčice preskakale vijaču i lastiš.
Igrali su Čoveče, ne ljuti se i Mice kada je napolju bilo hladnije.
A kada je vreme dozvoljavalo , bile su tu vije, žmure i ostale igrice koje su pale u zaborav.
Čak i kolači od blata su bili ukusni ,
A voda u malim plastičnim šoljicama iz dečjeg servisa-prava kafa.

Svi su išli u krevet posle crtaća u 7 i 15, pre Dnevnika.

Pogledajte prilog 1460705
Pu pu pu, nikom se ne desilo to da dozivi i prozivi taj najtmer.

Zalosno je sto vise nema cestitki za Novu Godinu da se prodaju na ulicama masovno, a na svakoj trafici mogao si da kupis postansku marku i samo ubacis u sanduce.

Zar to nije lepse nego sve ove virtelne cestitke elektronske komunikacije? Nedostaje mi to mirno vreme, iako ne i drzava.
Sta ce ti cestitke, kada mozes svakom poslati cestitku u sekundi? Tehnologija je napredovala,,,

Ono je bilo nekako "toplije", lepse... Doduse bila sam dete ali nije bilo vece radosti od te (i sankanja, zimi). Sad nema cak ni snega.
Ne znam, moja secanja na detinjstvo su ovo:
sfrj.jpg

Back