Nostalgija-Postojala je jedna zemlja

nebitno, ne bi da ovo prerasta u politički panel diskusija , i nadmudrivanje
cilj teme je da se potsetimo nekih lepih trenutaka života u toj nekoj zemlji
sve drugo vodi do opet neželjene teme , a nije im ovde mesto
Bitno.
Moj cilj je da tog krvavocrvenog Sneška
prikažemo onakvim kakav je bio.
Krvav i odvratan.
To što nam je baka pekla štrudlu s višnjama u šporetu na drva jeste lepo, ali zarad objektivnosti mora se reći i druga strana priče.

Kome smeta drugačije viđenje nek ne piše na forumu, nego na blogu

Bitno.
Moj cilj je da tog krvavocrvenog Sneška
prikažemo onakvim kakav je bio.
Krvav i odvratan.
To što nam je baka pekla štrudlu s višnjama u šporetu na drva jeste lepo, ali zarad objektivnosti mora se reći i druga strana priče.

Kome smeta drugačije viđenje nek ne piše na forumu, nego na blogu
daj primer političkog uređenja nekad , negde u bilo koji period, a da nema krvave ruke

Ima nas koji smo se bavili i palankama, recimo, Čazma , Brežice, Radoviš, gradovi rasuti u bivšoj SFRJ gde smo dočekivani kao dragi prijatelji...
Братимљење школа или установа. Обично су се та мања места међусобно братимила, па су ишли једни другима у посете. То је мали број људи. Највише се говори о местима на Јадрану и о Словенији.

A ja govorim o periodu kada su se deca zajedno igrala ne znajući koje su pripadnosti. O tome je ova tema, ako bi da diskutuješ ko je u koga pucao, prebaci se na politiku i otvori temu.
Ни сада не знају углавном. Деца су таква да док им родитељи не скрену пажњу о чему се ради, не примећују ко је ко и шта може да буде.

Uporedi sa današnjim 'slobodama' . Uporedi današnje 'prijatelje' kd kojih idemo i možemo da idemo. Kako god da se sastavljala reprezentacija, imali smo pobede , vidim i sad u Partizanu igraju sve ovi naši :mrgreen: pravi srpski sportisti :mrgreen:na KK mislim ;)
Ne mogu da uporedim jer ne živimo u demokratiji nego u diktaruri. ;) Ako ćemo o fudbalu..nemoj jer ne znaš.:mrgreen: Hrvatska je za manje od 30 godina napravila puno više u fudbalu nego Jugoslavija za 70 između ostalog iz pomenutih razloga. :p

Poslednja izmena:
Jugoslavija je zaista imala najveći događaj u povijesti nakon dolaska Isusa...
Međugorje...

.
u toj zemlji u to vreme bilo je i to dozvoljeno
Screenshot_20231210-221007-209.png

Одрасао сам у том времену и живео до Устава из 73. пасам онда отишао. Али сам се вратио кад почела да се распада , док су други који су били пре у њој срећни и весели бежали главом без трага.

Razumem ja i ljude koji su ogorčeni na ta vremena, ali ja nisam imala loša sećanja, niko od mojih nije bio politički proganjan, mada nisu bili ni partizani ni članovi partije, slavili smo slave i Božiće, mada sam se družila i sa decom različitih religija i poštovala ih, nisam imala nikakve veze sa ratom koji se posle desio, niti ko iz moje porodice, možda je to oblikovalo moje mišljenje o tim vremenima. A i vaspitavana sam da cenim ljude a ne pripadnosti...

Одрасао сам у том времену и живео до Устава из 73. пасам онда отишао. Али сам се вратио кад почела да се распада , док су други који су били пре у њој срећни и весели бежали главом без трага.
još prije sam pomenuo taj destruktivni ustav iz 1973 kojeg su Slovenci/Kardelj, tako je bio i nazvan/ progutali na silu i koji je otvorio vrata za raspad SFRJ

Back