Njegov brat...i ostala cakana rodbina

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A sve se slazem.
I bas zato tema.
Da vidim kako da prezivim sto bezbolnije.
Al ne vredi.
Ne mogu vise da trpim tog tipa i kraj.

Resenje - bojkot totalni.
Opet nije dobro, opet mi zao muza stavljam ga u situaciju da objasnjava.
Kako god obrnem ne valja .

A meni muka.

Nemam resenje , nemam.

Ja sam imao takvu situaciju i u jednom momentu su odnosi bili na nuli.
Tacnije na -273
Jer sam osobi pokazao vrata i nisam tamo dolazio skoro dve godine.
Ali to nije resenje jer je nemoguce izbeci tako blisku rodbinu.
Jednostavno je nemoguce, makar zbog deteta kome je to stric, ujak ili deda ili sta god.
I zato ti kazem, kratak boravak, uljudna prica sa distance i brzo udaljavanje sa mesta i od osobe koja te nervira.
Ja tako radim i super mi je.
Nema nacina da uklonis nekoga ko je tvom muzu toliko blizak rod, ma kakav da jeste.
A siguran sam da i tvoj muz to vidi.
Ali, za razliku od tebe on ima celu istoriju zivota i emocija sa tom osobom i ne moze je otkinuti samo zato jer tebe neopisivo nervira
 
Jednostavno je nemoguce, makar zbog deteta kome je to stric, ujak ili deda ili sta god.
I zato ti kazem, kratak boravak, uljudna prica sa distance i brzo udaljavanje sa mesta i od osobe koja te nervira.

Ovo bi bilo super, samo teško je izvodljivo...
Nisu svi kulturni i fini, pa da shvate gde je granica. To što si na distanci, nije nikakva
prepreka da se u tvoj život zabada nos, da se kroje i prekrajaju tvoji planovi.

Ovo "ti" je figurativno, nije konkretno upućeno.
A moguće je distancirati, bez obzira na blizinu.
Nekada ima više štete nego koristi od te "blizine", bez obzira na srodstvo.
 
Nas tek ceka problem.
Pocinju zajednicki posao.
Koji NARAVNO ja ne podrzavam na nacin na koji oni to planiraju.

A da budem iskrena , malo mi se i smucilo da me gledaju ko sabotera, jer sve sto zelim je boljitak za svoji porodicu.

No , sad sam produbila pricu suvise....a nije mi bila namera.
Sustinu sam rekla......
Da bar hoce taj debil da shvati sam situaciju pa da se on od mene skloni ...on mene da sabotira ...nego nece ....:confused:

Kako da ga nateram ??? :mrgreen:
 
Nas tek ceka problem.
Pocinju zajednicki posao.
Koji NARAVNO ja ne podrzavam na nacin na koji oni to planiraju.

A da budem iskrena , malo mi se i smucilo da me gledaju ko sabotera, jer sve sto zelim je boljitak za svoji porodicu.

No , sad sam produbila pricu suvise....a nije mi bila namera.
Sustinu sam rekla......
Da bar hoce taj debil da shvati sam situaciju pa da se on od mene skloni ...on mene da sabotira ...nego nece ....:confused:

Kako da ga nateram ??? :mrgreen:

Uclani ga na rumfo :mrgreen:
Razumem da se problem komplikuje zajednckim poslom, no....to je vec odluka tvog muza za koju sam siguran da je glupa i da mu nece doneti dobrog :confused:
Ogradi prostor oko sebe u smislu da dalje od toga ta osoba ne moze da prodje, a ako proba, onda se ti udalji u neki drugi prostor.
Znaci, cim pocne provociranje, ili neka glupa prica koja te zivcira, lepo ustanes i odes u drugu sobu, upalis tv uzmes knjigu, odes na forum, iskljucis se.
Signrno nece ici za tobom.
A muzu reci da svu odgovornost za taj posao snosi on, da neces da se mesas, ali da ces biti mnooooogo f.uuuucking ljuta i da tog coveka vise neces u zivotu da vidis, ako nesto krene naopako i ispostavi se da si bila u pravu
 
Ja da se sklanjam pred njim , u rodjenoj kuci ??
Dal si bre ti normalan...
Ni mrtva ...

Ne odstupam ni mm.
Al mogu da donesem lap top i da se dokuckavam sa vama dok on tu palamudi ....
Ekstremno nekulturna bicu jaaaaaaaaaaaaaaa :lol:

:lol: pa vidis u cemu je problem.

Ti to shvatas kao sklanjanje i poraz, a ja kao slobodu i privilegiju da u svojoj kuci mogu da im uskratim svoje prisustvo i odem u deo u kome ne mogu da me smaraju :lol:
Sve je u percepciji
 
Kreću u posao kao biznis ili imaju nešto zajednički da rade, tipa krečenje?:lol: Ako je biznis onda je to mnogo nezgodno. Ako im braniš sve i da uspeš da ih odgovoriš, ispadaš party breaker, jer "oni bi to sigurno zajedno super obavili". Samo kažeš mužu da to verovatno neće uspeti, a on neka radi kako hoće. Posle se distanciraš i praviš blesava:whistling: Na kraju mu kažeš "Pa rekla sam ti..."
 
Opet se slazem.
Mislim veceras se sve slazem sa tobom Stronci...nece to na dobro da izadje :lol:

Al ja to tacno tako vidim, kao da se ja pred njim povlacim a ne zelim tu poruku da mu posaljem da misli da cu mu cutati za bilo sta. Voli da se mangupira ...i do sad mu nisam nikad ostala duzna.

Zao mi je sto to najcesce prekida tek neko treci koji uskoci da razdvaja ..i sto to verovatno eoma boli mog muza. A ja ne zelim da ga povredjujem ...
 
Poslednja izmena:
Draga Mirka,

na Slavi, čekaj da počne ručak. Sedni preko puta šuraka.

i baš kad se bude jela sarma ti vrisni, skoči i kaži mu najglasnije, ali da bude razgovetno da čuje i deda za vr sobre: ' PRESTANI DA ME PIPAŠ ISPOD STOLA VIŠE!!!!' :hahaha::hahaha::hahaha:

garant te niko neće više smarati ikada.

A usput razmisli grešiš li i ti negde
 
Kreću u posao kao biznis ili imaju nešto zajednički da rade, tipa krečenje?:lol: Ako je biznis onda je to mnogo nezgodno. Ako im braniš sve i da uspeš da ih odgovoriš, ispadaš party breaker, jer "oni bi to sigurno zajedno super obavili". Samo kažeš mužu da to verovatno neće uspeti, a on neka radi kako hoće. Posle se distanciraš i praviš blesava:whistling: Na kraju mu kažeš "Pa rekla sam ti..."

Biznis kao ...planiraju da imaju zajednicku firmu od koje svi treba da zivimo kad se razradi posao. Vec sam iznela svoje vidjenje , naravno da sam okarakterisana kao negativac.
A nisam negativna majke mi , navijam da uspe, pre svega jer to bi mog muza ucinilo zadovoljnijim , al ja sa strane posmatram stvari iz sasvim drugog ugla, trudeci se da unapred zastitim porodicu od problema i muza od razocarenja ...

Nisam ja sad neka svetica al sam realna , a realno je da je dever covek bez obaveza, bez dece, koji moze da radi za hleb , kome buducnost nije vazna...

Mi ipak nismo ta porodica...mi planiramo buducnost, borimo se da bude bolja...imamo dete kome zelimo najbolji zivot da pruzimo ...

I vec je tu razlika u shvatanju posla, zivota....

osim toga muz mi je pozitivac, ovaj je hronicni negativac , koji voli da kuka ...
Ma utopija :dash:
 
Izuzetno me nervira stanovište "moji su i zato su bez mana"...
Ako mi je brat kreten, takav je, nevezano za to što mi je brat. Voleću ga i dalje
ali to ne znači da ću ga pustiti da mi zagorčava život.

Mada, u našem "tradicionalnom" društvu, da ne upotrebim koju ružniju reč,
porodica je svetinja. A to što se tuku, lome kosti, maltretiraju i psihički zlostavljaju,
nije ni važno...

Sori Mirče, odoh predaleko, nego me iznerviralo to opšte mesto :lol:
 
Draga Mirka,

na Slavi, čekaj da počne ručak. Sedni preko puta šuraka.

i baš kad se bude jela sarma ti vrisni, skoči i kaži mu najglasnije, ali da bude razgovetno da čuje i deda za vr sobre: ' PRESTANI DA ME PIPAŠ ISPOD STOLA VIŠE!!!!' :hahaha::hahaha::hahaha:

garant te niko neće više smarati ikada.

A usput razmisli grešiš li i ti negde


ETO RESENJA !!! :super: :klap:

Razmisljam razmisljam , nisam savrsena , ziv sam covek ...
 
Opet se slazem.
Mislim veceras se sve slazem sa tobom...nece to na dobro da izadje :lol:

Al ja to tacno tako vidim, kao da se ja pred njim povlacim a ne zelim tu poruku da mu posaljem da misli da cu mu cutati za bilo sta. Voli da se mangupira ...i do sad mu nisam nikad ostala duzna.

Zao mi je sto to najcesce prekida tek neko treci koji uskoci da razdvaja ..i sto to verovatno eoma boli mog muza. A ja ne zelim da ga povredjujem ...

:p nece na dobro da izadje. Mozda nahebe dever :lol:

Neces mu poslati poruku da se povlacis nego da si mu posvetila dovoljno svog dragocenog vremena i da mu je vreme za prose.ravanje isteklo, pa shodno tome ti ides :mrgreen:
 
I previse :mrgreen:

Ja sam danas podstaknuta razgovorom sa muzem o poslu otvorila ovu temu.
Nije sustina koliko dolaze nego sta mi od njih dolazi.
A ne dolazi mi nista vredno hvale.

Kapiram ja to, ali ako ipak redje dolaze, mozes lakse da ih iskuliras..odes negde,
kuckas ovde, sta god..

Njih ne mozes da izbrises niti to sta ti od njih dolazi.
Jedino sto mozes je da promenis svoj odnos prema tom pitanju i da budes na distanci (podrazumeva se - sto vecoj :lol:)
 
Idu mi lepo na nerve.
I vise ne mogu da budem fina ama ni malo. :evil:
Ne mogu da ih slusam, gledam , vidjam ....

Kad bi mogli da se nekako izbrisu do daljnjeg - izbrisal bi ih....
Al ne moze ...:confused:

I kako ja njih sad da iskljucim totalno?
Da me ne nerviraju...
Da budem imuna na retardizme koje prave ...
Na gluposti koje pricaju ...


Zene , pod nogama gori....sledeca faza je ona kad ja ustajem i kazem im svima sta imam da kazem u lice lepo i zauvek prekidam sa njima svaki kontakt ...

To bi povredilo ovog mog blesavog dobrodusnog muza ...a to mi nije cilj...
STA DA RADIM pomagajte !

Sta rade? Sta pricaju??
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top