Nevakcinisana deca ne mogu u vrtice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam ja baš lepe planove i lepo se ostvaruju. Jedan od njih je da me grip ne razbije kao dobar deo ljudi u okruženhu. To mi za sad odlično ide, zahvaljujući vakcini. I ni jednom do sad nisam pao u nesvest, ni kao dete ni kao odrastao čovek. Pa ni kao dete id 27 godina. :mrgreen:
Ja se inače protiv sezonskog gripa ne vakcinišem, al ga zato retko i fasujem. Možda jednom ili dva puta u deset godina. A nije da mi okruženje nije dramatično.
I da, znam da sam pre onog padanja od vakcine bio redovan davalac krvi, tako da ti ona teorija o igli i krvi ne prolazi[emoji6]
Mada bi moglo da se navede i da dosta dugo pre te vakcine nisam bio ni na kakvim medikacijam. Sigurno nekih dvanaest- trinaest godina. Možda čak i bez tetanusa. Može biti da sam se načisto bio odviko od stranih tela...
Zadnja dva tetanusa što sam primio bez problema.
 
Ja se inače protiv sezonskog gripa ne vakcinišem, al ga zato retko i fasujem. Možda jednom ili dva puta u deset godina. A nije da mi okruženje nije dramatično.
I da, znam da sam pre onog padanja od vakcine bio redovan davalac krvi, tako da ti ona teorija o igli i krvi ne prolazi[emoji6]
Mada bi moglo da se navede i da dosta dugo pre te vakcine nisam bio ni na kakvim medikacijam. Sigurno nekih dvanaest- trinaest godina. Možda čak i bez tetanusa. Može biti da sam se načisto bio odviko od stranih tela...
Zadnja dva tetanusa što sam primio bez problema.

Pa što se onda uplaši vakcine? Ne boli to.
Ja grip nikad "ne fasujem". Ove godine nije bila neka epidemija, ali prethodne dve je grip kosio kao lud. Nema ko ga nije zakačio, naravno, od nevakcinisanih i onih koji se kreću među ljudima. Ne računam razne pustinjake iz udaljenih sela i one kojima niko neće ni da priđe blizu.

- - - - - - - - - -

Pa teško da za malu decu koja su još na rukama i u krevecu, kolicima možeš da kažeš da padaju u nesvest! Već eto- nova studija, nova terminologija!

Ti si pisao o tome da neka deca padaju u nesvest, niko drugi. I kao primer naveo sebe sa 27 godina. Ako smatraš da je to nešto učestalo ili što postoji, napravi studiju.
 
Pa što se onda uplaši vakcine? Ne boli to.
Ja grip nikad "ne fasujem". Ove godine nije bila neka epidemija, ali prethodne dve je grip kosio kao lud. Nema ko ga nije zakačio, naravno, od nevakcinisanih i onih koji se kreću među ljudima. Ne računam razne pustinjake iz udaljenih sela i one kojima niko neće ni da priđe blizu.

Никад се нисам цијепио, крећем се међу људима и не памтим да сам икад имао грип (можда као дијете, то се не сјећам). Имао сам неки „стомачни вирус” прије десетак година (ето, можда је то био некакав грип, немам појма, одлежао сам га „на ногама” уз чешће посјећивање одређене просторије мале квадратуре) и то је све. Нисам усамљен, гомила људи које стално виђам такође су здрави током „сезоне грипа”, али познајем и неке који су често болежљиви и који покупе скоро све што се појави „на тржишту” (и кад се цијепе и кад се не цијепе). Или малко лагиш или се дружиш са неким метиљавцима.
 
Imam par drugova koji su tako isto pričali, nikakva bolest neće ne njih, nikad imali grip... prošle godine raspad i kukanje, jao što bole mišići... a jedan od njih radi za sebe, odnosno dok dok može da radim ima zaradu, kad ne može... pa nema keša.I tako je bilo desetak dana bez novca. Ja nisam imao taj problem, ni sa bolovima ni sa novcem, a isto zaradim samo kad radim.
 
Ti si pisao o tome da neka deca padaju u nesvest, niko drugi. I kao primer naveo sebe sa 27 godina. Ako smatraš da je to nešto učestalo ili što postoji, napravi studiju.
Što se tiče autizma- nešto se plašim da tu neće moći nešto preterano da se izvoljeva! Ako po tom pitanju postoji slamka spasa- za slamku se treba hvatati!
Od mene je valjda dovoljno što sam autor takve jedne studije. A i pronaći neku slabost u tako ogromnom sistemu je dovoljna studija sama po sebi[emoji848]
Znači, moja teza jeste da je moguće da se mališani posle vakcine onesvešćuju. Sreća ne masovno, ali ipak. I da je moguće da se ona u toj nesvestici, da tako kažem, kontuzuju i ko zna šta.
A studija za tako nešto bi morala da bude baš masovna, pa i nacionalna. E jedino što se tu ne radi ništa specijalo osim što bi se deca tog dana nakon primanja vakcine držala budnim što duže do redovnog noćnog spavanja. A ako se koje dete i onesvesti, da se što brže razbudi, a ne da onesvešćeno provede dva sata. I onda da tek posle tri godin možemo da kažemo da li je nešto uspelo. I ako uspe, tim bolje što bi to uspelo na tako opsežnoj skali. Zamisli bedaka kad bi radio na nekoj sitnijoj skali, i kad bi posle tri godine objavio da bagatela radi! Pa to bi stvarno bilo šteta za one koji bi se u te tri godine dodatno razboleli[emoji33]

Naravno da u celoj situaciji mislim i na one prve vakcine koje kreću u osmom mesecu. Ove pri samo rođenju možda i ne baš. Mada bi moglo da se proba.
Ne znam, neko reče da i pri samom rođenju bebe dobijaju vakcinu? Al svedočenja se uglavnom obaziru na ove kasnije vakcine.
 
Poslednja izmena:
Imam par drugova koji su tako isto pričali, nikakva bolest neće ne njih, nikad imali grip... prošle godine raspad i kukanje, jao što bole mišići... a jedan od njih radi za sebe, odnosno dok dok može da radim ima zaradu, kad ne može... pa nema keša.I tako je bilo desetak dana bez novca. Ja nisam imao taj problem, ni sa bolovima ni sa novcem, a isto zaradim samo kad radim.
ne rise, i sve zbog cudesne vakcine,jeee
 
Idem ulicom i gledam kako deca padaju u nesvect, sigurno su ih vakcinisali? Šta kaže studija, jel' deca od 27 tu spadaju u padavičare? :mrgreen:
Ipak si ti malo previše neozbiljan za ozbiljne diskusije. Budi da si se dosta dokazo i sa onim za merenje prosečne brzine. Sve samo da se ne gine manje:roll:
Rekom deca od osam meseci na dan vakcinisanja! Šta ti gledaš po ulici sasvim je nebitno[emoji849]
 
Poslednja izmena:
pa ja sam 100x imao grip zbog vakcine i kome da se zalim,novom upravniku zgrade

Nisi to ti, to je zeka.

- - - - - - - - - -

Ipak si ti malo previše neozbiljan za ozbiljne diskusije. Budi da si se dosta dokazo i sa onim za merenje prosečne brzine. Sve samo da se ne gine manje:roll:
Rekom deca od osam meseci na dan vakcinisanja! Šta ti gledaš po ulici sasvim je nebitno[emoji849]

Za merenje drzine dokazao na licu mesta, to što ti ne razumeš fiziku, kao ni farmaciju i medicineu, je već tvoj problem. ;)
 
...
Za merenje drzine dokazao na licu mesta, to što ti ne razumeš fiziku, kao ni farmaciju i medicineu, je već tvoj problem. ;)
Ne znam da li ti je sgoreg objašnjavati ko se ovde debelo ućuto otkad sam ja izašao sa mojom tezom[emoji6]
Nema veze, jeste debelo zaćuto, al možda je pokrenuo neku radnju po tom pitanju. Ja inače i volim kad ljudi iskreno učestvuju u diskusiji, a ne ono- samo da nije:roll:
 
Imam par drugova koji su tako isto pričali, nikakva bolest neće ne njih, nikad imali grip... prošle godine raspad i kukanje, jao što bole mišići... a jedan od njih radi za sebe, odnosno dok dok može da radim ima zaradu, kad ne može... pa nema keša.I tako je bilo desetak dana bez novca. Ja nisam imao taj problem, ni sa bolovima ni sa novcem, a isto zaradim samo kad radim.

Чујеш ли ти себе? Ко реклама за Телешоп. Имао сам проблема са ходањем, нисам могао усправно стајати... а онда сам пробао Зглобекс... блаблабла
 
Ne čujem, uglavnom ne pričam dok kucam na forumu.
Što se teme tiče, možeš da veruješ ali i ne moraš,. tvoj izbor. Moj izbor je da primam vakcine protiv gripa i kao rezultat je to što ga godinama nisam zakačio.

- - - - - - - - - -

A ne pomažu ti realne priče sa kolegom Reeferom! Ja, eto, navodim decu od osam meseci (bebe), a on pravi kako ja pričam da se deca po putu onesvešćuju:zblesav:

Šta je realna priča, da neka deca (koja, koliko, gde i kad?) padaju u nesvest zbog vakcina, a kao dokaz si naveo sebe jer si se onesveastio pola časa nakon primanja vakcina u 27-oj godini? To nije realna priča, već komedija.

- - - - - - - - - -

Ne znam da li ti je sgoreg objašnjavati ko se ovde debelo ućuto otkad sam ja izašao sa mojom tezom[emoji6]
Nema veze, jeste debelo zaćuto, al možda je pokrenuo neku radnju po tom pitanju. Ja inače i volim kad ljudi iskreno učestvuju u diskusiji, a ne ono- samo da nije:roll:

Ja ne voilim kad iskreno učestvuju, već realno. I sam vidiš kakvih gluposti sve ima na ovoj temi, a mnogi antivakcinaši pišu iskreno. Hajde sad da probaju da pišu realno.
 
To i traje već godinama, pa vidimo gde su dovele "svačije" odluke. Mrtvih ima previše. JA nisam pristalica nametanja i zakonskog sankcionisanja, slažem se da svako treba sam da odluči, ali sam za određene uslove, one kao što su u SAD, recimo. Ko nema uredan karton o vakcinaciji, ne može u državni vrtić i školu. Naka izabere neki od privatnih. Takođe bih im povećao značajno plaćanja za zdravstvene usluge. Ali bih svakako ostavio mogućnost izbora.
 
Ne čujem, uglavnom ne pričam dok kucam na forumu.
Što se teme tiče, možeš da veruješ ali i ne moraš,. tvoj izbor. Moj izbor je da primam vakcine protiv gripa i kao rezultat je to što ga godinama nisam zakačio.

Ако и вакцине схваташ тако буквално као и ово „слушање себе”... Жив ти мени био.
 
Šta tu može da se shvata bukvalno ili nekako drugačije? Grip je naša realnost, svake godine imamo epidemiju krajem jeseni i početkom zime. Imaš dve mogućnosti, da primiš vakcinu i nemaš problema sa gripom ili ne primiš i a) imaš sreće i prođeš bez gripa nekim čudom i b) zakači te grip i razvali te 10-15 dana. Lako je onima koji rade kod nekoga za platu, odu na bolovanje i samo trpe bol, a šta je sa onima koji svoje pare zarađuju direktnim radom? A šta sa onima koji su dovoljno pametni da ne žele te bolove i eventualne posledice?
 
To i traje već godinama, pa vidimo gde su dovele "svačije" odluke. Mrtvih ima previše. JA nisam pristalica nametanja i zakonskog sankcionisanja, slažem se da svako treba sam da odluči, ali sam za određene uslove, one kao što su u SAD, recimo. Ko nema uredan karton o vakcinaciji, ne može u državni vrtić i školu. Naka izabere neki od privatnih. Takođe bih im povećao značajno plaćanja za zdravstvene usluge. Ali bih svakako ostavio mogućnost izbora.

Ovde ne postoji poverenje u institucije !

Klan i Oligarhija bi potrovala narod i ne bi trepnula samo da zaradi.

U takvim uslovima ne dajemo potpuno povrenje Vladaocu, vlasti i nadležnim organima.

Kada oni budu odgovorniji i kada im ne bude samo do zarade na štetu suvereniteta, slobode, imovine i zdravlja naroda, tada ćemo imati veće poverenje.

- - -
U ovakvoj zemlji nikome se ne sme dati potpuno poverenje !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top