Deca iz Srbije u posjeti "Muzeju ratnog djetinjstva" u Sarajevu

Лажеш. У овом независном Западном документарцу показани су докази да је Насер Орић којег већину муслимана на Балкану сматрају херојем поклао све Српско у 52 Српска села око Сребренице, све женско силовао па поклао:
Lažem da je Naser Orić zločinac?
Aha znači ti znaš šta ja mislim na osnovu nezavisnog zapadnog dokumentarca a ne na osnovu onoga što sam napisala. Zanimljivo. I ne citiraj me više, gledaj dokumentarac da ti sve bude jasno.

U kakvom to debilnom echo chamberu živiš kad se čudiš da neko ne misli kao ti
Ти живиш дебилно кад подржаваш геноцидног манијака Насера Орића. У независном Западном документарцу показани су докази да је Насер Орић са Муслиманима из Сребрение поклао 52 Српска села око Сребренице, силовао све женско па их поклао:

Ти живиш дебилно кад подржаваш геноцидног манијака Насера Орића. У независном Западном документарцу показани су докази да је Насер Орић са Муслиманима из Сребрение поклао 52 Српска села око Сребренице, силовао све женско па их поклао:
Homer Simpson Thinking GIF

Lažem da je Naser Orić zločinac?
Aha znači ti znaš šta ja mislim na osnovu nezavisnog zapadnog dokumentarca a ne na osnovu onoga što sam napisala. Zanimljivo. I ne citiraj me više, gledaj dokumentarac da ti sve bude jasno.
Ја сам га гледао, ти негираш чињенице што је документарац показао да је Насер Орић починио геноцид у 52 Српска села око Сребренице. Твој вољени Изетбеговић и већина Муслимана на Балкану га подржавају. Што лажеш?

Rat je bolesna ideja i deca treba da budu antiratno nastrojeni, da znaju da je rat zlo i da razvijaju empatiju, ali to neće postići posetom kvazi - naučnoj ustanovi i u organizaciji NVO koja lešinari na ratnim žrtvama.

Kad imamo na umu onolika režirana ubistva dece u ratnom Sarajevu samo da bi se dobili poeni u medijsko-propagandom ratu, veća je mogućnost da deca budu izmanipulisana, nego da nešto saznaju o ratu. Korišćenje anti - ratne retorike u odbrani ratne propagadne je vrlo prefrigana taktika posleratnih manipulatora koji lešinare na žrtvama.

Poslednja izmena:
Ја сам га гледао, ти негираш чињенице што је документарац показао да је Насер Орић починио геноцид у 52 Српска села око Сребренице. Твој вољени Изетбеговић и већина Муслимана на Балкану га подржавају. Што лажеш?
Mislim da ti ne znaš da čitaš.

I ovo naduvanje cifara stradale dece je prilično bolesno. I sama cifra od 500 stradale dece je užasna, a šta je u glavama onih koji bi želeli da je još veća ja ne znam.

Husnija Kamberović, sarajevski istoričar: "Stradanja u ratu se ne mogu svesti samo na broj, bez obzira da li to bilo 500 ili 1.500, u pitanju su ubijanja djece, i 500-600 koliko imamo precizno izračunatih u ovom Tokačinom istraživanju, po imenu i prezimenu. Tih 600 i nešto je toliko dramatično, tako veliki broj, da nema razloga da se to dalje preuveličava".

Mislim da ti ne znaš da čitaš.
Не знаш ти. Погледај документарац и доказе да је починио геноцид, еј геноцид а не злочине, и поклао све Српско што је нашао у 52 Српска села око Сребренице и већина Муслимана на Балкану га сматрају херојем:

Не знаш ти. Погледај документарац и доказе да је починио геноцид, еј геноцид а не злочине, и поклао све Српско што је нашао у 52 Српска села око Сребренице и већина Муслимана на Балкану га сматрају херојем:
Kao i što većina Srba smatra Mladića i Karadžića herojima? To znači da većina i jednih i drugih nisu normalni.

Pametnom je dovoljno naslov da pročita. Muzej ratnog DJETINJSTVA : eksponati su crteži djece, sveske koje su im služile kao dnevnici sa upisima koliko se raduju podjeli humanitarne pomoći, odlazak po vodu, drva, način kako su opisivali i doživljavali rat i smrt. Današnjoj djeci je vjerovatno nezamislivo živjeti bez vode, struje, interneta i ovo je vjerovatno bila prilika da razvijaju empatiju. Nemam namjeru licitirati žrtvama, ko je koga više ili manje nek sve žrtve nađu smiraj i spokoj a sve ubice da ih stigne pravda kako ovozemaljska tako i Božija.
Имамо ми сопствену децу која још увек живе у гетоима, као некада у Сарајеву.

Што не одоше у Бања Луку или у неку од енклава на Косову у Метохији, Јастребарско или Јасеновац? Опет глупи Србаљи призивају маљ и каму.
Хоће да ударе са леђа Р.Српску.
Из правца Крагујевца и Новог Сада.

Имамо ми сопствену децу која још увек живе у гетоима, као некада у Сарајеву.
Žao mi je to čuti, niti jedno dijete bilo koje nacije, vjeroispovijesti ili boje kože ne zaslužuje ratne uvjete.
Rekla sam što sam imala, nemam ja mržnje u sebi za ovakvu temu, ostajte mi zdravo!

Žao mi je to čuti, niti jedno dijete bilo koje nacije, vjeroispovijesti ili boje kože ne zaslužuje ratne uvjete.
Rekla sam što sam imala, nemam ja mržnje u sebi za ovakvu temu, ostajte mi zdravo!
Немам ја ништа против ваших музеја, спомен сећања итд.
Проблем је наш интерни и овакви испади неморалних људи
који користе децу за личне материјалне и политичке користи.

Kao i što većina Srba smatra Mladića i Karadžića herojima? To znači da većina i jednih i drugih nisu normalni.
Караџић молио Изетбеговића да не почиње рат, Изетбеговић подржао геноцид над Србима. Изетбеговић је 1992 посетио са Дивјаком конц логор за Србе у Сарајеву, који је тек 1994 затворен. Кад су Муслимани на Балкану послали децу да им се покаже геноцид над Србима око Сребренице?

Nemam, premalo mi godina, sreća imali su drugi argumente u Hagu ;)
Ciao, lijep je dan! Uživaj!

Kad se radi o Sarajevu argumentacija tužilaštva se uglavnom svodila na dokazivanje teškog stanja u Sarajevu, kao da se podrazumeva da su Srbi odgovorni za to. Neki svedoci koje je tužilaštvo dovelo pred sud su u unakrsnom ispitivanju teško optužili muslimansku stranu. I optužnice i presude u haškoj lakrdiji su donešene pod političkim i medijskim pritiskom, ali mnoge stvari izrečene u Hagu teško terete muslimansko rukovodstvo i kad ih analiziraš ne treba ni ništa drugo za sticanje prave slike o ratnom Sarajevu. Primeri:

"Muslimani ubijali svoju decu i optuživali Srbe"​

https://arhiva.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/90289/Muslimani-ubijali-svoju-decu-i-optuzivali-Srbe

General kanadske vojske, bivši UNPROFOR-ovac, Dejvid Frejzer rekao je na suđenju Radovanu Karadžiću pred Haškim sudom da je bilo slučajeva da su muslimanski snajperisti gađali svoje civile, čak i decu, kako bi Srbi bili okrivljeni.

............

Irski general otkrio tajnu granatiranja​

https://arhiva.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/262585/Irski-general-otkrio-tajnu-granatiranja

Penzionisani general irske vojske i nekadašnji vojni posmatrač UN u Sarajevu Pol Konvej izjavio je na suđenju Radovanu Karadžiću da je decembra 1995. ili januara 1996. godine uočio tajni minobacački položaj muslimanske vojske sa najmanje četiri minobacača čije su cevi bile okrenute ne ka položajima bosanskih Srba, već ka centru Sarajeva, te da je sa ovog položaja mogla da dođe i granata koja je eksplodirala na pijaci Markale 1995. godine.​

Dejvid Harland, bivši savetnik Unprofora, svedočio na suđenju Ratku Mladiću https://www.novosti.rs/vesti/naslov...-Harland-Muslimani-zlocine-pripisivali-Srbima

BIVŠI politički savetnik Unprofora u BiH Dejvid Harland, drugi svedok Haškog tužilaštva u procesu protiv Ratka Mladića, izjavio je u nastavku suđenja da su muslimani svesno izazivali nestašice gasa i struje u Sarajevu i snajperom gađali ljude koji su popravljali vodove.
Prikazivali su da to rade Srbi ne bi li dobili međunarodnu pomoć.
- Neki ljudi sa bosanske strane smatrali su da će ti potezi biti od pomoći da izazovu zapadnu vojnu intervenciju - svedočio je Harland. - Izetbegović mi je rekao lično da stanovništvu ne treba omogućiti da izađe iz Sarajeva.
Međunarodni posmatrači su, prema rečima svedoka, predložili u proleće 1993. godine evakuaciju civila iz Srebrenice, koja je čak i počela, ali ju je vlada BiH stopirala.

Bivši pripadnik Unprofora James Davis u knjizi The Sharp End: A Canadian Soldier's Story opisuje stradanje dece u Sarajevu.

Original na engleskom:

"The trajectory was calculated and it was determined that the Bosnians had mortared their own children. For public relations purposes. Sure enough, the morning news in the city reported that the UN and their Serb allies had killed these children. We could not believe it. I can't speak for the others, but that morning I would have happily killed any TDF (Muslim) troops I saw. I was growing tired of the whole mess. These people did not care. They were animals."

Prevod:

"Putanja projektila je izračunata i utvrđeno je da su Bosnjaci pobili svoju decu zarad pažnje medija. Jutarnje gradske vesti su tvrdile da su Srbi pobili tu decu i da su im UN saveznici. Nismo verovali. Tog jutra sam lako mogao da ubijem svakog pripadnika vojske bosanskih muslimana. Bio sam umoran od svega. To su bile životinje."

Radi se o knjizi izdatoj prvi put u Vankuveru 1997.

Може да изда хиљаду књига, али људи са друге стране заступају свој интерес. Никада неће прихватити то као истину и рећи да је то што је написано у књизи тачно.

Што се саме деце тиче, ако је потребно да се уче шта грозоте рата доносе, за те сврхе могу да се крећу по Србији и да обилазе музеје, и места страдања. Није потребно да посећују околне државе и да се баве туђим проблемима.

Помало се стиче дојам да ниси баш доследна.
Па управо разговарамо о привођењу деце онима који се представљају жртвама
и држе се само приче о лажном општинском геноциду, пумпају број жртава
тридесетогодишњим сахрањивањем упокојених који немају везе са местом дешавања.
Очигледно ток мисли ти није баш најбистрији.
Jer ne možeš razumeti da postoje i oni koji ne gledaju poreklo žrtava već pričaju da se to zlo ne bi trebalo ponoviti..i jedna da je žrtva ,sa bilo čije strane, meni je zlo. Možda sam ja premalo Srpkinja da bih razumela ubijanje dece bilo čije... Pokušaj diskreditacije nečijeg mišljenja je jedini način na koji se ovde komunicira izgleda...svi koji nisu u jednoumlju su glupi, izgubljeni, psihički bolesni i neSrbi.

Poslednja izmena:
Kanadski vojnik naziva životinjama one koji su režirali masakre dece samo da bi svetski mediji za to optužili drugu stranu. Kako nazvati one koji i dan danas zarad odbrane ratne propagande lešinare na dečjim žrtvama rata, pri tom koristeći anti-ratnu retoriku, ne znam. Ne želim da vređam nijednu životinju upoređujući je sa ovakvim ljudskim beščašćem.
Strašno je što ste to radili :(
Tužile vas porodice ubijene djece. Sramota..

https://www.slobodnaevropa.org/a/sarajevo-rat-zrtve-tuzbe-djeca-ubijena-sarajevo/32542618.html

Back