Deca iz Srbije u posjeti "Muzeju ratnog djetinjstva" u Sarajevu

Онда напишите "бошњачки злочинци".
Au, pa što bi to radili? Gdje ste vi priznali zločin i kaznili počinioce a kamoli da ste to na spomeniku žrtvama napisali, ne pregoni Elektriko.
Напишите да су их убили "бошњачки злочинци", шта није јасно
Hoćemo kad vi napišete: mi smo ubili 11541 sarajliju, od toga 1601 dijete.
Evo, ja ću finansirati i napraviti spomen ploču, obećavam!

Au, pa što bi to radili? Gdje ste vi priznali zločin i kaznili počinioce a kamoli da ste to na spomeniku žrtvama napisali, ne pregoni Elektriko.

Нећемо тако. Негде пише "српски злочинци" а са друге стране нема адресе. Докле год је тако, ништа.

Морате да схватите да неће никада моћи да убедите супротну страну у нешто што тврдите. Нико никада неће рећи за себе да је злочинац, касапин и убица. Нико неће свалити кривицу на себе, да би удовољио неком. Ја никада нисам очекивао да се неко покаје или да сам себе обележи као злочинца, нити ћу то икада захтевати.

Нека раде шта хоће. Ми сами морамо да бринемо о себи и својима, јер само то можемо.

Oko 12 000 vojnih i civilnih žrtava je bilo na teritorijama svih sarajevskih ratnih i predratnih opština na obe strane. Od toga je civilnih žrtava bilo oko 5 000, opet na obe strane, a bošnjačkih civila je stradalo oko 3 000. Oko 500 dece je stradalo s tim što su neki maloletnici stradali kao vojnici. To sve prema Tokačinim spiskovima koji je bio izrazito naklonjen bošnjačkoj propagandi. Za ogromnu većinu žrtava u Sarajevu je odgovorna Izetbegovićeva klika i to na razne načine, počev od zloupotrebe civilnih ciljeva u vojne svrhe, pa do organizovanja monstruoznih false flag operacija.

Poslednja izmena:
Pametnom je dovoljno naslov da pročita. Muzej ratnog DJETINJSTVA : eksponati su crteži djece, sveske koje su im služile kao dnevnici sa upisima koliko se raduju podjeli humanitarne pomoći, odlazak po vodu, drva, način kako su opisivali i doživljavali rat i smrt. Današnjoj djeci je vjerovatno nezamislivo živjeti bez vode, struje, interneta i ovo je vjerovatno bila prilika da razvijaju empatiju. Nemam namjeru licitirati žrtvama, ko je koga više ili manje nek sve žrtve nađu smiraj i spokoj a sve ubice da ih stigne pravda kako ovozemaljska tako i Božija.
Matorim krvolocima to smeta, jer ako deca razvijaju empatiju i znaju da je rat zlo, neće imati ko da gine za njihove bolesne ideje.

Zaista je neverovatno kad neko ne pročita link teksta koji sam ti postavila, gde piše šta su sve obišli već pokušavaš da omalovažiš sagovornika.

Da, vidim sad, ali to je nebitno... Njihova dvodnevna "ekskurzija" nije organizovana u skladu sa zakonima Srbije i Pravilnikom o đačkim ekskurzijama, ali jeste po pravilima i u organizaciji Inicijative mladih za ljudska prava. Zašto bi inače na websajtu ove NVO pisalo ovo: "Inicijativa mladih za ljudska prava u saradnji sa Muzejem ratnog djetinjstva i ForumomZFD u periodu od 18. do 20. marta, organizovala je dvodnevnu posetu Sarajevu za 28 učesnika iz osnovne škole „Dragiša Luković Španac” iz Kragujevca".

Gde je to predviđeno zakonom i pravilnicima da ekskurzije organizuju NVO?

Poslednja izmena:
Ajmo u istom tonu:

Kako je moguće da netko tko u Jasenovcu među djecom školskog uzrasta širi dobrosrpsku mitologiju i Miloševićevu propagandu o "zlim Hrvatima", u Hrvatskoj radi kao nastavnik i prima plaću radi djelovanja u korist ekstremnog dobrosrpstva?

Upravo je to ono što si ti napisao. Je li sad shvaćaš koliko je to bolesno što pišeš?
Ниси испунио обећање, ниси могао доказати немогуће да су многи Јевреји против Зурофа ловаца на нацисте (који је изнео чињенице да је Хрватска фашистичка), које си обећао да ћеш отићи са форума ако не докажеш.

Konačno jedan pametan post da pročitam na ovoj temi. Svaka čast!
Што ниси одговорио на ово ако си против крволочника?
Могла је ова наставница Јелена одвести српску дјечицу до Грбавице да обиђу "Трг хероја". Баш на том мјесту гдје је та плоча "трг Хероја"су 11,марта 1995.године (подсјећање овдје), снајперски хици упућени од стране ниткова у тзв АБиХ прекинули дјетињство десетогодишњој Милици Лаловић и деветогодишњој Наташи Учур

Не слутећи да их зло око гледа кроз снајперску оптику, безазлено и безбрижно Милица и Наташа, као најбоље другарице, дјечијом игром пркосиле су тог дана суморној ратној свакодневници. Дјевојчице, безазлена дјечица, напрасно су постала легитиман војни циљ. Име ниткова, припадника тзв АБиХ који је упутио хице са зграде "Лориса“ је познато јер се хвалио сам својим злочињењем. Наравно да та хуља која је прекунула живот малих анђела никад није одговарала за своје злодјело, у овој дејтонској долини плача коју неки Босном зову нема правде за српске страдалнике и страдалнице. А како сам већ написа, да буде бесрамније, плочник на којем су усмрћене и издахнуле дјевојчице носи данас назив "Трг хероја“ што нам казује о нељудскости и бестидности оних који у тој касаби данас доносе одлуке.

Нећемо тако. Негде пише "српски злочинци" а са друге стране нема адресе. Докле год је тако, ништа.
Tačno nisi tačna :D
Pa i vi napišete ko je pobio :D

Nažalost, na svakoj strani je i previše ovakvih spomenika...

2024-04-06 12_10_55-spomenik ubijenim srbima - Google Pretraživanje.png

Oko 12 000 vojnih i civilnih žrtava je bilo na teritorijama svih sarajevskih ratnih i predratnih opština na obe strane. Od toga je civilnih žrtava bilo oko 5 000, opet na obe strane, a bošnjačkih civila je stradalo oko 3 000. Oko 500 dece je stradalo s tim što su neki maloletnici stradali kao vojnici. To sve prema Tokačinim spiskovima koji je bio izrazito naklonjen bošnjačkoj propagandi. Za ogromnu većinu žrtava u Sarajevu je odgovorna Izetbegovićeva klika i to na razne načine, počev od zloupotrebe civilnih ciljeva u vojne svrhe, pa do organizovanja monstruoznih false flag operacija.
Aj ne lupetaj i ne citiraj me, ja biram s kim se i svađam. S tobom ni luda.

Matorim krvolocima to smeta, jer ako deca razvijaju empatiju i znaju da je rat zlo, neće imati ko da gine za njihove bolesne ideje.
Смешан испадаш. Ти подржаваш крволочнике као што су Изетбеговић. Немаш никакав одговор на крволочнике који су побили Српку децу.

Odlična inicijativa, podržavam.

Deca treba da vide šta su napravile krvožedne starije generacije, da znaju šta se sve dešavalo i da se ne ponovi. Iako bi krvožedni matorci, kako vidimo, sve ponovo i isto.
Каква фуфачка жвака.
Изашли сте из Југославије, силом оружја уз свестрану помож страног фактора и њиховог војног и политичког ангажмана.
Шта је сад проблем? Одмакните се, одхебите. Нећете? Зашто?
Схватате да посао још нисте завршили и служите се опробаним методом?
Поновна прича о помирењу, тито, партија, Југа наша најмилија.

Tačno nisi tačna :D
Pa i vi napišete ko je pobio :D

Nažalost, na svakoj strani je i previše ovakvih spomenika...

Pogledajte prilog 1526607
Испадаш смешна. Пише јасно, невиним пострадалим. У овом независном Западном документарци су показани докази где је све Српско поклано и све женско силовано па поклано у 52 Српска села око Сребренице:

Што ниси одговорио на ово ако си против крволочника?
Sve sam jasno napisaLA u svom prvom postu, iz poštovanja ne licitiram žrtvama (bilo čijim) Drugo, mogu da se odreknem zločinaca kao što su Caco, Naser Orić, Juka Prazina, raznih komandanta Kruška, Šljiva itd i da ih nazovem tako jer su uprljali obraz i čast poštenih ljudi. Možeš li ti ovo isto da izjaviš za Mladića, Karadžića, Arkana.....itd?

Gde to ovde? Ja ne znam gde je to ovde, jer ja znam o tome a i većina ljudi koji žele da znaju su upućeni u to. Problem su oni koji se samo drže žrtava i na osnovu toga planiraju budućnost...
Помало се стиче дојам да ниси баш доследна.
Па управо разговарамо о привођењу деце онима који се представљају жртвама
и држе се само приче о лажном општинском геноциду, пумпају број жртава
тридесетогодишњим сахрањивањем упокојених који немају везе са местом дешавања.
Очигледно ток мисли ти није баш најбистрији.

Sve sam jasno napisaLA u svom prvom postu, iz poštovanja ne licitiram žrtvama (bilo čijim) Drugo, mogu da se odreknem zločinaca kao što su Caco, Naser Orić, Juka Prazina, raznih komandanta Kruška, Šljiva itd i da ih nazovem tako jer su uprljali obraz i čast poštenih ljudi. Možeš li ti ovo isto da izjaviš za Mladića, Karadžića, Arkana.....itd?
Лажеш. У овом независном Западном документарцу показани су докази да је Насер Орић којег већину муслимана на Балкану сматрају херојем поклао све Српско у 52 Српска села око Сребренице, све женско силовао па поклао:

Back