НЕРЕДИ: Студент се запалио због глади, пре смрти оставио поруку за Макрона

Kad neko treba da jede, onda taj neko treba da radi. Proctaj malo o zivotu Pupina ili Tesle. Ti ljudi su radili i finansirali svoje skolovanje. Ja ne vidim razlog da tebi nesto treba besplatno da pripadne samo jer si pametna.

Znači, ti čim si kmeknuo u porodilištu odmah si uzeo lopatu u ruke
 
Ја од другог разреда средње школе нисам више у Србији.

Опет, држављанин сам Србије и плаћам порез својој држави.

Најискреније да ти кажем, није ми жао ни једне моје паре која оде на нечије образовање. Штавише, драго ми је да буџет помаже људима који су талентовани и упорни.

Шта ми јесте жао је чињеница да на образовање оде можда 5% мог пореза, док 95% оде на сендвичаре, страначке митинге, афтер партије са певаљком Дачићем и Бог зна на шта све још.

А ти ако си такав тупсон да поред свих срања које се дешавају око тебе дрвиш на то што буџет некоме даје шансу за бољу будућност, то стварно није мој проблем, нити било кога на овом форуму.

Фрустрације задржи за себе.
Ја од другог разреда средње школе нисам више у Србији.

Опет, држављанин сам Србије и плаћам порез својој држави.

Најискреније да ти кажем, није ми жао ни једне моје паре која оде на нечије образовање. Штавише, драго ми је да буџет помаже људима који су талентовани и упорни.

Шта ми јесте жао је чињеница да на образовање оде можда 5% мог пореза, док 95% оде на сендвичаре, страначке митинге, афтер партије са певаљком Дачићем и Бог зна на шта све још.

А ти ако си такав тупсон да поред свих срања које се дешавају око тебе дрвиш на то што буџет некоме даје шансу за бољу будућност, то стварно није мој проблем, нити било кога на овом форуму.

Фрустрације задржи за себе.
Meni jeste zao. Kad pare odu na studente, lecenje penzionera, partijske botove i slicno. Treba da postoji opciono placanje poreza.Cisto da mozes licno da namenis novac instituciji kojoj zelis.
 
Naj

TI ocigledno nemas blage veze sa zivotom. Ne znas nista. Bukvalno si glupa ko dupe. Ti u Srbiji mozes imati hiljede milijardi triloona inzenjera, ali ako privreda nema novca da plati unapredjenje poslova, kao sto nema, ti genijalci jedino mogu da drkaju *****. Bez kapitala nema nauke. Tako da ja ne vidim koristi od nekog studenta.

A nema kapitala bez nauke i znanja

Ako imaš znanje , možda možeš steći i kapital, ako nemaš znanje propade ti kapital
 
Ne talentovani, nego najtalentovaniji.
Nisu ludi da dopuste svakome da se "oproba" na račun ljudi koji plaćaju, za razliku od državnih univerziteta.

Vidiš.. da može besplatno kada je potrebno

Jednoj državi ne treba 500.000 genija , a i nema ih , trebaju joj i prosečni a obučeni
 
Meni jeste zao. Kad pare odu na studente, lecenje penzionera, partijske botove i slicno. Treba da postoji opciono placanje poreza.Cisto da mozes licno da namenis novac instituciji kojoj zelis.
Хах, жао ми је пријатељу. Држава у којој живиш не одговара твојим идеалима.

Мада, за тебе тако радног и поштеног чоика не би требало бити тешко. Баци пасош као Франак и потражи срећу негде друго.
 
Samo paraziti se zalazu za "jaku drzavu"

Pa naravno, država je otela od ljudi sve ono što je pošten svet radio u okviru porodice. Izdržavanje roditelja koji su ti pružili pristojan život, finansiranje školovanja, brigu o zdravlju, pomoć i podršku svojoj deci. Pre kada bi neko video dete da dangubi van škole za vreme nastave, zveknuo bi mu ćušku i poslao ga nazad. Danas se očekuje da prijavi taj slučaj pa će socijalni radnik biti medijator između deteta i njegovih roditelja.

Obrazovanje, A POGOTOVU VISOKO, nije nikakvo ljudsko pravo, već nešto što zahteva velika ulaganja, žrtvu, i nešto što treba da bude dostupno samo najboljima među nama. Ja sam o trošku svojih roditelja upisao univerzitet koji je jako jeftin (Oko £5000 godišnje), i u trenutku kada sam shvatio da to nije za mene, odustao sam i zaposlio se. Nakon toga sam uz sopstveni rizik i kredit osnovao svoju firmu koju sam kasnije prodao. Da se to nije tako odigralo bio bih u dugovima skoro £ 500.000 , bez posla i bez diplome.

Društvo ne treba da na svojim plećima nose nesposobne, treba da ih pusti da propadnu.
 
A nema kapitala bez nauke i znanja

Ako imaš znanje , možda možeš steći i kapital, ako nemaš znanje propade ti kapital


Vidi. Znanje ili imas ili nemas. Najvece firme su nastale iz nicega

Evo kako je poceo Jeff Bezos. Danas najbogatiji covek na planeti.

main-qimg-1511cd3d431b2620383bdd11deb409d1



Ne trebaju neke stipendije
Ja sam svoje studije platio sam. Kao i svoj MBA.

To za sto se zalazes je partokratija i to imas u Srbiji. Tako neki debeli Steva odlucuje umesto tebe gde ce da se ulazu TVOJE pare! To je lose. Izuzetno lose.
Drzavu treba svesti na minimum. Ugasiti gomilu tih nepotrebnih ministarstava, komisija, komiteta, centara itd... A ostaviti narodu sto vise love od plate. I naravno jasno dati do znanja narodu da moraju vode sami brigu o sebi a ne da ocekuju nekog mesiju koji ce da upravlja njihovim zivotima

AV je upravo napravio to od Srbije. Debilizacija naroda. Totale!!!
 
Хах, жао ми је пријатељу. Држава у којој живиш не одговара твојим идеалима.

Мада, за тебе тако радног и поштеног чоика не би требало бити тешко. Баци пасош као Франак и потражи срећу негде друго.
Pa idealna drzava je ta gde svako placa svoje potrebe i racune. To je po meni sasvim normalno, dok tebi nije. Svako ima svoj cilj u zivotu. Zasto je moj cilj da kupim najnoviji traktor za izvlacenje trupaca manje bitan, nego nekom da zavrsi fakultet.
 
Pa idealna drzava je ta gde svako placa svoje potrebe i racune. To je po meni sasvim normalno, dok tebi nije. Svako ima svoj cilj u zivotu. Zasto je moj cilj da kupim najnoviji traktor za izvlacenje trupaca manje bitan, nego nekom da zavrsi fakultet.
Зато што су држави и тржишту потребни образовани и квалификовани кадрови.

Не финансира их држава од твојих пара да би ти напакостила, већ су јој такви људи потребни.

А за твој трактор негде у недођији их заболе туки.
 
Vidi. Znanje ili imas ili nemas. Najvece firme su nastale iz nicega

Evo kako je poceo Jeff Bezos. Danas najbogatiji covek na planeti.

main-qimg-1511cd3d431b2620383bdd11deb409d1



Ne trebaju neke stipendije
Ja sam svoje studije platio sam. Kao i svoj MBA.

To za sto se zalazes je partokratija i to imas u Srbiji. Tako neki debeli Steva odlucuje umesto tebe gde ce da se ulazu TVOJE pare! To je lose. Izuzetno lose.
Drzavu treba svesti na minimum. Ugasiti gomilu tih nepotrebnih ministarstava, komisija, komiteta, centara itd... A ostaviti narodu sto vise love od plate. I naravno jasno dati do znanja narodu da moraju vode sami brigu o sebi a ne da ocekuju nekog mesiju koji ce da upravlja njihovim zivotima

AV je upravo napravio to od Srbije. Debilizacija naroda. Totale!!!

Ovaj sistem ovde ima beskrajno mnogo mana ... mnogo toga je ovde upitno
Ali za države kao Srbija to je još uvek kakav takav način da se profiliše mali procenat onih sa znanjem .. što će se uz njih šlepat i puno kukolja je cena koja se treba platiti
 
Зато што су држави и тржишту потребни образовани и квалификовани кадрови.

Не финансира их држава од твојих пара да би ти напакостила, већ су јој такви људи потребни.

А за твој трактор негде у недођији их заболе туки.
Drzavi su potrebne pare. A ako nema jakih firmi ti kadrovi obrazovani i kvalifikovani ce otici. Zar ne? Zabole ih tuki dok ne treba gradja za krov ili drva za grejanje. A ovi studenti odlaze, zabole ih tuki sto drzavi trebaju obrazovani i kvalifikovani kadrovi.
 
Ovaj sistem ovde ima beskrajno mnogo mana ... mnogo toga je ovde upitno
Ali za države kao Srbija to je još uvek kakav takav način da se profiliše mali procenat onih sa znanjem .. što će se uz njih šlepat i puno kukolja je cena koja se treba platiti
Pa ti ne znas nista. Glupa si ko dupe. Nevidjeno si glupa. I recimo obrazovanje za tebe je cisto bacanje para.
 
Pa ti ne znas nista. Glupa si ko dupe. Nevidjeno si glupa. I recimo obrazovanje tebe je cisto bacanje para.

Izvesno je da na tebe nije obrazovanje nije ostavilo nikakve posledice .. bez brige , obrazovanje se kod tebe ne prima, čemu panika, aman čoveče .

Pelcovan si izgleda od obrazovanja
 
Зато што су држави и тржишту потребни образовани и квалификовани кадрови.

Не финансира их држава од твојих пара да би ти напакостила, већ су јој такви људи потребни.

А за твој трактор негде у недођији их заболе туки.
I jos jednom da probam da pojasnim posto nisi bas najbistri. Imas dvoje dece. I jedno pametno posaljes na fakuletet. A ovo drugo glupo posaljes odmah da radi, jos mu uzimas pare i dajes ovom prvom. Da li su to jednake sanse za oba deteta?
 
Izvesno je da na tebe nije obrazovanje nije ostavilo nikakve posledice .. bez brige , obrazovanje se kod tebe ne prima, čemu panika, aman čoveče .

Pelcovan si izgleda od obrazovanja
A i tebi gusko da probam da pojasnim. Imas dvoje dece. Jedno pametno posaljes na fakultet, ovo drugo posaljes da radi i uzimas mu novac i dajes ovom prvom. Naravno ovaj drugi ce ostati uvek bednik, dok ce ovaj prvi nevidjeno napredovati. I da li je to po tebi jednak tretman dece. Da li bi ti svoju decu tako tretirala.
 
Ili ako ne kapiras posto si jako bistra . Ima majka Srbija dva sina od 18 godina. Jedan pametan studira, a drugi mora da radi i jos mu majka Srbija uzima novac i daje onom prvom. I da li je to normalan tretman dece. Znaci ako jednom platis za studije, onda ovom drugom trebas barem pomoci da zavrsi prvi sprat kuce. Tako to rade normalni roditelji.
 
A i tebi gusko da probam da pojasnim. Imas dvoje dece. Jedno pametno posaljes na fakultet, ovo drugo posaljes da radi i uzimas mu novac i dajes ovom prvom. Naravno ovaj drugi ce ostati uvek bednik, dok ce ovaj prvi nevidjeno napredovati. I da li je to po tebi jednak tretman dece. Da li bi ti svoju decu tako tretirala.

Shvatili smo ... ti si znači bio ono gluplje dete

Traume iz detinjstva zaista ostavljaju trajne posledice , a ja mislila naklapanja .... da da u pravu si , ne treba obrazovanje . Sve pet
 
Drzavi su potrebne pare. A ako nema jakih firmi ti kadrovi obrazovani i kvalifikovani ce otici. Zar ne? Zabole ih tuki dok ne treba gradja za krov ili drva za grejanje. A ovi studenti odlaze, zabole ih tuki sto drzavi trebaju obrazovani i kvalifikovani kadrovi.
Србија, на пример, је веома добро рангирана у ИТ сектору. Србији је у циљу да има ИТ стручњака.

Чак и да тај ИТ стручњак одлучи да напусти земљу, опет ће имати више користи од њега када буде долазио на годишњи одмор или слао паре маторцима, него од тебе и твог трактора.
 
I jos jednom da probam da pojasnim posto nisi bas najbistri. Imas dvoje dece. I jedno pametno posaljes na fakuletet. A ovo drugo glupo posaljes odmah da radi, jos mu uzimas pare i dajes ovom prvom. Da li su to jednake sanse za oba deteta?
Свако делује у склопу својих могућности.

И једно и друго дете имају право да упишу факултет, ако гурају у року, ако су талентовани или упорни или једно и друго, држава ће им плаћати школовање.

Ако не, куд који мили моји. Има ко хоће и може.
 
Naj

TI ocigledno nemas blage veze sa zivotom. Ne znas nista. Bukvalno si glupa ko dupe. Ti u Srbiji mozes imati hiljede milijardi triloona inzenjera, ali ako privreda nema novca da plati unapredjenje poslova, kao sto nema, ti genijalci jedino mogu da drkaju *****. Bez kapitala nema nauke. Tako da ja ne vidim koristi od nekog studenta.
A i problem je sa našim inženjerima što oni sopstvene proizvode ne bi ni kupovali. Tako što kažeš da nam ni milijarda takvih ne bi nešto preterano značila. Nije to sve ni samo u parama.
 
Poslednja izmena:
Shvatili smo ... ti si znači bio ono gluplje dete

Traume iz detinjstva zaista ostavljaju trajne posledice , a ja mislila naklapanja .... da da u pravu si , ne treba obrazovanje . Sve pet
Sustina je sledeca. Da li ja kazem da ne treba obrazovanje? Obrazovanje treba, ali za one koje plate. Da li je problem platiti uslugu?
 
Србија, на пример, је веома добро рангирана у ИТ сектору. Србији је у циљу да има ИТ стручњака.

Чак и да тај ИТ стручњак одлучи да напусти земљу, опет ће имати више користи од њега када буде долазио на годишњи одмор или слао паре маторцима, него од тебе и твог трактора.
Ja uplatim bar 20 000evra pdv-a godisnje. Koliko uplati prosecan programer u budzet Srbije. I to za 4-5 meseci rada.
 
Свако делује у склопу својих могућности.

И једно и друго дете имају право да упишу факултет, ако гурају у року, ако су талентовани или упорни или једно и друго, држава ће им плаћати школовање.

Ако не, куд који мили моји. Има ко хоће и може.
Ako su talenovani treba ih gurati, a ako su copavi treba ih jos opteretiti. Nije dovoljno ovom sto se pametan rodio, nego mu jos svi trebaju pomoci. A copi trebaju svi uzeti. Jel tako. Pravi pravedan sistem.
 
Ako su talenovani treba ih gurati, a ako su copavi treba ih jos opteretiti. Nije dovoljno ovom sto se pametan rodio, nego mu jos svi trebaju pomoci. A copi trebaju svi uzeti. Jel tako. Pravi pravedan sistem.
I to pametni se guraju i posle odu napolje pa posle pljuju po zemlji, kao ovde naših par sa foruma.
Ili dobije dobar posao, a opet mu 500€ malo.
 

Back
Top