Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala svima na podrsci!
Nadan se da cu izdrzati!
Pozdrav!:zskace:

Samo ne menjaj ovaj kanal :lol:

Ostani sa nama, kukaj kad ti je tesko, hvali se kad nije tesko. Prijavljuj svoj napredak, tu smo da te bodrimo. :D

Mozes i da citas temu od pocetka (ako vec nisi), ima tu dosta podrske i dobrih saveta, sta raditi kad se pojave krize i kako postati ...i sto je mnogo vaznije ostati nepusac.
 
Samo ne menjaj ovaj kanal :lol:

Ostani sa nama, kukaj kad ti je tesko, hvali se kad nije tesko. Prijavljuj svoj napredak, tu smo da te bodrimo. :D

Mozes i da citas temu od pocetka (ako vec nisi), ima tu dosta podrske i dobrih saveta, sta raditi kad se pojave krize i kako postati ...i sto je mnogo vaznije ostati nepusac.


Vazno je i jedno i drugo, jer jedno bez drugog ne mogu.
Jer ako ne postanes ne mozes ni da ostanes, a ne mozes da ostanes ako ne postanes :roll:
Maaaalo sam zapetljala :lol:

PS. Meni je recimo bilo teze postati nego ostati, a nekima je obrnuto.

PPS Cestitam svima a najvise asusu i bosketu.
Vendika je vec staaaara kuka :deda:
 
Uvek se chuvajte. Receptori su nazzalost trajno oshtecheni od duvana. Ne zaboravite to. Ako se previshe opustite - kvrc, eto sve ispochetka.
Nechu da mrachim, ali ovo sam nauchila na tezzi nachin, kao vishestruki povratnik vam skrechem pazznju na to...Posebno je opasno pomisliti da se mozze povuchi jedan dim i slichno kao shto to mozze nepushach. Mi ne mozzemo bez posledica....a nash mozak che nam igrati trikove i godinama kasnije...sve redje i slabije, ali je dovoljno da jednom nismo na oprezu...
Izvinite shto ovako naizgled ubijam entuzijazam, ali bolje je sprechiti nego lechiti....kada sam najmanje mislila na cigarete ponovo sam propushila :confused: Bitno je ostati nepushach i biti svestan chinjenice da mi kao bivshi pushachi nikad ne smemo da se opustimo po tom pitanju.
 
Super! Meni je samo zao sto vise bivsih pusaca ne ostaje na temi da se nadje novima kada je frka :(

Potpuno si u pravu Harmony! Ne kazem da neko ko se oslobodio tog ruznog poroka treba da ima obavezu da i dalje bude na ovoj temi, ali smatram da treba da ima nesto u sebi sto bi ga navelo da se zapita kako je tim ljudima. Ovde smo videli nekolicinu takvih koji su sa pozamasnim nepusackim stazom ( smatram oko godinu dana ) da je to ipak zavian period. Ne ubrajam tu sebe, koja sam nepusac tek nekih 3,5 meseca i meni slicni, ali dajte ljudi pomazimo jedni drugima. Pozdrav svima i aktivirajmo se vise!
 
Potpuno si u pravu Harmony! Ne kazem da neko ko se oslobodio tog ruznog poroka treba da ima obavezu da i dalje bude na ovoj temi, ali smatram da treba da ima nesto u sebi sto bi ga navelo da se zapita kako je tim ljudima. Ovde smo videli nekolicinu takvih koji su sa pozamasnim nepusackim stazom ( smatram oko godinu dana ) da je to ipak zavian period. Ne ubrajam tu sebe, koja sam nepusac tek nekih 3,5 meseca i meni slicni, ali dajte ljudi pomazimo jedni drugima. Pozdrav svima i aktivirajmo se vise!

nije TEK !
i put od 100km pocinje jednim korakom, tri meseca ne pusenja su ogroman period OGROMAN jer "protivnik" je podmukao i vrlo nezgodan.

i da naravno da pomazemo jedni drugima jer znamo, nismo mali, koliko je zahebano kada se ostavi pusenje.
i pored svih faktora koji nas teraju da ostavimo mislim da je PODRSKA najbitniji.

pozdrav za sve SRECNE bivse pusace :pivce:
 
Uvek se chuvajte. Receptori su nazzalost trajno oshtecheni od duvana. Ne zaboravite to. Ako se previshe opustite - kvrc, eto sve ispochetka.
Nechu da mrachim, ali ovo sam nauchila na tezzi nachin, kao vishestruki povratnik vam skrechem pazznju na to...Posebno je opasno pomisliti da se mozze povuchi jedan dim i slichno kao shto to mozze nepushach. Mi ne mozzemo bez posledica....a nash mozak che nam igrati trikove i godinama kasnije...sve redje i slabije, ali je dovoljno da jednom nismo na oprezu...
Izvinite shto ovako naizgled ubijam entuzijazam, ali bolje je sprechiti nego lechiti....kada sam najmanje mislila na cigarete ponovo sam propushila :confused: Bitno je ostati nepushach i biti svestan chinjenice da mi kao bivshi pushachi nikad ne smemo da se opustimo po tom pitanju.

Bez brige Pipi. Cuvamo se i svesni smo. Samo povremeno pokusavamo (barem kada sam ja u pitanju), da malo relaksiramo temu. :)

Ali je vrlo korisno kada se posle toga javis ti, da nas opomenes. "No, no deco. Igrajte se, ali pazite da se ne zaigrate". :deda:

Mislim da su oba pristupa korisna.
:zag:
 
Danas sam dobila mail sa jednog sajta koji je kao za ostavljanje pušenja, neka podrška.
E sad, ima tamo nekih preračunavanja, i kad ukucaš određene parametre, svaki mesec ti (na tačan datum ostavljanja) šalje koliko si tačno čega uštedeo i koliko je dana prošlo.
Korisna stvar, pogotovo što sam u zadnje vreme počela da se opuštam, baš ovo što Pipi kaže..
Ni ne razmišljam više o njima, i sve više primećujem kako su mi barijere opale..

Elem, kaže 'vako u tom mailu-čestitki:
- danas mi je 28. mesec bez duhanskog dima
- tj. 851 dan
- 12776 nepopušenih cigareta
- ušteda života: 3 m, 7 d, 14 h
- ušteđeno para: 2.236,50 dolara

Mislim, amerićki je sajt, al' ok, rezultati ipak nisu loši :)
 
Pre neki dan sam srela drugaricu iz škole...posle kraćeg razgovora, rekla mi je i da je uzgred ostavila pušenje, gotovo odmah posle donošenja uzakona o pušenju...kako je rekla nije mogla da zmisli sebe da " džupri napolju ko' poslednja..."kada sam je pitala kako?...a ona uz pomoć Zibana...sa obzirom da savete u vezi Zibana pročitala i ovde, i dobila svete od nekih baš ok. likova, ja krećem sa njim od sutra, pa ću javiti kako mi ide...
 
Danas sam dobila mail sa jednog sajta koji je kao za ostavljanje pušenja, neka podrška.
E sad, ima tamo nekih preračunavanja, i kad ukucaš određene parametre, svaki mesec ti (na tačan datum ostavljanja) šalje koliko si tačno čega uštedeo i koliko je dana prošlo.
Korisna stvar, pogotovo što sam u zadnje vreme počela da se opuštam, baš ovo što Pipi kaže..
Ni ne razmišljam više o njima, i sve više primećujem kako su mi barijere opale..

Elem, kaže 'vako u tom mailu-čestitki:
- danas mi je 28. mesec bez duhanskog dima
- tj. 851 dan
- 12776 nepopušenih cigareta
- ušteda života: 3 m, 7 d, 14 h
- ušteđeno para: 2.236,50 dolara

Mislim, amerićki je sajt, al' ok, rezultati ipak nisu loši :)

Bas, bas zanimljivo :)
I mislim da je korisno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top