Nemojte nikada padati na laž da je moguće da grupa ljudi izvrši genocid

Pročitaj definiciju genocida još jednom.
Riječ “genocid” nije postojala prije 1944. To je vrlo specifičan termin koji je skovao poljsko-jevrejski advokat po imenu Raphael Lemkin (1900–1959) koji je pokušao da opiše nacističku politiku sistematskog ubijanja tokom Holokausta, uključujući uništavanje Evropski Jevreji. On je formirao riječ genocid kombinovanjem geno- , od grčke riječi za rasu ili pleme, sa -cide , od latinske riječi za ubijanje.
 
Pa među počinioce u SRJ bilo je i hrvata i muslimana imaš lepo pogledaj ceo snimak šta lepo govori istoričar.
Ne pričamo o počiniocima, nego o odgovornima, u ovom slučaju o vlasti SRJ.

Osobno, mislim da je krivnja najviše na Ratku Mladiću koji je u to vrijeme bio već psihički bolestan, i na ljudima koji su ga okruživali i obožavali. Mislim da ste etiketu genocidaša dobili ponajprije zahvaljujući Vučiću i njegovoj prevrtljivosti. Mislim da ta etiketa nema nikakve veze sa zbivanjima 95. Dovraga i bestraga, ista se rezolucija mogla donijeti i puno prije, s puno manje muke, a opet, izglasana je baš sada. Na kraju iz toga neće izaći ništa dobro. Samo će pojačati podjele i mržnju između Srba i Bošnjaka.
 
Ne pričamo o počiniocima, nego o odgovornima, u ovom slučaju o vlasti SRJ.

Osobno, mislim da je krivnja najviše na Ratku Mladiću koji je u to vrijeme bio već psihički bolestan, i na ljudima koji su ga okruživali i obožavali. Mislim da ste etiketu genocidaša dobili ponajprije zahvaljujući Vučiću i njegovoj prevrtljivosti. Mislim da ta etiketa nema nikakve veze sa zbivanjima 95. Dovraga i bestraga, ista se rezolucija mogla donijeti i puno prije, s puno manje muke, a opet, izglasana je baš sada. Na kraju iz toga neće izaći ništa dobro. Samo će pojačati podjele i mržnju između Srba i Bošnjaka.
Pa ta rezolucija nije smela nikada biti izglasana jer je čista pravna laž.Genocid nije i tačka.
Dvoje sudije od pet nisu glasala da je bio genocid pogledaj kada se dogodilo.
Isto kao u UN gde nemaju apsolutnu većinu.
 

Back
Top