Ne odgovara na poruke

Sta znam, meni kultura nalaze da maksimalno ispostujem sagovornika, bez obzira na povod razgovora. Neodgovaranje na poruku za mene je znak nepostovanja sagovornika, bilo kakva komunikacija da je u pitanju. U takvim situacijama dolazi do nesvesnog distanciranja s moje strane.
Da , za mene je nejavljanje stvar kulture i vaspitanja
Javljao sam se i " najgorem neprijatelju "
Kulturno je javiti se na poruku i zamolitii da ti se više ne javlja , ako ne želiš
Razumem da čovek ne vid poruku ili se zaboravi , zato treba probati još koji put . ako se ne javlja ni posle 3 poziva/poruke ja ostavim pismenu poruku da mi se javi ( takav sam , moram to isterati na čistinu prem da sam samo par puta u životu bio u takvim sitacijama )
Ako ni tada ne dobijem odgovor , ta osoba ne postoji više za mene
Savest sam umirio i ne prihvatam posle nikakva izvinjenja
 
Poslednja izmena:
Sta znam, meni kultura nalaze da maksimalno ispostujem sagovornika, bez obzira na povod razgovora. Neodgovaranje na poruku za mene je znak nepostovanja sagovornika, bilo kakva komunikacija da je u pitanju. U takvim situacijama dolazi do nesvesnog distanciranja s moje strane.
Bas tako
Ne radi se o tome da se odgovori iste sekunde
Nismo deca
Imamo obaveze
Ali da te neko ignorise 3, 4 dana
Dok mu se ne slegne?
Sta da mu se slegne?
Tesko je napisati, izvini, nisam u elementu, javicu se kad budem ok i raspolozen ili raspolozena?!
Ignorisu i nestanu na par dana manipulatori
 
Procenim da li je u pitanju neka ucena, manipulacija ili zaista potreba da se bude sam. To i pitam. Ako nema odgovora, onda me ne poštuje. Tu nema supstance, takav odnos se napušta. Jer ako krenem da igram tu igru, ona će beskonačno da traje u različitim oblicima
Upravo to
Jedno je potreba necija da odmori ili oladi glavu
Ali to se ne radi tako sto nestanes kao hudini bez ikakve najave
Niti ima opravdanja za to
Ok ima, nezrelost i potreba za manipulacijom
 
Ne izdržim dugo da se ne javim. Ako se ne javim u roku od 48 sati najviše, to je to, neću se više nikad javiti. A kako vreme prolazi i dešavaju se stvari u životu koje više ne deliš sa tom osobom, pa čak i da se ona javi, nema više smisla. 7 dana je sasvim dovoljno da se nepovratno udaljite.
 
Ko ne odgovara znači da ga boli ona stvar
Ako razmišljaš zašto ne odgovara, to je zato što uopšte ne misli na to, najčešće je tako
Promeni prioritete, kome ti nis prioritet ni on tebi ne treba da bude
A ne
Bas suprotno. Nije da ne misle, oni misle o tome :)
Ali nece da se jave. Svesno izaberu tu opciju.
A znas zasto?
Zato sto su ispod svih slojeva koje su odenuli na sebe, u sustini, veoma sebicni i egocentricni i zapravo im je jebbe za druge jer su samo oni bitni. Nema tu istinske pomisli o drugome i njihovim osecanjima istinski, samo jedno veliko JA
Eto, uprosceno 😌
 
Osnovno je javiti se, makar kratko:
Reći da ti je potrebno vreme da se neke stvari "slegnu";
Da ti treba vreme za sebe, vreme da razmisliš...
Dap.
možda je bolje ne javiti se dok jezdiš na talasu besa?
obično je tada i šum u slušalici povod za još goru svadju
ako hoćete da čuuvate vezu ne otvarajte usta dok ste ljuti.
 

Back
Top