На данашњи дан 7. јула 1941. гoдине подигнут је устанак у Србији

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa dvomesečnim zakašnjenjem usled pakta komunista sa Ribentropom.

from-left-to-right-front-chamberlain-daladier-hitler-mussolini-and-ciano-pictured-before-signing.jpg


На овој слици Невил Чемберлен и Едуард Даладје потписују споразум у Минхену са Хитлером и Мусолинијем скоро читавих годину дана пре било каквог договора Стаљина и Хитлера.
 
И наравно комунисти и даље прећуткују чињеницу да су први устанак подигли херцеговачки Срби јуна 1942., месец дана пре Жикице, и наравно неће имати храбрости да одговоре ни на ову моју поруку...
 
На данашњи дан БРИТАНИЈА ПОКУШАВА ДА ДОНЕСЕ СМРТНУ ПРЕСУДУ СРБИЈИ И РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ - ТЈ.СМРТНУ ПРЕСУДУ СРПСКОМ НАРОДУ у Савету безбедности УН - ЈОШ ЈЕДАН ДОКАЗ ДА СУ У ПИТАЊУ ТЕШКИ САТАНИСТИ КОЈИ НЕПОГРЕШИВО ЗА НАНОШЕЊЕ ЗЛА СРБИЈИ БИРАЈУ НАШЕ ОДРЕЂЕНЕ ЗНАЧАЈНЕ ИСТОРИЈСКЕ ДАТУМЕ...........


Потпуно тачно.
Сада, када за собом имамо искуство целог 20-тог века и када истина полако и сигурно испливава испоставља се да је већи непријатељ за Србију био Лондон, Вашингтоон и Ватикан од Берлина.
Берлин је само играчка у рукама лондонских сатаниста.
 
Poslednja izmena:
И наравно комунисти и даље прећуткују чињеницу да су први устанак подигли херцеговачки Срби јуна 1942., месец дана пре Жикице, и наравно неће имати храбрости да одговоре ни на ову моју поруку...
Није тачно!
 
Poslednja izmena:
Није тачно!

Шта није тачно? Да сте 50 година прећуткивали јунски устанак херцеговачких Срба 1941.?
Да вас и поред јунског херцеговачког устанка, и поред почетка првих борби против Албанаца истог месеца на Космету,није срамота да се и даље бусате у груди како сте ви наводно почели први са борбом?
Јел то није тачно?
 
Poslednja izmena:
На данашњи дан је Србин пуцао на Србина,то је почетак крвавог братоубилачког рата за коју су криви комунисти јер им је циљ био долазак на власт, а не слобода Отаџбине. То је дан почетка српске трагедије, а не дан устанка.
 
И стварно шта комунизам уради са човеком: поредиш једну интернационалну барабу (са надимком ,,шпанац"), која ништа о Српству није знала, са вождом Карађорђем. Стварно срамота. А нијје ,,шпанац" убио жандаре зато што су издајници или ,,србосмеће" како си се изразио, већ зато што су они, за њега, били представници ,,злог, великосрпског-реакционарног буржаорског система". Иначе, сви данашњи издајници и србомрзци су потомци (духовни, а неки и физички) тих комуниста, револуционара, све су то деца комунизма из комунистичког шињела. И они би сада врло радо убијали Србе, ко и њихови претходници, само сада не зарад СССР и ,,светле пролетерске револуције", већ зарад ЕУ и Америке. Али, иста је то прича. И да, врло интересатно да је комунистички олош свој ,,устанак" започео тек након напада Нечке на њихову стварну Отаџбину: СССР. До тад су комуњаре били у љубави са Немцима, Тито је врло лепо живео уусташком Загребу.

ПС: Као што лепо рече Ненад, српски устанак је почео када су га подигли херцеговачки Срби јуна 1941., месец дана пре Жикице. То је српски устанак, а не Жикицино разбојничко дивљање.
 
Poslednja izmena od moderatora:
На данашњи дан БРИТАНИЈА ПОКУШАВА ДА ДОНЕСЕ СМРТНУ ПРЕСУДУ СРБИЈИ И РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ - ТЈ.СМРТНУ ПРЕСУДУ СРПСКОМ НАРОДУ у Савету безбедности УН - ЈОШ ЈЕДАН ДОКАЗ ДА СУ У ПИТАЊУ ТЕШКИ САТАНИСТИ КОЈИ НЕПОГРЕШИВО ЗА НАНОШЕЊЕ ЗЛА СРБИЈИ БИРАЈУ НАШЕ ОДРЕЂЕНЕ ЗНАЧАЈНЕ ИСТОРИЈСКЕ ДАТУМЕ...........

Као што су нам тај дан подметнули као ,,дан устанка", сада покушавају да нам подметну да смо ,,геноцидан народ". И то ко? Енглези, исти они Енглези који су највише утицали и који су прсктично довели Броза и његову комунистичку банду на власт. Паметном довољно.
 
Као што су нам тај дан подметнули као ,,дан устанка", сада покушавају да нам подметну да смо ,,геноцидан народ". И то ко? Енглези, исти они Енглези који су највише утицали и који су прсктично довели Броза и његову комунистичку банду на власт. Паметном довољно.

Уз тајну подршку Амера, не заборави. Амери су децембра 1942. покренули кампању о помоћи југословенским партизанима, представљајући их као демократски а не комунистички покрет. Енглези су, са друге стране још крајем августа 1942. почели да преко свог радија хвале партизане...
 
Уз тајну подршку Амера, не заборави. Амери су децембра 1942. покренули кампању о помоћи југословенским партизанима, представљајући их као демократски а не комунистички покрет. Енглези су, са друге стране још крајем августа 1942. почели да преко свог радија хвале партизане...

Наравно. И Ватикан се умешао у целу причу јер је са Брозом испословао спасавање свог ,,предзиђа кршћанства" тј. Хрвата од заслужене казне за њихове злочине над српским народом.
 
И наравно комунисти и даље прећуткују чињеницу да су први устанак подигли херцеговачки Срби јуна 1942., месец дана пре Жикице, и наравно неће имати храбрости да одговоре ни на ову моју поруку...
Шта није тачно? Да сте 50 година прећуткивали јунски устанак херцеговачких Срба 1941.?
Да вас и поред јунског херцеговачког устанка, и поред почетка првих борби против Албанаца истог месеца на Космету,није срамота да се и даље бусате у груди како сте ви наводно почели први са борбом?
Јел то није тачно?
Тај устанак (пре ће бити побуна) против усташа а не окупатора и десио се годину дана касније (јуна 1942г.). Датум си ти написао.
Устанак у Херцеговини 1941. или Јунски устанак су уопштени називи за спонтане борбе отпора, које су почеле још јуна 1941. као вид животне самоодбране Срба од усташких покоља. https://sr.wikipedia.org/sr/Устанак_у_Херцеговини_1941
 
Тај устанак (пре ће бити побуна) против усташа а не окупатора и десио се годину дана касније (јуна 1942г.). Датум си ти написао.
Устанак у Херцеговини 1941. или Јунски устанак су уопштени називи за спонтане борбе отпора, које су почеле још јуна 1941. као вид животне самоодбране Срба од усташких покоља. https://sr.wikipedia.org/sr/Устанак_у_Херцеговини_1941

Лажеш.
Ево у вези устанка у Херцеговини, пошто знам да не волиш четничке изворе један партизански са знаци.нет

Savo Skoko: POKOLJI HERCEGOVAČKIH SRBA '41.
Поглавља Први оружани отпори усташког геноциду и Друга невесињска пушка
http://www.znaci.net/00003/559.pdf
 
Лажеш.
Ево у вези устанка у Херцеговини, пошто знам да не волиш четничке изворе један партизански са знаци.нет

Savo Skoko: POKOLJI HERCEGOVAČKIH SRBA '41.
Поглавља Први оружани отпори усташког геноциду и Друга невесињска пушка
http://www.znaci.net/00003/559.pdf
Не лупетај мали, датум који си ти написао није тачан.
Разлоге устанка (побуне) не спорим јер и ја сам написао: ,,Тај устанак (пре ће бити побуна) против усташа а не окупатора......'' и десио се по твојим наводима годину дана касније.
Не спорим ни датум устанка али из енциклопедије а не твој нетачно наведен датум.
Што одмах скачеш као петлић фазана пред парење?
 
Pogledajte prilog 355461

На овој слици Невил Чемберлен и Едуард Даладје потписују споразум у Минхену са Хитлером и Мусолинијем скоро читавих годину дана пре било каквог договора Стаљина и Хитлера.

Brinem zbog Musolinija !
Nešto se nakostrešio...
I strelja....
 
Ма каква бре издаја, какви бакрачи. Нити је интернационална будала под називом ,,шпанац" пуцао на њега јер је издајник, нити је то икакав,,дан устанка", већ јје то дан почетка комунистичке револуције и братоубилачког рата. Написао вам је Ненад шта је био устанак, то је устанак херцеговачких Срба против усташа. Е то је истински устанак.

Друго, ,,вајни патриота", Жикица почео је, у пијаном стању, да диже ,,устанак", тек након што су Немци напали СССР, а до тад су његове комуњаре друговале са Немцима. Ел знаш шта је издаја? Издаја је оно кад су комунисти у априлском рату, дезертирали из војскеа неки су, по диретиви партије, чак пуцали југословенској војсци у леђа. Исто као и Хрвати. Јер, у априлском рату, комунисти и Немци су били савезници. Е то се зове ИЗДАЈА!

И после ти исти комунисти долазе да подижу ,,устанак", против својих дојучерашњих савезнике Немаца, тако што су убили српске жандаре. Па само испран мозак може да верује у тај и такав ,,дан устанка".
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ма каква бре издаја, какви бакрачи. Нити је интернационална будала под називом ,,шпанац" пуцао на њега јер је издајник, нити је то икакав,,дан устанка", већ јје то дан почетка комунистичке револуције и братоубилачког рата. Написао вам је Ненад шта је био устанак, то је устанак херцеговачких Срба против усташа. Е то је истински устанак.

Друго, ,,вајни патриота", Жикица почео је, у пијаном стању, да диже ,,устанак", тек након што су Немци напали СССР, а до тад су његове комуњаре друговале са Немцима. Ел знаш шта је издаја? Издаја је оно кад су комунисти у априлском рату, дезертирали из војскеа неки су, по диретиви партије, чак пуцали југословенској војсци у леђа. Исто као и Хрвати. Јер, у априлском рату, комунисти и Немци су били савезници. Е то се зове ИЗДАЈА!

И после ти исти комунисти долазе да подижу ,,устанак", против својих дојучерашњих савезнике Немаца, тако што су убили српске жандаре. Па само испран мозак може да верује у тај и такав ,,дан устанка".
Теби је по својој прилици лупетање, занимање.
И ти би да припишеш заслуге теби и твојима ,,тамо негде''.
За ,,тамо негде'' важе други датуми устанка а наслов теме лепо каже када је устанак подигнут у Србији.
Остали датуми подизања устанака:

А ова тврдња да су комунисти ,,пуцали у леђа југословенској војсци'' је чиста твоја (као и увек) измишљотина, јер се врло добро зна да је иста крахирала 17. априла 1941. капитулацијом, окупацијом и поделом од стране сила осовина.(https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%90%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%80%D0%B0%D1%82) .
Устанак се десио три месеца касније када су га баш комунисти и подигли.
 
Još jedna tema četnici protiv partizana,ni posle 70 godina se nemožete pomiriti.

E moji Srbi da li zaslužujete bolju sudbinu.

Управо тако корисниче, и зато скрећем пажњу свима да смогну снаге и престану са тим вечитим чаркама, угледајте се једном на Србе преко Дрине који су тај проблем једном заувек превазишли. Историја је једно, а идеологија и партија друго. Пошто данас нема ни комунистичког ни равногорског покрета, оваква питања нема смисла расправљати са идеолошких полазишта. Оно што спада у историју то су чињенице и рационално закључивање на основу чињеница. Зато изволите у том духу и о овој теми и немјоте више да ратујете.
 
Ма каква бре издаја, какви бакрачи. Нити је интернационална будала под називом ,,шпанац" пуцао на њега јер је издајник, нити је то икакав,,дан устанка", већ јје то дан почетка комунистичке револуције и братоубилачког рата. Написао вам је Ненад шта је био устанак, то је устанак херцеговачких Срба против усташа. Е то је истински устанак.

Друго, ,,вајни патриота", Жикица почео је, у пијаном стању, да диже ,,устанак", тек након што су Немци напали СССР, а до тад су његове комуњаре друговале са Немцима. Ел знаш шта је издаја? Издаја је оно кад су комунисти у априлском рату, дезертирали из војскеа неки су, по диретиви партије, чак пуцали југословенској војсци у леђа. Исто као и Хрвати. Јер, у априлском рату, комунисти и Немци су били савезници. Е то се зове ИЗДАЈА!

И после ти исти комунисти долазе да подижу ,,устанак", против својих дојучерашњих савезнике Немаца, тако што су убили српске жандаре. Па само испран мозак може да верује у тај и такав ,,дан устанка".


Да си само мало боље пазио шта сам написао укапирао би да уопште нисам ни споменуо устанак.
Поменуо сам само како треба да прође сваки колаборациниста, издајник или нешто слично томе. А да ли је то Србин или неко други то је најмање битно. Свако ко таквог приведе правди је херој. И да ли је он пијанац или нешто друго то никога уопште не треба да интересује.
Напокон укапирај да је свако кога плаћа стана рука ИЗДАЈНИК И НАЈКРВОЛОЧНИЈИ УБИЦА. И за њега нема никакве милости.

Шта ти мислиш ко ће да одговара што је последњих 15 година у Србији све уништено а Срби почињу да беже из СВОЈЕ државе Србије јер не могу више да преживе и на крају постали су мањина у сопственој држави ?

Ако ћеш ти да сносиш одговорност онда лепо реци, ево ја сам демократа и напредњак и ја сам свесно и намерно уништавао, крао и подкрадао своју државу и народ ја сам онај ко је продао националне интересе и сада ме казните.
 
te bajke su davno prevazidjene....7. jul je ukinut kao praznik koliko znam (dakle proslost) i nisam cuo danas da se bilo gde pominje...svi znamo sta predstavlja 7. jul, dan kada je sektas ubio 2 Srbina...i umesto da se toga stidite, vi i dalje isticete sopstvenu sramotu...do 22. juna 1941. komunisti sabotiraju vojsku svoje zemlje, pucaju joj u ledja i predstavljaju jedino drustvo Nemcima u okupiranoj zemlji...a od tog trenutka krecu u sprovodjenje revolucije...kako i sam Djilas kaze:

„Vojne operacije koje smo pokrenuli ’mi komunisti’, bile su motivisane ’nasom revolucionarnom ideologijom’.” Jer, „revolucija nije bila moguca bez istovremene borbe protiv zavojevackih sila”.

M. Dilas, Wartime, str. 4.

Prema B. Petranovicu, vojvodjanski PK je okruznim, gradskim i pokrajinskim rukovodiocima saopstio da „nacionalne snage za svoj konacni cilj postavljaju oslobodjenje od okupatora i uglavnom povratak starog uredjenja. U oslobodjenju ispod tudjeg jarma,” izjavljivao je,

„Mi, pak, oslobođenje od okupatora smatramo za prelaznu fazu borbe na putu ka našem krajnjem cilju - izvojevanju sovjetske vlasti"”.

Prema istom piscu, Okruzni komitet za Srem poslao je svojim podrucnim organizacijama obaveznu direktivu, po kojoj smo „jos na pocetku etape, na kojoj se zaostrava borba izmedju proletarijata i burzoazije... zato partija ne sme da se ogranicava na narodnooslobodilacke parole... treba jacati radnicko-seljacko jezgro... i tako spreciti da reakcionarni burzoaski elementi iskoriste plodove narodne borbe za svoje nenarodne ciljeve”.226

226 Branko Petranović: SRBIJA U DRUGOM SVETSKOM RATU str. 304-305.

gde su ovde komunisti i sta rade u ovo vreme???


13. aprila 1941. Draza Mihailovic je poveo borbu protiv ustasa iz Dervente i Bosanskog Broda koje su uspostavljale NDH na toj teritoriji, sto se smatra prvom antifasistickom pobedom u Drugom svetskom ratu.

Dobro dosli ovo je samo dokaz tvog ocaja, beznadja i nemoci...preporucujem da prestanes da zivis i proslosti i prodajes ove splacine koje vise nigde ne mogu da prodju...bice ti lakse

:bye:
 
Poslednja izmena:
ni Rusi vise ne kriju ko je prvi objavio rat Nemcima

"Tako je. Partizani nisu prvi objavili rat okupatorima. Maja 1941. god, 80 vojnika i oficira kraljevske vojske je odbilo da se preda. Otisli su na Ravnu Goru."


Ustanak protiv okupatora u Srbiji, u Drugom svetskom ratu, podignut je 8. maja 1941.

Ovo su te junacine

Draza-Mihailovic-i-Blagoje-Kovac.jpg


Stoje, s desna na levo: majori Mirko Stanković i Miodrag Palošević, Draža…Kleče, s leva na desno: Blagoje Kovač, Boža Perović, Bora Ilić, Vladimir Lenac…

Tako da zakasnio si sa temom. Dan ustanka je bio jos pre 2 meseca

kao sto vidis i sama tema ti je premestana sa Istorije na Politiku...kao sto joj je i mesto na smetlistu istorije ;):bye:
 
Poslednja izmena:
danas je rođenje Svetog Jovana Preteče i Krstitelja , CRVENO SLOVO U KALENDARU .....sretna slava svima koji slave

дабоме! какав устанак и пиздарије. данас је Ивањдан, велики празник у годишњем календару Срба. наши стари су веровали да сунце данас ''три пута игра на небу''.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Не лупетај мали, датум који си ти написао није тачан.
Разлоге устанка (побуне) не спорим јер и ја сам написао: ,,Тај устанак (пре ће бити побуна) против усташа а не окупатора......'' и десио се по твојим наводима годину дана касније.
Не спорим ни датум устанка али из енциклопедије а не твој нетачно наведен датум.
Што одмах скачеш као петлић фазана пред парење?

PAZI OVO,....a ubistvo žandara u Srbiji je pobuna protiv okupatora,........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top