Muškarac kao žrtva nasilja

nasilje žena prema muskarcima

šta mislite, u kojoj meri ima toga?
kako izgleda kada žena maltretira muškarca?

psihički
fizički? da li je i ovo moguće?
seksualno
emotivno
ucene?

Sta pitas kad vidis kako maltretiraju po forumu. Idi i procitaj obavestenje moda sta je zabranjeno na forumu i videces-sve to rade pojedine dame u godinama.Iz obesti, dosade, frustracije.

21.11.2008.
Da dodam da uzmes u obzir i devojke koje se bave borilackim vestinama i jace su od pojedinih muskaraca
- na temi na kojoj je prica krenula o zlostavljanju zena, kao, i one mogu da tuku njih.

03.01.2009.
Tesko da postoji fizicka tortura prema muskarcu..

znaci, odluci se.
moze li zena tuci muskarca ili ne moze?

i, da, jeste, lozim se na tebe i pomno pratim sve sto pises.
eto, da te preduhitrim.

nego, na temu :
znam za slucaj istovremenog fizickog i psihickog zlostavljanja muskarca od strane zene.
ne iz novina, ne sa sajtova, vec iz svoje okoline.
sad, ne znam da li slucaj odgovara temi, ali radi se o majci i sinu, ne o paru.
i to o odraslom coveku vec, neki mesec mu fali do tridesete.
maltretira ga u kuci, na ulici, u prodavnici, gde stigne.
znaci, svojim ocima sam gledala kako ga za uvo vuce kao petogodisnjaka i vodi ga tako uza sebe, pri tom govoreci sve i svasta sto ne bih da prenosim. :neutral:
sad, da li je moguce da nekoga do te mere "ubijes u pojam", da se tako bzvz izrazim, da on apsolutno nema nikakve volje da se icim suprotstavi?
da se jednostavno miri sa takvim zivotom? :neutral:
meni je doslo iks puta da je mirne duse zveknem pesnicom, onesvestim i odem dalje.
al' kako da pomognes nekome ko sam sebi ne zeli pomoci?

p.s. za silovanje ne znam.

evo na kakvo su nasilje neki muškarci nailazili:

Ona odbija da mi opere stvari, servira mi hladnu večeru i danima me ignoriše često mi ponavljajući koliko sam bezvredan i nesposoban. z:D
ovaj, dobro, ovaj zadnji deo rečenice nije smešan
i ja bih to nazvala maltretiranjem

nego, na temu :
znam za slucaj istovremenog fizickog i psihickog zlostavljanja muskarca od strane zene.
ne iz novina, ne sa sajtova, vec iz svoje okoline.
sad, ne znam da li slucaj odgovara temi, ali radi se o majci i sinu, ne o paru.
i to o odraslom coveku vec, neki mesec mu fali do tridesete.
maltretira ga u kuci, na ulici, u prodavnici, gde stigne.
znaci, svojim ocima sam gledala kako ga za uvo vuce kao petogodisnjaka i vodi ga tako uza sebe, pri tom govoreci sve i svasta sto ne bih da prenosim. :neutral:
sad, da li je moguce da nekoga do te mere "ubijes u pojam", da se tako bzvz izrazim, da on apsolutno nema nikakve volje da se icim suprotstavi?
da se jednostavno miri sa takvim zivotom? :neutral:
meni je doslo iks puta da je mirne duse zveknem pesnicom, onesvestim i odem dalje.
al' kako da pomognes nekome ko sam sebi ne zeli pomoci?
ovo je užasno
ja mogu da pomislim samo da je on ili retardiran ili psihički oboleo, jer čovek pri čistoj svesti teško da bi to trpeo
a komentar na njeno ponašanje
...
bolje da preskočim :neutral:

ovo je užasno
ja mogu da pomislim samo da je on ili retardiran ili psihički oboleo, jer čovek pri čistoj svesti teško da bi to trpeo
a komentar na njeno ponašanje
...
bolje da preskočim :neutral:
Не, драга, не мора да буде ретардиран.
Једноставно, тако је третиран од стране своје мајке одувек и не зна за боље и другачије.
Ивана је описала само једну сцену, коју је видела. А ти сад пусти машти на вољу па пробај да замислиш један такав живот. z:(

Не, драга, не мора да буде ретардиран.
Једноставно, тако је третиран од стране своје мајке одувек и не зна за боље и другачије.
Ивана је описала само једну сцену, коју је видела. А ти сад пусти машти на вољу па пробај да замислиш један такав живот. z:(

Ko ga yebe kad je mulac. Ja bi roknuo sakom u glavu tu staru ku-rvu i sterao je u ku-rac.

Psihičko nasilje je češća pojava nego fizičko. Da ne nabrajam sada baš šta se sve tu prebacuje, preti i gunđa, ali fakat je da teže pada nego fizičko :(
Mislim da nikada žene ne sprovode dugotrajnu fizičku torturu, uglavnom se stvari završavaju kada glava porodice spava... tj. ode glava :mrgreen:

pa hajde malo da to razradimo

Ima nasilja...
Fizickog mozda i ne toliko, koliko onog na psiholoskoj i emotivnoj bazi...
Nazalost, Srbija je jedno usmrdelo ***** od zemlje gde jedan zenski deo populacije hoce da se emancipuje ad hoc, a da pritom podrazumeva i prihvata tradicionalnu ulogu muskarca u porodici.
Sta to znaci?
Bog je muskaracu dao drugaciju fizicku konstituciju od zene. Muskarac ima razvijenija ramena, vilicu, ruke, snazniji je. Suludo je pomisljati da jednog takvog zena fizicki zlostavlja, premda ima i takvih slucajeva.
Sa druge strane, zenama je Bog dao snagu jezika.
Josh ako je neka kalashtura, koja je svoje pravo perje pocela da pokazuje tek nakon braka, covek shvata koliko se zayeb'o.
Pa gde ces vece zlostavljanje od toga da mom profesoru iz gimn. zena preti policijom svaki pun kad digne glas na nju? Znaci, posvadjaju se oni, bas kao sto se svadja milion drugih parova... u njoj pukne nesto, ona pozove policiju, zali se na svog muza... policija dodje, i kaze da ce mu bubrege odvaliti kad ih zena sledeci put pozove...
I tako, covek ziveo dve i po godine u strahu.... da ne sme da se pokaci sa rodjenom zenom.... dobili dete.... i razveo se.
Medjutim, ne lezi vraze, 1/3 plate mu ide na alimentaciju, dete ima pravo da vidja jednom u 3 nedelje, a bivsa supruga stalno iznalazi nacine da ga spreci u tome... bolesti, izleti, ekskurzije, kampovanja....
To je cist primer zlostavljanja...
I covek je potpuno bespomocan da bilo sta uradi, jer nas zakon u pogledu nasilja zenu uvek tretira kao zrtvu....
Cak i u sudskim procesima nasilja u porodici, sud veru u preko 80 % slucajeva pokloni zeni, zrtvi nasilja...

Ja sam za neki sistem koji bi prvi put kada dodje do nasilja odmah razvodio taj brak...
Povlacenje po policiji, sudovima, Centrima za socijalni rad, sigurnim kucama....
To je sve strasan stres i pritisak za ljude koji su se do juce voleli i ziveli zajedno...

nasilje žena prema muskarcima

šta mislite, u kojoj meri ima toga?
kako izgleda kada žena maltretira muškarca?

psihički
fizički? da li je i ovo moguće?
seksualno
emotivno
ucene?

Postoji naravno , a zanimljivo je da takve zene retko nalete na nekog ko bi im istom merom uzvratio ili muskarci koji imaju obicaj da bilo kako maltretiraju zene , u vezi sa njima postaju potcinjeni

Ne bih ovde da razmatram zasto su ljudi agresivni, ali ako razmisljamo o trpljenju nasilja to nema nikakve veze sa polom niti sa tim ko je fizicki jaci.

Svako je u nekom trenutku fizicki ranjiv. I najjaceg coveka moze da savlada desetogodisnjak jer i taj snagator mora da zaspi. To je vise osecaj nemoci, slabost u sirem smislu, osecaj inferironosti, a onda iz toga sledi da neko trpi i fizicko maltretiranje. Citala sam jednom prilikom da je zenu maltretirao fizicki suprug invalid. Zahtevao je da dodje do kolica, on bi je tukao i tako u nedogled.

Nema to veze sa polom, samo sto to deluje apsurdno - neko ko je jaci trpi batine - a uopste nije stvar u misicima nego u glavi.

Postoji naravno , a zanimljivo je da takve zene retko nalete na nekog ko bi im istom merom uzvratio
To je sasvim logicno. Na samom pocetku nema fizickog nasilja i tu se nesvesno odmeravaju snage na nivou licnosti. Nanjusi se to ko je kakav, ne verujem da su ljudi slucajno jedni druge izabrali skoro nikada. Ima tu nesto sto se dopunjava, makar sa strane delovalo bizarno.

Back