Мује не престају да лажима и монтажама нападају на ОШ "Србија", Пале!!!

Kako bi reagovali da BIH u Sandzaku otvori skolu pod nazivom "Bosna" sa tekstom,

"da u nj` idemo i naucimo pisat boshnjackim jezikom"

Znas ga i ti preterati, ali nije ti zameriti jer ocigledno nisi informisan o dosta stvari (ko da se druzis sa Kostunicom :) )..

Pre svega...
Sandzak je samo nekada noseno ime Raske oblasti u vreme osmanlija, kako neko rece pre mene..
To je broj 1

Broj 2
Sta mislis da li ima poneka ulica gradovima Raske oblasti koja (na zalost) nosi ime nekog osvajaca upravo iz te otomanske imperije???

Broj 3.

Da li je normalno da se neka skola zove i "SRBIJA", posebno gde su djaci srbi i gde se uci i cirilica i latinica,

I na kraju Broj 4

Zasto bi nekom smetao naziv/ime jedne skole..

Ne mogu da potvrdim, ali gotovo sam ubedjen da ni jedna skola u Federaciji BiH ne nosi ime Vuka Karadzica... Smem li da pitam zasto ne nosi???
 
Прво, уставно уређење Босне и Србије није исто.
Друго, није Санџак већ Полимље.
Треће, а зашто би некоме сметао бошњачки језик ? По Уставу, националне заједнице имају право да у службеној употреби користе и свој језик и своје писмо, на територији на којој живе.

Kakvo crno Polimlje ... Polimlje predstavljaju gradovi oko Lima,a u Srbiji su to jedino Prijepolje i Priboj, pa Novi Pazar, Sjenica, i Tutin nidje nikakve veze sa Polimljem ...

Pomirite se sa tim, termin Sandzak se odomacio, i u svakodnevnoj je upotrebi , svidjalo se to vama ili ne ... Cak i veliki broj Srba je poceo da ga koristi bez ikakvog problema sa tim ...
 
Kakvo crno Polimlje ... Polimlje predstavljaju gradovi oko Lima,a u Srbiji su to jedino Prijepolje i Priboj, pa Novi Pazar, Sjenica, i Tutin nidje nikakve veze sa Polimljem ...

Pomirite se sa tim, termin Sandzak se odomacio, i u svakodnevnoj je upotrebi , svidjalo se to vama ili ne ... Cak i veliki broj Srba je poceo da ga koristi bez ikakvog problema sa tim ...

gde ti je taj tvoj sandzak, muslimani su vecina samo u pazaru i tutinu, sjenica je pola-pola. Gde ti vidis taj sandzak?:dontunderstand:
 
Kakvo crno Polimlje ... Polimlje predstavljaju gradovi oko Lima,a u Srbiji su to jedino Prijepolje i Priboj, pa Novi Pazar, Sjenica, i Tutin nidje nikakve veze sa Polimljem ...

Pomirite se sa tim, termin Sandzak se odomacio, i u svakodnevnoj je upotrebi , svidjalo se to vama ili ne ... Cak i veliki broj Srba je poceo da ga koristi bez ikakvog problema sa tim ...

Pa zato i pokušavamo da ga iskorijenimo...
 
Pa zato i pokušavamo da ga iskorijenimo...

I nikada necete uspjeti, samo se dzaba nervirate .. Bolje dodjite u Sandzak na cevape, jagnjetinu, ukoliko dolazite kao prijatelji i sa najboljom namjerom, niko vas poprijeko nece pogledati...

Vec sam mnogo puta objasnjavao, i slazem se da nije poptuno pravilno ni izraz Sandzak, ali je Raska jos manje, jednostavno, to je odomacilo, prihvaceno je i nemam pojma koji vam **** toliko smeta ...
 
I nikada necete uspjeti, samo se dzaba nervirate .. Bolje dodjite u Sandzak na cevape, jagnjetinu, ukoliko dolazite kao prijatelji i sa najboljom namjerom, niko vas poprijeko nece pogledati...

Vec sam mnogo puta objasnjavao, i slazem se da nije poptuno pravilno ni izraz Sandzak, ali je Raska jos manje, jednostavno, to je odomacilo, prihvaceno je i nemam pojma koji vam **** toliko smeta ...

Ja u raskoj oblasti imam rodbinu, i tamo se osecam kao u srcu srbije, sto i jeste, petrova crkva, sopocani, djurdjevi stubovi....nema potrebe ti da me zoves u moju postojbinu, to je moja zemlja, a ti ako ti se ne svidja, imas istambul......:per:
 
I nikada necete uspjeti, samo se dzaba nervirate .. Bolje dodjite u Sandzak na cevape, jagnjetinu, ukoliko dolazite kao prijatelji i sa najboljom namjerom, niko vas poprijeko nece pogledati...

Vec sam mnogo puta objasnjavao, i slazem se da nije poptuno pravilno ni izraz Sandzak, ali je Raska jos manje, jednostavno, to je odomacilo, prihvaceno je i nemam pojma koji vam **** toliko smeta ...

Ne nerviram se uopšte, ali drago mi je da si ti prorok, pa znaš da li će nam uspjeti ili ne...
Zašto bi me neko u Srbiji poprijeko gledao, mislim, kakve su to glupe prijetnje?
Kao, ako dođeš u Novi Pazar kao prijatelj neće ti ništa biti...pa to važi za svako mjesto na planeti :confused:
 
Ja u raskoj oblasti imam rodbinu, i tamo se osecam kao u srcu srbije, sto i jeste, petrova crkva, sopocani, djurdjevi stubovi....nema potrebe ti da me zoves u moju postojbinu, to je moja zemlja, a ti ako ti se ne svidja, imas istambul......:per:

To je i moja zemlja, i treba da se osecas kao kod svoje kuce, i ja se stvarno osecam odlicno, tu je Altun-alem dzamija, Bor dzamija, Arap dzamija, Ibrahim Pasina dzamija, i ne vidim kakve to veze ima sa postom ?

Raska oblast i Sandzak nisu jedno te isto, objasnjavao sam mnogo puta, obuhvataju iste dijelove neke, ali nisu ISTO ...

Tvoj je problem sto u svemu vidis provokaciju ...
 
Ne nerviram se uopšte, ali drago mi je da si ti prorok, pa znaš da li će nam uspjeti ili ne...
Zašto bi me neko u Srbiji poprijeko gledao, mislim, kakve su to glupe prijetnje?
Kao, ako dođeš u Novi Pazar kao prijatelj neće ti ništa biti...pa to važi za svako mjesto na planeti :confused:

Pa znam da nece, kao sto nikad nece izumrijeti Sumadija, Hercegovina, Dalmacija , itd ...

Ja ti nisam prijetio, ne prijetim, ali ako dodjes medju Bosnjake i pocnes provocirati sa tim ovo nije Sandzak, mi vase nista ne priznajemo i slicne gluposti, ne ocekuj da ces biti lijepo docekan ...
 
Gazija, odgovori mi na jedno pitanje;
zasto Zukorlic u Pazaru proganja muslimane sufije i konstantno im ne dozvoljava derviske obrede u tom gradu?
Koliko sam obavesten i po Bosni ih vecinski sunitski muslimani vecito proganjaju?!

Nemam pojma da iko ikoga proganja, jedino uvidjam da je Vehabija sve manje, sto smatram da je dobro, a o nekom proganjanju, nisam primjetio ... Jedino jos uvijek vlada ovaj sugavi sukob izmedju dvije interesne strane ...
 
To je i moja zemlja, i treba da se osecas kao kod svoje kuce, i ja se stvarno osecam odlicno, tu je Altun-alem dzamija, Bor dzamija, Arap dzamija, Ibrahim Pasina dzamija, i ne vidim kakve to veze ima sa postom ?

Raska oblast i Sandzak nisu jedno te isto, objasnjavao sam mnogo puta, obuhvataju iste dijelove neke, ali nisu ISTO ...

Tvoj je problem sto u svemu vidis provokaciju ...

Sandzak ne postoju, postoje raski i rasinski okrug, stime sto su muslimani u oba okruga manjina. Ti si srbijanac, a sandzaklija si koliko i ja:whistling:
 
Pa znam da nece, kao sto nikad nece izumrijeti Sumadija, Hercegovina, Dalmacija , itd ...
Pa ono što ti zoveš Sandžak je bilo nešto drugo prije dolaska okupatora...valjda shvataš zašto Srbi tu oblast ne treba da zovu Sandžak...e sad kako ćete vi to zvati zaista nije moja briga, a i ne zanima me.
Ja ti nisam prijetio, ne prijetim, ali ako dodjes medju Bosnjake i pocnes provocirati sa tim ovo nije Sandzak, mi vase nista ne priznajemo i slicne gluposti, ne ocekuj da ces biti lijepo docekan ...
Provociranje?
Ako kažem da sam u došao u Rašku oblast, vama je to provokacija?
A to za priznavanje nečega, ne znam na šta misliš, šta se to ne priznaje?
 
Pa ono što ti zoveš Sandžak je bilo nešto drugo prije dolaska okupatora...valjda shvataš zašto Srbi tu oblast ne treba da zovu Sandžak...e sad kako ćete vi to zvati zaista nije moja briga, a i ne zanima me.

Ali je vecina sada zove Sandzak i zasto praviti problem oko toga?Zvanicno, ako odes u Novi Pazar i jesi u Raskoj oblasti, ali ako odes u Sjenicu, nisi u Raskoj oblasti dal me razumes ?

Sandzakom se smatraju opstine : Prijepolje, Priboj,Nova Varos, Sjenica, Tutin, i Novi Pazar, te opstine su u Zlatiborskom i Raskom regionu,a od "Sandzackih opstina" u Raskom regionu su samo Novi Pazar i Tutin, Dok su Prijepolje, Nova Varos, Sjenica i Priboj u Zlatiborskom regionu, a Sandzak se koristi za opstine u kojima zive Bosnjaci/Muslimani, i to je zajednicki naziv za te opstine... Niko ne negira istorijski Rasku oblast, ali cinjenica je da se mnoge opstine koje zovete Raska oblast nikada nisu nalazile u njoj, kao Prijepolje i Priboj ... E sada dolazimo do toga da ni Sandzak vise nije potpuno ispravno,pre svega zbog odvajanja Crne Gore od Srbije, jer se takodje veliki broj Sandzackih opstina nlazio u CG ... Nadam se da ti je jasnije, ni Raska ni Sandzak nije potpuno ispravno, jednim dijelom ispravno je oboje, ali Sandzak se odomacio, koristi se , i ne vidim zasto oko toga praviti problem ....
 
Znaci obojica smo Sandzaklije :ok:

Ok, reci mi onda koje gradove obuhvata Raski, i koje Rasinski okrug ?

tutin,pazar,raska, kraljevo, vr banja- raski; Serbs = 189,845
Bosniaks = 93,921

sjenica, ivanjica,prijepolje,priboj,nova varos,bajina basta, uzice- rasinski....Serbs = 262,405
Bosniaks = 40,225
 
tutin,pazar,raska, kraljevo, vr banja- raski; Serbs = 189,845
Bosniaks = 93,921

sjenica, ivanjica,prijepolje,priboj,nova varos,bajina basta, uzice- rasinski....Serbs = 262,405
Bosniaks = 40,225

Opstine koje sam obojio crvenom bojom, mi ne smatramo Sandzakom, i niko nikad nece reci za Uzice, Ivanjicu,Kraljevo, Rasku,Bajinu Bastu,Vrnjacku Banju, da je Sandzak...

Objasnio sam u prethodnom postu ...

I koliko sam obavesten, to drugo je Zlatiborski, a ne Rasinski okrug ...

:bye:
 
Opstine koje sam obojio crvenom bojom, mi ne smatramo Sandzakom, i niko nikad nece reci za Uzice, Ivanjicu,Kraljevo, Rasku,Bajinu Bastu,Vrnjacku Banju, da je Sandzak...

Objasnio sam u prethodnom postu ...

I koliko sam obavesten, to drugo je Zlatiborski, a ne Rasinski okrug ...

:bye:

permutovao sam. ALI JE SUSTINA BROJ STANOVNIKA, POGLEDAJ BROJ BOSNJAKA:rtfm: a to sta brojis ili ne nije bitno, bitno je da ti regioni postoje i funkcionisu
 
permutovao sam. ALI JE SUSTINA BROJ STANOVNIKA, POGLEDAJ BROJ BOSNJAKA:rtfm: a to sta brojis ili ne nije bitno, bitno je da ti regioni postoje i funkcionisu

Pa naravno da je takav odnos kada si ti prikljucio Sandzaku Uzice, Kraljevo, Rasku, Ivanjicu,Bajinu Bastu, Vrnjacku Banju,i ne znam sta jos, a to niko zivi ne smatra Sandzakom... Kada kazem Sandzak, sigurno ne mislim na Uzice ili Kraljevo,vec je Sandzak zajednicki naziv za opstine u kojima zive Bosnjaci, a ako ti zelis da nam prikljucis i ostale gradove, meni ne smeta :mrgreen:

Poneta je da se sve te teritorije preplicu, i da nije nijedno od tih naziva potpuno ispravan, i ne znam koliko puta treba da to ponovim da bi ti uslo u glavu , da mi raspravljamo o skroz drugim pojmovima !!!
 
Pa naravno da je takav odnos kada si ti prikljucio Sandzaku Uzice, Kraljevo, Rasku, Ivanjicu,Bajinu Bastu, Vrnjacku Banju,i ne znam sta jos, a to niko zivi ne smatra Sandzakom... Kada kazem Sandzak, sigurno ne mislim na Uzice ili Kraljevo,vec je Sandzak zajednicki naziv za opstine u kojima zive Bosnjaci, a ako ti zelis da nam prikljucis i ostale gradove, meni ne smeta :mrgreen:

Poneta je da se sve te teritorije preplicu, i da nije nijedno od tih naziva potpuno ispravan, i ne znam koliko puta treba da to ponovim da bi ti uslo u glavu , da mi raspravljamo o skroz drugim pojmovima !!!

ови окрузи постоје, а санџака нема у владиним документима, ни у пројектима, само златиборски и рашки округ.
 

Back
Top