Muhamed s.a.w.s. u Bibliji

Iskren da budem, dosta glup text. Nigdje nema ovog citata iz Biblije? Vjerujem da ni ti nisi trazio jer je i nemas. Ovo se zove nagadjanje. Ali, bas je glupo:

The Qur'an seems to suggest that these prophecies would be found in the Torah and the Gospel without much difficulty, but when Muslims have applied themselves to finding these alleged predictions, they have been unpleasantly surprised to discover that in these two books it is Jesus who is the subject of the many prophecies in them and not Muhammad.

Ajde molim te, posto volis da pravis pametan bez ikakvog razloga, objasni citat!!!!

Song of Solomon 5:16
"Hikko Mamittakim we kullo Muhammadim Zehdoodeh wa Zehraee Bayna Jerusalem."

AJDE ODGOVORI NA OVO. Nemoj mi linkovat ovakve gluposti, koje ni sam nisi procitao.

Eh, ko radi, taj i greši...
Linkovi su bili jedan do drugoga, mea culpa
Does Song of Songs mention Muhammad's name?
 
Nemas ti pojma o Islamu, druze... Nije ono sto vidis na medijima, ono sto ti zele da vidis. Nije slucajnost da imas takvo misljenje. Da svi nemuslimani imaju takvo misljenje. Razmisli malo zbog cega sve to. Zbog cega se sve ovo desava na Bliskom istoku.
Ti si na gubitku...
jaooo. znam o islamu i previshe... dosta znam o tome shta pishe i u samom kuranu i u hadisima, i to shto sam saznao je da je islam vrlo varvarska i divljachka religija.

muhamed, koji je "najlepshi primer" za sve muslimane je posedovao robove, ozhenio se svojom snajom, odobrovao prostituciju, preporuchivao muzhevima da biju zhene, i sam tukao svoje zhene (kojih je imao u jednom trenutku imao 11 odjednom), ubijao ratne zatvorenike, ubijao ljude koji promene veru (tj. napuste islam), rekao bolesnim ljudima da se izleche tako shto cje da piju kamilju pishacjku, rekao da je dozvoljeno imati seksualne odnose sa devojchicama od kad pochnu da dobijaju menstruaciju, lagao, krao, muchio ljude iz chiste pohlepe, rekao da su zhene manje vredne od mushkaraca, naredio da se ubije onaj ko ga uvredi, drzhao konkubine (seksualne robove), dozvoljavao silovanje zarobljenica u ratu, i to pred njihovim muzhevima.

"Abu Sai’d al-Khudri said : The Apostle of Allah (may peace be upon him) sent a military expedition to Awtas on the occasion of the battle of Hunain. They met their enemy and fought with them. They defeated them and took them captives. Some of the Companions of the Apostle of Allah (may peace be upon him) were reluctant to have intercourse with the female captives in the presence of their husbands who were unbelievers. So Allah, the Exalted, sent down the Qur’anic verse: (Sura 4:24) "And all married women (are forbidden) unto you save those (captives) whom your right hands possess." That is to say, they are lawful for them when they complete their waiting period.(1479)"
Abu Dawud vol.2 no.2150

evo hadis gde se pricha o ovome poslednjem, da je dozvoljavao silovanje zhena onih koji su pobedjeni u ratu, i to pred njihovim muzhevima, i sve ovo gore shto sam nabrojao se mozhe proveriti u hadisima. ako treba, stavicju linkove ka hadisima postavljenim na islamskom sajtu, gde se jasno vidi da je sve ovo gore shto sam napisao o muhamedu istina.
 
(rahmetli) Ahmed Deedat citira original Biblije gdje se pominje Muhamed s.a.w.s.
Pocetak klipa je sa debate sta je sveta knjiga Kur'an ili Biblija? Da Vas imalo interesuje Vasa stvarnost mogli bi ste pogledati nesto ovakvo. Imate hriscanstvo ili islam? Znam da je najlakse prihvatit sve onako kako jeste u trenutku. Ali ako imate toliko cvrstu vjeru, zapitajte se da se rodite u budistickoj porodici da li biste potrazili Bibliju?
Ako neko ima cvrstu veru on se onda jos odavno zapitao i dosao do odgovora na svoje pitanje. Onda mu ti i nisi potreban.
Tako da je tvoje pitanje cista demagogija... :roll:
 
jaooo. znam o islamu i previshe... dosta znam o tome shta pishe i u samom kuranu i u hadisima, i to shto sam saznao je da je islam vrlo varvarska i divljachka religija.

muhamed, koji je "najlepshi primer" za sve muslimane je posedovao robove, ozhenio se svojom snajom, odobrovao prostituciju, preporuchivao muzhevima da biju zhene, i sam tukao svoje zhene (kojih je imao u jednom trenutku imao 11 odjednom), ubijao ratne zatvorenike, ubijao ljude koji promene veru (tj. napuste islam), rekao bolesnim ljudima da se izleche tako shto cje da piju kamilju pishacjku, rekao da je dozvoljeno imati seksualne odnose sa devojchicama od kad pochnu da dobijaju menstruaciju, lagao, krao, muchio ljude iz chiste pohlepe, rekao da su zhene manje vredne od mushkaraca, naredio da se ubije onaj ko ga uvredi, drzhao konkubine (seksualne robove), dozvoljavao silovanje zarobljenica u ratu, i to pred njihovim muzhevima.



evo hadis gde se pricha o ovome poslednjem, da je dozvoljavao silovanje zhena onih koji su pobedjeni u ratu, i to pred njihovim muzhevima, i sve ovo gore shto sam nabrojao se mozhe proveriti u hadisima. ako treba, stavicju linkove ka hadisima postavljenim na islamskom sajtu, gde se jasno vidi da je sve ovo gore shto sam napisao o muhamedu istina.

Pa naravno da nemas pojma. A i naravno da to nije tacno. Moras prvo znati koju su vjerodostojni hadisi.
U islamu je zabranjeno rukovati se zenom ako sa njom nisi ozenjen!!! Jer u Kur'anu pise da je zena sva stidno mjesto. Blud (polni odnos sa zenom) je jedan vecih grijeha u islamu.


Blud je strogo zabranjen (haram) u Šerijatu i predstavljaveliki grijeh za koji su propisane stroge ahiretske i dunjalučke kazne. Uzvišeni kaže nabrajajući svojstva robova Milostivoga: “I koji ne bludniče – a ko to radi, iskausit će kaznu; patnja će mu na onom svijetu udvostručena biti i vječno će u njoj ponižen ostati; ali onima koji se pokaju i uzvjeruju i dobra djela čine, Allah će njihova hrđava djela u dobra promijeniti, a Allah prašta i samilostan je.” (El-Furkan, 68, 69, 70)
Brojni su hadisi Allahova Poslanika, a.s., u kojima se upozorava na pogubne posljedice bluda.
U hadisu koji je zabilježio Bejheki navodi se da je Vjerovjesnik, a.s., rekao: “Klonite se bluda, jer on donosi šest posljedica: tri na ovome svijetu, a tri na ahiretu. Na ovome svijetu blud uklanja ozarenost i produhovljenost, donosi siromaštvo i smanjuje životni vijek. A posljedice bluda na ahiretu su: Allahova srdžba, težak obračun i vječna džehennemska vatra.”
“Lica bludnika će plamtjeti vatrom”, veli Poslanik, a.s., u hadisu koji je zabilježio Taberani.
“Iman napušta čovjeka u momentu činjenja bluda i vraća mu se tek kada završi s tim činom”, kaže Poslanik u hadisu koji su zabilježio Ebu Davud, Tirmizi, Bejheki i Hakim.
Posljedice bluda ne trpi samo bludnik, već se one protežu i na cjelokupno društvo. Poslanik, a.s., o tome kaže: “Moj će ummet biti u dobru, kompaktan i povezan, sve dok se ne namnože u njemu vanbračna djeca. A kada se to dogodi, onda je blizu dan kada će ih Allah sve kazniti Svojom kaznom.”8

Islam je vjera mira. Nesto najspokojnije sto mozes naci na ovom danas jadnom svijetu. Jedini spas koji mozes potraziti.

BTW, nadjoh interesantnu ilahiju: :)

 
- muhamed i robovi


Pitanje. Zasto citiras se hriscanskog sajta? Ja kada govorim o Bibliji, citiram iz Bibilje ili sa VASEG sajta.
Ocekujem da ti isto cinis.
Naravno da ce na vasim sajtovim, zbog sumnje u hriscanstvo, okrenuti svaku stvar kako vam odgovara.

A ovo gore skroz pogresno tumacis. Zakljucili ste npr. da je dozvoljeno laganje. Laz kao laz koja ce imati posledice koje laz obicno ima je VELIKI grijeh. Ali je dozvoljeno lagati da bi pomirio dvojicu muslimana. Sta ti tu smeta?! I sada islam dozvoljava laz!!?!??! Takvi su vasi zakljucci?
 
Sve si to citirao sa sajta koji je napravljen protiv islama i koji je postavio karikaturu poslanika s.a.w.s.
jaooooo shta cju sada :smajli_koji_grize_nokte:

Sve sto si naveo je ili pogresno protumaceno ili pogresan izvor ili nisi razumio.
zapravo, sve je vrlo jasno, i nema nikakve greshke, i to svako mozhe da proveri tako shto cje samo da klikne na linkove.

Covjek u braku ima sva prava nad zenom uz to sto je mora u potpunosti postovati.
pa ako je imanje 4 zhene i prebijanje istih za tebe poshtovanje, onda si ti malo bolestan chovek, i onda mogu da razumem zashto mislish da je islam tako kul vera.

Pitanje. Zasto citiras se hriscanskog sajta? Ja kada govorim o Bibliji, citiram iz Bibilje ili sa VASEG sajta.
sa kog nasheg sajta? ja nisam hrishcjanin, chak nevolim hrishcjanstvo skoro koliko i islam.

i taj sajt nije hrishcjanski, vecj je prosto i jednostavno sajt o islamu. nigde na tom sajtu nema nekakve zavere, ili iskrivljivanja chinjenica i izvora da bi se "ocrnio" islam, vecj se jednostavno postavljaju chinjenice o islamu, a ako one izgledaju crno, to je zbog prirode samog islama, ne zbog onoga koji je to stavio na internet.

Laz kao laz koja ce imati posledice koje laz obicno ima je VELIKI grijeh. Ali je dozvoljeno lagati da bi pomirio dvojicu muslimana. Sta ti tu smeta?! I sada islam dozvoljava laz!!?!??! Takvi su vasi zakljucci?
u kuranu ima gomila stihova koji prichaju o tome da musliman nije u obavezi da odrzhi svoje obecjanje (datu zakletvu) neverniku.
evo samo jedan primer iz Muhamedovog zhivota.
Sahih Buhari tom 4. knjiga 52. hadis 269
Muhamed obecjava svojim protivnicima u ratu Usajru ibn Zarimu i njegovim ljudima da mogu slobodno da odu. Oni izlaze iz svog utvrdjenja da bi krenuli, Muhamed sa svojim ljudima ih sve ubija, i izjavljuje "Rat je prevara/ varanje".
ocjesh mozhda da me pitash shta mi tu smeta?
 
u kuranu ima gomila stihova koji prichaju o tome da musliman nije u obavezi da odrzhi svoje obecjanje (datu zakletvu) neverniku.
evo samo jedan primer iz Muhamedovog zhivota.
Sahih Buhari tom 4. knjiga 52. hadis 269
Muhamed obecjava svojim protivnicima u ratu Usajru ibn Zarimu i njegovim ljudima da mogu slobodno da odu. Oni izlaze iz svog utvrdjenja da bi krenuli, Muhamed sa svojim ljudima ih sve ubija, i izjavljuje "Rat je prevara/ varanje".
ocjesh mozhda da me pitash shta mi tu smeta?

Obecanje svaki musliman mora da odrzi prema muslimanu.

Ajde posto ne mozes da shvatis ocigledo neke stvari...
Muslimani su pripadnici jedine istinske vjere... Ovaj svijet nije toliko vazan. Poslije ovoga je vjecnost. A svi nemuslimani ako tako umru idu u Dzehenem. Ne znas nikada hoces li zivjeti jos 2 dana ili 2 godine. Zasto bih ja trebao da budem dobar prema onome ko nije pokoran Stvoritelju svih svjetova, svega sto postoji... Shvatate da smo mi nista u odnosu na Boga. Mi moramo da smo Njemu pokorni. I u Njegovo ime, svi koji ne vjeuju u Njega su nevjernici i buduci stanovnici Dzhenema. Ajd sad reci sto bih ja bio dobar prema njima. Zbog cega se mlatarate o nekim sitnicama kada je nase postojanje u pitanju? O mnogo vecim stvarim moramo brinuti. Evo prije nadjoh neki video, stvarno nemam stav o ovome, ali je pomalo jeziv:


(dio dva i tri su sa desne strane)
 
Muslimani su pripadnici jedine istinske vjere... Ovaj svijet nije toliko vazan. Poslije ovoga je vjecnost. A svi nemuslimani ako tako umru idu u Dzehenem.
pa da, zashto bi im onda govorio istinu, ili priznao njihovo pravo na zhivot ili imovinu.

a muslimani su ljudi u zabludi koji pripadaju lazhnoj veri, i poshtuju jednog divljeg arapina iz sedmog veka koji je video da mozhe da dodje do zhena, para i vlasti ako kazhe da pricha sa bogom, i koji je bio najobichniji razbojnik (vodio osvajachke ratove, pljachkao karavane), josh i pedofil (imao odnos sa devojchicom od 9 godina), i sve u svemu jedan gadan chovek. i to uopshte nije sakriveno, sve se mozhe vrlo lako proveriti u hadisima.
 
Poslednja izmena:
pa da, zashto bi im onda govorio istinu, ili priznao njihovo pravo na zhivot ili imovinu.

a muslimani su ljudi u zabludi koji pripadaju lazhnoj veri, i poshtuju jednog divljeg arapina iz sedmog veka koji je video da mozhe da dodje do zhena, para i vlasti ako kazhe da pricha sa bogom, i koji je bio najobichniji razbojnik (vodio osvajachke ratove, pljachkao karavane), josh i pedofil (imao odnos sa devojchicom od 9 godina), i sve u svemu jedan gadan chovek. i to uopshte nije sakriveno, sve se mozhe vrlo lako proveriti u hadisima.


Pa da 7. vijek!?!? Pa odnekud bez mikroskopa znaju sve etape razvoja ljudskog embriona.. Pa odnekud znaju da mjesec koristi reflektovanu svjetlost... Pa da se kosmos siri... Pa 7 slojeve atmosfere... Pa da je vjetar zasluzan za kisu... Pa da se slatka i slana voda ne spajaju... Pa da je gvozdje iz svemira spusteno... Dve kosmiscke brzine... Da ne nabrajam vise stvari koji su skoro otkrivene!


Lazu Vas! Ne vjerujte im! Nije nista istina od onoga sto Vam govore na TV-u. Oni upravo zele da Vi tako razmisljate!

APPEREANCE AND REALITY ARE DIFFERENT FROM EACH OTHER (danas)
 
Pa da 7. vijek!?!? Pa odnekud bez mikroskopa znaju sve etape razvoja ljudskog embriona.. Pa odnekud znaju da mjesec koristi reflektovanu svjetlost... Pa da se kosmos siri... Pa 7 slojeve atmosfere... Pa da je vjetar zasluzan za kisu... Pa da se slatka i slana voda ne spajaju... Pa da je gvozdje iz svemira spusteno... Dve kosmiscke brzine... Da ne nabrajam vise stvari koji su skoro otkrivene!
izabrao si najnebitniji deo moje poruke i na to odgovarash. al ajde. za sva otkricja tog doba su zasluzhni grci, koji su pola tih stvari znali josh i pre nove ere. a etape razvoja ljudskog embriona? u kuranu pishe da sperma izlazi iz kichme, toliko o ikakvom poznavanju biologije.
 
Obecanje svaki musliman mora da odrzi prema muslimanu.

Ajde posto ne mozes da shvatis ocigledo neke stvari...
Muslimani su pripadnici jedine istinske vjere... Ovaj svijet nije toliko vazan. Poslije ovoga je vjecnost. A svi nemuslimani ako tako umru idu u Dzehenem. Ne znas nikada hoces li zivjeti jos 2 dana ili 2 godine. Zasto bih ja trebao da budem dobar prema onome ko nije pokoran Stvoritelju svih svjetova, svega sto postoji... Shvatate da smo mi nista u odnosu na Boga. Mi moramo da smo Njemu pokorni. I u Njegovo ime, svi koji ne vjeuju u Njega su nevjernici i buduci stanovnici Dzhenema. Ajd sad reci sto bih ja bio dobar prema njima. Zbog cega se mlatarate o nekim sitnicama kada je nase postojanje u pitanju? O mnogo vecim stvarim moramo brinuti. Evo prije nadjoh neki video, stvarno nemam stav o ovome, ali je pomalo jeziv:
(dio dva i tri su sa desne strane)
hm... :think: :(

A sta Hristos kaze?
Jevandjelje po Mateju, glava 5:

43 Čuli ste da je rečeno: »Ljubi bližnjega svoga« i mrzi neprijatelja svoga. 44 A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje i molite se za gonitelje svoje, 45 da budete sinovi Oca svoga koji je na nebesima, jer on čini da njegovo sunce grane zlima i dobrima i daje kišu pravednima i nepravednima. 46 Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu nagradu imate? Zar ne čine to isto i carinici? 47 I ako pozdravljate samo svoju braću, šta osobito činite? Zar ne čine to isto i mnogobošci? 48 Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski.
:hvala:
 
hm... :think: :(

A sta Hristos kaze?
Jevandjelje po Mateju, glava 5:

43 Čuli ste da je rečeno: »Ljubi bližnjega svoga« i mrzi neprijatelja svoga. 44 A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje i molite se za gonitelje svoje, 45 da budete sinovi Oca svoga koji je na nebesima, jer on čini da njegovo sunce grane zlima i dobrima i daje kišu pravednima i nepravednima. 46 Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu nagradu imate? Zar ne čine to isto i carinici? 47 I ako pozdravljate samo svoju braću, šta osobito činite? Zar ne čine to isto i mnogobošci? 48 Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski.
:hvala:

mozda nisu nikako uspeli da se popnu na taj duhovni nivo da mogu voleti neprijatelje pa su po sujeti nastavili da tvrde da neprijatelje treba mrzeti:(
 
mozda nisu nikako uspeli da se popnu na taj duhovni nivo da mogu voleti neprijatelje pa su po sujeti nastavili da tvrde da neprijatelje treba mrzeti:(
:(

kao i insistiranje na terminu "robovi Alahovi"....

A u Novom Zavetu:

"Verom u Isusa Hrista sad ste svi sinovi Božji"
(Galatima 3:26)

kao i
Jevandjelje po Jovanu, glava 15:

14 Vi ste moji prijatelji - ako činite što vam ja nalažem. 15 Ne nazivam vas više slugama, jer sluga ne zna šta njegov gospodar čini; a vas sam nazvao prijateljima, zato što sam vam obznanio sve što sam čuo od svoga Oca.
 
:(

kao i insistiranje na terminu "robovi Alahovi"....

A u Novom Zavetu:

"Verom u Isusa Hrista sad ste svi sinovi Božji"
(Galatima 3:26)

kao i
Jevandjelje po Jovanu, glava 15:

14 Vi ste moji prijatelji - ako činite što vam ja nalažem. 15 Ne nazivam vas više slugama, jer sluga ne zna šta njegov gospodar čini; a vas sam nazvao prijateljima, zato što sam vam obznanio sve što sam čuo od svoga Oca.

otuda i tvrdnja da su Evandjelja izmenjena;)
 

Back
Top