Može li vas neko uvrediti , ako isključite sujetu

Šakal:
Betty:
Hehee...lepo je ovo Zmaj primetio,čovek je praktičan.;)
Ali,ja nisam Zmaj.Samim tim je i pitanje koliko sam praktičan.:twisted:
Nije teško izaći na kraj sa lingvistom koji to i jeste,problem je upustiti se sa lingvistom koji misli da to jeste a usput misli da je lingvistika nešto specijalno.:???:
Hehee...ako malo bolje obratiš pažnju na našu diskusiju videćeš da se ja uopšte neslažem sa tobom,zapravo mislim da je suprotno.:twisted:
Sve ima svoj tok i ponekad i jedna reč znači mnogo,ako hoćeš ili si u stanju to da vidiš.
Btw. novinari obožavaju lingviste na leđima.;)
Usput,jesi li primetila kako ti je proradila sujeta?:-D


koliko JA primećujem, ogromna većina stvari koje si TI rekao na ovom topiku su METAGOVOR; govor o govoru - ti predlažeš svoje reakcije, onda ih opovrgavaš (ako neko odogovri tj. učita nešto), i ostavljaš sagovrniku da dokuči sam i tako to...ah da, i šalješ Uvrnutog tu i tamo, emotikoni su ti neprikladni ....moje pitanje si tri puta izbegao, miš da nisam primetila? :)
Šta ti misliš, to svakako ne govoriš ovde. Akreditovao si čitav splet mogućih svojih projekcija, od kojih su sve do jedne beskrajno trivijalne, sve sa tim neprimerenim emotikonima i iskazima na nivou "ja se njnjnj..a zapravo sam ..njnjnj....a sve ima svoj tok..njnjnj....jedna reč..." pa wink pa wink pa Uvrnuti)

Aman zaman , saberi se, čoveče ;)
 
Betty:
Šakal:
koliko JA primećujem, ogromna većina stvari koje si TI rekao na ovom topiku su METAGOVOR; govor o govoru - ti predlažeš svoje reakcije, onda ih opovrgavaš (ako neko odogovri tj. učita nešto), i ostavljaš sagovrniku da dokuči sam i tako to...ah da, i šalješ Uvrnutog tu i tamo, emotikoni su ti neprikladni ....moje pitanje si tri puta izbegao, miš da nisam primetila? :)
Šta ti misliš, to svakako ne govoriš ovde. Akreditovao si čitav splet mogućih svojih projekcija, od kojih su sve do jedne beskrajno trivijalne, sve sa tim neprimerenim emotikonima i iskazima na nivou "ja se njnjnj..a zapravo sam ..njnjnj....a sve ima svoj tok..njnjnj....jedna reč..." pa wink pa wink pa Uvrnuti)

Aman zaman , saberi se, čoveče ;)

Ženska sujeta.Cccc....:grin:
 
Tuzni_patak:
Evo na drugoj temi , izrekoh neke malo nezgodne konstatacije , naravno ne sa namerom da uvredim forumaše , već svoj utisak čisto da iznesem.

I kao komentar , osobi uputih da ako ne primećuje takvo stanje, onda je ili ista ili oguglala.
Naravno isto bez uvrede, jer stoji da kad nešto ne primećuješ onda ili si sličan ili oguglao.
Medjutim drugačijim sagledavanjem iste rečenice , osoba može da se ljuti....

Dakle ako isključite sujetu, shvatanje da vam neko govori da bi vas ili hvalio ili potopio , pokudio, može li onda neko da vas uvredi, ako iznosi svoje mišljenje?
(psovanje, životinje i ostale.... izdvojte od ostalog jer izgleda da je to stvar navike a i kulture odnosa prema jeziku, pa ima različitu težinu)

ako iskljucimo sujetu, niko nas ne moze UVREDITI...ali, ako je taj neko za nas bitAn, moze nas POVREDITI...
cak i ako je u pravu..pogotovo ako je u pravu:roll:
istina izrecena otvoreno i jasno, bez namere da uvredi, lekovita je cak i kad povredjuje...ziveli pravi prijatelji:wink:
e sad, sasvim je drugo pitanje kako reagujemo na NEYGODNE KONSTATACIJE, kako ti to kazes patak...cesto ih ne cujemo svojim usima, vec usima drugih koji su ih takodje culi..ako precujemo neku otvorenu uvredu, ignorisanjem ili sl, drugi koji su uvredu culi, pomislice da smo laka meta za vredjenje..pa ce dati sebi slobodu da se ponasaju nepristojno..stoga se ja licno cesto foliram da sam se uvredila, i ragujem..iako me zabole zivo..jer naprosto ne dozvoljavam da iko leci svoje frustracije na meni:roll:
ostrom reakcijom na uvredu dajes jasan znak-ne diraj me,nisam laka meta..nema veze sa sujetom, samo je prakticno:)
 
A čiju sujetu isključujete?

Ako isključim drugog, mogu da smatram da je sve što neko učini da me uvredi plod njegove sujete. Da li ću je zanemariti i oprostiti, ili se uvrediti, to je već pitanje moje. A ako isključim sopstvenu, postavlja se pitanje da li taj drugi zaista želi da me uvredi, ili mi se samo obraća na nčin koji isprva (zbog sujete) nisam u stanju da prihvatim.
 
Nemam komentar na ovakav post....da je dete nije, da deca znaju za reč sujeta, znaju.....Blago je reći da se ne slažem, a i izdrži to , možeš" ne mora da koristi sujetu, ali može....

Ta korist za pojedinca , sebičnost , je izuzetno dobra osobina , zar ne....tarabice...pa kad ne možeš da postigneš, onda ti prsti sami krenu ka poništavanju onog drugog....
A i tada nije loša stvar za izvor sujete....Sujeta nikada i nije loša stvar po izvor....naročito ako ste i narcis i egocentrični i gordi, onda nit boli nit košta....
 
SINDI:
ako iskljucimo sujetu, niko nas ne moze UVREDITI...ali, ako je taj neko za nas bitAn, moze nas POVREDITI...
cak i ako je u pravu..pogotovo ako je u pravu:roll:
istina izrecena otvoreno i jasno, bez namere da uvredi, lekovita je cak i kad povredjuje...ziveli pravi prijatelji:wink:
e sad, sasvim je drugo pitanje kako reagujemo na NEYGODNE KONSTATACIJE,

Sindi, svaka cast!
 

Back
Top