Minimalac za 2024. godinu u Hrvatskoj biće oko 677 evra

Oprosti, a koje su to cijene kod nas malo veće? Režije kod vas jesu nešto manje nego kod nas, ali ostalo, ne znam na što točno misliš? Daj nekakav konkretan primjer. Hrana je podjednako, gorivo je jeftinije kod nas...

Pa recimo zanatske usluge, izlasci, restorani, pogotovo u ZG-u i na moru (narocito u onim turistickim izvikanim mestima i tokom letnje sezone) ajde recimo u Slavoniji i u unutrasnjosti i ne toliko.
 
tim da su tamo i cene malo vece ali sve u svemu imate za nijansu bolji standard (iako ne sad nesto bas drasticno).
Ovo može biti točno po selima, gdje nema konkurencije trgovina...iako tko iole pazi,a živi u većem mjestu kupuje izrazito jeftino. A za sve ostalo tu je online kupnja, tko ponudi najnižu cijenu za identični proizvod kod njega se kupuje.

I pazi ovo je najvažnije, kod nas je na sve esencijalne potrepštine PDV samo 5%. Svo svježe meso i mesne prerađevine, riba i plodovi mora, svo svježe voće i povrće, grahorice, jaja, sva dječja hrana, mlijeko, ulja, lijekovi PDV je 5%.

Problem je što su ljudi lijeni i pomalo neuki, i ne da im se potrošit sat vremena na netu, a i kad žele ne znaju kako..

Nedavno kupio ONLINE perilicu rublja od vašeg Tesle, i Whirlpool perilicu suđa...isti model Tesla me izašla nekih 600 kn jeftinije, a whirlpool nekih 500kn jeftinije nego da sam otišao u lokalne emezete...

Iphone nedavno kupio cca 2000kn jeftinije online( se legit sa HR računom i garancijom), nego košta u lokalnim trgovina isti model.

Tako da se vjerojatno šokirate kada uđete u trgovine i vidite cijene, ali tamo kupuju uglavnom neuka i lijena ekipa i oni kojima pare nisu bitne.
 
Poslednja izmena:
Pa recimo zanatske usluge, izlasci, restorani, pogotovo u ZG-u i na moru (narocito u onim turistickim izvikanim mestima i tokom letnje sezone) ajde recimo u Slavoniji i u unutrasnjosti i ne toliko.
Pa koliko ti često trebaju te zanatske usluge? Ja sam 50-tak km od Zagreba. Velika Jambo pizza je 10€, velika porcija ćevapa je 5€, mala porcija 3€. Kava oko 1.5€, sok, piva od 2-2.5€. Kugla sladoleda je bila ovog ljeta 1.5€.
 
Pa koliko ti često trebaju te zanatske usluge? Ja sam 50-tak km od Zagreba. Velika Jambo pizza je 10€, velika porcija ćevapa je 5€, mala porcija 3€. Kava oko 1.5€, sok, piva od 2-2.5€. Kugla sladoleda je bila ovog ljeta 1.5€.
e brt imam i ja za ćevape, picu a i sladoled veruj mi.. a nisam nešto mnogo bogat
vama isprali mozak da mi ovde umiremo od gladi?
pitanje je: šta ti u Zagrebu imaš i možeš sa svojim parama što ja u Nišu ne mogu?
 
e brt imam i ja za ćevape, picu a i sladoled veruj mi.. a nisam nešto mnogo bogat
vama isprali mozak da mi ovde umiremo od gladi?
pitanje je: šta ti u Zagrebu imaš i možeš sa svojim parama što ja u Nišu ne mogu?
Nemoj se ljutiti, ali ja mislim da je suprotno. Da vi mislite kako mi nemamo ništa, kako je kod nas kriza. Pa vidiš da su ga forumu svako malo teme o propasti Hrvatske.
Vjerujem ti da imaš svega i to nije uopće upitno, i isto tako mislim da se i u Nišu može kupiti sve što ti treba, kao i u Zagrebu ili bilo kom drugom gradu.
Ja samo hoću reći da je možda lakše običnom prosječnom Hrvatu u Hrvatskoj, nego Srbinu u Srbiji. Ne govorim o pojedincima. Naravno da ima i onih koji žive bolje u Srbiji nego neki u Hrvatskoj. Isto tako je bolje Slovencu nego Hrvatu, Austrijancu nego Slovencu...
Rasprava se povela bila, koliko se sjećam, oko toga da je Hrvatska skuplja nego Srbija. A ja samo pitam, što je to toliko puno skuplje u Hrvatskoj nego u Srbiji.
 
Zalud se trudite dečki,90-te su bile katastrofa za Srbe,no iz njih su proizašle bar dvije odlične stvari.
-Prva je ta da je ideja Jugoslavije zauvijek umrla kod Srba.
-A druga je nezapamćeni demografski sunovrat naših smrtnih neprijatelja Rvata i Šiptara.
Obje ove stvari će imati dalekosežne pozitivne posledice po nas.
Kosovo fertility rate 1.5
Srbija fertility rate 1.4
RH fertility rate 1.4
 
Pa koliko ti često trebaju te zanatske usluge? Ja sam 50-tak km od Zagreba. Velika Jambo pizza je 10€, velika porcija ćevapa je 5€, mala porcija 3€. Kava oko 1.5€, sok, piva od 2-2.5€. Kugla sladoleda je bila ovog ljeta 1.5€.

Pa ako su to cene onda ok , sem kugle sladoleda, mislim da je 1,5 € za kuglu sladoleda mnogo u bilo kojoj varijanti i u bilo koje godisnje doba, pritom ti kazes da si "samo" 50 km od ZG-a, pazi Hrvatska je mala zemlja i 50 km je mnogo, to nije sad ne znam Amerika ili Brazil pa da kazes tu sam, ne znam 50-ak km od Rija ili Sao Paula ili 50-ak km od ne znam Los Andjelesa, Njujorka ili Cikaga, 50 km od ZG je vec ono teska provincija, kao kad ovde kazes 50 km od BG-a a recimo Indjija ti je mozda 50-ak km od Beograda ili recimo Ub je mozda 60-ak km od Beograda sto se vec smatra ono teskom selendrom i provincijom, tako da 50 km od ZG-a nije isto sto i ZG tipa centar ZG-a, Dubrava, Maksimir ili sta ja znam.
Pritom ta kugla sladoleda je u Dubrovniku tokom sezone oko 3,4 evra a niko ne uzima 1 kuglu sladoleda nego bar jedno 3, pa racunaj sad odu ljudi porodicno na more pa deca hoce sladoled + mozda neka voda ili sok, ono treba im 40,50 evra samo da bi tokom setnje pojeli po jedan obican sladoled u kornetu, a mogu da zamislim koliko bi ih izaslo da uvece negde sednu na neku veceru, to vec uveliko nadmasuje neki nas standard (bilo da se radi o ljudima iz Srbije ili iz Hrvatske koji kao imaju malo veci standard).
 
Pa ako su to cene onda ok , sem kugle sladoleda, mislim da je 1,5 € za kuglu sladoleda mnogo u bilo kojoj varijanti i u bilo koje godisnje doba, pritom ti kazes da si "samo" 50 km od ZG-a, pazi Hrvatska je mala zemlja i 50 km je mnogo, to nije sad ne znam Amerika ili Brazil pa da kazes tu sam, ne znam 50-ak km od Rija ili Sao Paula ili 50-ak km od ne znam Los Andjelesa, Njujorka ili Cikaga, 50 km od ZG je vec ono teska provincija, kao kad ovde kazes 50 km od BG-a a recimo Indjija ti je mozda 50-ak km od Beograda ili recimo Ub je mozda 60-ak km od Beograda sto se vec smatra ono teskom selendrom i provincijom, tako da 50 km od ZG-a nije isto sto i ZG tipa centar ZG-a, Dubrava, Maksimir ili sta ja znam.
Pritom ta kugla sladoleda je u Dubrovniku tokom sezone oko 3,4 evra a niko ne uzima 1 kuglu sladoleda nego bar jedno 3, pa racunaj sad odu ljudi porodicno na more pa deca hoce sladoled + mozda neka voda ili sok, ono treba im 40,50 evra samo da bi tokom setnje pojeli po jedan obican sladoled u kornetu, a mogu da zamislim koliko bi ih izaslo da uvece negde sednu na neku veceru, to vec uveliko nadmasuje neki nas standard (bilo da se radi o ljudima iz Srbije ili iz Hrvatske koji kao imaju malo veci standard).
Da, 50-tak km od Zagreba, u drugom gradu. A ne znam što ti je to čudno kad vi druge gradove i naselja 60km od Beograda ubrajate u Beograd.
A što se tiče sladoleda pa jel moraš kupovati za 4€ 3 kugle? Pa možeš kupiti i 2,5€ 2 kugle? Može se pronaći kugla i za 2.5€. Može se sigurno naći i sve jeftinije samo moraš malo prozujati.
Evo bio je ovaj vaš na moru kod nas pa kaže da cijene nisu previsoke.
Ali mislim da ovdje pričamo o minimalnim plaćama i cijenama tokom cijele godine, a ne o ljetovanju, jer teško da će netko s minimalcem ići na more.
 

Back
Top