Minimalac za 2024. godinu u Hrvatskoj biće oko 677 evra

Neće se nitko vratiti. Jedino nam preostaje što brže dizati min plaću , da bi destimulirali NKV radnu snagu da odlazi van.

Meni su recimo Mađari fenomen, imaju ajme plaće, inflaciju da boli glava, ali skoro da nema iseljavanja ka EU(Mislim na Mađare iz Mađarske). Ako je 100000 Mađara odselilo van Mađarske od 2004 ruku u vatru.
Primetio sam da se iz mesta u Vojvodini gde su bili vecina broj stanovnika smanjio.Mislio sam da idu u Nemacku medjuim ovo sto pises je iznenadjenje. Imam neke informacije o velikoj novcanoj pomoci drzave mladim roditeljima Madjarima oko 35000evra nepovratno za 3 je dece. Svi podsticu radjanje,deciji dodaci su veci od nasih plata.Finska daje 10 000evra po novorodjenom.

Мађари, Чеси, Словаци па већ једно добрих 7 година и Пољаци не емигрирају више у западну ЕУ из простог разлога што им исто дође да ли имају 700-1000 евра "међу својима" или 1500 у неком хладном селу у Немачкој.

Из истог разлога је престала, верујем, мас емиграција из Хрватске у последњих 4-5 година. Људи можда још иду али не у бројевима као 2012. Можеш ме исправити наравно јер то свакако боље знаш.

Али тако је и престала негде 70их емиграција из Европе у САД.
Ne odlazi niko više jer je u toj EU život sve gori za dođoše. Plate, kirije cene otišle gore a minimalci za strance nisu. Dođoš teže živi od prosečnog Srbina.
Čast izuzecima struka koje su tamo u deficitu a koje ogromna većina ne obavlja.

Primetio sam da se iz mesta u Vojvodini gde su bili vecina broj stanovnika smanjio.Mislio sam da idu u Nemacku medjuim ovo sto pises je iznenadjenje. Imam neke informacije o velikoj novcanoj pomoci drzave mladim roditeljima Madjarima oko 35000evra nepovratno za 3 je dece. Svi podsticu radjanje,deciji dodaci su veci od nasih plata.Finska daje 10 000evra po novorodjenom.
U finskoj sa 10 000 taman imaju dve kirije da plate hahaha

Zalud se trudite dečki,90-te su bile katastrofa za Srbe,no iz njih su proizašle bar dvije odlične stvari.
-Prva je ta da je ideja Jugoslavije zauvijek umrla kod Srba.
-A druga je nezapamćeni demografski sunovrat naših smrtnih neprijatelja Rvata i Šiptara.
Obje ove stvari će imati dalekosežne pozitivne posledice po nas.
Teško, ali tješi se.

Мађари, Чеси, Словаци па већ једно добрих 7 година и Пољаци не емигрирају више у западну ЕУ из простог разлога што им исто дође да ли имају 700-1000 евра "међу својима" или 1500 у неком хладном селу у Немачкој.

Из истог разлога је престала, верујем, мас емиграција из Хрватске у последњих 4-5 година. Људи можда још иду али не у бројевима као 2012. Можеш ме исправити наравно јер то свакако боље знаш.

Али тако је и престала негде 70их емиграција из Европе у САД.
Mišljenja sam da iseljavaju uglavnom ljudi koji sebi nisu uspjeli srediti život, ukratko krive društvo što se nisu izrealizirali(a ne sebe) i onda odsele van. Uglavnom ti solo emigranti, preko polovine ih se vrati, jer nezadovoljstvo radi kojeg su otišli, nije nestalo u stranoj zemlji. A što se tiče žena podložne su utjecaju trenda, nisam čuo nijednu mlađu ženu koja ne bi išla vani...pa takve znaju otići vani solo i žive ko zadnja bijedna u stanu sa 5-6 cimera iz zemalja trećeg svijeta. Poneke uspiju nagovoriti muža, pa cijeli obitelji odsele, ovo je najopasnije, jer kad se djeca udomaće u novoj sredini nema nazad.

-A druga je nezapamćeni demografski sunovrat naših smrtnih neprijatelja Rvata i Šiptara.
Obje ove stvari će imati dalekosežne pozitivne posledice po nas.
Nestali se iz Hrvatske, Kosova i pola BiH, a ti pričaš o sunovratu Hrvata i Albanaca???Imate gotovo 300000 muslimana u državi, wtf??

Poslednja izmena:
2 milijuna Srba manje danas, nego 1991 na području ex SFRJ, a ti se baviš nama???
Pa kad je Srbija spala sa 9,7 milijuna 1991. na 6,5 milijuna 2023.

Obratite malo bolje pažnju na podatke na koje se pozivate, to je ukupan broj stanovnika Srbije u to vreme, ali sa Kosovom. Dakle, to je tih dva miliona (Albanaca) koji nam danas nedostaju.

Obratite malo bolje pažnju na podatke na koje se pozivate, to je ukupan broj stanovnika Srbije u to vreme, ali sa Kosovom. Dakle, to je tih dva miliona (Albanaca) koji nam danas nedostaju.
Znam da je to bilo sa Kosovom. Trebalo se čitati da od 1991. iz Srbije nisu otišli samo ljudi nego i teritorije, koliko se dobro upravljalo Srbijom.

Logicno. Pogledajte broj nepismenih u Jugoslaviji 1931 god. Vojvodina bi trebalo da je razvijenija ali otisli su Nemci a dosli Bosanci.Dalmacija nepismena.
8bbst2k286231.png
I tad je Evropa počinjala u Sloveniji.

IZMJENE ZAKONA

Udvostručuje se cenzus za dječji doplatak, a svote rastu na 30,9-61,8 eura​

Umjesto tri cenzusne grupe bit će ih pet, a procjena je da će zbog toga i broj djece koja primaju doplatak skočiti s 246.000 na 511.000.
Četveročlana obitelj u kojoj oba roditelja rade i svaki prima prosječnu hrvatsku plaću od oko 1150 eura mjesečno imat će od 2024. godine pravo na dječji doplatak u iznosu od 30,9 eura za svako dijete.
Posljedica je to izmjena Zakona o dječjem doplatku, koje su u javnoj raspravi, a predviđaju da se od 1. siječnja sljedeće godine udvostruči dohodovni cenzus propisan za primanje dječjeg doplatka (sa sadašnjih maksimalno 309 eura po članu obitelji na 618 eura) i da se svote doplatka sa sadašnjih od 26,5 do 39,7 eura povećaju na iznose od 30,9 do 61,8 eura.
...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrv...atak-a-svote-rastu-na-30-9-61-8-eura-15388553

Pa ako želimo spriječiti iseljavanje, da nam odlaze mlade obitelji, ovo su dobre stvari, ali treba nastaviti s tim i idućih godina. Da minimalna plaća za par godina bude minimalno 1000€ neto, a dječiji doplatak minimalno 100€ po djetetu.

Odprilike prosecna plata kod njih je negde duplo veca nego kod nas (ovde neka realna prosecna plata je oko 500 evra a kod njih je oko 900, 1000), sad cene jesu malo vise nego ovde (pogotovo cene usluga, nekretnina, kirija, itd, hrane i ne nesto, ono tu je negde) pogotovo recimo u Zagrebu ili na moru (pogotovo recimo u Dubrovniku, Rovinju, Opatiji i tim nekim turistickim, izvikanim mestima i to pogotovo tokom letnje sezone) ali sve skupa kad saberes i oduzmes ipak imaju malo bolji standard od nas, ne nesto drasticno ali za neku nijansu da.
Znam jednu Splicanku koja relativno cesto navraca u Beograd i kaze kao, jooj znam da mi tamo stalno nesto kukamo i zalimo se ali kad vidim ovde vas i za koliko ljudi rade skapiram da je nama zapravo jos i super.
Inace imam i neku dalju rodbinu u Slavoniji i Osijeku, i bio sam tamo par puta i slicna prica, ono daleko da sad i njima cvetaju ruze (pogotovo jer je Slavonija sad napusten i osiromasen kraj iako je Slavonija nekad vazila za bogat kraj) ali ipak im je za nijansu visi standard i zivi se za nijansu kvalitetnije nego ovde.

Odprilike prosecna plata kod njih je negde duplo veca nego kod nas (ovde neka realna prosecna plata je oko 500 evra a kod njih je oko 900, 1000), sad cene jesu malo vise nego ovde (pogotovo cene usluga, nekretnina, kirija, itd, hrane i ne nesto, ono tu je negde) pogotovo recimo u Zagrebu ili na moru (pogotovo recimo u Dubrovniku, Rovinju, Opatiji i tim nekim turistickim, izvikanim mestima i to pogotovo tokom letnje sezone) ali sve skupa kad saberes i oduzmes ipak imaju malo bolji standard od nas, ne nesto drasticno ali za neku nijansu da.
Znam jednu Splicanku koja relativno cesto navraca u Beograd i kaze kao, jooj znam da mi tamo stalno nesto kukamo i zalimo se ali kad vidim ovde vas i za koliko ljudi rade skapiram da je nama zapravo jos i super.
Inace imam i neku dalju rodbinu u Slavoniji i Osijeku, i bio sam tamo par puta i slicna prica, ono daleko da sad i njima cvetaju ruze (pogotovo jer je Slavonija sad napusten i osiromasen kraj iako je Slavonija nekad vazila za bogat kraj) ali ipak im je za nijansu visi standard i zivi se za nijansu kvalitetnije nego ovde.
Nije tačno, veće su do 50%, razgovarao sam sa jednim Hrvatom ovde, čoveka je bilo sramota koliko su manje plaćeni u od njega ljudi koji su sa njim studirali i ostali u Hrvatskoj

I koliko ostane novca jednom Srbinu koji radi za minimalnu (342€) ili medijalnu plaću (oko 560€) u Srbiji kad plati režije?

Back