Vojni rok u Hrvatskoj počinje 1. januara

Milos 13

Iskusan
Poruka
6.495
Pišu braća Hrvati da je sve spremno za aktiviranje vojnog roka. Pretpostavljaju da će biti do 3 meseca u kasarni. Kažu da za to već postoji politička odluka.
Kada će se u Otadžbini vratiti vojni rok pa da pojedinci malo zaduže uniforme i apovke? Red bi bio da krene neka vojna obuka jer se Kosovo i Metohija neće samo vratiti...

1720535294302.png

https://www.mondo.rs/Info/EX-YU/amp/a1950266/Hrvatska-vraca-obavezno-sluzenje-vojnog-roka.html

https://www.index.hr/vijesti/clanak...px?index_ref=naslovnica_vijesti_najcitanije_d

Poslednja izmena od moderatora:
Hrvati su izgleda ozbiljan narod....što najave to i urade...kod nas se samo priča....
da ne pričam o tome da Hrvati ne daju ni milimetar svoje teritorije...u toku su mislim sporovi sa Slovenijom oko pomorske granice, sa nama oko Šarengradske ade na Dunavu i sa Crnom Gorom oko granice kod Prevlake ...a naši političari daju Kosovo za tepsiju ribe i obećanje o EU budućnosti

Hrvati su izgleda ozbiljan narod....što najave to i urade...kod nas se samo priča....
da ne pričam o tome da Hrvati ne daju ni milimetar svoje teritorije...u toku su mislim sporovi sa Slovenijom oko pomorske granice, sa nama oko Šarengradske ade na Dunavu i sa Crnom Gorom oko granice kod Prevlake ...a naši političari daju Kosovo za tepsiju ribe i obećanje o EU budućnosti
Ne treba zaboraviti ni da su tokom devedesetih imali predsednika koji je uspeo da isposluje oružje i od Rusa i od Amera dok je naš samo uspeo da sredi da nam i jedni i drugi uvedu sankcije.

Kod nas obuka treba da traje godinu dana , ali ne da čiste lišće to će da rade oni koji imaju prigovor savesti. Već prava obuka , izvođenje taktičkih radnji učenje i polaganje ispita za razne specijalnosti , zadnjih četri meseca je obuka za završnu veliku vežbu gde se koristi manevarka municija. Posle odsluženja stavljaju se u rezervu narednih sedam godina a posle mogu biti dobrovoljci ako žele , Za tih 7 godina + kao dobrovoljci dobijaju razne povoljnosti , smanjen porez, pdv, popusti u cenama mnogih državnih usluga do zajedničkih putovanja, sportskih aktivnost, izleta predstave itd.

Kod nas obuka treba da traje godinu dana , ali ne da čiste lišće to će da rade oni koji imaju prigovor savesti. Već prava obuka , izvođenje taktičkih radnji učenje i polaganje ispita za razne specijalnosti , zadnjih četri meseca je obuka za završnu veliku vežbu gde se koristi manevarka municija. Posle odsluženja stavljaju se u rezervu narednih sedam godina a posle mogu biti dobrovoljci ako žele , Za tih 7 godina + kao dobrovoljci dobijaju razne povoljnosti , smanjen porez, pdv, popusti u cenama mnogih državnih usluga do zajedničkih putovanja, sportskih aktivnost, izleta predstave itd.

Шта ће нам таква војска?

Од кога ћемо масовно да се бранимо?

Од НАТО патка сигурно нећемо.

ne daju svoje ali rade okupiraju tuđe na kosovu zar ne...

ne daju svoje ali rade okupiraju tuđe na kosovu zar ne...
ma da se oni pitaju i Sibir bi uzeli....nego hoću da kažem da je kod nas patritotizam na mnogo niskom nivou kad se tako lako odričemo Kosova koje nam je izuzetno bitno i istorijski i kulturno i verski i zbog ono malo naših ljudi koji još tamo žive i energetski zbog rudnih bogatstava i proizvodnje struje.......

Na svu srecu guverner Hil ovakve gluposti kod nas nece dozvoliti.
ja sam za služenje vojnog roka ali efektivno...tri meseca umesto na posao regrut ide na obuku i tamo ne čisti klozete i ne hvata zjala nego se stvarno obučava da za što kraće vreme nauči što više.....
naravno bolje bi bilo kad bi mogli da plaćamo znatno veću profesionalnu vojsku naprimer da imamo jedno 70 000 profesionalnih vojnika pod oružjem ali za to nema para pa je jedino rešenje uvesti služenje vojnog roka
i da, Hil to neće dozvoliti ali naprednjaci to i nisu stvarno planirali nego kao i uvek kad su patriotski potezi u pitanju onda je kod njih to po automatizu samo reči bez dela

ja sam za služenje vojnog roka ali efektivno...tri meseca umesto na posao regrut ide na obuku i tamo ne čisti klozete i ne hvata zjala nego se stvarno obučava da za što kraće vreme nauči što više.....
naravno bolje bi bilo kad bi mogli da plaćamo znatno veću profesionalnu vojsku naprimer da imamo jedno 70 000 profesionalnih vojnika pod oružjem ali za to nema para pa je jedino rešenje uvesti služenje vojnog roka
i da, Hil to neće dozvoliti ali naprednjaci to i nisu stvarno planirali nego kao i uvek kad su patriotski potezi u pitanju onda je kod njih to po automatizu samo reči bez dela
Kada te država nečim uslovi onda mora i posla da bude, zdravstva, čiste životne sredine, uređenog društva. Do tada mogu radikali i naprednjaci da sisaju kare sami sebi.

Back