Minimalac za 2024. godinu u Hrvatskoj biće oko 677 evra

Pa to je odlično. Znam da je kod nas minimalna mirovina 12.13€ po godini staža. Za 40 godina staža to je 485.2€. Za invalidsku mirovinu ne znam.
Imao sam veliku platu, i nisam isao na agenciju, nego uplacivao pun iznos na platu. Sve su oni lepo obracunali,
i ispalo je toliko. Sa 31 godine staza. Al da nisam postao invalid, nego da sam gurao do starosne,
ne bih imao ispod 140000 din.
 
Imao sam veliku platu, i nisam isao na agenciju, nego uplacivao pun iznos na platu. Sve su oni lepo obracunali,
i ispalo je toliko. Sa 31 godine staza. Al da nisam postao invalid, nego da sam gurao do starosne,
ne bih imao ispod 140000 din.
Pa super. Imao si veliku, iznad prosječnu plaću, a sad imaš i takvu mirovinu. A upoznao si i obje strane života. Znaš i kako je imati i kako je kad nemaš.
Samo koliko je takvih sa iznad prosječnim primanjima. Ovdje se priča o onima koji imaju minimalna do prosječna primanja. A i sam si rekao kako ti je bilo kad nisi imao. Koliko ostane kad platiš režije, a imaš minimalac ili malo više od minimalca?
 
Pa super. Imao si veliku, iznad prosječnu plaću, a sad imaš i takvu mirovinu. A upoznao si i obje strane života. Znaš i kako je imati i kako je kad nemaš.
Samo koliko je takvih sa iznad prosječnim primanjima. Ovdje se priča o onima koji imaju minimalna do prosječna primanja. A i sam si rekao kako ti je bilo kad nisi imao. Koliko ostane kad platiš režije, a imaš minimalac ili malo više od minimalca?
Mi imamo srece, jer stan je u nasem vlasnistvu, inace bi bilo nemoguce... sa minimalcem, mozes da se organizujes,
uzimas na kredit, tj odlozeno. Ali mrsava hrana. No pre je bilo jos gore, jer ljudi su bukvalno ziveli na hlebu
i margarinu...
 
I koliko ostane novca jednom Srbinu koji radi za minimalnu (342€) ili medijalnu plaću (oko 560€) u Srbiji kad plati režije?
Ne lupaj. GDP po glavi stanovnika ovde gde živim je 77k $ naspram hrvatskih 17k$, šta to govorio o Hrvatskoj? O Hrvatskoj ništa ali o tvojoj (i ne samo tvojoj) pokondirenost izuzetno mnogo.
 
Par meseci, uostalom znaš i sam.
Kažeš gora samo Bugarska???


uuu8.png
 
E zajebite te zvanicne podatke i statistike jer sa tim se najlakse manipulise i to svi friziraju i pumpaju kako njima odgovara i mislim da to nikog ne zanima nit veruje u te frizirane i napumpane brojke, mislim ni blesav ne veruje u one bajke da je ovde "prosek" 700 ili 800 evra (realno je mozda oko 500) nit da je u Hrvatskoj 1300 evra (realno je mozda oko 900) ili vec koliko oni tvrde, ja govorim o nekom realnom stanju na terenu i iz iskustva ljudi koje znam ovde i koje znam od tamo.
 
E zajebite te zvanicne podatke i statistike jer sa tim se najlakse manipulise i to svi friziraju i pumpaju kako njima odgovara i mislim da to nikog ne zanima nit veruje u te frizirane i napumpane brojke, mislim ni blesav ne veruje u one bajke da je ovde "prosek" 700 ili 800 evra (realno je mozda oko 500) nit da je u Hrvatskoj 1300 evra (realno je mozda oko 900) ili vec koliko oni tvrde, ja govorim o nekom realnom stanju na terenu i iz iskustva ljudi koje znam ovde i koje znam od tamo.
Prosječna plaća je nebitan podatak koji ne govori skoro pa ništa o ničemu. Puno bolji o realniji podatak je medijalna plaća, znači iznos od kojega pola svih zaposlenih ima višu, odnosnu nižu plaću. A ona je u Hrvatskoj 1004€, a u Srbiji oko 564€ .
I ja sad pitam koliko od te plaće ostane Srbinu kad plati režije?
 
hrvati su pukli.. imaju ok platu al sve ostalo im je u krcu počev od muzike npr, filmova, sporta .jbt ne znam ni za jednog hrvatskog glumca osim onog lika što reklamira Mozart a evo ne znam ni on kako se zove.. sport jbt najbolji sportista neki Srbić što skače po kozliću, ceo svet se smeje..imali su fudbal, rukomet, košarku, vaterpolo..tenis.. čak i skijanje.. sad imaju krca.. muzika..imaju li ikoga? Severinu? . utopili su se u eu i gube identitet
 
Prosječna plaća je nebitan podatak koji ne govori skoro pa ništa o ničemu. Puno bolji o realniji podatak je medijalna plaća, znači iznos od kojega pola svih zaposlenih ima višu, odnosnu nižu plaću. A ona je u Hrvatskoj 1004€, a u Srbiji oko 564€ .
I ja sad pitam koliko od te plaće ostane Srbinu kad plati režije?

Pa da odprilike to je to, ovde je oko 500 a tamo je oko 1000 s tim da su tamo i cene malo vece ali sve u svemu imate za nijansu bolji standard (iako ne sad nesto bas drasticno).
 
Pa da odprilike to je to, ovde je oko 500 a tamo je oko 1000 s tim da su tamo i cene malo vece ali sve u svemu imate za nijansu bolji standard (iako ne sad nesto bas drasticno).
Oprosti, a koje su to cijene kod nas malo veće? Režije kod vas jesu nešto manje nego kod nas, ali ostalo, ne znam na što točno misliš? Daj nekakav konkretan primjer. Hrana je podjednako, gorivo je jeftinije kod nas...
 

Back
Top