Minimalac za 2024. godinu u Hrvatskoj biće oko 677 evra

brt msm da se u Hrvatskoj ne živi toliko bolje nego kod nas
sve je to ok..svi žive pristojno i mi i oni
ja znam da ću da izađem na pljesku i da popijem par piva za 500, 600 kinte.. to je 5 eura.. msm da u Hrvatskoj je to teško naći
U Srbiji je minimalac 40 000. Teško da taj radnik nije gladan. A kamoli da ima za pivo.

Хајмо мало рачуна

Замислите 50 њих по 5 000 евра и 500 њих по 500 евра

просечна плата уа њих 550 јединки је 909 евра ...

Статистика маскира

Сваки 10ти има десет пута већу плату да би у просеку било 'само' 49% већи просек наднице од 90% јединки

Ето шта је статистика .... мали и велики бројеви

Многима се чини да је мало дати 10 .. 20 .. 30 % више на свакодневне производе али у суми то значи да на 10 оних који плаћају

'само мало' више .. иде једно које има десет пута више
Jeste jadniče. To govori da mi živimo još gore nego što mislimo. Pošto su naši par exelans muvare oko statistike.

Medijalna plaća (ona gdje 50% svih zaposlenih ima veću, odnosno manju od tog iznosa):
Hrv - 1004€
Srb - 567€
To je 77% više u Hrvatskoj nego u Srbiji.

Minimalna plaća u Hrvatskoj 2023: 554€
Minimalna plaća u Hrvatskoj 2024: 677€
To je više za 123€ ili 22,2%

Minimalna plaća u Srbiji 2023: 342€
Minimalna plaća u Srbiji 2024: 402€
To je više za 60€ ili 17.5%

Razlika Hrv - Srb 2023: 212€
Razlika Hrv - Srb 2024: 275€
Nemoj tako otvoreno da mu bacaš u lice ispašćeš ustaša :lol:

Nema. Ali nema ni protiv srpske.
R (I-IX/2023): 45551
U (I-IX/2023): 71881
To je 26330 Srba manje samo u prvih 9 mjeseci ove godine samo na temelju rođenih i umrlih! Plus oni koji se iseljavaju.
Znači nestaćemo svi i užvati jer su oni drugi nestali. :lol:
Bolesni Balkan.

Međutim srpski pravoslavci pravi koji su jedino važni će opstati. Nikad neće nestati. A ostali svi će disappear.

A znam da istina boli, a i znam da za vas ja ionako jesam ustaša, tak da mi je svejedno! :mrgreen:

Постоји вероватножа да ниси усташа ...

као што је велика вероватнића да си потомак усташа ..

. а 200& си плодоуживатељ усташкога деловања

Aha, dobro. Neka si ti meni rekao, pa da sad znam! :mrgreen:

Ма понављамо ти да би био слободнији.... Јер

када се Французи за покоље по Африци и Азији као и у Русији не стиде ... а имали су корист

Када се Англи не стиде ..... Амери ..Швајцарци ..зашто би се потомство усташа или плодоуживатељи стидели

Па своји сте међу својима ...

Ма понављамо ти да би био слободнији.... Јер

када се Французи за покоље по Африци и Азији као и у Русији не стиде ... а имали су корист

Када се Англи не стиде ..... Амери ..Швајцарци ..зашто би се потомство усташа или плодоуживатељи стидели

Па своји сте међу својима ...
Ne stidim se, što bih se stidio nečega s čim ja nemam baš nikakve veze. Što da živim u prošlosti (kao ti i tebi slični), kad živim u sadašnjosti i mislim o budućnosti.
Nego to ti je bila taktika da prebaciš težište opet na ustaše, da se ne priča o tome koliko su veće plaće u Hrvatskoj nego u Srbiji za običnog čovjeka?
Dakle, medijalna plaća u Hrvatskoj 1004€, u Srbiji 567€. To je 77% više!
Minimalna plaća 2023, 554:342. To je 212€ više ili 62%!
Minimalna plaća 2024, 677:402. To je 275€ više ili 68,4% više.
Hrvatska podigla minimalnu plaću za 123€, Srbija za 60€. To je 105%. Više nego duplo povećanje minimalne plaće u Hrvatskoj u odnosu na Srbiju.
E, o tome pričaj, a ne o ustašama! :mrgreen:

Logicno. Pogledajte broj nepismenih u Jugoslaviji 1931 god. Vojvodina bi trebalo da je razvijenija ali otisli su Nemci a dosli Bosanci.Dalmacija nepismena.
8bbst2k286231.png

Да, али Банат где су ти живели Немци је обојен "најнеписменије" у Војводини, што не чуди, јер су ти Немци били махом фанови будале Хитлера, а њега су махом пратили неписмени и тупави. С друге стране, "српски" Срем и јужна Бачка писменост 90%.

Загорје 40% неписмених.

Али зато Херцег Нови и Котор писменији од Београда или Суботице.

Nek ljudu u Srbiji ne nasjedaju na ovake usporedbe....677 eura nije ni egzistencijalni mjesecni minmum za dostojanstven život.
Plenkošenko(alias briselski ćato) je u dilu sa hr.poslodavcima 7 god. pljačkao hr.radnike...otjerao njih 150 000 i nadam se da će na predstojećim izborim 2024( radi čega i podiže minimalac i mirovine) biti kažnjen i odgovarati za svoja zlodjela....zločinac a ne heroj.

Да, али Банат где су ти живели Немци је обојен "најнеписменије" у Војводини, што не чуди, јер су ти Немци били махом фанови будале Хитлера, а њега су махом пратили неписмени и тупави. С друге стране, "српски" Срем и јужна Бачка писменост 90%.

Загорје 40% неписмених.

Али зато Херцег Нови и Котор писменији од Београда или Суботице.
Posle kazu nisu Turci bili toliko losi? Gde nisu,pogledajte gde su zakoracili nigde skole,ponegde neka medresa i to uce arabiku. 1pismena zena na 4 naseljena mesta. Nije samo ovde i u Turskoj nije bilo skola. Neobrazovani su laksi za manipulaciju.
Tek sa onim omrazenim Titom masovno se krenulo u skole.
Tako da nista nije slucajno. Da nije bilo ww2 Nemci bi ostali,Srbi ne bi bili apsolutna vecina u Vojvodini,verovatno bi Vojvodina bila najbogatiji region istocne Evrope. Ali to je vec ono kad bi bilo....

2 milijuna Srba manje danas, nego 1991 na području ex SFRJ, a ti se baviš nama???
Srba ima oko 14miliona u svetu. U regionu 8miliona,Srbija+BIH+CG+HR+ostale rebublike. Ostalo u svetu. Lose ali ste vi ugrozeniji.
Hrvata ima oko 6miliona ,3.7 m u Hrvatskoj,500 000Bih, 200 000u drugim ex Ju republika, Ostatak u svetu .
Idealno bi bilo da se dijaspora vrati i tamo i ovde ali treba im dati povlastice da bi prelomili. Vecina ima novca ali nema zivot.

Srba ima oko 14miliona u svetu. U regionu 8miliona,Srbija+BIH+CG+HR+ostale rebublike. Ostalo u svetu. Lose ali ste vi ugrozeniji.
Hrvata ima oko 6miliona ,3.7 m u Hrvatskoj,500 000Bih, 200 000u drugim ex Ju republika, Ostatak u svetu .
Idealno bi bilo da se dijaspora vrati i tamo i ovde ali treba im dati povlastice da bi prelomili. Vecina ima novca ali nema zivot.
Neće se nitko vratiti. Jedino nam preostaje što brže dizati min plaću , da bi destimulirali NKV radnu snagu da odlazi van.

Meni su recimo Mađari fenomen, imaju ajme plaće, inflaciju da boli glava, ali skoro da nema iseljavanja ka EU(Mislim na Mađare iz Mađarske). Ako je 100000 Mađara odselilo van Mađarske od 2004 ruku u vatru.

Iako sam mišljenja da Mađari, Poljaci, a bogami i Slovaci manipuliraju sa svojim censusima...što ih više ima na popisu, manji je BDP per capita, više novca dobiju iz EU fondova.

Poslednja izmena:
2 milijuna Srba manje danas, nego 1991 na području ex SFRJ, a ti se baviš nama???

Pa kad je Srbija spala sa 9,7 milijuna 1991. na 6,5 milijuna 2023.
Tješi se.
Zalud se trudite dečki,90-te su bile katastrofa za Srbe,no iz njih su proizašle bar dvije odlične stvari.
-Prva je ta da je ideja Jugoslavije zauvijek umrla kod Srba.
-A druga je nezapamćeni demografski sunovrat naših smrtnih neprijatelja Rvata i Šiptara.
Obje ove stvari će imati dalekosežne pozitivne posledice po nas.

Neće se nitko vratiti. Jedino nam preostaje što brže dizati min plaću , da bi destimulirali NKV radnu snagu da odlazi van.

Meni su recimo Mađari fenomen, imaju ajme plaće, inflaciju da boli glava, ali skoro da nema iseljavanja ka EU(Mislim na Mađare iz Mađarske). Ako je 100000 Mađara odselilo van Mađarske od 2004 ruku u vatru.

Iako sam mišljenja da Mađari, Poljaci, a bogami i Slovaci manipuliraju sa svojim censusima...što ih više ima na popisu, manji je BDP per capita, više novca dobiju iz EU fondova.

Мађари, Чеси, Словаци па већ једно добрих 7 година и Пољаци не емигрирају више у западну ЕУ из простог разлога што им исто дође да ли имају 700-1000 евра "међу својима" или 1500 у неком хладном селу у Немачкој.

Из истог разлога је престала, верујем, мас емиграција из Хрватске у последњих 4-5 година. Људи можда још иду али не у бројевима као 2012. Можеш ме исправити наравно јер то свакако боље знаш.

Али тако је и престала негде 70их емиграција из Европе у САД.

Back