MENSTRUACIJA I BROJEVI, DA :)

vi i vaša menstruacija

  • koristim (uglavnom) uloške

    glasova: 35 72,9%
  • koristim (uglavnom) tampone

    glasova: 11 22,9%
  • redovno/povremeno imam sex za vreme menstruacije

    glasova: 16 33,3%
  • sex i menstruacija? ne, nikako!

    glasova: 15 31,3%
  • tampon i **** work well together

    glasova: 2 4,2%

  • Ukupno glasova
    48
  • Anketa je zatvorena .
eh,moj maksime...lupaš lupaš...
oš čokoladicu?
neego,
ja sam se već izjasnila,
ali ajde opet
sex tokom menstruacije: ne hvala
koristim uglavnom tampone
a tampon i ****?
ja stavrno ne kapiram...
kako bre ?
kako ga izvadiš napolje kada ti ga nagura do jednjaka?
imaš VEEELIKU hvataljku?
ajde ona kojoj je sex i tampon ok...
nek me prosveti...
 
xpajamacax:
eh,moj maksime...lupaš lupaš...
oš čokoladicu?
neego,
ja sam se već izjasnila,
ali ajde opet
sex tokom menstruacije: ne hvala
koristim uglavnom tampone
a tampon i ****?
ja stavrno ne kapiram...
kako bre ?
kako ga izvadiš napolje kada ti ga nagura do jednjaka?
imaš VEEELIKU hvataljku?
ajde ona kojoj je sex i tampon ok...
nek me prosveti...
ja sam isto mislila da je to sa tamponom zezanje, al nije, pojavilo se odjednom mnogo ovih krvavih tema a na jednoj od njih imas link na opet neku trecu gde cica sve lepo objasnjava. O da.
 
Ova tema mi je bljak pogotovo na prazan stomak, ali da ispoštujem autora.

Što se tiče tampona - njih ponekad koristim, pogotovo ljeti ili kada idem na more. Inače, oni nisu neprijatni ako se postave kako treba. Tada se uopšte ne osjećaju. Inače ih redovno ne koristim jer ipak to sprečava normalno isticanje krvi. Negdje sam čitala da oni mogu da prouzrokuju neku vrstu sepse, 'ebem li ga već čega, što može da se završi fatalno.
Neko je spomenuo ne pranje kose u tim danima kao bapsku priču. Ne znam šta je u pitanju, ali u prva dva dana ako operem kosu imam užasne glavobolje. Pošto mi je redovan ciklus, uvijek operem dan prije tako da nemam problema.

Na sajtu Medicina.hr sam pronašla neke interesantne stvari o kojima prije nisam znala, kao npr. dvij ežene koje zajedno žive usklade menstrualni ciklus zbog...
http://www.medicina.hr/seksualnost/clanci/menstruacija i sex.htm
 
Pa vidim da ste se vec sve izjasnile po ovom pitanju,...ja koristim uloske prvih dva dana,..zatim ostatak tj dva dana tampone...jednostavno ne volim uloske osecam se kao u pelenama i nije mi uopste komforno kad ih nosim zato su mi tamponi mnogo bolji,....
Sex za vreme menstruacije....pa...nije da nisam probala ali za to mi je potrebna mnoooogoooo velika zelja da bih imala sex tokom ciklusa,...
A ono sex sa tamponom + k*****...................hmmmmmmm to mi nije normalno....:roll:
 
pikax:
Raindog, kiselost vaginalne flore se menja za vreme menstruacije pa je i ona osetljivija i podloznija infekcijama..
Da ne govorim o odlubljivanju funkcionalnog endometrijuma... ( neces razumeti )

jasno za ph i povećanu mogućnost infekcija, ali zar kondomne rešava stvar?
(ima neki Lifestyle - tuxeedo za te prilike :P )
a šta sa endometrijumom, kakve to veze ima i sa čim? Ozbiljno te pitam.
 
Betty:
jasno za ph i povećanu mogućnost infekcija, ali zar kondomne rešava stvar?
(ima neki Lifestyle - tuxeedo za te prilike :P )
a šta sa endometrijumom, kakve to veze ima i sa čim? Ozbiljno te pitam.


Betty, najprostije receno :
Postoji vaginalni, endometrijalni i ovarijalni ciklus.

Kako se funkcionalni sloj endometrijuma za vreme menstruacije odlubljuje ( i sadrzaj cini menstruaciju ), predstavlja tzv. zivu ranu - odlicnu podlogu za razvoj infekcije, a kako se i vagina u toj fazi menstruacionog ciklusa menja ( takodje pod uticajem hormona ) , smanjuje se broj Dederlajnovih bacila ( koji su normalni stanovnici vagine , ima ih normalno 10 na 7 do 10na 8 !!!, i oni luce mlecnu kiselinu i ph vagine bude normalno 4.5 ) tako da prirodna barijera koju cini vagina sa svojim Dederlajnovim bacilima gubi svoju funkciju i ogoljena sluzokoza uterusa ( materice ) ostaje nezasticena.
Opasnost za infekciju je u ovoj fazi menstruacionog ciklusa i bez uticaja drugih faktora ( sex i sl. ) POVECANA.
Znaci, moze muskarac i da stavi hirurske rukavice na ruke i sa njima stavi kondom :) - tokom sexa dolazi do mikro-povreda vaginalne sluzokoze na kojima uz postojeci menstrualni sadrzaj koji je pun hranljivih materija koje koriste bakterije ( koje se lakse razmnozavaju jer je narusena kiselost vagine ) pa moze lako doci do infekcije. Ta infekcija lako moze dospeti i do sluzokoze materice sto je daleko ozbiljnija stvar.

Sve ovo ne mora da se uopste desi, ali kao sto sam vec napisala postoji POVECANA opasnost.

Pozdrav
 
da da da

a ranije su zene drale zeceve stavile krzno i stavljale trake od krzna i nekih biljaka oko sebe,

pa hajde onda pokusajte...

Kakve to veze ima? Imas vece sanse da navuces neku bolestinu iz toaleta na poslu, ako ne peres ruke kad ides busom ili na bazenu, a bakterije i gljivice jesu normalna flora vagine,
cesce se desava da dodje do poremecaja od stresa i antibiotika nego zbog sexa,
e a to zavisi i sa kim se j.....
A to praznoverje o pranju i kupanju me izludjuje!
Ima neka ludaja koja nije prala kosu 20 godina i ponosi se time....jer joj rekla mama da to nije zdravo....e to nije normalno!
A kako zamisljate taj sex sa tamponom, kao sve odjednomm unutra il sta?
Niko to ne radi, osim analno, sto ima otprilike u svakom x x x filmu.....pa sta je tu cudno?
 

Back
Top