Los brak ili dobar razvod?!

Nekako najvise volim primere iz zivota,realnost je realnost,evo jednog specificnog.Posle 27g braka srecni bracni par udaje drugu cerku,svadba.Jedna je vec udata,sve ide svojim tokom,brak i supruznici za primer,kakva svadja,nema ni nesporazuma u braku.Prosla svadba,mladenci otisli u svoj stan.Malo se duze sedelo pa srecni mladini roditelji piju svoju jutarnju kafu tek oko podneva.Popila se kafa,muz ustaje i posle par trenutaka pojavljuje se ispred svoje supruge sa minijaturnim koferom u ruci.Samo kaze:Ja odlazim,moja je misija zavrsena,ne mogu vise.Nikad se vise nije vratio.To je istiniti dogadjaj iz Srbije od pre petnaestak godina.Sta sad reci?!:think::think::think:
 
ja sam čuo barem 3 slične priče, detalje stvarno ne pamtim, ali su se ljudi razveli posle 20tak godina braka, koji je delovao, sa strane, kao uzoran brak.ne znamo mi ništa o tuđim životima, i šta je tu dobro. i da li je nešto dobro. dobar razvod ili loš brak nije nikakva alternativa, više je postala floskula. ja mislim da svaki časopis ima po 3 naslova mesečno dobar razvod vs loš brak... ne verujem da postoji dobar razvod ni kao rešenje, pogotovu sa decom, al verujem i da je bez dece razvedenim ljudima vrlo nezgodno u životu. . a deca, deca mu dođu ko kolateralna šteta nesporazuma njihovih autora...
 
Nekako najvise volim primere iz zivota,realnost je realnost,evo jednog specificnog.Posle 27g braka srecni bracni par udaje drugu cerku,svadba.Jedna je vec udata,sve ide svojim tokom,brak i supruznici za primer,kakva svadja,nema ni nesporazuma u braku.Prosla svadba,mladenci otisli u svoj stan.Malo se duze sedelo pa srecni mladini roditelji piju svoju jutarnju kafu tek oko podneva.Popila se kafa,muz ustaje i posle par trenutaka pojavljuje se ispred svoje supruge sa minijaturnim koferom u ruci.Samo kaze:Ja odlazim,moja je misija zavrsena,ne mogu vise.Nikad se vise nije vratio.To je istiniti dogadjaj iz Srbije od pre petnaestak godina.Sta sad reci?!:think::think::think:

Pa nista...Bili srecni verovatno, posle toga on nije vise bio srecan u tom braku ali osecao za dug da decu "izvede na put". Kad je bio ubedjen da je uspeo krenuo je i za svojom srecom.
Nista lose osim to da nije razgovarao sa suprugom, objasnio situaciju i pomogao joj da shvati i prilagodi se novonastaloj situaciji.
 
Pa niko ne bi trebao da bude pobornik razvoda.Zasto se onda razvode?

zato što se ne poznaju. zato što kad to što upoznaju više im se ne dopada. zato što su neodgovorni. zato što se ljudi vremenom menjaju, a u ljubav treba ulagati, a poštovanje negovati, a to nije lak posao i ljudi ne žele da to rade....to angažuje i to veoma..
al evo, imaš i sasvim drukčija shvatanja da je razvod dobra stvar...srećno rešenje, kaže dete janaloca
 
Aj sad budi pametan.Jos to dete razvedenih kaze?:think:

zahvalna sam im sto su se na vreme razveli pa se ne secam niceg loseg...a samo znam iz njihovih prica+oni sada super funkcionisu,ako nista drugo zbog mene i brata....
ali znam i primere gde su moje drugarice svasta dozivljavale i prezivljavale,dok su im roditelji bili u losim odnosima...
i veruj mi svaka vuce neki oziljak,da ne kazem kompleks..........
 
zahvalna sam im sto su se na vreme razveli pa se ne secam niceg loseg...a samo znam iz njihovih prica+oni sada super funkcionisu,ako nista drugo zbog mene i brata....
ali znam i primere gde su moje drugarice svasta dozivljavale i prezivljavale,dok su im roditelji bili u losim odnosima...
i veruj mi svaka vuce neki oziljak,da ne kazem kompleks..........
jedan od razloga sto ne bi trebalo olako osudjivati ljude da imaju neki komplex ovo ono..nikad unapred ne mozes da znas uzroke..:think:
 
zahvalna sam im sto su se na vreme razveli pa se ne secam niceg loseg...a samo znam iz njihovih prica+oni sada super funkcionisu,ako nista drugo zbog mene i brata....
ali znam i primere gde su moje drugarice svasta dozivljavale i prezivljavale,dok su im roditelji bili u losim odnosima...
i veruj mi svaka vuce neki oziljak,da ne kazem kompleks..........

Tvoji roditelji su bili pametni i zbog svoje dece su to odradili na najbolji moguci nacin..svaka cast..
 

Back
Top