Los brak ili dobar razvod?!

kazu ljudi,najvise se voli prvo dete i druga zena.Jel` to moguce? :eek:

jeste moguce je .........

ja sam za dobar razvod,...mislim meni je mucenje za sve ostati u losem braku,..a ako mislis da dete to ne oseca, grdno se varas, i ono ce da trpi i d agleda kako se mama i tata svadjaju, ti nezadovoljan, zena isto... i tako u krug,...

Mislim nisi ni prvi ni poslednji koji se razvodi pa funkcionisu normalno posle razvoda,..

zna 4 takva primera ...
 
ja sam čuo barem 3 slične priče, detalje stvarno ne pamtim, ali su se ljudi razveli posle 20tak godina braka, koji je delovao, sa strane, kao uzoran brak.ne znamo mi ništa o tuđim životima, i šta je tu dobro. i da li je nešto dobro. dobar razvod ili loš brak nije nikakva alternativa, više je postala floskula. ja mislim da svaki časopis ima po 3 naslova mesečno dobar razvod vs loš brak... ne verujem da postoji dobar razvod ni kao rešenje, pogotovu sa decom, al verujem i da je bez dece razvedenim ljudima vrlo nezgodno u životu. . a deca, deca mu dođu ko kolateralna šteta nesporazuma njihovih autora...

zato što se ne poznaju. zato što kad to što upoznaju više im se ne dopada. zato što su neodgovorni. zato što se ljudi vremenom menjaju, a u ljubav treba ulagati, a poštovanje negovati, a to nije lak posao i ljudi ne žele da to rade....to angažuje i to veoma..
al evo, imaš i sasvim drukčija shvatanja da je razvod dobra stvar...srećno rešenje, kaže dete janaloca


Da.Sve je postalo instant.Brzo se ulazi u brak,jos brze izlazi.Egoizam je postao vladajuca vrednost,pod parolom iz reklama "....jer ti to zasluzujes..".
Razvod je nesto sto se desava i treba da se desi,kada zaista vise nista ne moze spojiti dve osobe.Kada se sve veze izmedju pokidaju,kada deca pocnu da trpe posledice mrznje.Kada vise nisu u stanju da im zajedno osiguraju srecu.Postoji tacka bez povratka.Ljudi cesto ne vide kako srljaju ka njoj.Ali i to je zivot.
Slazem se da se u brak ne ulazi kao na filmovima.Ali ne treba ni previse kalkulisati.Treba samo imati hrabrosti,volje i zelje da se plovi i morem koje nije uvek mirno.I u dvoje.Jer ako samo jedan vesla....male sanse da ta barka ne potone.
 
:roll: e ovo je toliko lose formulisano....prvo deca se ne zanemaruju, nego najvise uzimaju u obzir.... i razvod i bude zbog toga sto takav brak pocne da steti i njima....

alal ti patka...deca su No1 u situaciji razvoda...bar bi trebalo da budu...
Ma koliko boli razvod da pričini, odrasli sve to prevaziđu i prođu...al deca i njihova duša budu zbog toga puna trauma...
 
alal ti patka...deca su No1 u situaciji razvoda...bar bi trebalo da budu...
Ma koliko boli razvod da pričini, odrasli sve to prevaziđu i prođu...al deca i njihova duša budu zbog toga puna trauma...

:roll: i samo da dodam....to prevazilazenje....e tu su odrasli narocito sebicni....mnogi se u svojoj patnji okrenu sebi i dozvole da deca vide i osete njihovu depresiju, rastrojstvo...jedan od mojih zivotnih uspeha je bio sto sam i posle razvoda uspela da funkcionisem kako treba, sto nisam pred njim plakala i bila depresivna....svoje boli sam lecila kad on zaspe....i danas mi je velika nagrada sto je on sretno i zadovoljno dete.....:)
 
Ne mislim da los brak moze da se sakrije od dece.. a sto odrastu u normalne i zadovoljne ljude nije toliko uspeh kamuflaze roditelja koliko uspeh samog deteta koje se sa tim izborilo.. samo, jer ste vi cutali (a onda ni ono nije nista smelo da pita)..
Odrasli misle da je dovoljno sto nema suza.. ili dranja..
Kad vam se place, a ne placete, kakav mislite da imate izraz lica?
Deca to znaju da citaju.. i izraz lica, i tu hladnocu i bes i napetost.. sve osecaju..
 
Ne mislim da los brak moze da se sakrije od dece.. a sto odrastu u normalne i zadovoljne ljude nije toliko uspeh kamuflaze roditelja koliko uspeh samog deteta koje se sa tim izborilo.. samo, jer ste vi cutali (a onda ni ono nije nista smelo da pita)..
Odrasli misle da je dovoljno sto nema suza.. ili dranja..
Kad vam se place, a ne placete, kakav mislite da imate izraz lica?
Deca to znaju da citaju.. i izraz lica, i tu hladnocu i bes i napetost.. sve osecaju..

nije to tako... ne treba da se cuti, treba da se objasni....ali, treba i da se radi na sebi, da se sto mirnije prevazidje kriza u sebi a za to treba odvojiti vreme kad det eniej prisutno.....a izlivi suza i nisu potrebni....detetu je dovoljno tesko sto otac vise nije u kuci, nije potrebno i vas da gleda ske'njane...
 

Back
Top