Princezice ili nešto drugo?

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.807
Nađoh ovo na internetu. Da li se slažete sa opservacijom? Šta mislite da koči naše žene da se potpuno ostvare i emancipuju? Neki princeza kompleks ili nešto drugo?
Ili su možda navike i običaji srpskih žena skroz okej već je problem u muškima?:per:


Danska je bogata zemlja u kojoj je ovo normalno...
Srbija je sirota zemlja u kojoj ovo nikada nećete videti...
Zaključak izvedete sami.


1708678623631.png
 
Nađoh ovo na internetu. Da li se slažete sa opservacijom? Šta mislite da koči naše žene da se potpuno ostvare i emancipuju? Neki princeza kompleks ili nešto drugo?
Ili su možda navike i običaji srpskih žena skroz okej već je problem u muškima?:per:





Pogledajte prilog 1503509
Ja krenula na posao :mrgreen: samo bez štikli i ne u šorcu ..i nisam jedina u Srbiji, tako da ništa od princezica
Inače, žene u Srbiji su kraljice ;)
P.S. priznajem da nemam ovakve butkice ;)
 
Nedostatak emancipacije kod žena u Srbiji se ne ogleda u tome da li voze bicikl doterane, već u tome što žele da sede na dve stolice. Odnosno, da zadrže odnos džentlmena i dame, ali da su jednake, ne kapirajući da jedno potire drugo.

Kao i uvek, žene gledaju samo benefit za sebe i kukaju na emancipaciju, jednakost, njihova prava tamo gde njima odgovara, dok npr ako se odlučuje o tome gde dete treba da ode nakon razvoda, neće reći sudiji "pa, gosn sudija, mi smo jednaki", već će reći "dete treba da je sa majkom!", pošto izgleda u tom momentu otac nije podjednako roditelj.

Većina će ti i dalje reći da je sasvim očekivano i normalno da muškarac plaća izlaske, ručkove, večere i slično, kao da i dalje nemaju svoj dinar i ne zarađuju i slično.

E tu se ogleda nedostatak emancipacije.
 
Pre je nedoslednost, a ne nedostatak emancipacije.

Ili jesam ili nisam, a ne jesam samo kada mi odgovara.

Nije to nedoslednost, nego malograđanština, ako mene pitaš.

Nedosledan mi je onaj što kaže neću više piti kafu, pa je napravi, a ovo je klasična malograđanština gde se ti pozivaš na neka prava samo kad tebi odgovara, a ovamo si zapravo samo profiter.

Kao što mi je smešno ono kad čuješ od žene "muškarci obavezno u vojsku!", a onda će da ti objašnjava pola dana da si primitivac ako kažeš ženi "u kuhinju!". To su za mene sve odlike malograđanštine teške, seljačko uvaljivanje.

A i nedostatak emancipacije je zapravo, jer te žene nisu prosvetljene, emancipovane, širokoumne, već koriste situaciju.
 
Nedosledne su. Uzimaju od emancipacije samo ono šta im odgovara.

Nije mi jasna veza između vojske (muškarac) i kuhinje (žena).

Kako nije jasna? Ako šaljemo muškarce da se obučavaju za odbranu zemlje, što dođe kao naša prirodna uloga, onda moramo da šaljemo žene da se obučavaju za prirodne uloge žena. Koliko se ja sećam ranije muškarci išli u lov i branili pleme i sela, žene spremale i vodile brigu o selu i domaćinstvu.

Pa ako se pozivamo opet na to da muškarci moraju u vojsku, ok, ali daj da organizujemo i neki kurs ženama za kuvanje, da znaju da ušiju dugme i slično.
 
Zabluda je da su žene u EU bolje cenjene,da ih njihovi muškarci više vole,bolje poštuju,kvalitetnije hebu.
Dokaz je....većina tih žena pati za Balkanskim muškarcima,Turcima,Romima,jednostavno muškarcima sa srcem i emocijom.
Princeze,oprostite i ako pogrešimo ali verujte mi,niko vas nigde neće voleti više,bolje,kvalitetnije no mi ovde.
 
Zabluda je da su žene u EU bolje cenjene,da ih njihovi muškarci više vole,bolje poštuju,kvalitetnije hebu.
Dokaz je....većina tih žena pati za Balkanskim muškarcima,Turcima,Romima,jednostavno muškarcima sa srcem i emocijom.
Princeze,oprostite i ako pogrešimo ali verujte mi,niko vas nigde neće voleti više,bolje,kvalitetnije no mi ovde.
:hahaha:
 
Zabluda je da su žene u EU bolje cenjene,da ih njihovi muškarci više vole,bolje poštuju,kvalitetnije hebu.
Dokaz je....većina tih žena pati za Balkanskim muškarcima,Turcima,Romima,jednostavno muškarcima sa srcem i emocijom.
Princeze,oprostite i ako pogrešimo ali verujte mi,niko vas nigde neće voleti više,bolje,kvalitetnije no mi ovde.
živa istina :ok:
 

Back
Top