Princezice ili nešto drugo?

I ovo je tačno

Samo ovo Srbi/Danci ne razumijem i protivu sam toga stoga
Drugačiji su i muškarci tamo. Imaju isti problem lamentiranja oko svojih žena, misle kako su žene u istočnoj Evropi bolje (fazon, nisu divlje feministkinje). Kao i ovi naši što misle da su Skandinavke bolje, i oni imaju neku selektivnu percepciju svega toga i brzo bi se vratili na nezadovoljstvo.
 
Drugačiji su i muškarci tamo. Imaju isti problem lamentiranja oko svojih žena, misle kako su žene u istočnoj Evropi bolje (fazon, nisu divlje feministkinje). Kao i ovi naši što misle da su Skandinavke bolje, i oni imaju neku selektivnu percepciju svega toga i brzo bi se vratili na nezadovoljstvo.
Aha, da, ima smisla.

Ali ovo za kompleks inferiornosti si dobro rekao, baš neki dan razmišljam o tome, čitajući na jednoj temi nešto tipa - neće on meni ovo, neće on meni ono šalala. Bukvalno feminizam sa AliExpress-a
 
Aha, da, ima smisla.

Ali ovo za kompleks inferiornosti si dobro rekao, baš neki dan razmišljam o tome, čitajući na jednoj temi nešto tipa - neće on meni ovo, neće on meni ono šalala. Bukvalno feminizam sa AliExpress-a
Nisam to rekao da se rugam ili nešto, samo izgleda tužno jbg.

Imali su u Švedskoj neku inicijativu oko čišenja snega; žene htele da dokažu kako i one to mogu da rade, pa i bolje, jer je čišćenje snega više išlo u korist muških (!). Podelili kvartove po polovima i napravili cirkus od toga. Dok će, primerice, retko kada da dignu glas za žene koje rade u trgovini, koje su ponajviše izrabljivane i zlostavljane od svih zanimanja.

Ali dobro, živimo u nakaradnom svetu po mnogim parametrima, pa što ne bi i to bilo uvrnuto.
 
Nisam to rekao da se rugam ili nešto, samo izgleda tužno jbg.

Imali su u Švedskoj neku inicijativu oko čišenja snega; žene htele da dokažu kako i one to mogu da rade, pa i bolje, jer je čišćenje snega više išlo u korist muških (!). Podelili kvartove po polovima i napravili cirkus od toga. Dok će, primerice, retko kada da dignu glas za žene koje rade u trgovini, koje su ponajviše izrabljivane i zlostavljane od svih zanimanja.

Ali dobro, živimo u nakaradnom svetu po mnogim parametrima, pa što ne bi i to bilo uvrnuto.
Znam da nisi, ne moraš pojašnjavati ništa. I ja gajim ista osećanja.
Lako je mahati Star Wars mačevima, dok prioriteti čame u pećini sa Babarogom.

Nego sam ja ovde mislila na to kad neko tzv. emancipovanost uzme kao zamenu za ličnost, a na to imam strašnu alergiju
 
Znam da nisi, ne moraš pojašnjavati ništa. I ja gajim ista osećanja.
Lako je mahati Star Wars mačevima, dok prioriteti čame u pećini sa Babarogom.

Nego sam ja ovde mislila na to kad neko tzv. emancipovanost uzme kao zamenu za ličnost, a na to imam strašnu alergiju
Između nas i njih nema više ljubavi, zato stop zakopavaju sekira, pružanju ruke pomirenja, posipanju pepelom i drugim velikodušnostima.
 
Nađoh ovo na internetu. Da li se slažete sa opservacijom? Šta mislite da koči naše žene da se potpuno ostvare i emancipuju? Neki princeza kompleks ili nešto drugo?
Ili su možda navike i običaji srpskih žena skroz okej već je problem u muškima?:per:





Pogledajte prilog 1503509
Одлична тема, мало си омашио са спомињањем еманципације...
Ради се о одсуству сујете, о растерећености .
Сети се теме о женама и аутомобилима.

Дакле, колико успешних и еманципованих младих жена би у Србији кренуле бициклом на посао?
Овако обучене?
То никада нећеш видети у Србији.
 
Одлична тема, мало си омашио са спомињањем еманципације...
Ради се о одсуству сујете, о растерећености .
Meni to nekako i ide ruku pod ruku sa emancipacijom jer ako je veća neće biti toliko sujete.
Ali ipak si u pravu. Omašio.
 
Meni to nekako i ide ruku pod ruku sa emancipacijom jer ako je veća neće biti toliko sujete.
Ali ipak si u pravu. Omašio.
Па управо је разлика у појму еманципације код њих и код нас.
Ваљда је Данска земља која је прва имала жену премијера. У Данској жене које су директорке озбиљних компанија возе се бициклом на посао, носе нормалну гардеробу, често имају више деце у браку, то је еманципација.
Код нас чим има плату већу од 600 еура, све да да купи кола, да не ихлази из њих и да све паре потроши на маркирану гардеробу. Е то је наш појам еманципације.
 
Poslednja izmena:
Па управо је разлика у појму еманципације код њих и код нас.
Ваљда је Данска земља која је прва имала жену премијера. У Данској жене које су директорке озбиљних компанија возе се бициклом на посао, носе нормалну гардеробу, често имају више деце у браку, то је еманципација.
Код нас чим има плату већу од 600 еура, све да да купи кола, да не ихлази из њих и да све паре потроши на маркирану гардеробу. Е то је наш појам еманципације.
Dobro, ali kakve veze ima idenje na posao biciklom sa emancipacijom žena? Kao da ovde muškarci sve pedaliraju a žene se uvalile u automobile. Koliko vidim većinski su žene u GSP-u, šta ti to govori? Sigurno ne da su muškarci na biciklu nego da baš oni i dalje većinski koriste auta.
I sad kad su i žene stekle mogućnost da kupe auto, oni bi da ih najašu na bajs sa sve štikletinama, ali prethodno da zategnu noge. More mrš... :mrgreen: (msm, ne ti)
 
Dobro, ali kakve veze ima idenje na posao biciklom sa emancipacijom žena? Kao da ovde muškarci sve pedaliraju a žene se uvalile u automobile. Koliko vidim većinski su žene u GSP-u, šta ti to govori? Sigurno ne da su muškarci na biciklu nego da baš oni i dalje većinski koriste auta.
I sad kad su i žene stekle mogućnost da kupe auto, oni bi da ih najašu na bajs sa sve štikletinama, ali prethodno da zategnu noge. More mrš... :mrgreen: (msm, ne ti)
Зато и написах прво да је омашио термин јер се не ради о еманципацији.
Не, они исто користе бицикле и мушкарци и жене.
Ако сам добро разумела, питање је зашто наше девојке имају такве комплексе какве немају на западу.
Оно што није приметио је да је иста ствар и са мушкарцима.
 
Зато и написах прво да је омашио термин јер се не ради о еманципацији.
Не, они исто користе бицикле и мушкарци и жене.
Ако сам добро разумела, питање је зашто наше девојке имају такве комплексе какве немају на западу.
Оно што није приметио је да је иста ствар и са мушкарцима.
Pa upravo je to suština. Da je pitanje Zašto su ljudi kod nas imaju komplekse ili šta već, nego zašto žene - koje su do juče bile (a i danas) podređene - ne izigravaju ekološki osvešćenu animir cat woman heroinu.
Neka oni pokažu da nemaju komplekse prvi i nek izvade doopeta iz automobila. :mrgreen:
A pre toga da rade partije za listove jer ne želim da gledam ptičije noge. 🦿
 

Back
Top