Los brak ili dobar razvod?!

ko zeli bre ti mala!?
ja raskinula veridbu.............. pa ne ide to tako lako........necu zivot da provedem zaleci zbog lose procene!

Eto..pametne zene...ali to ne znaci da ne zivis sa nekim u zajednici..:D

mmm..:D nista ..nista ..ja to onako za sebe..neko mi je u mislima ..ovog trenutka..;)

odoh da vodim kuce i da se prosetam..:bye:

zene na muskom kutku ..budite pametne..lepe i dobre..
 
Dobar razvod.
Bolje da dijete odrasta samo sa majkom, ili samo sa ocem, nego da ima pogresne uzore i predstave o necemu "kako treba"...Ili da trpi stalne svadje, nepodnosenje, viku, ili da prisustvuje fizickom sukobu.
 
Poslednja izmena:
Sta da i kazem na sve ovo..osim da ti pozelim srecu..ja sam poznata po svojim tvrdim stavovima..kada su takve stvari u pitanju..ne dozvoljavam licni mazohizam..ako nije slepa ljubav u pitanju bila ..onda zdrav razum mora da preovlada..ako ocekujes saosecanje ili makar odobravanje ..neces ga dobiti ..jer ..to je sve tvoj izbor..znaci ..sta ti ostaje..da se sto pre osamostalis i oslobodis sebe pre svega a onda i njega takvog zivota..on ce verovatno sa nekom drugom zenom biti srecniji i zadovoljniji ..kao i ti sa drugim muskarcem..treci put..odredi sebi prioritete kod muskarca..sta zelis i ocekujes od njega ..pa onda se udaj treci put...puno srece ti zelim... i nadam se..da ces uspeti


Verovatno da bi ovaj naš brak daleko bolje funcionisao,da ja nisam mnogo jača ličnost od njega,a on na ivici labilnosti,a povrh svega,bio je jako vezan za svoju majku(bio momak sa svojih 45 sve zbog nje)a kada je ona umrla,srušio mu se ceo svet.Na žalost kada je svekrva umrla,kao da je i veći deo njega otišao zajedno sa njom,pa on više nije bio ni nalik čoveku za koga sam se udala.Tako da mogu reći,da imam ono što nisam sama odabrala.
Nisam iznela svoj primer da bi me neko tešio,bodrio,niti da bi saosećao sa mnom,nego iz prostog razloga da ispričam svoj primer,možda nekome pomogne da bolje sagleda svoju situaciju.
Trećeg puta..pa ne verujem da će ga biti.Ne kažem da ću se ograditi od muškog sveta,ali živeti sa nekim..čisto sumnjam.Može veza bez obaveza,kad nam se hoće vidimo se,i posle svako sebi,živi svoj život kako hoće i kako mu odgovara.
 
Nije mi jasno,zašto ne bi važila za mene ta izreka?Koliko ja znam,svaki čovek je priča za sebe?Da je bilo mogućnosti,da živimo nekim drugim životom,a da ne stupimo u brak,ja bih to i učinila.Naš brak nije kao što kažeš,dogovoren brak.Jesam puno uložila i strpljenja i osećanja,i čega sve ne,da bi naš brak i uspeo i funkcionisao,ali đaba mi sve...Živeli smo nekih 50 km udaljeni jedno od drugog,pa baš i nije bilo mogućnosti izbora.Zato sam se i odlučila za formalan brak,jer da nisam,mogao me ladno staviti na ulicu,kad god mu se nešto ne bi dopalo,ovako ipak ga taj papir,kako tako koči.Vidi se da ne poznaješ mog bračnog druga,čim predlažeš razgovor.Sa njim se ne može razgovarati!Svaka tema se završi mojim monologom,silnim mojim pitanjima koji ostaju bez odgovora sa njegove strane.Najviše od njega što dobijem je klimanje glave.A želim da sam načisto sa stanjem stvari i sa njegove strane,a ne da tapkam u mraku,ali kao što rekoh,sa njim se ne može razgovarati.


Zivela sam i ja tako i pravila slicne kompromise kao ti...mene su od skakanja s mosta zbog takvog zivota spasili roditelji i kupili mi gajbu. Pravo da ti kazem, iz ove perspekitve kad gledam, nista nije gore od takvog zlopacenja. Da mi je ova pamet, izasla bih ja iz tog braka mnogo, mnogo ranije - makar placala podstanarsku sobu, makar radila dva posla da bih imala dovoljno da prezivim, ma nema sta ne bih...mada razumem to tvoje stanje, otupis, uplasen si, s.j.e.b.a.n nacisto. Ali veruj, dok se ne oslobodis tih okova, nemas nikakve sanse za bolji zivot, tek kad povratis slobodu pocece da ti se otvaraju nova vrata. Nek ti je sa srecom, trebace ti.
 

Back
Top