Љубоморан мушкарац из женског угла

У смислу, "ако ти је стало до мене, бићеш мало љубоморан. Овако испада да ти није стало. Покажи да ти је стало до мене!"
Ево ти одговора. Сасвим прецизно изречена мисао.
Бити мало љубоморан, значи показати да не желиш да је изгубиш, показати другим мушкарцима да је са тобом тиме што ћеш да је загрлиш или на неки суптилан налин ставиш до знања да је заузета.
Не да се тучеш ако је неко погледа, или недајбоже њу шамараш.
 
Isti sam problem imao i ja kroz veze jer po prirodi nisam ljubomoran pa je tu bilo raznih pokusaja da izvuku neku ljubomoru iz mene ali bezuspesno :D Ljubomoran sam kad vidim da neko vozi neki stari a dobro ocuvan kamion recimo :D A sa druge strane imao sam velike izlive ljubomore od strane mojih cura na neke moje drugarice pa cak i kolege s kojima sam provodio vreme :D kod mene ocigledno bas sve mora biti nenormalno :D

ovo tvoje, izvini, podseća me na ovo 😁
 
Пишемо сад на некој теми нешто,

па враћам филм и пада ми на памет ова тема.

Наиме, пар пута ми се десило у прошлости да ми неки неке рибе замерају што уопште нисам показивао љубомору.

У смислу, "ако ти је стало до мене, бићеш мало љубоморан. Овако испада да ти није стало. Покажи да ти је стало до мене!"

Са друге стране, временом сам схватио да жене желе мушкарца сигурног у себе. Како мушкарац који је сигуран у себе (тј. сигуран да је добар љубавник, да је јак мушкарац) може да показује (или само осећа) љубомору?

Моје скромно мишљење је да мушкарац који показује љубомору, да је тај мушкарац несигуран у себе. А ако је несигуран у себе, онда жена у том односу примећује ту несигурност. Показивање љубоморе је показатеље да је мушкарац несигуран, а то значи слаб. Како то може да буде позитивна ствар у мушко-женском односу?

Како жене, девојке и госпође у годинама посматрају ову тему?
Umerenost je mera za sve.
 
Наиме, пар пута ми се десило у прошлости да ми неки неке рибе замерају што уопште нисам показивао љубомору.
Meni se to desilo priličan broj puta u prošlosti, mada kada sam razmislio malo o tome - pokazivao ili nepokazivao ljubomoru kontam da bi identično reagovale?
У смислу, "ако ти је стало до мене, бићеш мало љубоморан. Овако испада да ти није стало. Покажи да ти је стало до мене!"
Deluje mi da su ovakve žene nesigurne u sebe - uglavnom se ne osećaju privlačnim fizički ili imaju neku negativnu sliku što se sopstvenog izgleda tiče, a i nešto ređe intelektualno (jbg za ovim drugim realno malo ko mari...) + često traže pažnju u smislu da ti prigovaraju kada im se sa vremene na vreme ne pošalje neki kompliment vezana za pa najčešće fizički izgled?
Sa druge strane mislim da neke i speltkare - tipa da su navikle da privlače pažnju partnera kada im ovaj ne ukazuje dovoljno pažnje u meri koju one vide kao "dovoljno" (najčešće preterivanje)
Са друге стране, временом сам схватио да жене желе мушкарца сигурног у себе.
Zavisi od žene do žene kako ovo "muškarac siguran u sebe" definišu. Ima podosta kategorija...
Како мушкарац који је сигуран у себе (тј. сигуран да је добар љубавник, да је јак мушкарац) може да показује (или само осећа) љубомору?
Nemam baš neki odgovor na ovo pitanje... Znam kako je kod mene - kažem negde u startu da sam nemonogaman i da nemam problema da ona ima partnere/partnerke pored mene. Ofc vremenom se pojave problemi - kontam neke osobe imaju osobinu ličnosti da su ljubomorne ili zavidne (postoji bitna razlika između ova dva) dok neke to nemaju (mada je ovo dosta retko). Ljubomora nije baš ni neprirodna stvar ali se vremenom uglavnom smiri, ako ne to samo može zaći u problematične odnose.
Моје скромно мишљење је да мушкарац који показује љубомору, да је тај мушкарац несигуран у себе. А ако је несигуран у себе, онда жена у том односу примећује ту несигурност. Показивање љубоморе је показатеље да је мушкарац несигуран, а то значи слаб. Како то може да буде позитивна ствар у мушко-женском односу?
Neku nesigirnost takvi likovi imaju u sebi, mada sada zavisi ako su mlađi likovi u pitanju ljubomora je nešto sa čim moraju da se izbore, ako su već 40+ to sa ljubomorom bi trebalo da je prevaziđeno tj. ono kada se muškarac izgradi kao ličnost po nekoj mojoj logići tada se i rešava najvećeg broja nesigurnosti.
 

Back
Top