Razvedena žena / razveden muškarac

Pa ja se ne bojim 🙂
Za sada je sve kako treba
Sa razlogom nam je dato
Nesto lepo, prilika da od toga napravimo cudo
U zivotu nema nista garanciju
Ali ako ne probas
Neces ni uspeti 🙂

Пази ову кочоперну! Људи.. Овде ми нешто смрди на нечастиве силе. Дај да је спалимо на ломачи!

Šta je loše? Pa zamisli da tvoj partner pred tobom kaže za neku žensku osobu da je "opasna ženska" ili ti to čuješ od drugih. Šta to znači? Da mu se ti više ne sviđaš i da mu se sviđa druga osoba. Ili znači da će uvek pored tebe zagleđivati druge žene. To znači.

Кад је будућем Цару Душану ћале Стефан Дечански рекао.. ''Ово ти и није нека риба'' он је маторог бацио у лаце и ослепео. Значи...

Da li biste bili u vezi/braku sa nekom osobom koja iza sebe ima propali brak odnosno koja je razvedena? :heart:

Pa iskreno sumnjam osim ako je bas neka specificna situacija ili osoba, mislim propali brak iza sebe (a pogotovo vise njih) nije nikad bas neka dobra preporuka bilo da se radi o zenskoj ili muskoj osobi, sto opet ne znaci da i medju njima nema divnih ljudi i da bas sa takvom osobom neko nece naci srecu i da nece sve ispasti super i kako se samo pozeleti moze (samo kazem da verovatno meni takva osoba ne bi bila prvi izbor ako bi vec jelte mogao da biram).

Pa iskreno sumnjam osim ako je bas neka specificna situacija ili osoba, mislim propali brak iza sebe (a pogotovo vise njih) nije nikad bas neka dobra preporuka bilo da se radi o zenskoj ili muskoj osobi, sto opet ne znaci da i medju njima nema divnih ljudi i da bas sa takvom osobom neko nece naci srecu i da nece sve ispasti super i kako se samo pozeleti moze (samo kazem da verovatno meni takva osoba ne bi bila prvi izbor ako bi vec jelte mogao da biram).
Ljudima koj isu se razveli sigurno nije lako jer ponovo moraju da prolaze kroz proces pronalaženja partnera ako im je do toga stalo. Ali generalno ljudi danas na brak i na izbor bračnog (životnog?) partnera gledaju olako. Mnogi se i ne trude da očuvaju brak nego žive nošeni mišlju "jedan/jedna ode drugi/druga kad-tad dođe. Bar sam ja takav utisak stekao.

Ljudima koj isu se razveli sigurno nije lako jer ponovo moraju da prolaze kroz proces pronalaženja partnera ako im je do toga stalo. Ali generalno ljudi danas na brak i na izbor bračnog (životnog?) partnera gledaju olako. Mnogi se i ne trude da očuvaju brak nego žive nošeni mišlju "jedan/jedna ode drugi/druga kad-tad dođe. Bar sam ja takav utisak stekao.

E, jbt a zato je bolje biti sa onima koji su imali više dužih i propalih veza a bez braka? Ili koji su sami godinama? Ili koji su imali dosta kombinacija i ni jedan brak?

Mislim da nemate iskustva, samo neka nagađanja.
Ljudi koji su već imali brak mogu biti odlična prilika jer su zreli i ne žele da naprave prethodne greške. Znaju sve šta ih čeka. A ovi sami i što teoretišu na temi su kao da biraš mačku u džaku, nit prakse, nit iskustva, nemaš pojima u šta će se sve pretvoriti.

I to sto kazes
Svi neki savrseni a prosao zivot kraj njih, ostanu sami
Toboz jer su mudriji i bolji od drugih
😃

Pa to što imaju godina a nemaju 20, kaže i sam imao 2 duže veze, to samo može da znači obrnuto, da nisu bili sposobniji za intimniji i odgovorniji odnos. Da obrnemo igru.
I oni sami kao čuvali se za brak, među njima imaš osoba koji su sami jer su opravdano sami, ili su teške osobe, ili zahtevaju nemoguće, ili voleli promene, i sad su oni bolji izbor?

Ne tvrdim ništa, nekome će dobar Partner biti samac nekome razvedeni, ali ta priča što je neko imao brak pa ga diskvalifikuju samo govori da su po iskustvu klinci.

Back