Љубоморан мушкарац из женског угла

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.379
Пишемо сад на некој теми нешто,

па враћам филм и пада ми на памет ова тема.

Наиме, пар пута ми се десило у прошлости да ми неки неке рибе замерају што уопште нисам показивао љубомору.

У смислу, "ако ти је стало до мене, бићеш мало љубоморан. Овако испада да ти није стало. Покажи да ти је стало до мене!"

Са друге стране, временом сам схватио да жене желе мушкарца сигурног у себе. Како мушкарац који је сигуран у себе (тј. сигуран да је добар љубавник, да је јак мушкарац) може да показује (или само осећа) љубомору?

Моје скромно мишљење је да мушкарац који показује љубомору, да је тај мушкарац несигуран у себе. А ако је несигуран у себе, онда жена у том односу примећује ту несигурност. Показивање љубоморе је показатеље да је мушкарац несигуран, а то значи слаб. Како то може да буде позитивна ствар у мушко-женском односу?

Како жене, девојке и госпође у годинама посматрају ову тему?
 
U iskustvu mi se pokazalo da su muškarci najviše ljubomorni na ono što im je već neuralgična tačka. Npr, ako kažem da mi je bivši bio baš situiran, to će da ih naročito pecne ako oni nisu. Ili da je bio dobar u seksu, ako njima treba 45 minuta da im se digne. Pritom, sami pitaju sa kim je bio kakav seks 🙄

Ljubomora nam pokazuje sopstvene neadresirane komplekse.

Ali moguće da postoji sweet spot ljubomore, kao i svega drugog. Ono kad ste na nekom događaju, i neki drugi muškarac priđe da razgovara sa tobom, a tvoj te gleda sa drugog kraja prostorije, ali ne manijakalno nego čisto da ti stavi do znanja da brine o tebi
 
U svemu je važna mera. Ako mu je potpuno svejedno da li ću biti sa nekim drugim ili otići sa njim, čak mu bude drago ako je meni dobro, to jeste lepo, ali to znači i da mu nisam značajna.

S druge strane velika ljubomora je kontrola i jeste odraz slabosti.

Nešto normalno? Tipa krivo mu je ako zavolim drugog? Ali ima svoj život.
 
U iskustvu mi se pokazalo da su muškarci najviše ljubomorni na ono što im je već neuralgična tačka. Npr, ako kažem da mi je bivši bio baš situiran, to će da ih naročito pecne ako oni nisu. Ili da je bio dobar u seksu, ako njima treba 45 minuta da im se digne. Pritom, sami pitaju sa kim je bio kakav seks 🙄

Ljubomora nam pokazuje sopstvene neadresirane komplekse.

Ali moguće da postoji sweet spot ljubomore, kao i svega drugog. Ono kad ste na nekom događaju, i neki drugi muškarac priđe da razgovara sa tobom, a tvoj te gleda sa drugog kraja prostorije, ali ne manijakalno nego čisto da ti stavi do znanja da brine o tebi
45 minuta?

Holy moly
 
Privlačno je samopouzdanje.

Žena će to pitati kada ona sama osjeća slabost ljubomore,
Pa se iz pozicije nesigurne osobe pita da li je ona voljena pošto je ona ljubomorna, a u tom momentu emotivnosti, konta da to ima veze sa njime, pa tim pitanjem provjerava voli li je jer ona konta ljubomora-znači-ljubav
A to je samo njena lična nesigurnost i samo njena ljubomora, ako joj on ne daje razlog.
 
Bjaži haha

Dugujem vam update za Peti oktobar, inače
oružje kao humanitarna pomoć :rotf: :rotf:
taman napuniš magacine,kad kao nacionalno buđenje,sirotinja,nacisti,i odjednom te napadaju,nešto kao jna,albanija,ukrajina...i posle zašto je dozvoljeno satiranje jatima autonomnih dronova,sprečavanje nasilja nasiljem
a o napiši pročitaj lobotomiji nije potrebno ni pričati:zcepanje::hahaha:
bar smo ovde bili jedno,pa nismo,pa drugo pa nismo...................
a tek druženje sa algoritmom,ono spektakl,taman je ovo,kad ima i ono:rotf::rotf:
 
Isti sam problem imao i ja kroz veze jer po prirodi nisam ljubomoran pa je tu bilo raznih pokusaja da izvuku neku ljubomoru iz mene ali bezuspesno :D Ljubomoran sam kad vidim da neko vozi neki stari a dobro ocuvan kamion recimo :D A sa druge strane imao sam velike izlive ljubomore od strane mojih cura na neke moje drugarice pa cak i kolege s kojima sam provodio vreme :D kod mene ocigledno bas sve mora biti nenormalno :D
 

Back
Top