Љубав је нестала, да ли може да се врати?

Pera_Zdera:
Postoji jedna stvar u ljudskoj psihologiji - zelja za posedovanjem.
To koriste oni iz MLM-a kao svoju foru....tutnu ti nesto u ruke...a zatim ti to otmu iz ruku...i ti tad dobijes zelju...pa daj mi to bre nazad....hocu to...

Nemam pojma da li to vracanje funkcionise....ja bas i nemam nekih iskustava sa vracanjem...verovatno zavisi od samih osoba i od motiva raskida...

PS Simpatican ti meca. :lol: Da nisam procitao da pises u muskom rodu kontao bi da si zensko...
Меца је мушко! Из цртаћа "Брат медвед"-Дизни скоријег издања...
 
Хвала друже, сигуран сам да се нећу предати и да ћу се борити (иако нисам вичан томе). Знам да не могу да силу да је натерам, знам да не могу да вратим време, али се једино надам да ће ми допустити (и да ће смоћи снаге) да се виђамо и да почне да ме гледа из почетка. Верујем да бих успео да је опет придобијем и започнемо нешто ново! Никад нисам имао овакву жељу ни за чим, па верујем да ћу и успети. Или макар да покушам.
 
Bila sam u toj situaciji u obe uloge.Verij da te razumem jer sam osecala ono sto ti sad osecas.I nisi se promenio samo si od jake zelje da to uradis pomislio da jesi.I jednostavno ona je shvatila da niste jedno za drugo cega si ti i te kako svestan samo ti je teze da se pomiris sa tim.Sto ne znaci da je njoj lako naprotiv,zato i hoce da se vidjate,ali veruj to je samo period adaptacije na novu situaciju.I ako 90% ljudi kaze jednu te istu stvar,ipak ima neceg u tome.Treba ti samo vremena da prebolis.Sve to prodje.Ako je to sto ste prosli zajedno dovoljno znacilo i tebi i njoj mozda cete vremenom moci da uspostavite neki drugaciji,normalan odnos.I za kraj,za sve postoji mogucnost od recimo 1% da se moze desiti,i svi mi u takvim situacijama ocajnicki zelimo da budemo u tih 1%,ali postoji razlog zasto je to samo 1%.Ja ti od srca zelim da budes u tih 1% ali vreme ce pokazati...
 
McMillan:
A ja sam pa u drugom, ali opet slicnom sranju. Ja sam sa svojom bivsom bio 5 godina u vezi *a raskinuli pre 4*, dakle, poznajem je 9 godina. I onda sam poludeo, sreo nekog i otisao. Medjutim ona je to jako lose podnela, htela je po svaku cenu da bude samnom, a ja nisam znao kako da je na fin nacin odvratim od toga. A ni ja nisam u stvari, hteo da ona ode u potpunosti. I drzao sam je na distanci, ali uvek nekako dajuci joj nadu.
Desavalo se katkad da se sa ovom drugom posvadjam, i onda mi je tesko, pa je nazovem, jer me ona razume, a sa drugima o tome nisam zeleo da pricam. Takav period se uvek zavrsavao tako sto mi budemo zajedno nekih par meseci, a onda se ja opet ohladim i odem
Trebalo bi da je pustim da ode. Evo i sada, dosadno mi je sa sadasnjom devojkom, a ja tu svoju bivsu zovem na kafu. Kreten sam, to ti je. Zna ona sta ce se dogoditi ako dodje. Zna i nastavak. A ipak ce doci.
Zasto ti ja sve ovo pricam?
Cinjenica je sledeca, ako ona prihvati da se sa tobom vidja moze lako da se desi da je ona u slicnoj situaciji kao ja. Ja znam da sa njom ne mogu, ali mogu neko vreme, dok mi ne bude lakse. Onda, odoh ja dalje.
Nadji drugu.
To savetujem i sebi.
PS, i dalje ja nju volim. Mnogo. Jedan je u ovom forumu rekao da "te ona jednostavno ne vidi u svojoj buducnosti". Ja tacnije reci nisam mogao da slutim da cu cuti. Jer i ja nju ne vidim tamo...
I'm an asshole.

Mislim da je decko skroz upravu!
Ima jedna stvar koja je moze vratiti tebi, ali ne znam na koliko. Ako bude naletela na neku budalu ili na nekog od koga ce se "uplasiti" , onda ce se okrenuti tebi to jeste necemu sigurnom, gde ne moze nista strasno da se des, necemu proverenomi. Ovo je iz mog iskustva posto sam stalno naletao na devojke sa slicnom prosloscu i posle (najduze mesec dana) one su se vracale svom bivsem decku, cak sam imao i problema sa tim bivsim, ali nista ozbiljno. Jednu stvar sam odatle primetio, svaka devojka koja je barem malo pricala o bivsem
bez obzira da li je to bilo nesto lose ili dobro - one su se vratile bivsima, a ove sto nisi spominjale ( u fazonu svi bivsi mi su dosli glave), one su bile spremene za novi pocetak i nova zezanja.
U svakom slucaju moj predlog je ti je kao sto je vec neko rekao , da sacekas, poradis malo na sebi, cuj se sa njom nista obavezno, kad skontas celu situaciju.......
 
Kypck (ex evening):
Јој... Има ту свега и навике и стаха, али највише кривице јер се нисам одрицао и жртваовао и поред толико тога што је мени она давала. .. Стварно сам добио доста корисних искустава од вас људи, и све ми се чини да неће бити ничега међу нама. Схватио сам да нема назад, да је то немогуће, али се ипак надам да само она не размишља у правцу "преболи га" јер је јако одлучна. Али надам се да ће њена доброта да проради и да ће бити спремна за ову жртву, а то је да се одмори од мене, да се виђамо повремено (што је и сама рекла) и да се надам да кроз то виђање можда некад и осети нешто више и да започнемо нешто ново. Боље са њом, јер сам сигуран да бих је заиста поштовао и трудио се око ње. Не бих правио исту грешку опет, док неко други можда и би... Сигурно не бих да је изгубим као пријатеља, јер је сигурно особа за коју тврдим да је најискренија, најдобронамернија и најбоља-као човек...[/QUO

Moras da shvatis da tvoja i njena pozicija su potpuno drugacije. Ona je tebe vec na neki nacin odbolovala, i moze da te iznenadi koliko ce brzo krenuti da ide dalje. Zato sto je patila i mnogo se zrtvovala kroz vezu, verovatno i mnogo suza prolila... Ona nema cemu da se vraca... Zamenili ste uloge. Ti si sad u njenoj nekadasnjoj poziciji.
Ali s obzirom da je ona jaka osoba kako ti sam kazem, ne verujem da ce ti se vratiti. Sve je ulozila.. A ti i dalje ocekujes od nje volju i snagu, ako je posle toliko godina davanja i odricanja presekla mislim da je tako.
Ako ti mislis da je to ono pravo, onda se bori, ali sada je red na tebe...
 
Често се овде може прочитати о тим неуспелим помирењима нешто типа: "Ја сам му се вратила, надајући се да се променио, па смо опет раскинули, пошто је све кренуло по старом" или исто то у мушкој варијанти. То је зато што сви у те обновљене везе улазе са превеликим очекивањима од свог новог-старог партнера. Јер, Боже мој, он је био крив, сад има да се мења због мене. То је осуђено на пропаст, јер нико не може преко ноћи да постане пуно бољи партнер, ни поред његове најбоље воље, а поготово не после доста проблема у вези и увек тешког раскида. Сама сам правила исту грешку више пута. Много ми је времена требало да схватим да до жељене промене неће доћи, а да помирење може да упали само ако прихватиш све мане свог партнера, јер су и оне још како део његове личности. Наравно, то би требало да је обострано, јер нико није безгрешан и никада није само једна страна допринела распаду везе. О каквој љубави причамо, ако очекујемо "њега, само мало другачијег" - то онда није та особа!
 
Kypck (ex evening):
Хвала друже, сигуран сам да се нећу предати и да ћу се борити (иако нисам вичан томе). Знам да не могу да силу да је натерам, знам да не могу да вратим време, али се једино надам да ће ми допустити (и да ће смоћи снаге) да се виђамо и да почне да ме гледа из почетка. Верујем да бих успео да је опет придобијем и започнемо нешто ново! Никад нисам имао овакву жељу ни за чим, па верујем да ћу и успети. Или макар да покушам.


sorry dude, ali ovakvu pricu prica 99 % osoba, nebitno kojeg pola i ko treba da se promijeni...
veze s vezom, niko se nikada nije promijenio.............
 
Svako od forumasa ti daje savet koji se bazira na njihovom licnom iskustvu... a ne mozes porediti babe i zabe, kako se to lepo kaze.

Ti si odlucio sta ces i kako uraditi... ti vec imas plan. Sada jedino sto ti treba je strpljenje i sistematicnost. Ako je budes ubedio da si se promenio... a ljudi se menjaju, to je dobro poznata stvar... onda nemas razloga za brigu. Glupo je da ja sada pretpostavljam, ukazujem i smatram... Moras raditi ono sto ti smatras za ispravno jer se ipak radi o tvom zivotu.

Nastaviti dalje i okrenuti se drugim devojkama je ispravno tek kada uvidis da je zaista sve potpuno izgubljeno...

ljubav ne nestaje, ona samo menja oblike...
 
latica:
.I nisi se promenio samo si od jake zelje da to uradis pomislio da jesi
И она ми је сама рекла да сам се променио...Али је доста тога лошег остало у њој да је то преовладало. Надам се да би временом то лоше могла да избаци и да поново почне да гледа добре ствари на мени којих већ неко време има више него раније кад сам био лош. Верујем да ако сам јој некад одговарао, када бих се вратио на старо, и чак био зрелији и бољи од тога, да би ипак поново пожелела нешто.
Ипак се надам том 1%...
 
Проблем је настао када сам се ја почео да забадам, да јој причам како и треба да буде овако монотоно у вези како је једног тренутка постало. То је њу почело да изједа, ја то знам. А онда су и све остало негативне стране почеле да јој сметају иако раније нису. Мислим да је то узрок. И ја желим да се вратим на старо и на то могу. А с обзиром да сам и зрелији могу и да постанем бољи у смислу више да је уважавам, слушам и слично.
ЗА storm cloud: ја не желим по старом, не желим да ми се врати-него да ми поново започнемо нешто. Да се ресетујемо, а од ње бих једино хтео да ту варијанту нове везе коју је бацила у "рисајкл бин", не поништи и стисне "испразни бин"... Да јој то не буде циљ, јер ако буде верујем да ће она то и успети...
ЗА Jonana: Већ сам показао иницијативу, већ сам се активирао у животу, већ сам почео да је изненађујем (ето када је била код својих родитеља 500 км ван Београда, рекао сам јој зваћу те сутра, а у ствари дошао сам код ње са јако лепим букетом цвећа). Ево сад сам јој рекао да се видимо у суботу увече (која је највечће била резервисана за моје другаре) и хоћу да је водим на ноћ музеја што би јој се мислим свидело...
 
Kypck (ex evening):
Мислим да би одговор на ово најбоље могле да дају девојке које су биле у сличној ситуацији...
Са девојком са већ скоро 6 година, од наше 19. године. У почетку нам је веза била феноменална, баш смо се волели и забављали-ништа друго нам није било важно. Ја сам неретко био лош према њој, а она је стабилна, одмерена и пре свега јако добра особа која ме је волела јако јако много. Био сам лош, често сам започињао свађе, касније сам се улењио, чак нисам ни хтео да се виђамо ван распореда (сваки други дан) итд, итд. Све је то она трпела и трпела. Њено незадовољство сам почео да примећујем у последњих годину дана, али ми она није рекла да је то разлог. Пре пар месеци је раскинула са мном због свађе око тога што ништа не радим, што се нисам покренуо у животу и слично. Решио сам то да променим и стварно се видео помак, јер мислим да сам те ствари требао да изменим због себе, а и због ње.
Међутим пре пар дана баз разлога за свађу, само ми је рекла да не може више, да нема снаге, да се исцрпела... Рекла је да ме воли и да јој значим, али да је једноставно престала да осећа "оно" и да није срећна иначе због тих проблема са мном. Рекла је да је одлучила да не жели да буде више са мном (а одлична је и истрајна) и да упркос мојих промена, не може више. Видели смо се јуче и покушао сам да јој објасним у ствари, шта она мени значи. А значи ми много, то сам тек сад видео у коликој је то мени. Она ми је некако извор среће, она ме је направила оваквог какав јесам, толико је трпела због мене-и схватио сам да би било шта сад урадио за њу, јер ми је стварно једини циљ у животу била управо она и наш заједнички живот.
Некако ми је једино деловало као решење да почнемо да се виђамо из почетка, као да нисмо никад били заједно и да покушам да се опет заљуби у мене.
Да ли је то могуће?


Nakon toliko godina provedenih sa osobom koja ne tezi promenama tesko je poverovati da ona uopste i moze da se promeni. I sve to sto ti sada radis ona vidi kao nesto trenutno, kao sredstvo za postizanje cilja da se ona vrati a ne nikako nesto sto ce da potraje. Previse godina si stagnirao, nisi saslusao njene zelje vec samo svoje, uzimao si nju zdravo za gotovo, kao nesto sto ce uvek biti tu i terao po svom pa iako je to bilo i na tvoju stetu. Devojka se umorila od stagnacije, od nepostovanja (kazes da si mnogo puta bio los prema njoj) od vecitog ponavljanja istih zelja bez ikakvog rezultata. Reci su joj odlazile u vetar sve dok nije okrenula ledja. A sad je malcice kasno.
Iskreno ne verujem da ce se vratiti, ne samo zato sto mozda nema ljubavi, vec sto ima straha. Strah od vracanja na staro, strah da ce se ponoviti sve isto, da ce se opet vratiti i vrteti u krug iz kog je konacno pobegla. I mislim da ce bas taj strah izmedju ostalog da je drzi podalje od tebe.
 
Gazdarica:
Ako ti zaista znaci mnogo kao sto kazes, onda ces je pustiti da ide dalje...
Ljudi treba da se vezu za one koji ih cine srecnima, a ti to za nju ocito nisi...
Био сам и мислим да могу поново да постанем! Али ако видим да то не могу, пустићу је да буде срећна, јер је тако слатка када је срећна...
 
snesi:
Ma našla ona drugog samo ti saopštava na manje bolan način i čeka da ti to sam ukapiraš.Pa ako te šest godina voljela takvog kakav si,onda su u pitanju drugi razlozi za rastanak,ma samo te folira. :D
Не верујем. Да је тако, рекла би ми то и не би било више приче и труда за сада... Једино што ми је рекла је да се осећа боље и лакше без мене и да "је пустим"...
 

Back
Top