Da li je prava ljubav vecna?

rekao sam da je ljubav uslov a ne da ona treba da ima uslov

mada i to može da se produbi...šta je uslov da ljubav nastane ?
Uslov da ljubav nestane? Hm. Kako za koga. Meni bi to bilo razočarenje u tu osobu.
po opisu više odgovara terminu slepa ljubav
Hm... pa ne. Slepa ljubav je kada se zablentaviš, ne vidiš mane koje mogu da prerastu u probleme i ne vidiš već postojeće probleme i ne vidiš ništa jer si slep od ljubavi. To je više zaljubljenost, paaa hajde da kažem vrhunac lude zaljubljenosti koja preraste u slepu ljubav.

Da li je bezuslovna i nesebicna ljubav do kraja zivota,(ono kada bi zivot dao za nekog hipoteticki da ga spases recimo) tolika retkost da prerasta u mit ili je moguca?
Razmisljam nesto o tome.
Da li je neko imao privilegiju u zivotu da to do sada oseti?
( Mislim na partnerski odnos...ne odnos dete/roditelj)
Jedina bezuslovna ljubav je ljubav roditelja prema detetu.

Da li je bezuslovna i nesebicna ljubav do kraja zivota,(ono kada bi zivot dao za nekog hipoteticki da ga spases recimo) tolika retkost da prerasta u mit ili je moguca?
Razmisljam nesto o tome.
ima i te kako velike istine u tome da se _prva ljubav ne zaboravlja
par puta smo se sreli i oči su ispričali sve

Razmisljam nesto o tome.

Prvo je najbitnije odabrati pametnu osobu.
Ako naletiš na nekog šabana debila džaba ti sva ljubav ovoga svijeta.

Onda na ljubavi bi valjalo konstantno da se radi Da uvek osluškuješ šta on misli i želi, šta mu se sviđa, a šta ne sviđa i da ga ne forsiraš ako mu nešto ne odgovara itd.

Ja verujem da jeste. Zelim da verujem da postoji vecna ljubav, ona uzajamna.
Medjutim ne verujem u bezuslovnu ljubav izmedju muskarca i zene. To je negde i ludilo. Ako uzmemo ekstrem ono da te neko tuce, uradi nesto neoprostivo nije bas zdravo ostati u vezi iz "ljubavi".
Mislim da su za ljubav sposobni ljudi koji prvo vole i postuju sebe i isto to mogu da ponude i drugume ko to zasluzuje. Da, zasluzuje, jer odnos se gradi i ljubav je uzajamna ili nije ljubav, vec osecaj koji imamo prema nekoj osobi koja deluje destruktivno na nas bilo posredno ili neposredno.

@Meowy Lepa tema, volim teme o ljubavi.
Razmisljam o tome nesto danas.Kaze mi brat( studirao DIF) da ako neko nesrecnim slucajem upadne u nabujalu brzu reku a ne zna da pliva,jako je rizicno skociti da ga spasavas (sad mi je to sve detaljno objasnjavao...) jer bi se na kraju oboje udavili.
I mislim se...hipoteticki...da upadne osoba koju volim tako...da je gledam...kako nestaje u toj vodi,ne znam kako bih zaustavila poriv da ne skocim makar se zavezala uzetom( lupam sad)...
Kao sto bi covek spasavao ne daj Boze tako dete.Moj brat mi kaze da ne razmisljam racionalno i da to nije tako.
Volim da verujem daje takva ljubav moguca a isto tako mislim da nije moguca takva ako nije obostrana.
Stvarno verujem u to.
A sad ako je takva sto ne bi bila vecna
A bas ta nesebicnost medjusobna i dozvoljava neidealnost jer niko od nas nije idealanniti savrsen.
Ali ljubav je bas savrsenstvo❤️

Razmisljam nesto o tome.
Питање за филозофију.
Не поништавам моћ љубави,али бих имао још милион питања на дату ситуацију.

Ima jedna statua "Ali i Nino" se zove u Dzordziji. Simbolizuje zabranjenu ljubav izmedju hriscanke i muslimana. Napravljena je tako da se se svako vece spoje, ali kako su konstruisani, nakon poljupca prodju jedno kroz drugo.
Medjutim simbolika ove statue je vrednost i gajenje momenta kada se poljube svako vece.
1712607588366.png

Mislim da ima,ponekad se zeznemo pa mislimo da je neka ljubav prava pa se razocaramo..nikad nisam bio neki ljuti pristalica onoga da govorim volim te zauvek i ti fazoni ali generalno ima prave ljubavi,dozivotne...danas je malo ovo moderno vreme pomutilo sliku kako bi to trebalo da izgleda jer se favorizuju neke prolazne stvari poput kola,popularnosti,itd...ali svakako da prava ljubav i ona koja je za ceo zivot postoji :)

Iskreno.... nemam pojma.

Mislim da sam pravu ljubav videla jedino kod babe i dede.
Kao veoma mladi , ostali bez roditelja. Imali su samo jedno drugo. Krenuli od nule. Zajedno postigli sve. Oslanjali se samo jedno na drugo. Dogovarali se, popuštali jedno drugom, nalazili kompromis. Uvek su bili blagi. I svi su ih voleli. Njihova ljubav je bila večna.

Nisam sigurna da u ovom vremenu postoji tako nešto. Ljudi ne shvataju šta su prioriteti

Back