Da li je prava ljubav vecna?

Ima jedna statua "Ali i Nino" se zove u Dzordziji. Simbolizuje zabranjenu ljubav izmedju hriscanke i muslimana. Napravljena je tako da se se svako vece spoje, ali kako su konstruisani, nakon poljupca prodju jedno kroz drugo.
Medjutim simbolika ove statue je vrednost i gajenje momenta kada se poljube svako vece.
Pogledajte prilog 1527927
Ovo je prelepo.Nisam ovi videla do sad

Da li je bezuslovna i nesebicna ljubav do kraja zivota,(ono kada bi zivot dao za nekog hipoteticki da ga spases recimo) tolika retkost da prerasta u mit ili je moguca?
Razmisljam nesto o tome.
Da li je neko imao privilegiju u zivotu da to do sada oseti?
( Mislim na partnerski odnos...ne odnos dete/roditelj)
Nije mi jasno. Ljubav je ljubav / nema prave, nema krive.
Skačemo u bazen , u more, u reku - gde treba, damo bubreg i to HLA podudaran.

Čujemo se za 200 godina, javim u pp. :heart:
Htedoh reći , postoji ljubav. To je jedino sigurno. Neka duže , neka kraće.

Da li je bezuslovna i nesebicna ljubav do kraja zivota,(ono kada bi zivot dao za nekog hipoteticki da ga spases recimo) tolika retkost da prerasta u mit ili je moguca?
Razmisljam nesto o tome.
Da ljubav bude bezuslovna je isto tako uslov.

Bezuslovna ljubav ne postoji. U suprotnom, podrazumjeva da volimo nekoga ko je po nas loš. A to nema smisla. Ili da ima drukčije životne vrijednosti- i to nije dobro po nas.

Razmisljam nesto o tome.
Eto neki par,osma godina su zajedno,imaju kucice,macku.Stalno su zajedno,uopste se ne razdvajaju medju ljudima.Mozda puta su bili razdvojeni medju ljudima.Kriju dodatne info al' imena su tu,fotke koje to pokazuju javno.

Dakle - ne,nije jer u patologiju (daleko bilo) vežu iste rane te potreba da se bude sa nekim.

Al' ce imati ko da im donese famoznu casu vode kad ostare.Ako ne umre pre nje on ili pre njega ona,ako se ne razidju,ako budu na raznim stranama u trenutku potrebe za casom vode,ako budu u dobrim odnosima u trenutku potrebe za casom vode.

Deluju kao da im je sve gore svaki dan u javnosti,kao stondirani ili na alkoholu.
On je nekad bio jak,zdrav a sad deluje kao da se raspada ziv.O cemu god da je rec,daleko bilo sta god da je.

Poslednja izmena:
Samo je bezuslovna i nesebična ljubav roditelja pra detetu, sve ostale ljubavi moraju na neki način da se zasluže. Jednom mi je jedan čovek rekao niko te neće voleti kao tvoji roditelji što te vole, i mislim da je bio u pravu.

IMG_20240409_092130.jpg

Nikad nemoj pitati ova pitanja širu narodnu masu jer tu imaš i dosta razočaranih koji će sve kontra reći i praktično ti objasniti da je to nemoguće.

Teško jeste, ali nije i nemoguće. I veruj u to do kraja i traži ono što te čini srećnom i to je to.

Znači, ima bezuslovne ljubavi i do kraja života, viđao sam ljude po stare dane kako se maze i paze i vole još uvek.

Nikad nemoj pitati ova pitanja širu narodnu masu jer tu imaš i dosta razočaranih koji će sve kontra reći i praktično ti objasniti da je to nemoguće.

Teško jeste, ali nije i nemoguće. I veruj u to do kraja i traži ono što te čini srećnom i to je to.

Znači, ima bezuslovne ljubavi i do kraja života, viđao sam ljude po stare dane kako se maze i paze i vole još uvek.
Nije bezuslovno = dugovječna ljubav

Da ljubav bude bezuslovna je isto tako uslov.

Bezuslovna ljubav ne postoji. U suprotnom, podrazumjeva da volimo nekoga ko je po nas loš. A to nema smisla. Ili da ima drukčije životne vrijednosti- i to nije dobro po nas.
Nije uslov vec oblik "forma" .Kao kada od deteta ne trazis nesto uslovljeno da bi ga voleo.Jednostavno ga volis.Jednostavno ono voli tebe.
Partnerska ljubav je druga vrsta ljubavi ali da li moze imati takvu "snagu"?Ne mislim da nekog mozes toliko voeti ako je on los po nas kako kazes.Ja mislim da se ne moze ni doci do tog nivoa ako nije obostrano.
Ja mislim da je takva ljubav apsutna nesebicnost i davanje jer se to zeli a ne jer se ocekuje nesto za uzvratiti.
Ali samim tim se puno dobija.
Ja verujem u to.
Ne znaci da ces se saplitati iza prvog coska da se tako s nekim uvezes.A opet,mozda se bas i desi iza prvog coska.
Nije trazenje vec desavanje kad se i ako se desi.
A verujem da je dragocenost.

Nije uslov vec oblik "forma" .Kao kada od deteta ne trazis nesto uslovljeno da bi ga voleo.Jednostavno ga volis.Jednostavno ono voli tebe.
Partnerska ljubav je druga vrsta ljubavi ali da li moze imati takvu "snagu"?Ne mislim da nekog mozes toliko voeti ako je on los po nas kako kazes.Ja mislim da se ne moze ni doci do tog nivoa ako nije obostrano.
Ja mislim da je takva ljubav apsutna nesebicnost i davanje jer se to zeli a ne jer se ocekuje nesto za uzvratiti.
Ali samim tim se puno dobija.
Ja verujem u to.
Ne znaci da ces se saplitati iza prvog coska da se tako s nekim uvezes.A opet,mozda se bas i desi iza prvog coska.
Nije trazenje vec desavanje kad se i ako se desi.
A verujem da je dragocenost.
Ja sam tako mislila i tako postupala, pa sam baš ovih dana naučila svoju lekciju.

A i čitala sam knjigu za srudente paihologije baš na temu Bezuslovne ljubavi. Knjiga je Formule ljubavi - Zoran Milivojević.
Tu je to na par strana obrađeno. I ovorio je tu tezu, to pogrešno uvjerenje, da postoji brzuslovna ljubav

Ja sam tako mislila i tako postupala, pa sam baš ovih dana naučila svoju lekciju.

A i čitala sam knjigu za srudente paihologije baš na temu Bezuslovne ljubavi. Knjiga je Formule ljubavi - Zoran Milivojević.
Tu je to na par strana obrađeno. I ovorio je tu tezu, to pogrešno uvjerenje, da postoji brzuslovna ljubav
Ne znam kakvo je tvoje iskustvo bilo,zao mi je ako te je razocaralo a opet te je necemu naucilo,mozda ti je zato i bilo dato.
Ne govorim o ovome kao o uverenju,vec kao o mogucnosti koja definitivno moze da postoji.
Uverenja...hmmmm...ljudi i sve oko nas je kompleksno da bi se tek tako napisalo sveobuhvatno "pravilo"

Da,slazem se sa ovim.
A pitam jer volim da cujem razna iskustva.Mene licno uvek vodi iskljucivo sopstveni osecaj

Razmisljam nesto o tome.
samo prema detetu..sve ostalo je manje vise prolazno.

imao privilegiju. svako zivo bice sanja o toj privilegiji da je makar jednom ima u zivotu. ko je ima dva puta, tog je bog pogledao. 3x... to je mit, jedan u milion.

samo prema detetu..sve ostalo je manje vise prolazno.

imao privilegiju. svako zivo bice sanja o toj privilegiji da je makar jednom ima u zivotu. ko je ima dva puta, tog je bog pogledao. 3x... to je mit, jedan u milion.
Razmisljala sam puno o ovome...osecala cak.
Mislim da je prava ljubav bas blagoslov,prema kome god da je.
Poriv da instiktivno skocis i uradis sve za tu osobu ako je ne daj Boze u opasnosti,davati,ne ocekujuci nista za to,ali nekako samo to davanje ti mnogo pruzi u srcu.
Retkost jeste ali je pravo blago.
I mislim da je moguce kada je obostrano.
Znam da u nekim slucajevima i smrt ne zaustavlja ljubav koja nastavlja da zivi( kod parova koji ostare zajedno i iskreno se vole celog zivota...videla sam takav primer❤️)

Ti si onda bas srecnik🤗

Razmisljala sam puno o ovome...osecala cak.
Mislim da je prava ljubav bas blagoslov,prema kome god da je.
Poriv da instiktivno skocis i uradis sve za tu osobu ako je ne daj Boze u opasnosti,davati,ne ocekujuci nista za to,ali nekako samo to davanje ti mnogo pruzi u srcu.
Retkost jeste ali je pravo blago.
I mislim da je moguce kada je obostrano.
Znam da u nekim slucajevima i smrt ne zaustavlja ljubav koja nastavlja da zivi( kod parova koji ostare zajedno i iskreno se vole celog zivota...videla sam takav primer❤️)

Ti si onda bas srecnik🤗
setih se miltona i estetizovanog dozivljaja ciste ljubavi koji najcesce vodi samo i iskljucivo do pred vrata pakla? :lol:

ali ima u ljubavi puno nepoznatih...a u pocetku najvise strahova.

napr. ako se plasimo svoje ljubavi spram nekog drugog
ili ako se plasimo ljubavi tog drugog spram nas
a kao sto znamo strah od nas samih je uvek veci no strah od nekog drugog

snaga pojedinca se ne meri po tome koliko je neko spreman da zavoli tog drugog, pa i do vecnosti, vec po tome koliko je taj drugi spreman da tu ljubav uzvratno primi, a najveca umetnost ljubavi je davanje kroz primanje i samo osobe koje su emocionalno inteligentne spremne su na takvu, mogao bih reci i zrtvu... jer ljubav je najperverznija stvar od svih...dajes nekom drugom nesto sto nije tvoje.

cist paroksizam :lol:

setih se miltona i estetizovanog dozivljaja ciste ljubavi koji najcesce vodi samo i iskljucivo do pred vrata pakla? :lol:

ali ima u ljubavi puno nepoznatih...a u pocetku najvise strahova.

napr. ako se plasimo svoje ljubavi spram nekog drugog
ili ako se plasimo ljubavi tog drugog spram nas
a kao sto znamo strah od nas samih je uvek veci no strah od nekog drugog

snaga pojedinca se ne meri po tome koliko je neko spreman da zavoli tog drugog, pa i do vecnosti, vec po tome koliko je taj drugi spreman da tu ljubav uzvratno primi, a najveca umetnost ljubavi je davanje kroz primanje i samo osobe koje su emocionalno inteligentne spremne su na takvu, mogao bih reci i zrtvu... jer ljubav je najperverznija stvar od svih...dajes nekom drugom nesto sto nije tvoje.

cist paroksizam :lol:
Da,lepo poentirano...

A jedino je u ljubavi nesebicno davanje nesebicno ujedno i uzimanje za sebe...

Back