Лажи о пучу 27. марта

Ко би био у праву?

  • Сале је у праву- нисмо могли да избегнемо рат

  • У праву су ови што кажу да је Хитлер био добар


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
И дан данас у Грчкој постоје многа места где је српско име...Слажем се са тобом...Увек треба гледати шта је наш српски национални интерес! Грци су иовако тада били у великој мери бољшевизирани.
које сте ви сомине.
Дакле ви би да сада недај Боже дођете на власт порво напали Румуне и Грке да ослободите "Вековне српске земље" !?!?
А онда објавили рат Русима?!?

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Da li znas koliko je pravoslavnog zivlja stradalo zbog puca iz 1941. ?

А колико због непотписивања Рамбујеа?

исте ствари.
неможеш и да се хебеш а да ти не уђе!

И страдало би исти број Срба јер би Хрвати напрасно постали комунисти и као комунисти поклали и побили Србе.
Постоје тренутци у историји ге ејдноставно не можеш да избегнеш рат и разарање.
 
А колико због непотписивања Рамбујеа?

исте ствари.
неможеш и да се хебеш а да ти не уђе!

И страдало би исти број Срба јер би Хрвати напрасно постали комунисти и као комунисти поклали и побили Србе.
Постоје тренутци у историји ге ејдноставно не можеш да избегнеш рат и разарање.

слажем се,нашли би они начин да побију србе,само су чекали прави тренутак,он би дошао раније или касније
 
Па ово је резиме моје тврдње
"Глупи Дража"

Дакле ово је генерација "нових аптриЈота"
То ејст људи који и Дражу блате не би ли направили неке своје конструкције.
Сергијан, Теодосије, Србенда и остали су ликови који вређају СВАКОГ и омаловажавају СВАКОГ који је пружио отпор немцима. Тита и Дражу.

Тако да немам о чему да причам са тим креатурама.
Не вређам Дражу већ износим суву истину. И сам Дража је увидео колики је глупан био када су га управо његови "савезници" продали комунистима (1943.) а после нису хтели ни прстом да мрдну када су га стрељали (1946.).
Да, баш тако: Дража јесте био глуп и политички незрела личност.

А твог љубимца Тита, највећег србомрсца, нећу ни да коментаришем.

које сте ви сомине.
Дакле ви би да сада недај Боже дођете на власт порво напали Румуне и Грке да ослободите "Вековне српске земље" !?!?
А онда објавили рат Русима?!?
Зашто Румуне? Према њима Србија никад није имала територијалних претензија.
Што се тиче Грка: не би их напали, а ти сада покушаваш да замениш тезе, јер: ми би Солун добили НАЗАД (1941.) мирним путем а не ратом!
 
слажем се,нашли би они начин да побију србе,само су чекали прави тренутак,он би дошао раније или касније

Види.
Хрвати све и да су Будисти, опет би клали Србе.

1941 су починили геноцид као Католици - над Србима
1945 су починили геноцид као комунисти над Италијанима - Католицима!

Да нисмо били на страни Сруса, Хрвати би и Муслимани и Албанци са Енвер Хоџом поклали све живо мало и велико што говори српски!
 
Не вређам Дражу већ износим суву истину. И сам Дража је увидео колики је глупан био када су га управо његови "савезници" продали комунистима (1943.) а после нису хтели ни прстом да мрдну када су га стрељали (1946.).
Да, баш тако: Дража јесте био глуп и политички незрела личност.

А твог љубимца Тита, највећег србомрсца, нећу ни да коментаришем.

Зашто Румуне? Према њима Србија никад није имала територијалних претензија.
Што се тиче Грка: не би их напали, а ти сада покушаваш да замениш тезе, јер: ми би Солун добили НАЗАД (1941.) мирним путем а не ратом!

Нацистичком окупацијом би смо добили Солун, и то неке 4 године, а онда изгубили и солун, и образ, и част и ко зна шта још када би смо били на ГУБИТНИЧКОЈ Хитлеровој страни!
 
Не вређам Дражу већ износим суву истину. И сам Дража је увидео колики је глупан био када су га управо његови "савезници" продали комунистима (1943.) а после нису хтели ни прстом да мрдну када су га стрељали (1946.).
Да, баш тако: Дража јесте био глуп и политички незрела личност.

!
:hahaha::hahaha::hahaha:
ти си болестан!
 
А колико због непотписивања Рамбујеа?

исте ствари.
неможеш и да се хебеш а да ти не уђе!

И страдало би исти број Срба јер би Хрвати напрасно постали комунисти и као комунисти поклали и побили Србе.
Постоје тренутци у историји ге ејдноставно не можеш да избегнеш рат и разарање.
Citao sam Britanski arhiv o zrtvama na ovim prostorima mnogo su veci nego sto se o njima govori u Jugoslaviji pogotovo sto oni vode evidenciju i od 1945 do 1950 o licima koji su podlegli od posledica rata. Od svih nastradalih preko 80 % je pravoslavan zivalj a o srusenim gradovima i odvodjenju cele vojske u zarobljenistvo do gradjanskog rata...
Zato je bolje bilo potpisati pakt jer nismo imali nikakav interes da se zameramo onim zverima iz Berlina.
 
А колико због непотписивања Рамбујеа?

исте ствари.
неможеш и да се хебеш а да ти не уђе!

И страдало би исти број Срба јер би Хрвати напрасно постали комунисти и као комунисти поклали и побили Србе.
Постоје тренутци у историји ге ејдноставно не можеш да избегнеш рат и разарање.
Е, овај историјски тренутак из 1941.године је био такав где је апсолутно могло да се избегне страдање и разарање.

Могло је и за време Слобе Милошевића да је он од раније водио правилну политику, али то је сада друга тема...Да смо имали праве националисте, етичке и моралне, сигурно би одбранили националне интересе и у овом последњем рату (1991.-1999.).
 
Нацистичком окупацијом би смо добили Солун, и то неке 4 године, а онда изгубили и солун, и образ, и част и ко зна шта још када би смо били на ГУБИТНИЧКОЈ Хитлеровој страни!
Тупсону, то није била "нацистичка окупација" већ Тројни Пакт. А тај Пакт нема везе са доласком нациста у Србију. Везе немаш, само лупеташ...
ти си болестан!
Немаш аргументе па једино знаш да вређаш.
Дража јесте био заиста незрео политички и једина његова идеологија се сводила у овој реченици: "Савезници ће се искрцати на Јадран".
А касније је увидео колико је био наиван до бола када су га "савезници" издали.
 
Citao sam Britanski arhiv o zrtvama na ovim prostorima mnogo su veci nego sto se o njima govori u Jugoslaviji pogotovo sto oni vode evidenciju i od 1945 do 1950 o licima koji su podlegli od posledica rata. Od svih nastradalih preko 80 % je pravoslavan zivalj a o srusenim gradovima i odvodjenju cele vojske u zarobljenistvo do gradjanskog rata...
Zato je bolje bilo potpisati pakt jer nismo imali nikakav interes da se zameramo onim zverima iz Berlina.

А ко би данас био на нашој страни?
Руси?
како да не!
 
Тупсону, то није била "нацистичка окупација" већ Тројни Пакт. А тај Пакт нема везе са доласком нациста у Србију. Везе немаш, само лупеташ...
Немаш аргументе па једино знаш да вређаш.
Дража јесте био заиста незрео политички и једина његова идеологија се сводила у овој реченици: "Савезници ће се искрцати на Јадран".
А касније је увидео колико је био наиван до бола када су га "савезници" издали.

МИ БИ СМО БИЛИ ДЕО нацистичке окупације Грчког града Солуна!
МИ!
 
МИ БИ СМО БИЛИ ДЕО нацистичке окупације Грчког града Солуна!
МИ!
А на то си мислио...Па какве везе има? Могли су и Грци да избегну Други Светски Рат, али нису имали здраву политичку елиту на власти (као и ми).
И они су имали лудаке на власти.
Многим Грцима би евентуална српска окупација била као "мелем на рану".

Иначе, Солун није у историји увек био грчки град.
 
Е, овај историјски тренутак из 1941.године је био такав где је апсолутно могло да се избегне страдање и разарање.

Могло је и за време Слобе Милошевића да је он од раније водио правилну политику, али то је сада друга тема...Да смо имали праве националисте, етичке и моралне, сигурно би одбранили националне интересе и у овом последњем рату (1991.-1999.).
Управо тако.
 
Требали смо да се правимо неутрални до краја 1943., а онда да Швабама ударимо с леђа и најебемо им се мајке...:lol:

Наравно у Берлин, улазимо пре Руса :lol:...Овако смо труба били и труба остали...
 
То "кад-тад", и да се узме као могућност, је много значајније него што изгледа. Рекох: сваки дан мира је драгоцен. А па шта и да нам "прикаче"? :roll:

С обзиром на стање у држави, то није било могуће

Ово да је сваки дан мира значајан не пије воду. Рат је рат , а Немци би своје планове испунили како год окренеш. А мислим да је било могуће организовати достојан отпор јер није било разлога бранити Југославију већ српско становништво. Ми нисмо стигли ни моблизацију да извршимо, шта даље причати. Некако ми је драже да смо јасно остали на страни антифашизма.

Кренуле би комуњаре кат-тад у револуцију, слажем се, али не би имали снаге да то изведу јер би се све националне снаге ујединиле и разбили би комунисте (као и усташе такође).

Међутим, онај глупи Дража је дизао устанак тамо где не треба и тако (несвесно?) дао замајац комунистима а касније је и он увидео ту грешку али је било касно. Требао је да све своје равногорце одведе у Босну и Хрватску и да тамо разбијају комунисте и усташе а овде у Србији би се недићевци и љотићевци успели изборити са остатком комунистичких банди!

Лако је вама да паламудите из ове перспективе. Ово што си ти написао има смисла, КП би била у знатно тежем положају, али џабе када се Дража ослањао на Енглезе и пич.ку од краља. Опет из шире перспективе треба имати у види и то што је наша жртва имала за последицу одлагање Барбаросе, што је у руској зими одвело Немце у пораз.
 
Матори, да смо били на страни Немачке у 2. св. рату, највероватније би силе осовине победиле. Не заборави да смо ми с*ебали Ромела са снабдевањем и одложили ``Барбаросу``. овако би Ромели имао опреме и горива да стигне до Индије а Москва би била Немачка пре јесени а камоли зиме...

Слажем се, пошто су нас германи мање бомбардовали од "свезника"....паметније је било да смо прихватили дил са германима!
 
Ово да је сваки дан мира значајан не пије воду.
Како да не пије.
Рат је рат , а Немци би своје планове испунили како год окренеш. А мислим да је било могуће организовати достојан отпор јер није било разлога бранити Југославију већ српско становништво. Ми нисмо стигли ни моблизацију да извршимо, шта даље причати. Некако ми је драже да смо јасно остали на страни антифашизма.
Много то нешто идеалистички, да, лепо звучи, али пшрактично, толика погибељ... :think: А мало као и она о млаћењу глогиња.
када се Дража ослањао на Енглезе и пич.ку од краља.
То, да, на Енглезе, а краљ, шта је он знао, балавац, њиме су манипулисали.
Опет из шире перспективе треба имати у види и то што је наша жртва имала за последицу одлагање Барбаросе, што је у руској зими одвело Немце у пораз.
И то, али, та жртва се , као и многе друге наше, показала узалудном. А још је узалиднија, кад се зна да се могла избећи. Што ми да вечито бринемо светску бригу, бринимо нашу?
 
manje_zlo
Лако је вама да паламудите из ове перспективе. Ово што си ти написао има смисла, КП би била у знатно тежем положају, али џабе када се Дража ослањао на Енглезе и пич.ку од краља. Опет из шире перспективе треба имати у види и то што је наша жртва имала за последицу одлагање Барбаросе, што је у руској зими одвело Немце у пораз.
Ма брате, знало се и тада све!
Не "паламудим" већ је то било јасно многима у оно време. Како је Љотић то умео правилно да схвати? И цела елита окупљена око њега, Недића или Васиљевића?
Само наш народ је слушао комунистичке и енглеске бајке а и Српска Црква је учинила много погрешних ствари (нарочито патријарх Гаврило који се касније покајао због тога).

Што се тиче краља Петра: он је био клинац и није имао појма о животу.

А што се тиче "наше жртве": зашто смо ми себе жртвовали? Да би бољшевици победили?! Веруј ми, када би бирао између два зла, увек би бирао мање зло (као твој ник).
Боље Барбароса него победа бољшевика! (а ти исти бољшевици су само неколико година раније побили преко 20 милиона православних Руса и целу Царску Породицу!).
И шта сад? Јел треба да бранимо цареубице и богоборце од напада?
Напротив. Нек пропадну заувек!
 

Боље Барбароса него победа бољшевика! (а ти исти бољшевици су само неколико година раније побили преко 20 милиона православних Руса и целу Царску Породицу!).
И шта сад? Јел треба да бранимо цареубице и богоборце од напада?
Напротив. Нек пропадну заувек!


Немци су били зло.
Црвена Армија је спасла Словене и Православље од уништења.
Твоја тврдња је злочиначка, подла и прљава!

И сто пута сам веж поновио - на суђењу немачки маршали су признали да је Хитлер планирао да цео Београд очистиу од Срба и преименује у Принцојгенштат.

И на крају песмица СС дивизије принц Еуген:

"Prinz Eugen, der edle Haufen,
mit den Serben muß er raufen,
unsre Muli-Division!
Und gar so mancher Serbenschädel
und gar manches Serbenmädel
sehe ich gefallen schon."

"Принц Еуген племенита војска,
иде против Срба да се бори,
наша дивна дивизија!
О српске ће пастилобање
и српске ће пасти жене"

(из књиге команданта дивизије)

ОВИ ДА ПОБЕДЕ!?
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top