Лажи о пучу 27. марта

Ко би био у праву?

  • Сале је у праву- нисмо могли да избегнемо рат

  • У праву су ови што кажу да је Хитлер био добар


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Бла, бла, бла...трућ! "Хитлер није дао да будемо неутрални". Па ти не знаш шта причаш! Како може Хитлер да забрани Југославији (тј. Србији) да буде неутрална ако тако жели.
Лупаш глупости овде. Види се да си окорели титоиста-авнојевац.
Да ти није Мојсије Пијаде неки род?

А у вези Тројног Пакта: хајде постави овде тај документ у целости па ћемо да то коментаришемо, немој напамет да причаш.

http://www.27march.net/

:hahaha::hahaha::hahaha:
Ма дај не лупетај.

Pa tražio je da pristupimo SAVEZU
Nemožeš da pristupiš savezu i budeš neutralan u isto vreme!

To je kao da mi (nedaj Bože) pristupimo NATO paktu ali kad NATO napadne Rusiju molimo Ruse da ne sravne Beograd nuklearkama i da kažemo "Da, mi smo članica NATO, ali smo neutralni, i ovaj...alo, alo?"
 
Pakt koji je potpisan imas ga u Politici od 26.03.1941. imas ga na internetu pa procitaj ga i Svedska je ustupila svoju teritoriju Nemackoj kad je krenula na SSSR i Finska aktivno ucestvovala, Irska ustupila svoje luke Nemackim podmornicama, Svajcarska deponovala novac i zlato...
Jugoslavija je pomagala Grckoj u logistici i vojnom materijalu mnogi vojni magacini su izmesteni iz Grcke i prebaceni na teritoriju Jugoslavije zato je i bombardovan Bitolj od strane Italijana.Posle toga knez Pavle je naredio da se mobilise 100.000 vojnika i uputi na granicu prema Albaniji.
Hitler nije hteo rat na dva fronta, a kada je dobio informacije i to greskom Jugoslovenske diplomatske poste o namerama SSSR-a, izdao je nalog za pravljenje operacije Barbarosa.
oktobra 1940 g.
Zbog toga je ponudio pakt Jugoslaviji da bi mu ledja bila sigurna jel je imao negativna iskustva o zilavosti Srbskog vojnika iz I sv rata i hteo je rat da izbegne.
Poznat je podatak o umesanosti SOE u puc ali treba isto znati da je u Kraljevini Jugoslaviji najaktivnija i najbrojnija bila Sovjetsaka spec.sluzba imala je 13 sluzbi koje su se bavile specijalnim radom u Kraljevini Jugoslaviji...

O tome i govorim.
Mi smo bili saveznici sa Grcima.
Prvo bi smo pogazili svoju reč datu Grcima i ladno im "saveznički" ukrali Solun!!!!

Nakon rata bi smo tako to platili da bi smo se samo češali.
 
:hahaha::hahaha::hahaha:
Ма дај не лупетај.

Pa tražio je da pristupimo SAVEZU
Nemožeš da pristupiš savezu i budeš neutralan u isto vreme!

To je kao da mi (nedaj Bože) pristupimo NATO paktu ali kad NATO napadne Rusiju molimo Ruse da ne sravne Beograd nuklearkama i da kažemo "Da, mi smo članica NATO, ali smo neutralni, i ovaj...alo, alo?"
Немаш појма. Ја ти говорим о периоду пре тога, из 1936.године, када смо могли да прогласимо неутралност.
Наравно, касније је било све теже за тако нешто и зато је Тројни Пакт дошао као последња сламка спаса али смо ипак изабрали катастрофу. На то су нас навукли Енглези и бољшевици.
 
Немаш појма. Ја ти говорим о периоду пре тога, из 1936.године, када смо могли да прогласимо неутралност.
Наравно, касније је било све теже за тако нешто и зато је Тројни Пакт дошао као последња сламка спаса али смо ипак изабрали катастрофу. На то су нас навукли Енглези и бољшевици.

1936 смо били чланица "Мале антанте" и нисмо били неутрални!
 
1936 смо били чланица "Мале антанте" и нисмо били неутрални!
Али се видело куда води то, и могли смо да постанемо неутрални.
Нисмо били везани пупчаном врпцом за Антанту, требало је размишљати о српском националном интересу.
 
Пуч нису припремили енглези, већ Југословенски официри, енглези јесу дали подршку али она је била готово вербална.
Стање у народу је било на ивици грађанског рата и енти-немачко расположење на врхунцу.
Понављам: нетачно.
Хитлеру је требао прелазак преко Југославије и није хтео да ОСТЕНЕМО неутрални већ да приђемо његовом савезу.
Свеједно, последице по нас би биле знатно повољније да није било пуча.
Да смо пришли шта мислиш како би нас Руси "Ослобађали" !?
А како су нас тзв. "савезници" бомбардовали? :think:
Како год нас Руси "ослобађали", а пошто не бисмо ни ратовали, или, тек касније, а сваки дан више у миру је итекако важан, последице би по нас, кажем, биле далеко повољније.

Не, него ово је опет покушај да се нека српска лудост и издајство оправдају.
Те Мирковића и Симовића би требало као Кромвела, ископати из гроба, и јавно обесити као велеиздајнике.
 
O tome i govorim.
Mi smo bili saveznici sa Grcima.
Prvo bi smo pogazili svoju reč datu Grcima i ladno im "saveznički" ukrali Solun!!!!

Nakon rata bi smo tako to platili da bi smo se samo češali.

U paktu se Solun ne pominje on se pominje u usmenom dijalogu Ribentropa i Cincar-Markovica ali knez je mudro odigrao iako je bio anglofil .
A sto si ranije pricao da bi Jugoslaviju mesali u rat ne verujem jer je Hitler i od Nedica trazio da se Srbi upute na istocni fron a kad mu je ovaj objasnio da bih ceo korpus presao na rusku stranu ovaj je odustao.
Pakt je najbolje resenje jer je vojska bila nespremna za rat.
A sto se Svedske tice tamo je vrsen zeleznicki transport u otvorenim vagonima i transport trupa, a od Jugoslavije su trazili u zatvorenim vagonima.
 
Понављам: нетачно.

Свеједно, последице по нас би биле знатно повољније да није било пуча.

А како су нас тзв. "савезници" бомбардовали? :think:
Како год нас Руси "ослобађали", а пошто не бисмо ни ратовали, или, тек касније, а сваки дан више у миру је итекако важан, последице би по нас, кажем, биле далеко повољније.

Не, него ово је опет покушај да се нека српска лудост и издајство оправдају.
Те Мирковића и Симовића би требало као Кромвела, ископати из гроба, и јавно обесити као велеиздајнике.
АМИН. Слажем се са свим написаним овде!
 
Мени здрава логика каже да би комуњаре кренуле у револуцију кад-тад и да би усташе кренуле да кољу и стварају НДХ кад-тад... Да ли би одложили почетак рата? Можда, али не видим неку велику користи од тога осим што би нам могли накнадно прикачити да смо били савезник Трећег рајха.

Веће замерке имам што је организација одбране земље била слаба и што није извршена мобилизација.
 
Мени здрава логика каже да би комуњаре кренуле у револуцију кад-тад и да би усташе кренуле да кољу и стварају НДХ кад-тад... Да ли би одложили почетак рата? Можда, али не видим неку велику користи од тога осим што би нам могли накнадно прикачити да смо били савезник Трећег рајха.
То "кад-тад", и да се узме као могућност, је много значајније него што изгледа. Рекох: сваки дан мира је драгоцен. А па шта и да нам "прикаче"? :roll:
Веће замерке имам што је организација одбране земље била слаба и што није извршена мобилизација.
С обзиром на стање у држави, то није било могуће
 
Дакле, ти би потписао оно у Рамбујеу?
Ајде мали, не провоцирај! То су потпуно два различита појма.
Прво: Рамбује нема везе са увлачењем Србије у Светски Рат (већ је значио одбрану угрожених националних итереса) а Тројни Пакт би нас извукао из Светског Рата, а без повреде суверенитета и интегритета државе, тј. без угрожених националних интереса.
Друго: нарочито, што је Тројни Пакт дошао као последица закаснеле непроглашене неутралности.
Треће: у том Светском Рату ми нисмо требали ратовати за било чије интересе (ни нацистичке, ни бољшевичке, нити англо-америчке, итд.) већ само да останемо мирни и сачекамо крај Светског Рата (као Турци или Швајцарци, на пример).
 
- 1944 Руси не би ОСЛОБАЂАЛИ Београд већ ОСВАЈАЛИ, и ко зна којим суседима би смо морали да дајемо НАШЕ територије после рата!

Ако би што Срба било спасено од Усташа, колико би било изгинуло на Источном фронту против Совјета и колико би Србиај била разорена од Савезниак и Совјета (а били смо савезници па су нас бомбардовали, сада замислите да смо били НЕПРИЈАТЕЉИ!?!?!)

Дакле нема говора о томе да смо требали да прихватимо споразум.Једноставно и да смо хтели- не би могли.


Ти кажеш да смо били са хитлером, руси би окупирали србију.Прво зар руси нису окупирали србију иако нисмо били са хитлером(шта је тито него руски послушник).Значи та ти ставка отпада.
Ово друго да би срба изгинуло на источном фронту је такође глупост.
Како те није срамота да упоређујеш жртве из јасеновца са евентуалним жртвама источног фронта.
У јасеновцу су људи клани од реда,жене деца старци,а на фронту гину мушкарци.
Закључак да смо остали верни пакту било би нас пар милиона више
 
Мени здрава логика каже да би комуњаре кренуле у револуцију кад-тад и да би усташе кренуле да кољу и стварају НДХ кад-тад... Да ли би одложили почетак рата? Можда, али не видим неку велику користи од тога осим што би нам могли накнадно прикачити да смо били савезник Трећег рајха.

Веће замерке имам што је организација одбране земље била слаба и што није извршена мобилизација.
Кренуле би комуњаре кат-тад у револуцију, слажем се, али не би имали снаге да то изведу јер би се све националне снаге ујединиле и разбили би комунисте (као и усташе такође).

Међутим, онај глупи Дража је дизао устанак тамо где не треба и тако (несвесно?) дао замајац комунистима а касније је и он увидео ту грешку али је било касно. Требао је да све своје равногорце одведе у Босну и Хрватску и да тамо разбијају комунисте и усташе а овде у Србији би се недићевци и љотићевци успели изборити са остатком комунистичких банди!
 
И да,заболе ме за "браћу грке".Од кад постоји српско име грци су нам били непријатељи.(осим у последњем веку)
Ако би бирао између окупације солуна и онога што се нама деслио у 2.св рату због таквих као што си ти... ја бих са задовољством урадио оно што је хтео још цар душан да уради.
 
Матори, да смо били на страни Немачке у 2. св. рату, највероватније би силе осовине победиле. Не заборави да смо ми с*ебали Ромела са снабдевањем и одложили ``Барбаросу``. овако би Ромели имао опреме и горива да стигне до Индије а Москва би била Немачка пре јесени а камоли зиме...

Deca busila gume na tenkovima, a seljaci obarali drvece na puteve...
:)
 
И да,заболе ме за "браћу грке".Од кад постоји српско име грци су нам били непријатељи.(осим у последњем веку)
Ако би бирао између окупације солуна и онога што се нама деслио у 2.св рату због таквих као што си ти... ја бих са задовољством урадио оно што је хтео још цар душан да уради.
И дан данас у Грчкој постоје многа места где је српско име...Слажем се са тобом...Увек треба гледати шта је наш српски национални интерес! Грци су иовако тада били у великој мери бољшевизирани.
 
Бугари, нису ни слали војску на Источни фронт, нису масовно страдали у Другом светском рату, а кад су наишли Руси само су пришили петокраке, и обрнули стране у рату и било је ''братко'', ''братко'', имали су и оног Димитрова који је био неки значајни лик у Коминтерни..
 
Ти кажеш да смо били са хитлером, руси би окупирали србију.Прво зар руси нису окупирали србију иако нисмо били са хитлером(шта је тито него руски послушник).Значи та ти ставка отпада.
Ово друго да би срба изгинуло на источном фронту је такође глупост.
Како те није срамота да упоређујеш жртве из јасеновца са евентуалним жртвама источног фронта.
У јасеновцу су људи клани од реда,жене деца старци,а на фронту гину мушкарци.
Закључак да смо остали верни пакту било би нас пар милиона више

1. Срчи пролив.
2. Руси су у садејству са ЈА ослобађали београд.
Сада замисли ситуацију да су у Србији ликвидирани сви комунисти
- Словенци и Хрвати би први при шли русима и тврдили "да су увек били против српске-антикомунистичке политике"
- Срби би били напуштени од немаца, а енглезе и американце не би ни интересовали јер би били непоријатељи.

Дакле Солобађење беогрда би било тако што би руси поравнали Каћушама оно што савезници не би бомбама па би Београд личио на варшаву.

Јасеновац сам споменуо као логор који је основан на комуникацији Ромелове војске.
и ко вређа жртве у јасеновцу,
"ултра Србин"
.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Кренуле би комуњаре кат-тад у револуцију, слажем се, али не би имали снаге да то изведу јер би се све националне снаге ујединиле и разбили би комунисте (као и усташе такође).

Међутим, онај глупи Дража је дизао устанак тамо где не треба и тако (несвесно?) дао замајац комунистима а касније је и он увидео ту грешку али је било касно. Требао је да све своје равногорце одведе у Босну и Хрватску и да тамо разбијају комунисте и усташе а овде у Србији би се недићевци и љотићевци успели изборити са остатком комунистичких банди!

Па ово је резиме моје тврдње
"Глупи Дража"

Дакле ово је генерација "нових аптриЈота"
То ејст људи који и Дражу блате не би ли направили неке своје конструкције.
Сергијан, Теодосије, Србенда и остали су ликови који вређају СВАКОГ и омаловажавају СВАКОГ који је пружио отпор немцима. Тита и Дражу.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top