Kulinarsko ćoše

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moja majkaRada je bila rodom iz Predejana, prezivala se Stamenkovic, imala je devetoro brace i sestara, tj. ukupno ih je bilo desetoro dece. Tamo sam provodila mnogo lepih letnjih raspusta, cak sam imala i decka iz Predejana, ali to su bile slatke, mlade, letnje ljubavi, ali mnoge lepe trenutke sam ponela odande svake godine. Cuveni Goresnjak, velika slava je nesto sto se nevidja svugde.Neki moji ujaci i tetke i dalje zive tamo,a ja nisam uPredejane bila nekih 5 godina unazad, moja majka nije vise medju nama vec pune cetiri godine.
E, sad malo vedrija tema. Onu tortu imam narucenu za 15.februar tako da kad je budem napravila obavezno cu slikati da vidite.:roll:
Sada pravim malu pauzicu pa imam jos jednu tortu da ukrasim za sutra. Kod mene se torte rade uporedo sa svim ostalim obavezama, nedeljni rucak, spremanje cistog vesa za sutra deci za skolu, nama za posao, pa spremanje po kuci, pa da poludis i onda mi se otegne posao sa tortama ceo vikend:dash:, tako mi je danas bilo dosta u jednom momentu da sam htela sve da ostavim i da pobegnem na sat-dva iz kuce, ali ko bi sve pozavrsavao:mrgreen:. Mislim da danas vise necemo pricati, niste dosli na parce torte, bila je veoma ukusna, idem da pozavrsavam pa sutra na posao u moju zlatnu firmu. Cao i ljubim vas sve:zag:
 
Poslednja izmena:
Mi sutra idemo za Predejane na par dana.Deca nam idu na zimovanje pa mi cisto da se odmorimo od ove frke i brzog tempa zivota a i da obidjemo kucu posto niko ne zivi tamo.A na tvoju tortu ne stizemo od nasih torti .Danas nisam stigla ni rucak da skuvam.Ali zato postoje pizerije restorani .pozz,idem da pakujem decu
 
Moja majkaRada je bila rodom iz Predejana, prezivala se Stamenkovic, imala je devetoro brace i sestara, tj. ukupno ih je bilo desetoro dece. Tamo sam provodila mnogo lepih letnjih raspusta, cak sam imala i decka iz Predejana, ali to su bile slatke, mlade, letnje ljubavi, ali mnoge lepe trenutke sam ponela odande svake godine. Cuveni Goresnjak, velika slava je nesto sto se nevidja svugde.Neki moji ujaci i tetke i dalje zive tamo,a ja nisam uPredejane bila nekih 5 godina unazad, moja majka nije vise medju nama vec pune cetiri godine.
E, sad malo vedrija tema. Onu tortu imam narucenu za 15.februar tako da kad je budem napravila obavezno cu slikati da vidite.:roll:
Sada pravim malu pauzicu pa imam jos jednu tortu da ukrasim za sutra. Kod mene se torte rade uporedo sa svim ostalim obavezama, nedeljni rucak, spremanje cistog vesa za sutra deci za skolu, nama za posao, pa spremanje po kuci, pa da poludis i onda mi se otegne posao sa tortama ceo vikend:dash:, tako mi je danas bilo dosta u jednom momentu da sam htela sve da ostavim i da pobegnem na sat-dva iz kuce, ali ko bi sve pozavrsavao:mrgreen:. Mislim da danas vise necemo pricati, niste dosli na parce torte, bila je veoma ukusna, idem da pozavrsavam pa sutra na posao u moju zlatnu firmu. Cao i ljubim vas sve:zag:
:(:(:(
Nisam ovo videla na vreme!
Mi imali dva rođendana danas... ručali domaću supicu sa knedlama (skuvala juče) i pizzu "s nogu" (između odlaska jednih i dolaska drugih gostiju), pa mi se baš prijelo nešto slatko... Mimo običaja, uzela zalogaj torte kad sam je sekla za klince i još osećam ukus veštačkih aroma u ustima! A prepoznala sam izradu i sve sam znala unapred... ko mi je kriv! :besna:
Sad još više žalim za onom tvojom... :(
 
:(:(:(
Nisam ovo videla na vreme!
Mi imali dva rođendana danas... ručali domaću supicu sa knedlama (skuvala juče) i pizzu "s nogu" (između odlaska jednih i dolaska drugih gostiju), pa mi se baš prijelo nešto slatko... Mimo običaja, uzela zalogaj torte kad sam je sekla za klince i još osećam ukus veštačkih aroma u ustima! A prepoznala sam izradu i sve sam znala unapred... ko mi je kriv! :besna:
Sad još više žalim za onom tvojom... :(

Moja torta je bila divna, sa susenim koricama i vanila filom sa belom cokoladom i slakom pavlakom,:per: isprobala sam tvoj savet, torta se topila u ustima i steta je sto je nisi probala:whistling:. Videcemo se ovih dana.:bye:
 
Odgovor Zadovoljnoj domaćici:išla sam na oba kursa.Od 8 do 19 časova smo radili .Ručak je protekao takođe uz rad kao i nekoliko kafica.Ako praviš pauze manje toga naučiš.Ja do tada nisam ni videla kako se presvlače torte dekor masom a sa šlagom nisam znala za cake oko glačanja,gustine šlaga i sl.Korpice od kartona koje ti koristiš mi ne odgovaraju.Ja sam nabavljala iz BiH ali zbog prevoza preko granice mi ne odgovara ta varijanta.Hvala ti puno na odgovoru.Ulepšala si mi dan.Mislila sam da mi se neće niko javiti na moju poruku.Lep dan želim svima na forumu.
 
Predivne su torte, kao i uvek. Milioni ideja a ja nemam ideju za prvi rođendan mog švrleta. Ja bih da je nešto šareno, veselo...

Što se tiče plastičnih kutija ima ih u Metrou. Cena je oko 500 din za 25 komada.

A koliko košta taj kurs i koliko traje? Dan- dva-pet?

Kurs za dekoraciju slagom traje 3 sata,(ne dana) i kosta 30 evra.Kada ga prodjem,detaljno cu vas obavestiti o svemu.:hvala:
 
Bas me interesuje sta ce to da vas nauce za 3 ili 6 sati i naplate 30 i 60 e. Narode, ja mislim da cete vise nauciti ovde na forumu! Nemojte misliti da vas odgovaram, to mi zaista nije namera, ali bih razumela da je to za pristojniju cifru. Za manje od jednog radnog dana, naplacuju cifru koju neko zaradi skoro za pola meseca.
 
Poslednja izmena:
Poveli smo razgovor o skoli dekorisanja u Eurowiltu, ali mislim na pogresnoj temi, jeste da se radi o ukrasavanju, ali vise se radi o necem drugom. Evo i ja cu biti iskrena, Carli stvarno dobro razmisljas i u pravu si, :rtfm:mislim da je ipak mnogo novca u pitanju, kurs za slag i kurs za fondan su pola moje plate:mrgreen:, a danas me zove prijateljica da mi javi da razmislim do 15.februara ponuda 10 dana u Turskoj 130 e preko udruzenja zena, znaci jos 40 eurica i eto meni letovanja posle dugih, dugih 15 godin. Mozda i ne razmisljam ispravno, mozda tamo nesto i naucim pa zaradim vise novca, pa imam i znanje i letovanje:roll:, ali ipak mislim Bela Rado da je Carli u pravu, ako smo mi samouke ovoliko naucile, pa savladacemo i ostalo, mozda bi mi mogli nekom predavati na nekim kursevima, jeste da je tezi put ovaj nas i da smo daleko od savrsenstva i da treba teziti uvek ka boljem i da tamo stvarno ima nauciti dosta stvari ali brate mili 1000,00 din za sat vremena..:dash:.Treba razmisliti, ali naravno svako ima pravo na misljenje i na svoju odluku kako kaza Carli. Pozdrav i veeeeeliki ljubac:cmok2:za sve vas i naravno moja podrska svakom u svojoj odluci:bye:
 
Poslednja izmena:
Ja se potpuno slazem sa Carli i Jacom,jer kada sam cula 1000 din/h,smrzla sam se.Mada me niko nije pitao,ali ovo i jeste mesto gde se razmenjuju misljenja.Iznecu svoje razloge zbog kojih cu ici na kurs.Do pre mesec dana,dok nisam imala brzi Internet,nisam znala da postoji forum kao sto je ovaj.I onda,kada sam videla sve te torte,sva ta remek dela,ostala sam zatecena.Pravljenje kolaca i torti je moja velika ljubav,mada se bavim necim sasvim,sasvim drugacijim.Nemam puno posla,zivim u maloj sredini,da se ne ponavljam,i taj kurs je jedinstvena prilika da ja uopste vidim te nastavke,i taj pribor sa kojim se radi.Ja se bojim da i kada bih to sve kupila,mozda ne bih znala da upotrebim kako treba.Drugacije je ipak da se to vidi uzivo,a drugacije na slici ili Internetu.Ja nikada dresir kesu nisam ni drzala u rukama,a ne radila sa njom.Tako da mislim da oni kao ja,bez ikakvog iskustva sa tim priborom,imaju sta da nauce.A takodje smatram i da oni koji se dugo bave ukrasavanjem torti nemaju potrebe da daju pare za nesto sto vec znaju,jer su tu samo nijanse u pitanju.Sta ce jedna Zlatna koka, Vesna Korica,Jaca023,Carli,Teta Ira i sve druge majstorice sa ovog foruma na kursu?Pa sve navedene ,a i nenavedene,jer bi spisak bio podugacak, 'ladno mogu da drze kurseve!Kada bih ja neku od vas imala u blizini,dosla bih da vam pomognem dok radite,pa bih tako ucila.Jer kada Jaci023 nije bilo tesko da u pola noci muti slag,sara sa njim po kuhinjskom stolu,sve to slika i objasnjava meni,totalno nepoznatoj osobi,zasto bi joj smetalo da mi to pokaze uzivo?
E a kako je meni jos uvek blizi Beograd nego Zrenjanin,ja sam onda prelomila i zakazala kurs.Mada mi te pare uopste nisu visak,mada ne znam u kojoj se profesiji 1h naplacuje 1000 dinara,idem da vidim kako to izgleda.Dugo sam vagala "za" i "protiv",i na kraju sam resila.:brus:
Naravno,cim prodjem kurs,javljam se sa svim utiscima.
Uh,ispricah se ja bas!:telefon:
 
Ja se ipak ne slazem s vama. Jeste tacno da je to puno para (doduse samo za nase uslove), ali oni vama prodaju znanje. Isti kurs u stranim zemljama je vise od 250 eura dnevno i to niste sami vec tu bude jos nekoliko zena koje uglavnom samo gledaju dok neko pokazuje. Naravno, uglavnom su to u svetu poznati ljudi u dekorisanju torti. Vesna Korica to najbolje moze da vam objasni, jer je upoznata s tim.
Neke stvari nikako nemozete da skontate iz price, dok to ne vidite svojim ocima. Ima filmica doduse na youtube koji su meni dosta pomogli, ali ako nemate vremena ni zivaca da pretrazujete internet, ako neznate engleski ili niste dovoljno brzi da povezete cake iz vise filmica...nista vam to nece pomoci, narocito sto vam niko ne pokaze bas sve fore . Mnoge alate nisam znala pravilno da koristim dok nisam odgledala filmice...koliko sam samo cvetica upropastila dok nisam dobila onakav kakav sam zelela samo zato sto sam pogresno radila, a koliko torti nije ispalo onako kako sam ocekivala, jer nisam znala da zaglacam masu ili napravim karnerice, pa i masnice (koliko sam ih napravila nikakvih, dok nisam dobila onako savrsene kakve sada pravim)...Koliko vremena je proslo dok ja samouka nisam pohvatala ili pokrala sve cake koje znam. Naravno da posle svega treba i dosta vezbe, jer ja iako znam sve cake za slag, meni je slag problem i nikako da naucim da radim s njim, a mozda i neznam sve cake:think:, mozda i meni treba kurs:mrgreen:
Jos nesto, nije isto kada ja odem na kurs i kada recimo Snezana ode na kurs. Pitanje je i da li oni imaju dovoljno znanja da meni drze kurs i da li ja smatram da cu dobiti znanje proporcionalno ulozenom novcu. Ko drzi kurs? Boban i Rada ili imaju nekoga?

U svakom slucaju vi placate skolu, placate znanje, pa ako smatrate da cete imati dovoljno vremena sami da istrazujete i ucite se onda necete platiti. Inace za tri sata, ako neko hoce da vas nauci, mnogo toga moze da vam prenese i onda ostaje samo vezba i vezba i vezba do u beskonacnost:cool: To vam je kao matematika, oni mogu da vas nauce formulama, ali vama ostaje vezbanje:dontunderstand::super::manikir:

A tebi Jaco ne treba kurs za slag vec mozda samo za fondan (kazem mozda). Za slag ti verovatno mozes drugima da drzis kurs
 
Hvala na lepom isljenju o meni, mozda me suvise visoko kotirate, ili ja sebe negde nize vidim, mozda je to Koko ono tvoje "uvek tezim ka jos boljim" pa se ne vidim tamo gde me drugi svrstavaju, u svakom slucaju podrzavam sve one koji zele da idu na kurs, ko zna da li bi moje misljenje bilo kao njihovo sada u trenutcima kada sam pocinjala ovu avanturu sa tortama, ali nisam tada znala ni za kakav kurs, ko zna sta vec, jos jednom kazam da svako treba da postupi po svom nahodjenju, a sto se tice fondana tu sam sto bi rekli pacer:mrgreen: i trebao bi mi veeeeeeliki kurs, jer ovo sto radim sa ratlukom nije ni blizu dekoracijama koje ja vidjam ovde, ali trenutno iz vise razloga to sebi ne mogu priustiti. Puno vas sve ljubim i uradite sve onako kako mislite da ce za vas biti najbolje:cmok2:
 
Kurs drzi Rada,bar tako je meni rekla kada sam zvala da se dogovorim za datum.Zakazuje samo po dve zene,da bi ucile kroz rad,a ne samo gledale i slusaleJa ne poznajem Radu,ne znam koliko ona zna,ali od mene u svakom slucaju zna vise.I ja cu od nje mnogo toga nauciti,to je izvesno.I to je sigurno laksi put za ucenje,nego biti samouk.Ja to znam,jer dajem privatne casove iz srpskog jezika.Iako to deca sve mogu da nauce na casovima,ili kod kuce iz udzbenika,lakse je da mama i tata plate casove.Mislim,deci je lakse.Jer onda sam ja posvecena samo tom jednom detetu,i prakticno ucim umesto njega. I isto kao sto to dete sve zaboravi ako stalno ne obnavlja (opet samo, ili sa mnom) to sto je naucilo,tako i ja znam da kada zavrsim kurs,ako ne budem vezbala,ni sto kurseva mi nece pomoci.Kako sam ja zrela,disciplinovana i odgovorna osoba,a ne djak osnovac,i pri tom me interesuje ono sto idem da ucim kod Rade,verujem da cu jednog dana postati majstorica kao one koje sam navela u prethodnom postu.Meni je,u mom slucaju, jedino diskutabilna cena,jer nas ne bih poredila sa svetom,kada po mnogo cemu i nismo svet,ali sam procenila da cu ipak vise dobiti nego dati.

Sve u svemu,jako sam nestrpljiva, i radoznala,i ne mogu da docekam da idem na kurs.Pa nek' ide zivot.........Sve vas obozavam.......
 
Zadovoljna domacice hvala na lepim komplimentima. i ja mislim da ces na kursu dosta nauciti. Dobro je da je neko sa time poceo i kod nas, a sto se tice cene svako vrednuje svoj rad a na korisnicima je posle da odluce da li ce to prihvatiti ili ne.
Inace posto vidim da si cesto u Beogradu mogle bi da se i upoznamo i razmenimo iskustva. Da li si i ti prosvetni radnik posto vidim da drzis casove? Ako si zainteresovana ti javi.
 
Draga Teta Ira,nemam nista protiv upoznavanja,ali ne boravim ja bas tako cesto u Beogradu.I kada idem,uvek imam da obavim sto poslova,uvek u nekoj jurnjavi,ali ako se ukaze neka prilika,sto da ne.Sa mnogima sa ovog foruma bih volela da se upoznam,nekako mi svi deluju pozitivno.I vredno,a ja to cenim.Prosvetni radnik nisam.Moj muz bi rekao da sam propali student knjizevnosti,a ja bih rekla,jer mi manje surovo zvuci,nesvrseni student Filoloskog fakulteta.Nikada necu diplomirati,jer me je zivot odveo u druge tokove,ali lingvistika je moja prva ljubav.Posle toga su dosle torte i kolaci.I tako,kada je moj stariji sin pre par godina imao problem sa srpskim jezikom u skoli,ja sam reagovala,pocela sa njim da radim,pa mi je to preslo u naviku.Od tada dajem privatne casove.I opet ti kazem,ako bude prilike,javicu ti se da se upoznamo.
 
Bog blagoslovio Zlatnu koku i Vesnu Koricu,koje su negde na ovom forumu,na nekoj temi komentarisale kako kuvaju zumanca u mikrotalasnoj.Ja danas probala,i proba u potpunosti uspela.Baj,baj sporetu i sudovima u kojima vri voda.Hvala vam,beskrajno vam hvala!
 
Juce sam polozila ispit, pa je red na mene da castim nekim specijalitetom, samo rectie sta biste jeli :bye: :super:
UPRAVO MI SE OBRISALO POLA POSTA, pa moram sve ponovo da pisem, nije mi jasno sta se desilo. Prvo se pojavio neki tekst koji uopste ja nisam pisala niti ima veze sa ovom temom i onda je nestao i moje tekst.
Sve u svemu, rekla sam da jedva cekam da cujem utiske onih koji ce ici na kurs. Misim da je to savrsena investicija, za vas koji se time bavite profesionalno. Ja bih bas voela da idem, ali u mom slucaju je to ipka glupo jer parvim torte povremeno i smao za familijarnu upotrebu pa se nikako ne bi isplatilo.
pozdrav svima
 
Ja sam ga kupila jos proslog meseca. Mogu reci da je dobar, mada malo skup, ali to je verovatno zato sto je radjen zbilja kvalitetno, mislim na papir, stampu i sl.
To je zapravo i casopis i katalog, mada je receno da ce to biti razdvojeno.
Posto izlazi cetiri puta godisnje mislim da mi ,koje se bavimo dekoracijoj a kupujemo dosta stvari u Euroviltu, treba da ga imamo u svojoj kolekciji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top